“Buhalteris“ Benas apgina J. Lo nuo purvinų trumpikių

Asmens apsaugai skirtas įrašas buvo tuziną įrašų ir daugiau nei ketvirtadalį šių metų (virš 3 mėnesių, kas trupmenų nebemokate) atgal, tai pagalvojau, kad metas, atsiprašant už tautologiją, jau aptarti šiai temai skirtą situaciją, kuri bulvarinės (visai kaip mano klikbaitinė antraštė) žiniasklaidos džiaugsmui nutiko su asmenine Ben Affleck ir Jennifer Lopez apsauga Venecijoje, kur tiedu įsimylėjėliai lankėsi svarbiais kviestiniais svečiais kino festivalyje.

Džiugu žinoti, kad išpūstas saugumo incidentas herojiškai nušvietė gezą (jo toks vidurinis tikras vardas!) Beną, puikiai iki tol suvaidinusį autistą žudiką 2016 metų filme The Accountant (angl. buhalteris – bet tai sąvoka, kuri riomerinės pribembusios už vairo pričiuptos skaistuolės finmin jai gerokai per didelėje kėdutėje mergautinės, koks sutapimas, dar vienos šimonytės pavarde, jau naikintina kaip tik pateikiant Seimui naują buhalterinės, sic!, apskaitos įstatymo redakciją, nes ką galima pasakyti apie tokį akademinį ekonomisto “išsilavinimą“ policijos akademijoje, kaip tik įgytą filmo pasirodymo metais, jei iki šiol taip ir neskiri finansininko, buhalterio ir apskaitininko, nes tik pastarojo darbelį gyvenime esi turėjęs broliuko firmelėje iš keturių darbuotojų iki tapdama visą “iždą tvarkančiu asmeniu“?).

* * *

Paliekant šias mūsų vietines peripetijas, apie kurias verta kaskart priminti, taip atkratant nuo mano gero teksto nuvalkiojimo čia per klaidą vis užklystančius glušavotus Talibų Sąjungos šaikos sektantus, pasižyminčius fanatišku tikėjimu vietoje kritinio mąstymo, reikalingo informacijai suvokti ir analizuoti, tai gal šis paminėtasis jaunuolis Benas ir suvaidinęs kažką dar įdomesnio.

Bet man asmeniškai, prisipažįstu, įsimintinas tik vienas šitas jo vaidmuo, net jei muštynių choreografija statyta UNESCO saugomo kultūrinio paveldo, t.y. indoneziečių Pencak silat, pagrindu, o šitas paveldas, švelniai tariant, yra tokia įdomi mitų ir legendų makalynė su seno honkongietiškų filmų kung-fu, kurią reikia taip iškraipyti, kad nebūtų panaši į kung-fu, ir kas būtų šio tinklaraščio atskira tema.

Tai man čia pas tuos musulmonus šiaip yra smagiausias peilis (ne, išdykėliai jūs, ne tas jų trumputis ir tinkantis gatvėje pieštukus pasidrožti, vadinamas pisau!) kerambitas, kurį, jei kas pastebėjote, šauniai naudojo ir 2017 metų seriale Taboo, nufilmuotame iš natūros mano tuometiniame Londone, be didesnių korekcijų atitinkančiame 18 amžiaus autentiką ir dabar, pagrindinis nedorėlis Tom Hardy, skrodęs kitus nedorėlius anglus – šįkart užpuolikas šiame aptariamame Venecijos gambite apsiėjo ne tik be kerambito, bet ir be pisau.

O kuo išvis įsimintina mano bendraamžė J. Lo, tai tik ta vieta, kuria ir mūsų bobiausybė (abiejų lyčių) priiminėja sprendimus, bet šitos pasturgalis bent jau vertas dėmesio, tad ir įsiminiau, kad kažkada ji buvo apdraudusi milijonui dolerių, ir Benas gali laisvalaikiu pamąstyti šia linkme, pasikeldamas taip sau ūpą (ša, husarai!), dėl ko ir Jay Lo sako jam mur-mur-mur (o juk galėtų ji įdėmiau pasidomėti Beno režisūros debiutiniu 1993 metų filmuku I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal at Disney).

Nepaisant to, bet ją su visa jos subinyte tenka pasaugoti ir nuo įkyresnių gerbėjų ir paparacių – šlovė turi savo kainą ir po to neišvengiamai sekančias sąnaudas.

Ir jei pataupai šioje išlaidų eilutėje, tai gauni ir paslaugą tik tokią, už kurią tesusimoki – tikėtina, ir pasisamdydamas ne apsaugą, o veikiau tik entourage, kada viešumoje to reikia, bet kuri nei įsigilinusi į tau asmeniškai galimas grėsmes, nei turi ilgalaikį bendrą visų saugumo priemonių parengtą planą ir priemones (ir ne, primenu, bet asmens apsauga – tai ne “dvidurės spintos be antresolių“ valkiojimasis VIPui už nugaros).

* * *

Pažiūrime incidento klipą (realiai – viskas tevyko tik pirmas 3-5 sekundes), o aš po to jo epizodus sekundėmis ir konkrečiau žemiau pakomentuosiu (antrą kartą siūlau žiūrėti susimažinus greitį perpus):

O dabar dalyvių sąrašas, kad suprastumėte, kas kokį vaidmenį šiame Ballet de la Merlaison atliko, arba ne.

Svarbiausias čia yra saugomas asmuo, aišku, ir tas VIP (principal), atsiprašau isterikavotas feministes ir hormonų kamuojamus lotynukės gerbėjus, bet yra Benas. O ne VIP (kaip very important pussy) yra J. Lo – ji yra antrasis lydimasis asmuo, ir iš esmės VIP palydovė, atsiprašant už kalambūrą.

Antrasis asmuo. Ne pirmasis (žr. pastraipą aukščiau!).

Mano spėjimas – kad čia Benui, atvykusiam į kino (!) festivalį Venecijoje organizatoriai parūpino neginkluotą eskortą (lydinčią asmens apsaugą), tik buvo perspėta, kad Benas irgi yra ne vienas, o su Jennifer.

Pabrėžiu, saugomas asmuo yra būtent Benas – o jo mergina gauna tą apsaugos “aurą“ tik todėl, kad ji trinasi šalia VIPo (sakiau gi – palydovė), ir todėl, tikėtina, buvo išskirtas dar vienas asmens apsaugos apsaugininkas bendram jų entourage papildymui.

Ir šiaip saugomas asmuo (principal) nėra (!) apsaugos klientas, primenu dar, nes ne Benas už apsaugą pinigus moka, o Venecijos festivalio organizatoriai – tai vėliau paaiškins ir kai kurių sekusių apsaugos veiksmų logiką.

Bet, darkart kartoju – nors VIP yra du, bet saugomas asmuo (principal) yra tik Benas.

Įsiminėt ar pakartoti?

* * *

Šiuos du balandėlius pažįstate, tad dabar žiūrim jo likusį entourage.

 • 1 sekundė:

Apsaugos grupė (protection detail) yra toks susiformavęs netolygus rombas, kur dešinys flangas (žiūrint iš principal pozicijos judėjimo kryptimi) išlindęs į priekį, t.y. iš kairės šioje nuotraukoje: dešinės pusės apsaugininkas; priešakinis; “prielipa“; VIP (principal); asmens sargybinis (bodyguard), kairės pusės apsaugininkas; ir dar dvi pareigūnės prisistatys iškart po incidento iš galo vėliau.

Čia atkreipkite dėmesį, kad priešakinis ir dešinys, besibraunantis į priešakinius, yra Venecijos viešosios policijos patruliai – nors ir valstybiniai, bet tokie veikiau tik apsaugos pareigūnai (įdomumo dėlei patys internete pasiieškokite Italijos policijos patrulių uniformas ir jų ekipuotę).

Du juodmarškiniai (…el duce) ir yra visa ta privati apsauga, kuri porelę atlydėjo, o šiame objekte atvykus juos tik pasitiko, kaip supratau, papildomas pastiprinimas – toji vietos policija.

Šios detalės irgi svarbios – žiūrėsime toliau kodėl.

* * *

 • 2 sekundė – murzius prasibrauna pro apsauginius:

Murzinomis trumpikėmis mūvintis kudlius su filmavimo kamera dešinėje rankoje ir permestu švarkeliu per kairę, prispaustą prie maždaug 80-85 kg masės kūno, prasibrauna pro priešakinį ir tarsi tyčia nusisukantį (“ai, ne jo reikalas“, aha…) policijos pareigūną, išskleistomis rankomis į mus kadre, ir jo kaip aklas net “nematančio“ to labai nenustygusiu ir svarbiu norėjusį būti šio pareigūno jaunąjį kolegą (nes svarbumas ir šlovė mintyse, o ne kažkoks nevertas jo, “paties svarbiausiojo čia veikėjo“, dėmesio murzius).

Tuo pat metu kairinis be didesnės įtampos ir susirūpinimo tiesiog vėpso į mus (mes jam grėsmė ar ne – štai kur šekspyriškasis danų princo klausimas!), kai už visą šitą apsaugą atsakingasis mažiukas asmens sargybinis net nemato priešakyje vaizdo, kurį užstoja stuomeningasis jo saugomas asmuo, tuo pačiu ir šio palydovei esant asmens sargybinio kelyje.

 • 3 sekundė:

Ah*jiet!..“ – pagalvojo taip ne mažiau ah*jielinęs Benas rusiškai, nes jam gimtasis WTF! galvojosi čia per ilgai, ir pagalvojo taip apie visiškai ah*jielinusį ir prasibrovusį pro tokią gausią (sic!) apsaugą murzių su kamera.

Šlovės svajose paskendęs dešininis pareigūnas bando grįžti į šią nuodėmingą žemę mintimis, bet dar prireiks laiko.

Išskėstarankis priešakio pareigūnas pradeda reaguoti į bruzdesį už jo nugaros.

Antrasis juodmarškinis vis dar ryžtingai žygiuoja kažkur, kur ir visi kažkur žygiuoja.

Pro savo saugumų asmenų pečius mažulis asmens sargybinis beveik numato, ne pamato, kažkokį sujudimą, į kurį jau yra pasirengęs reaguoti, jei…

Jei ne tie du VIPai jo kelyje!

 • 4 sekundė:

Policijos pareigūnai pasiplauna iš incidento zonos – na, kaip ir ne jų reikalas, matyt.

Murzius jau siekia pasidaryti asmenukę su J. Lo, ir jį suprasti galima, nes Benas gal ir simpatiškas vaikinas, tačiau ir aš murziaus vietoje rinkčiausi nuotrauką su Jennifer, nei juo (ar dar ir murziumi).

Kai jau policija pasitraukė (ėjo sau ir nuėjo – “nieko nematau, nieko nežinau, ką yr?!“), tai antrasis juodmarškinis atsigręžia ir mato, kad ėjimas paskui vyresnįjį kolegą pareigūną, kuris jam visai ne kolega, tačiau patinų hierarchinis instinktas paklusti vyresniam šuniui, kol neįjungi smegenų kaip homo sapiens, prie darbo pareigų atlikimo neatvedė, o nuo jų netgi taip nuvedė.

Asmens sargybinis bando vis dar apitursenti Beno palydovę šiai į priešakį, kad įsijungtų į veiksmą, užuot gėrėjęsis šios apdraustaisiais gražumais iš galo (suprasti – galima, bet pateisinti, deja, ne), todėl jau pats Benas prisimena savo įgūdžius, demonstruotus plačiame ekrane, ir tiesiog atstumia įkyruolį murzių.

Iš už kampo jau pasirodo šią saulėtą ir šiltą dieną dvi peršalimu sergančios policijos pareigūnės su medicininėmis kaukėmis ant tarnybinio makijažo.

5 sekundė:

Apsauga jau perima iniciatyvą iš paties Beno – nešikas su bagažo vežimėliu paslaugiai atsiduria epicentre, siūlydamas, kaip jis tikisi, būtinai pasekoje nukautojo murziaus kūno ištransportavimo iš įvykio vietos paslaugą.

Jeeeeetus, ir iš savo svajų šlovingojo olimpo nusileido ant žemės jaunasis pareigūnas (matote jo ranką kadre)!

Ir jau jaunasis juodmarškinis sureagavo, todėl skuba į pagalbą!

Ir Beno atstumtą murzių jau perima asmens sargybinis, pagaliau išlindęs iš už žavingosios Jennifer pasturgalio!

Ir dar dvi kaukėtos uniformuotos kūmutės kaip katės palei sieną kampais-kampais, ir jau, žiū, čia!

Ir tik senasis policininkas išmintingai į incidentą nesikiša – yra ir jaunesnių tam. Jis užtikrina perimetro saugumą mums, kaip stebėtojams, iš už nugaros.

Visi jaučiamės saugūs. ©

 • 6-7 sekundės:

Prasibrovėlis jau prispaustas prie sienos asmens sargybinio, o iš paskos atėję pareigūnės tuoj perims auklėtučių vaidmenį – toji kavenskų keunių pamėgtos varnų spalvos perdažytų plaukų dažais galėtų išsitraukti kokį guminį dildo ir patenkinti šį nedorėlį teisėtvarkai mielais būdais, kuomet nesilaikoma, kaip pas mus paikai pezama, “teisėtų teisėsaugos reikalavimų“ (teisėtais jie tampa tik teismo sprendimu, bet sunku Minsko milicininkų Baltupių filialo, kuris dabar aukščiau minėtoji riomerynė, mentaliteto paveldui tą išaiškinti).

Šiaip situacija šiuo momentu yra tokia, kad saugomas asmuo yra iš esmės nesaugomas – policininkai kažkur nuėjo į priekį, o juodmarškiniui dar nedašuto, kad gal metas būtų perimti asmens sargybinio pareigas?

 • 8 sekundė:

Venecijos patruliai, matyt, irgi duoda priesaiką kaip lietuviški proteggere, difendere, aiutare, todėl ir prišoko saugoti, ginti ir padėti.

Asmens sargybinis yra vis dar užimtas su didžiausia įvykusia, bet jau praėjusia, grėsme (koks seksistas – taigi net dvi pareigūnės tam yra, negi moteris netinkamos tokiam darbui, fui, macho!) – tuo murzium su kamera.

Bet ir pačios kaukėtos keunės liestis prie šito murziuko nelabai linkę (jos gi yra damos – tik va ką jos veikia vilkėdamos policijos uniformomis, tai tik koks Tinto Brasas jas žino).

 • 9-11 sekundės:

Jaunasis juodmarškinis susivokė, kad galima užimti vyriausiojo juodmarškinio, vis dar užimto murziumi, vietą, kol Benas pats save saugo ir savo mylimąją, kuri va dabar tai jau išties jaučiasi labai svarbia – VIP!

Į priešakinius besiveržęs jaunasis pareigūnas liūdnai dabar tik tipena iš paskos – nepavyko jo šlovės valanda.

Priešakyje vyriausiasis pareigūnas, kuris nusiteikęs pravalyti kelią nuo žioplių pirmyn.

Iki porelė neužeina į patalpą, kai paskui juos seka asmens sargybiniu apsimetantis jaunasis juodmarškinis, iš sumišimo nuraudusiomis ausimis, o šiam iš paskui atitipena ir jaunasis pareigūnas, tai va pasimetęs asmens sargybinis savo vietos vis dar neužima, nespėjęs grįžti nuo incidento kaltininko.

Incidentą fiksavusi kamera mums neparodo, kas gi liko mums už nugaros, ir kas finale nutiko su murziumi – gal tos uniformuotos keunės vis tik parsigriovę atitalžė savo turimais guminiais dildo, o gal jis pats nusprendė pasipatsukinti su jomis vietoje Jennifer (o tos nuo komplimentų ir susileido kaip gelato al sole), o gal vis tik tos labai priekabiai pagal pandeminį epochos momentą patikrino jo passaporto di opportunità ir liepė šiam antsnukį užsimaukšlinti, idant l’anarchia è la madre dell’ordine, mama mia, va tutto bene!

* * *

Tai kokios išvados ir iš to sekantys patarimai po taip sėkmingai pasibaigusio (grėsmės tiek ir tebuvo šįkart – gerbėjas nebuvo agresyviai ar smurtauti nusiteikęs, neturėjo jokio žalojančio nešaunamojo įnagio rankose), bet labai nevykusiai suvadybinto asmens apsaugos incidento?

 1. Jei esi asmens sargybinis (bodyguard), tai turi ne šiaip žinoti, bet ir realiai suvokti (o tai reiškia – imtis atitinkamų veiksmų, prisiimant atsakomybę), kad visoje apsaugos komandoje esi vyriausiasis ir tik tu už viską atsakingas asmuo (kaip tame anksčiau “maniškiame“ US DSS sakoma: SAIC – senior agent in charge), nepriklausomai nuo to, kam ir kaip deleguosi dalį savo pareigų (nepamiršdamas kontrolės ir priežiūros).
 2. O tai reiškia, kad negali avansu pasitikėti jokiais tavo apsaugai į komandą, net trumpam, priskirtais policijos pareigūnais ir apsaugininkais, jei nesi su jais jau dirbęs anksčiau ir nežinai jų realių kompetencijų lygio (nepaisant mūsų VAD pareigūnų išties pasaulyje aukšto profesionalumo lygio, dėl ko jie tikrai įeina į antrąjį penketuką, visi iš JAV atvykstantys agentai, kurie rengė aukštų asmenų vizitus mūsų šalyje, visada turėjo Planą B, pagal kurį yra dirbama be čiabuvių, o ir pagal Planą A buvo dirbama taip, kad tai yra JAV misija, o ne vietinės priimančios šalies reikalas, kurios “malone“ čia naudojamasi), ir tarsi viskas yra “savaime suprantamais“ – nes kas suprantama tau, dar nereiškia, kad suprantama ir kitiems komandos nariams.
 3. Nes ypač policijos pareigūnai nėra apmokyti tokiam darbui – tai neįeina į jų pareigas, kad ir kiek šiuos priskirtų kokiems apsaugos ar eskortavimo padaliniams, ir tą mes gi akivaizdžiai matėme tą per šių metų šeimyniškų maršistų rugsėjo 10-tosios protestą, kai įvažiuojantys į miestą tikrinti, o patenkantiems į renginio zoną pro perimetrą buvo atliekama nors ir paviršutiniška, bet asmens ir daiktų krata, tačiau patrulių buvo taip visiškai pražiopsoti tie skandalingais tapę maišai su akmenimis prie šiukšliadėžių (kaip ir šiame incidente – “nu tai čia ne mano reikalas… apsimesiu, kad nematau!“), taip todėl ir sukėlę visiškai pelnytą sąmokslo teoriją, kad maišus riaušėms sukelti atbogino patys policijos provokatoriai iš “dialogo grupės“.
 4. Netinkamai parinkta asmens sargybinio pozicija: jei jau saugai Beną (kaip principal), tai paprašyk jo, kad šio partnerė jam eitų iš kairės, jei tu pats nori turėti patogią poziciją per ištiestą ranką nuo VIP kryžkaulio šiam iš dešinės gale; o jei dirbsi “kairiarankiu“, tai kokio linksmakočio tavo sektoriuje tuomet dubliuojasi tas jaunasis kolega – perstumk jį į priekį dešiniau nuo palydovės, jei esi kairiau iš galo VIPui; tokiu būdu judu dengiate abu VIP iš visų pusių, atsakingi taip atitinkamai už priekinį-dešinį/kairįjį ir galinį-kairįjį/dešinįjį sektorius!
 5. Policijos pareigūnai tuomet teturi tik palydėti iki durų (faktiškai, jiems tas ir buvo pasakyta, bet lūkesčiai iš apsaugos vyrukų buvo gerokai užaukštinti šių kompetencijos ir visai ne jų profesijos žvitrumo atžvilgiu, taip paikai įjungus į apsaugos komandą ir pavedus rombo sektorius, apie kuriuos tiedu nieko nenutuokė); viskas, tau jie daugiau niekam ir nereikalingi, arba jei jau tas vyresnysis saugo iš šono išorinį perimetrą, tai jaunąjam nekantruoliui aiškiai išdėstyk jo “itin svarbią misiją“ –  išstumdyti iš kelio į šonus bet ką, kas paklius jo kelyje (su savo entuziazmu ir siekiu šlovei, kai taip įvardinsi, tai jis tą padarys dar geriau, nei tikiesi!), ir kad tą darytų bent per 3-4 metrus nuo jūsų dviejų apsaugos komandos (nes tik jūs dviese ir esate apsauga – policija ten pagalbininkai, ir nereikia tikėtis daugiau, nei iš paprasto praeivio priprašius padėti; o dar ir policija, nepamiršk, veikiau linkusi sabotuoti, nes tai nėra jų darbas, ir jie yra “tikri apsaugos ekspertai“, kai privatūs apsauginiai, jų požiūriu, juk tėra nevykėliai, negavę “normalaus“ tokio jų darbo policijoje).

Tad jei susidėliojame taip, kaip siūlau, kur asmens sargybinis eina iš paskos ir iš šono Benui, kuriam kitame šone Jennifer (o ne už šios dailios subinytės), o jaunasis juodmarškinis eina priekyje ir priešingame šone nuo asmens sargybinio, tai jis ir būtų sureagavęs į abiejų (!) policijos pareigūnų praleistą murzių “užpuoliką“ – ir šis būtų likęs tą prispaudęs prie sienos, kai asmens sargybinis, palydimas policijos pareigūnų, sklandžiai ir saugiai nulydėtų porelę į patalpas.

Ar čia tik man taip viskas savaime suprantama?

Ne, čia nėra apsaugos klaida – tai yra profesinė nekompetencija, kuri baigėsi šįkart, ačiūdie, tik pozityviu PR pačiam Benui Aflekui. Ir, net neabejoju, tą vakarą jam sekusiu tikrai geru seksu, nes apgynė savo moterį, o tai moteris tokiems dalykams dar ir kaip užveda.

Na, o kokį “seksą“ apturėjo iškreiptu būdu asmens sargybinis nuo savo bosų, tai istorija nutyli, kaip ir tai, kas nutiko su tuo murziku ir dviem uniformuotom keunėm, nepanorusiom į jį teptis manikiūruotų rankučių.

Bent jau storuliukas entuziastas suvalgė papildomą spurgą kartu su savo vyresniuoju kolega pareigūnų, kas jo smegenyse kompensavo kortizolio sukeltas pasekmes.

Likite saugūs!


Įrašas buvo iš anksto publikuotas 2021-09-14 Patreon paskyroje.

6 Comments

 1. Čia tai bent analizė. Ačiū.
  Tarp kitko, aš tą mažiuką asmens sargybinį būčiau laikęs saugomo asmens priekyje, o ne užpakalyje.
  O tų dviejų policininkų darbas, man atrodo, buvo praskinti kelią per minią, o ne saugoti saugomą asmenį.

  1. Tai kad ten, kaip matai, net trys priekyje “saugojo“, bet nieko nenusaugojo. 🙂 O kad pasiskyrė policininkus vietoje apsaugos, tai tik pats kaltas – apie tai ir rašiau gi. Organizuoti dera taip, tarsi jų nebūtų išvis, ir rašau, kaip tuomet derėtų pačiam kur atsistoti. Dabar buvo vienas visiškai nesaugomas flangas ir priekis (sektorius maždaug nuo 11 iki 4 valandos judėjimo kryptimi pagal VIP) – ką net nesąmoningai pastebėjo murzikas ir pasinaudojo.

   1. Cit.: “(antrą kartą siūlau žiūrėti susimažinus greitį perpus)“

    Man dar toks techninis klausimas iškilo: O kaip sulėtinti vaizdą Youtube’ėje?

    1. Jei telefone, tai spaudi ant klipo – atsiranda meniu dešiniame viršutiniame kampe. Spaudi ant trijų vertikalių taškų ir pasirenki atkūrimo greitį 0.5x, tarkime, tai bus lėčiau perpus.

     Jei kompiuteryje, tai spaudi ant klipo – atsiranda meniu dešiniame apatiniame kampe. Spaudi ant krumpliaračio Settings ir pasirenki Playback Speed.

     Ir bus taaaaaauuuu suuuuuulėėėėėėtiiiiiiintaaaaaa laaaaaaiiiiiimėėėėėė. Nors aš kokius pasakorius žiūriu pagreitintai bent jau 1.25 karto greičiau. 🙂

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s