Tuzinas pastabų apie rugpjūčio riaušes prie Seimo

Pirmiausia noriu iškart jus užtikrinti, kad su taip vadinamomis (kodėl taip – žr. žemiau) “riaušėmis“ prie Seimo š.m. rugpjūčio 10 dieną (faktiškai – tai jau 11-tos ankstyvas rytmetis, kuomet jėga išvaikyti protestuotojai po pirmos valandos, praėjus vidurnakčiui) aš neturiu išvis nieko bendro – draugai dar man vis žinutėse šaipėsi, kodėl taip manęs tame sambrūzdyje nemato (juolab, kai kurie dar ir patys ankstyvame etape iki atvykstant orkoms patys sudalyvavo), o aš ironizavau, kad mano menkas protelis netraukia iki filosofinio lygmens ir juvelyrinių įžvalgų, bet ir šiaip dar steroidinis komisaras gi man uždraudė tokiuose renginiuose dalyvauti.

Tai iškart dar papildomai dabar sakau ir jums (bei, glušavotam melagėliui pyariniam mentų matoniui deklaruoju): čia ne mano kova, nors, kaip “anarchistas“, tai pritarčiau, kad dabar jau metas atstatydinti visą šitą nekompetetingą ir galutinai susimovusią PIŠ Vyriausybę, iš kurios veiklos per nepilnus metus gavosi tik pišššš…

Tik nelabai aš ir pats matau intelektinio įgalumo ir reikiamų kompetencijų šitas kvankas kažkuo adekvatesniu jau pakeisti, kad ir kaip gerai apie save galvotų norinti apsimetinėti opozicija, ir net mano tėvas, vežamas į jo bendraklasių susitikimą jau 60 metų po Saldutiškio mokyklos baigimo, juokėsi, kad ot dasigyvenau – jau aš (!) AMBo dabar ilgiuosi (nors ir aplankėme kapines, bet ne tas ir be kastuvo).

Man išties einamuoju momentu mažiausiai rūpi šita jūsų mirusi respublika ir jos paikos politinės kovos (iš esmės, visa lietuviška politika – tai tik draskymasis dėl ES numetamų papildomų fantikų pasivogimo).

Aš dabar turiu tik labai asmeniškų ir labai merkantiliškų interesų, iš kur legaliu būdu susiveikti dabar pinigų (intymaus nesiūlyti!), o net irgi nesiūlomas (sic!) darbas tai klaidingai vadinamai “valstybe“ jos tarnyboje prieštarautų mano “religiniams“ libertaro įsitikinimams (tiesa, Ron Swanson galėjo savo įsitikinimus su pareigomis suderinti, bet, nepamirškite, tai tai buvo Nick Oferman sukurtas tik serialo Pawnee – Park and Recreation personažas).

Tad apie tas vadinamas riaušes, kurios savotiškai tapo kone kopija to vadinamo Kapitolijaus “šturmo“ JAV, tik pas mus dar ir be jokio šturmo (jau taip tie “riaušininkai“ mėtymui akmenų prisivilkę čia stengėsi, kad nei vienas į Seimo langus net nepataikė?), tai bus čia geriausia trumpomis savo pastabomis kaip apibendrinančiomis išvadomis tarsi konspektais sau, kuomet žiūrėsiu archyvus iš laiko perspektyvos.

Nes užsirašyti būtina, kadangi mano galva ne guminė, o smegenys paprastai yra užimtos kitais ir daug įdomesniais reikalais – štai smegenų evoliuciją tyrinėjantis prof. S. Saveljevas sako, kad žmogus smegenimis pradeda naudotis protavimui, jei ir pradeda, tai tik po 50-ties, tai va kaip ir laikas man jau atėjo.

Ir kokios iš viso to yra pamokos jau artimiausiai ateičiai, nors niekas čia mokytis nenori, o po to tas pamokas kartoja, kol išmoksta: vieni per glušumą (tyčinis ignoravimas), kiti per paikumą (nes ieško sliekų ant asfalto), o dar kiti – sąmoningai manipuliuodami faktais, nes dirba propagandistais arba vardan tos, tik ne jūsų, Lietuvos, o anos, jų pačių “čijauskiškai austėjiškos“, kur ne tik iš jūsų nusukti sklypukai po euriuką yra vsio zakonno.

Tai mano pastabų tuzinas yra toks:

* * *

1. Protestai buvo iššaukti valdančiųjų politik(i)ų.

Neapgaudinėkite savęs, kad tai yra tik “šeimų“ maršas už homofobiją, kad ir ką patys šiame bruzdėjime dalyvaujantys iniciatoriai dėl savo kitąkart nedavystyto intelekto papeza (šiaip “žiniasklaida“ šiuos pezalus tam ir akcentuoja, nors tarp reikalavimų yra aiškiai ir politiniai – atstatydinti velniop jau visą vyriausybę!)

Matote, kai šalyje yra mirusi politika ir tik imituojama demokratija, tai plebsui tiesiog šita “ideologija“ yra saugesnė viešumoje dabar jų dar gyvai politinei veiklai (demokratija – tai ne vien partijos ir formalūs politikai bei formalizuoti reguliariu laiku rinkimai, bet ir visuomenininkai, turint omeny ne prisitrynusius parazitėlius prie valdžiukės fondukams, ir dar nežinau kam joje, pačiulpti, kaip ir protestų demonstracijos, peticijos ir referendumai), nei už viso šito slypinčios bet kokios tautinės idėjos, iškart taip apkaltinamos “nacizmu“, arba netgi konservatizmas, piešiamas tik kaip radikalizmas ir viduramžiškos tamsybės (nes mokslu, net jei tas ir abejotinas bei politizuotas, tai tiki tik “aukštesnes pajamas gaunantys ir išsilavinę“, aha).

Ir šių vadinamų protestų buvo galima visiškai išvengti – tačiau to net nenorėta (sąmoningai ar iš visiškos kvailybės, kas būtų bent menkučiu alibi) daryti, valdančiosioms kvaišoms visiškai klaidingai įtikėjus turint didelį tautos palaikymą.

Tik, primenu, jos savo Vėlinių raganų IVA+ rankinuko nešiotojas koalicijai tegavo pernai per rinkimus vos 19 procentų rinkėjų palaikymą, o dabar pagal pasitikėjimą, kuomet pusę koalicijos sudaranti partija išvis nukrito į trečią poziciją apklausose (apie kitas dvi puseles, kurios žemiau grindjuostės, tai nėra jau ko ir kalbėti), užleisdama zombių šutvę “socdemus“ ir taip jau susimovusius (šiaip per pandemiją valdžios visose šalyse keitėsi – mes nesame jokia išimtimi, tik ir aklai vištai pasiseka grūdą surasti) valstiečius, tai yra tik bukas idiotizmas elgtis taip, tarsi tave remia ne 19, o net 91 procentas piliečių, kai net balsavusieji už šitas draugai atsiprašinėja dėl savo klaidos (bet tai vis tiek po to balsuos vėl už tas pačias, nes “nėra daugiau už ką“, kuo ir valdančiosios kalbančios kojinės dabar tuo piktnaudžiauja).

Net jei toji menama “opozicija“ irgi yra tos pačios valdžios establišmento dalimi, bet metas gal jau toms “partijoms“ pagaliau susivokti, kad tai, jog daugiau nei pusė Lietuvos piliečių nebebalsuoja, parodo, kad jie nėra nei ten jokie idiotai ar kokie nesusipratėliai, tarsi nerandantys, už ką biuletenį pažymėti – bet išties irgi tokiu būdu balsuoja prieš jūsų sukurtą pseudo-demokratijos sistemą, kurioje jau apeinama ir Konstitucija, ir net kai nomenklatūrinis Konstitucinis Teismas sugalvoja visokius išvedžiojimus, visa tai, neva, pateisinančius (tiesiog patys pasiskaitykite, kaip pagal Konstituciją yra “renkami“ atstovai į Seimą ir Tarybas, ir kaip rinkimų įstatymai sudėlioti priešingai, kad jūs nerinktumėte tiesiogiai).

Balsuoja prieš esamą politinę sistemą, neturėdami pasirinkimo, o ir nemaža dalis balsuojančių “iš pareigos“ vis bumba, kad “ir vėl nėra ko rinkti“ – tad šitą problemą reikia spręsti, ką prieš šimtmetį jau pasidarė švedai, vedini liberalų komisijos dar 20 amžiaus pradžioje, kad sumažintų masinę emigraciją iš šalies.

Akivaizdu, kad jei jau ir rambus veiksmui tūlas lietuvis (apie ką rašęs dar poetas Adomas Mickevičius) net išlenda į protestą, tai, kitaip tariant, jei tie tautos atstovų rinkimai vyktų kasmet, tai šitos kvankos jau seniai ir nužygiuotų peruietišku kariniu maršu tiesiai ant opozicinio suoliuko vėl iš ten laidyti tik savo šveikiškų bajeriukų – na, o dabar neprotestavę verčiau tik jau palaukite, kada jums leis persirinkti iš naujo, aha (pagal tą pačią melagingą sistemą, kas yra lotuliukas).

Supraskite, turint savo pusėje visą pagrindinę melagiasklaidą ir propagandistus įtakotukus, kuriems švaistomos lėšos per SAM, skirtos kovai su pandemija, yra visiškai taip apgailėtina teisintis, kad, atseit, vyriausybė tai dirba gerai, o tik jos “komunikacija prasta“ – komunikuoti išties nieko doro net neišeina, net kai ne visos PRimadonos yra katkiniai fondačiulpiai.

* * *

2. Nepaisant aukščiau minėtų politinių reikalavimų keisti vykdomąją valdžią, šie protestai išties kilo ir dėl valdančiųjų visiškai neparengtų ir dalį tautos supykdžiusių “progresyvių“ leftistinių reformų beatodairiško stūmimo.

Net neabejoju, kad ir pokaryje buvo tokių aktyvistų, kurie kaimuose Lietuvoje aiškino, kad nereikia priešintis ateinančiam socializmo progresui, o tie nesusipratėliai metė arklus ir ėmė ginklus bei ėjo į miškus, užuot džiaugsmingai stoję į kolhozus.

Kiek užtruko laiko, kol atsirado tas liaudiškas gajus ir vis “elitukų“ dirbtinai pakurstomas mitas “prie ruso buvo geriau“ ir “landzbergius kolhozus sugriovė“?

Visam naujojo pasaulio progresui irgi reikia šiek tiek laiko, o ne prievartos dirbtinai paspartinti seksualines deviacijas, tuo pačiu įvedinėjant dar didesnius ribojimus judėjimui bei alkoholio įsigijimui, nei tą darę kritikuoti pirmtakai.

Bet čia nukrypstu – faktas, kad ne visokie gražuliai su uspaskichais šituos protestus provokavo (jie gauna politinių dividendų patys sudalyvaudami užprogresinėse dūzgėse, o ne rengdami protestus prieš!). Netgi, pastebėsiu, Naisių markizas Karabasas atvirai sako: nieko opozicijai jau net daryti nebereikia – viską už juos nuveikia pačios valdančiosios, tad jis palauks subrendusio valdžios vaisiaus tiesiog nukrentant į jo gobšias rankutes.

Tad gal jau reikėtų vis tik įsiklausyti, ką tavo politiniai priešai jau net atvirai kalba, “mielosios“ jūs tautos kiršintojos!

Bet čia tik dvi išplėstinės ir ne šio tinklaraščio aptarimo lauko pastabos buvo apie politinį kontekstą ir tas paskatas, o ne tai, kaip tos “riaušės“ išties nutiko.

* * *

3. Riaušes išprovokavo būtent neadekvatūs (o gal dar ir sąmoningi) orkų (net nebejuokinga, kad taip vadinasi policijos, kurios nariai liūdnai pagarsėję tuo, kad mėgsta girti pirtyje vieni kitiems dantis daužyti beisbolo kuokomis) veiksmai.

Po to, kai iš Seimo buvo evakuoti paskutiniai ten užspausti seimūnai, nebuvo jokio reikalo laikyti šarvuotų ir ginkluotų pajėgų – pora iš apmaudo išdaužytų Seimo langų (beje, nebuvo juk išbarškintas nei vienas langas – tai kažkokios netikros tos riaušės, sakyčiau…) kainuoja pigiau, nei visas tas atrakcionas su apdujusiais orkomis.

Tai, ponai mentai, ką jūs ten gynėte?

Tuščią pastatą, iš kurio jau ir valytojos išsivaikščiojo?

Pala… o buvo besiveržiančių į vidų? Laužė duris, daužė langus? Ne?

Oi, tai kaip čia taip tokios keistos “riaušės prieš Seimą“? Ir kuo tuomet jos skiriasi nuo tapiniško pikniko – nes orkų į pastarąjį niekas pašėlti nekvietė (todėl iš apmaudo prisilakę pirtyje vienas kitam snukelius talžo)?

* * *

4. Kadangi vyko ne viena tiesioginė transliacija, tai buvo galima matyti, kaip ašarinės dujos jau panaudotos prieš taikiai nusiteikusius (nepainiokite nepatenkintų su agresyviais!) protestuotojus, tarp kurių buvo moterų, senolių ir net vaikų.

Aš irgi sakau, kad vaikams išvis ne vieta tokiuose renginiuose, bet vis tik, primenu, čia yra pozicionuota kaip šeimų maršas, todėl iš regionų atvykę šeimos dar ne visos buvo autobusais išvežtos.

Vien už tai dera VRM inicijuoti tarnybinį patikrinimą – ko, aišku, net ir nebus.

Dabar vyksta mentų trynimas (oi, vos sukeitus keletą raidžių žodyje tyrimas…), kaip suslėpti galus pagal savo pateiktą melagingą įvykių naratyvą.

* * *

5. Nes, ko gero, viena iš priežasčių – tai, kad opozicijos lyderiu apsimetantis Saulius Skvernelis telefonu koordinavo buvusių savo pavaldinių veiksmus iš Seimo vietoje visiškai pasimetusios (kompetencijos ten niekad ir nebuvo) VRM šefės (kurios atstatydinimo irgi yra reikalaujama).

Faktas, kad net nuotolinio teismo metu, kur bylinėjasi dėl nesamos garbės ir nebuvusio orumo nuplėšimo tokios gerokai nutėkštos dar žurnalistės Vilmos Matusevičienės, atsijungė tik tam, kad išklausytų panegerikos iš valdančiųjų “lyderiuko“, kaip jis per tas “riaušes“ čia puikiai tvarkėsi – tarsi anuomet 2009-aisiais per riaušes prie Seimo, kuomet tiesiogiai vadovavo dar ne orkoms, o goblinams, jei paguos, tada dar ir šaudžiusiems guminėmis kulkomis (šįkart apsiėjo, nes saviems galėjo netyčia taip pataikyti?).

* * *

6. Kada valdžia ir opozicija veikia išvien, yra naivu tikėtis, kad tokie taikūs protestai, dirbtinai paverčiami riaušėmis, ką nors pakeistų.

Primenu, kad 2009-aisiais nelabai jau baikštusis premjeras Andrius Kubilius ne tik į dabar gerai jau pažįstamą Ingridą Šimonytę pakeitė savo vyriausybėje finmin Algirdą Šemetą, bet tą dar net ir kuo toliau nuo liaudies akių “ištrėmė“ į Briuselį, kad čia visuomenės, įskaitant ir šio finmin žmoną žurnalistę, reguliariai taip Lryte variusią ant sutuoktinio, neberzintų (kas nutinka, kai taip sveikaministrini tautą, o ne sutuoktinę).

Šįkart, užuot atstatydinę tuos visiškai susimovusius bent 4 reikalautus ministrus ir taip nuėmę prisikaupusį nepasitenkinimą bei įtampas visuomenėje, valdančiosios dar daugiau įkalė draudimų ir represijų, kurių dalis įsigalios dar ir per karines pratybas anapus mūsų sienos Baltarusijoje, su kuria irgi neatstatydinti susimovę žygiai veda savo aktyvius quasi karinius veiksmus, siekdami nuversti ten esamą valdžią.

Tai akivaizdu, kad riaušės yra kaip užsakytos (?) tokiems jau įvedamiems diktatoriškiems sprendimams prastumti, o ne kelia kažkokią grėsmę esamai valdžiai.

Bendrai paėmus, homo sapiens turi tik tris motyvus veikti kaip biologinė rūšis: ėsti, daugintis ir dominuoti – va ką valdžia visais tais “G pasais“, kaukėmis bei karantinais ir daro, primesdami savo valią (aš kaip neišsilavinęs ir per menkas pajamas turintis, tai, žinia, netikiu, kad jau mokslas įrodė, kad valdžios įvestą QR kodą tas koronavirusas persiskaito ir taip iškart nuo gėpasinio atšoka – bet tuo netiki, panašu, ir Ispanijos aukščiausiasis teismas).

* * *

7. VSD vadas kitądien dievagojosi, kad vyriausybė ir atitinkami seimūnai buvo apie galimas riaušes ir neramumus informuojami nuo kovo.

Tai prastai dirbate, gerbiamieji – aš apie tai savo Patreon prenumeratorius informavau jau nuo gruodžio vidurio!

O kai vėliau, nagrinėdamas įvykius JAV, paminėjau, kad tik komendanto valandos priemonėmis, pavadinus karantinu, buvo užslopinti prognozuoti neramumai sausio antrai pusei ar vasario pradžiai, tai buvo čia irgi tokių kvailintojų, likusių pasekoje kvailiais, kurie neturi jokios profesinės kompetencijos tą vertinti, bet turi daug aplombo vertinti mano prognozes.

Kurios išsipildė, primenu.

O ir kodėl joms neišsipildyti? Gal jankiai savo laiku prastai mane DSS ir USSS kursuose mokė?

Jei suvesite 7-tą išvadą su 6-ta, tai jums kils pelnyti įtarimai, kiek VSD ir kriminalinės policijos tarnybos išties prisidėjo nuo kovo mėnesio organizuodamos riaušes, o ne visuomenę bei tautos atstovus nuo kažkokių aršių antivalstybininkų riaušininkų saugodamos.

Kadangi savo politikoje veiksnios opocijos neturime, tai parlamentinio tyrimo šia tema net nelaukite, o ir jo ekselencijus užimtas savo kėdės išsaugojimu, pradėjęs aktyviau dirbti su jį bandžiusiais (laikinai atidėjus) nuversti valdančiaisiais.

* * *

8. Kalbant apie tarnybų organizacinį indėlį, tai ar priminti, kaip per mokytojų streiką būtent kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo pareigūnai, apsivilkę uniformas (sic!) važinėjo po Lietuvą sekmadienį su grąsinčiais net nesuformintais teisiškai raštais, baugindami, jų manymu (šiaip nurodymu iš viršaus jiems), aršiausius riaušininkus?

Lygiai tą patį jie darė ir su šio nenuslopusio šeimų maršo iniciatoriais po pikniko Vingio parke prieš protestą prie Seimo.

Tik va Sauliukui ir jo orkoms šįkart tos niežtinčios rankutės gavo pretekstą pagaliau fiziškai pasireikšti – gi nebe savotiška profesijos prestižo privilegija besinaudojantys pedagogai šįkart protestavo, o jau visokie buduliai. Anąkart, sako, Skirmantukas vos atšnekino savo prezimentą, kurio kaktos srities smegenų pusrutuliai nepajėgė niekaip suvokti, kodėl prieš mokytojus negalima panaudoti orkų ir ašarinių dujų išrūkymui iš jų ministerijos koridoriaus.

Aha, išties – o kodėl?

* * *

9. Štai anądien irgi viena mentė (nes seniai nebe policija) verkė, kaip jai apmaudu, kad tenka mušti tautiečius, nes tie protestuoja prieš algą jai mokančią valstybę (kad valstybė savo pinigų neturi ir jos algai prieš tai atima iš tų pačių mušamų jos piliečių, tai mentiškam proteliui yra nesuvokiamos intelektinės gilumos, aišku).

Ne, ne ta prasme, kad jai nekyla ranka gumine lazda vanoti šeimistą, bet kad žmonės juos jau dabar laiko tik represine kolonialinės administracijos struktūra. Suprask, gi šios šalies pilietis, kuris nesutinka su nacionalinių interesų neatitinkančiais kompradorinės valdžios sprendimais, yra jau “valstybės“ priešas.

Pastebėsiu, kad iki nevaržomo orkų smurto pasireiškimo, melagingai vadinamo “teisėtais policijos veiksmais“ (kiek tokie veiksmai teisėti, tai sprendžiate ne jūs, o tik teismas, kuris, kaip rodo praktika, vis dar sprendžia kitąkart ir ne savivaliaujančių mentų naudai, kaip nutiko ir dėl šių siautėjimo anksčiau prieš šio maršo organizatorę su Trispalve) ilgai neužtruko, visokeriopai tokiai politinei valdžiai (kuriai svetimi yra liberalizmas ir demokratija, nepaisant melagingai šiuos žodžius vartojant savo partijėlių iškabose?) ir konkrečiai VRM skatinant, užuot prižiūrint tokias struktūras, kaip politiškai priklausytų, jau nuo to buvusio tik laikino šoko, kuomet Mažeikių rajone buvo nušautas į privačią teritoriją be sankcijos ir prieš įstatymus įsibrovęs savo tarnybine padėtimi piktnaudžiauti, matyt, įpratęs policininkas, net arogantiškai nematęs išvis reikalo dėvėti jam privalomą tarnybinę neperšaunamą liemenę, galėjusią išsaugoti šio vaikus nuo tapimo našlaičiais (įtariamasis vis tiek būtų nusišovęs, bet jo motyvai ir gyvybė ir taip nebuvo policijos prioritetų sąraše).

Jau minėjau, kad vietoje lietuviškosios “antrosios pataisos“, mes, ko gero, dabar gausime tik dar didesnius suvaržymus piliečių teisei gintis nuo piktnaudžiaujančios savo galiomis nedemokratiškos valdžios ir jų represinių (orkos, žinia, labai “teisėsaugiškai“ nuteikia marketingine prasme, aha) struktūrų.

“Ginti, saugoti, padėti“ – aha, ką nuo ko ir kam?

* * *

10. Policija naudojo agentus provokatorius.

Taip, buvo ir išprovokuotų šių provokatorių spontaniškų riaušininkų, kurie prisidėjo pagal minios psichologiją prie šių veiksmų, bet ne apie šituos “neandartaliečius“ aš čia kalbu – su jais kaip tik viskas akivaizdu ir aišku, ir tokių keletą natūralių pričiuptų gal netgi teismui teisėsauga ir pristatė.

Juk buvo transliuojama tiesiogiai ne vienu filmavimo rakursu, ir faktai iš to akivaizdūs visiems, kas transliacijas stebėję:

 • atvažiavo propagandistų šunauja iš televizijos;
 • pasistatė reikiamoje (sic!) vietoje savo aparatūrą;
 • kaip pagal signalą (?) iš šalies staiga prieš kameras atėjo kažkokie “riaušininkai“, atsinešę akmenų maišeliuose (aha, toks labai “spontaniškas“ veiksmas – trinkeles išmokome kloti kokybiškai, tai paprastai jų iš grindinio neišlupsi);
 • pradėjo mėtyti į orkų skydus (sic!) prieš kameras (vaje, sako, vieną “sužeidė“, pataikę į šalmą tuščiu PET buteliu!);
 • protestuotojai pradėjo šaukti, kas jūs tokie ir ką čia darote – ir šiuos jau apraminti;
 • ir šie riaušininkai nuo būsimų “riaušininkų“ (savų?) pasislėpė už… orkų nugarų (oi, kas čia “savi“?).

Tą išviešinus, policijos propagandistai pradėjo jau lementi, kad tai buvusi tik “dialogo grupė“ (nieko sau toks “dialogas“, sakyčiau!), o ne provokatoriai – netgi tokius raiščius (kurių niekas nematė – bet gal ir aš nepastebėjau, kai transliacija iš visai arti nevyko?) ant savo rankovių turėjo!

Na, taip – tik va jei išties nori dialogo, tai vilki aiškią uniformą, kad iš toli matytųsi, kas toks esi tame bandomame užmegzti dialoge. Bet va jei nenori gauti į kuprą nuo orkų kaip riaušininkas, nes vilki civiliais drabužiais “kaip visi“, tai turi po ranka tam ir skirtą orkoms parodyti savo raištį apie “dialogo grupę“.

Vėl mentų PR matoniukas kažko nedamelavo ir savo meluose susipainiojo, a-nea?

“Už rankų susiglėbę – apginsim…“ Seimą?! Nuo ko? Ar “riaušininkai“ truputį užsimiršo, kurioje jie pusėje ir ką taip gina? (foto iš LRT)

Tų propagandinių blėnių mums, kaip ten vienas kažkoks orkinis susilaužė ranką Rūdininkuose, o po to grįžo po keturių valandų ginti Seimo, kur jau gavo po vidurnakčio akmeniu, ir kaip adrenalinas neleido lūžio jam pastebėti ilgiau nei 20 minučių (paprastai poveikis tiek tetrunka, o po to įsijungia antiadrenalininis neutralizatorius endorfinas arba kortizolis – nelygu tokio supostato iškrypimo lygis), tai net nėra ko čia išvis komentuoti – kaip ir skelbiamų orkų, nukentėjusių nuo “riaušininkų“, skaičių, kai susidaro įspūdis, kad ten tarpusavyje pliekėsi Dinamo ir CSKA futbolo sirgalių ordos, tik apsišarvavę orkomis.

* * *

11. Kone visus sulaikytus riaušininkus teismas iškart nuo arešto atleido, pritrūkus jų veiklai pagrįstų ir svarių įrodymų!

Ir juk, beje, dar iki formalių riaušių iškart buvo (ką, per anksti?!) sulaikytos pačios šio protesto oficialios organizatorės (tiesa, jų vardai Astra ir Nendrė primena man vodevilį, bet ką padarysi, jei tėvai tokius davė – duoti šlubo bėgiko vardą man, kad gyvenime sektųsi, mano tėvui gal irgi neatrodė nei kiek tuomet ironiška).

Šiaip šį mūsų protestą derėtų lyginti su kaimynais pagal regionus: gudų pastovėjimai ant suoliukų tik su kojinytėmis ir ukrainiečių maidanai veikiau yra lygintini su užpelkiniais rusais, o mes verčiau pažiūrėkime, kokios pasekmės analogiškų riaušių Latvijoje, kur buvo suniokotas jų policijos automobilis, tačiau už tai nebuvo sulaikytas nei vienas riaušininkas-vandalas, arba su Agro Unia jau trečią savaitę organizuojamais protestais Lenkijoje (žr. irgi apie ORKA, tik kitokią), kur ir keliai blokuojami, o valdžia pasisarmatino netgi pasiųsti policininkus – ir kaip šiame palyginime mūsų Minsko milicijos mokyklos filijalo Baltupiuose (dabar tai – viena iš valdančiojo elituko mrūšnykų diplomų spaustuvė) auklėtiniai artimesni savo orkiška dvasia tokiems patiems orkoms Rusijoje, nei Latvijoje ar Lenkijoje (aš taip vis labiau matau, kad šitas lietuviškas psichočernobylis įgauna Raška Lite bruožų).

Nes šitas riaušes juk ir sukėlė patys orkos, pradėję po vidurnakčio lupti užsibuvusios protestuotojus, kurie, pažymėsiu, be pašaipių replikų apie šarvuočių lytinę orientaciją, jokios žalos sau, aplinkiniams (kurie ten aplinkiniai pirmą valandą nakties?) ar turtui nedarė ir nepadarė (verkti orkoms apie gautas traumas per jų pačių sukeltas riaušes – tai kaip futbolininkui skųstis, kad bucai nuospaudų prispaudė, o triūsikai ant šiknos žolėje griuvus išsiterliojo).

Kaip jau minėjau, jokio tarnybinio tyrimo dėl perteklinės jėgos panaudojimo nėra ir nebus.

Beje, tuo ir skiriasi teisėsauga demokratijoje ir represinės struktūros diktatūroje, kur nėra jokio check-and-balances politinio ombudsmeno instituto – kas tą tyrimą inicituos (bent tam, kad patvirtintų policiją neviršijus būtinojo reikalingumo, kurio straipsnio iš BK lyg ir dar formaliai neišmetė)?

* * *

12. Propaganda dirbo savo juodą darbą už mokesčių mokėtojų pinigus – tiek juodindami protestuotojus, tiek ir pateikdami iškreiptą vaizdą per Lithuanian Russia Today monikutės TV kanalą, kaip ir TV3, kurios reportažų redakcija dar buvo apkaltinta bandymais papirkti provokatorius, kad būtų dramatiškesnis riaušių vaizdelis prieš jų kameras.

Pridėsiu tuo pačiu, jei paguos, Lenkijos TVP irgi apeina minėtus Agro Unia dabar vykstančius protestus, nukreiptus prieš valdančiąją PiS partiją (o “mūsiškiai“ irgi apie tai nepypsi, nors esama valdžiukė šitos PiS juk ideologiškai nekenčia – kaip tikri “konservatoriai“ anų konservatorių, aha).

Ir tai, kad interneto ryšys buvo techninėmis priemonėmis Seimo prieigose slopinamas – vienu metu nutrūko visos ne tik celofaninės transliacijos.

Tad telezombiai, kurie ir taip internetu nesinaudoja, negalėjo irgi iš anksto pasilyginti tiesioginio necenzūruoto mėgėjiško reportažo realiu laiku su vėliau telepropagandistų sumontuotais siužetais.

* * *

Gal tuzino pastabų šįkart užteks, manau – ne visi įgalūs ir tiek teksto įveikti.

Aš prognozuoju, kad artėjančią rugsėjo 10-tąją, kai įvyks pakartotinis protesto mitingas, jau ir orkiška “teisėsauga“ bus pasidariusi išvadas iš šių aukščiau paminėtų pamokų (o valdžiukė, įskaitant vaizduojančius opoziciją, tai net neketina ir mokytis – vieningai ir toliau tą patį unisonu suokia kaip tipinė sovietinė nomenklatūra), ir bus jau pasirengusi veikti gerokai sklandžiau, nei per rugpjūčio 10-tąją, kai patys sukėlė tas “riaušes“ po formaliai jau pasibaigusio protesto mitingo:

– Mykola, davaj einam į gretimą chutorą žydų mušti!
– O jei mus primuš?
– O mus tai už ką?!

Manau, kad jėgos bus dabar naudojama ne mažiau, nei per 1987-ųjų “bananų balių“ priešais VRM (deja, jėgos ir buvo panaudota ne mažiau jau dabar) – ir po ko jau Lietuvos Respublikos dar vidaus ministru tapęs KGB generolas-majoras Marijonas Misiukonis suvijo sovietinius mentus į būdas, ir kas leido LKP su Sąjūdžiu saugiau išlaviruoti savo politinėje veikloje į Nepriklausomybę, nepaisant Šiaurės miestelyje kiurksojusios sovietų karinės įgulos, kuriai preteksto nedavė tas pats VRM, formaliai neperėjęs į nepriklausomybininkų pusę ir neleidęs provokuoti riaušių, kaip tas buvę, tarkime, Tbilisyje per “kastuvėlių balių“.

Orkos dabar dar labiau jausis nebaudžiamais ir jau yra pasitreniravusiais. Provokatoriai iš “dialogo grupės“ veiks dar efektyviau ir gerokai dabar aktyviau. Manęs net nenustebins, jei ir vėl bus netgi pasamdyti gatviniai chuliganai atidirbti mentūrai už smulkias nuodėmes (kodėl jūs manote, kad mūsų kriminalinė policija tiek kvaila, kad nedaro to, kuo užsiima, daugiau ir mažiau, tokia pati policija kitose šalyse?).

Palyginkite orkų smurto augimo trendą: prieš tai buvusiame protesto mitinge policija niekaip neišgalėjo susiskaičiuoti daugiau 15, neva, priskaičiuodami tik grupelėmis (sic!), o ne visą tūkstantinę minią, kai šįkart – prilupo visus, kurie užsibuvo valandą po vidurnakčio.

Kaip spėjate, kas bus rugsėjo 10 dieną, ką?

* * *

Nesiguoskite, kad pamatysite atsakymą į šį mano anaiptol ne retorinį klausimą.

Nes galimos nepriklausomos transliacijos bus dabar jau glušinamos iškart, kai propagandiniai tarsi sovietinės Vremia vaizdai eis ne tik kupiūruotai ir iškraipytai, bet kone realiu laiku pramaišiui su iš anksto paruoštais fake news intarpais.

Šis marginalų (veikiau – meinstrymo marginalizuotų) judėjimas truputį peraugo tą dydį, kada jau sunkiai sekasi ignoruoti ar tik tyčiotis – netiesiogiai prie palaikymo jungiasi nelabai odiozinėmis išvadinami ir teisės prof. Vėgėlė (palyginkite su teisingumo “ministere“…), ir psichologas Gintaras Chomentauskas (palyginkite su “riaušių malšintojais“…).

O ir kokio dydžio jau yra tylinti dauguma, kur irgi apsčiai ir išsilavinusių, ir aukštesnes pajamas užsidirbančių, tai kol kas sunku spręsti, bet, kaip rodo istorija, tie 10-12 procentų aktyvių žmonių paprastai visus perversmus ir padaro.

Himną mokykitės, kvaišos – ten nacional-liberalo dr Vinco Kudirkos priesakai lietuviams juk tiesioginiu tekstu susakyti!

* * *

Ateinančio protesto organizatoriai, deja, gal iš naivumo, o gal iš paikumo, bet tiek savo ir orkų gaujos veiksmų neanalizuoja (nemačiau viešumoje, nors aš tą judėjimą nelabai ir seku, tai gal pasidalinsite?), vis dar manydami, kad “policija“ dirba jų pusėje.

Ne.

Juk todėl Sąjūdis ir turėjo mitinguose savus žaliaraiščius tvarkdarius – privalote tokius irgi susiorganizuoti, kurie neleis pasireikšti agentams provokatoriams su jų “akmenų krušliavos dialogais“, ir kurie užkirs taip galimybę orkoms rasti pretekstą panaudoti jėgą prieš jus, po to dievagojantis, kad taip jus juk “apgynė“.

Ir dar kuo skubiau jau įsigykite filmavimui ne tik išmaniuosius, tačiau ir body cams, tame tarpe ir užslėptas ant savo kūno (rugsėjį atvės – lengviau bus tą padaryti), kad užfiksuotumėte savivaliaujačių pareigūnų veiksmus.

Tas yra būtina net jūsų pačių saugumui – antai mano bendravardis, žinomas Selo pravarde, tai kaskart vis stebisi, kaip ta policijos filmavimo įranga vis “sugenda“, kai reikia jau pateikti teismui įrodymus, kas išties vyko sulaikymo metu, po ko teismas jį patį ir išteisina “pritrūkus įrodymų“ (bet jūs tokių advokatų neįpirksite, tad pasirūpinkite savo veiksmus ir žodžius teisme po to patvirtinančiais įrodymais iš anksto bent va tokiu būdu – kas, beje, irgi jūsų aršesnes galveles atvėsins, nes filmavimo kamerai nesvarbu, kieno siautėjimą fiksuoti).

Tie anksčiau vykę arabiški pavasariai, kuomet buvo internetinis ir mobilus ryšis užblokuojamas, naudojosi žmogaus teisių organizacijų pripažintu vienu iš puikiausių techninių išradimų demokratijos labui – apps, kur per bluetooth sukuriamas vietinis tarsi interneto tinklas, kuriuo iš protestų vietos perduodama filmuojama medžiaga per dalyvių išmaniuosius iš už ryšio blokavimo zonos, kur jau galima prijungti ir prie interneto.

Nors filmuota iš protesto medžiaga irgi naudinga, bet jos vertingumas yra didesnis realiu laiku, o ne po to, kai jau įsijungia valstybinė propagandos mašina, ir montavimo bei manipuliavimo technikas profesionalai yra geriau įsisavinę už naivius mėgėjus.

Tad dar iš anksto gal pasirūpinkite Lietuvos tarnyboms nepasiekiamais užsienyje portalais, kur tokią medžiagą talpinsite – emigrantai jums tikrai čia padės (Kremlius, kaip įsitikino buvęs meras A. Zuokas, tai – ne, kad ir ką propagandistai čia pezėtų).

Todėl irgi jokiu būdu nedarykite savo reporažų išvis jokių rusiškų vertimų (rusai ir patys išsivers, ką norės ir kiek norės, ir kaip jie patys norės, tačiau kremliniais agentais taps visai nepagrįstai ir žmonės, kurie yra patriotiškai nusiteikę savo tautos ir šalies labui, tad prisidėjo prie jūsų!), bet verčiau pasirūpinkite angliškais variantais – jei protesto atgarsis yra didelis, tai užsienio žiniasklaida reportažams informaciją ims tik iš oficialių propagandinių šaltinių, o ne tiesiogiai iš protestuotojų, todėl būtina savo reikalavimus internacionalizuoti, nes niekam nesuprantama, ką jūs per protestus žemaitiškai ar suvalkietiškai šūkaujate.

Ir tikrai neišklibinsite šitos valdžios, jei valdantieji su “opozicija“ bus vieningi kaip yra dabar – būtinai ieškokite politinių sąjungininkų ir pajunkite juos savo bendram labui, tame tarpe ir išviešinimu visokių apsimetėlių “opozicijos lyderių“, kurie dirba ne jums, kaip opozicijai, kurią jūs jau imate jų establišmentui sudaryti.

Gal šie patarimai iš tuzino pastabų padės, bet ir šios pusės atveju aš abejoju – raidžių, kaip ir įsitikinimo, kad ir taip viską supranti ir žinai, ką reikia daryti, yra kiek per daug.

* * *

Susirinkti į protestą – daug proto ir pastangų nereikia.

Surengti koordinuotą protestą valdžios piktnaudžiavimui ir patraukti į savo pusę ne tik abejojančius ar dvejojančius, bet ir apmulkintuosius – reikalauja išminties ir suderinto darbo, įskaitant ir išsivalymą iš savo gretų visokių prisiplakusių provokatorių: tiek neadekvačių homofobų, antisemitų, prorusiškų ir pan.; tiek ir jums sąmoningai pasiųstų spec.tarnybų agentų (primenu naivuoliams, kad ir Sąjūdis iš savo Tarybos išsimetė KGB agentą Juozą, kuris buvo Mikės Pūkuotuko vertėjas Virginijus Čepaitis, ir pirmoji vyriausyvės vadovė Gintarinė Ledi Kazimira Danutė Prunskienė juk irgi buvo KGB agentė Šatrijos Ragana – o jūsų šeimų sąjūdis yra atviras bei be vindikacinių mechanizmų, kas yra dovanėlė tiek vietos, tiek užsienio atitinkamoms tarnyboms).

Nes jei tik šiaip susirenkama paskanduoti tai, ką “demokratizuoti“ socialiniai tinklai pratrina, tai, manau, gaunasi tik orkoms treniruotė, parodant vardan algų ir premijų, kad jie yra tie šuniškai ištikimi proverbiniai “režimo durtuvai“, ir tik liejamas jūsų vanduo ant jūsų nekenčiamo establišmento politinio malūno.

Tuomet, atsiprašant už mano prancūzų, bet verčiau naudokite vazeliną – nesakau, kad patiks, kaip yra dabar agituojama, o jūs dėl to niurnate, na, bet juk vis mažiau skaudės, kai ir toliau taip jus kruš. Nes jums nereikia politikos, kiek suprantu.

Tad: petys – už laisvę, o linksmakotis jums į akį – už demokratiją!

Osu!

P. S. mentoniukams: riaušių neorganizuoju, protestuoti nevažiuoju, jūsų goblinų nelaukiu – prašom ir ačiū ©.

P.P.S. (ne mano, bet “antivakseriams“ palinksminti):

Dulkius paskiepijo katuką, o tas nubėgo pora žingsnių ir nuvirto.

”- Vakcinacijos poveikis pasibaigė…“ – pagalvojo, “- reikia trečio skiepo!“

22 Comments

 1. Puikus reziumė, tik labai gaila, kad visa tai virsta kažkokia tai distopija. Barstausi galvą pelenais, kad balsavau už koncervus. Galvojau, kad valstiečiai jau dugnas, bet tokio dugno net negalėjau įsivaizduoti. Hipokritų hipokritai atėjo į valdžią. Greičiausiai aklas ir kurčias buvau, nes PR lozungais tik patikėjau ir neįjungiau kritinio mąstymo. Vajėzau gi buvau tipinis užingridas. Didžiausia bėda manau, kad nėra alternatyvos, nes tie socdemai greičiausia ateisiantys po šios valdžiukės (A. Bačiulio taiklus pavadinimas) bus pasimetėliai. Nu bet jiems bent jau akmenų prie seimo nemes. Esu su aukštuoju įšsilavinimu, didesnių nei vidutinių pajamų, pacifistiškų pažiūrų, bet mielai mesčiau akmenį šitai valdžiukei į langus. Tokios netikėlių vyriausybės dar paieškoti reikia. Net Aurelijaus galėčiau atsiprašyti. Nu Skvernelis atskira kalba.

  1. Realiai, tai riaušes sukėlę ir taip pat smurtavę būtų vienodai, nepriklausomai ar šitie ir šitos, ar “socdemai“, ar valstiečiai (mentas gi ir vadovavo vietoje bilobilotaitės). Apie politinį aspektą, tai akivaizdu, kad žmonės ne tiek už “krikdemus“ pralenkusius jau “socdemus“ ar valstiečius, bet tiesiog prieš, nes nebebalsuoti ir gauti tokį jovalą jau pabodo – ypač, kai krizės sukuriamos lygioje vietoje.

   Mane labiau neramina rugsėjo 10-toji – nes prilups protestuojančius durniukus, o tie nors ir durniukai, bet tai gi mūsų durniukai… Gal šia prasme aš irgi pacifistas. 🙂

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s