Seminarai

Vaikinas atėjo pas kung-fu meistrą:
– Meistre, išmokykite mane kung-fu!

Meistras patingėjo, tačiau to neprisipažino:
– Gerai, aš išmokysiu tave kung-fu, bet dabar neimu mokinių, todėl ateik po metų.

Po metų vaikinas vėl grįžta, nes noras mokytis nepraėjo, ir vėl prašo:
– Meistre, išmokykite mane kung-fu!

Meistras susimąstė, bet kad atsakyti jau negali, tai iškėlė sąlygą:
– Taip, aš išmokysiu tave kung-fu, bet prieš tai tu turi padirbėti su savimi. Per ateinančius trejus metus kiekvieną rytą stebėk, kaip kyla saulė, ir kiekvieną vakarą stebėk, kaip ji leidžiasi.

Vaikinas nusilenkė, pagalvojęs, kad čia meistras kalba apie Zen praktiką, ir išėjo daryti kaip lieptas. O po trejų metų sugrįžo vėl prašydamas:
– Meistre, išmokykite mane kung-fu! Aš trejus metus meditavau stebėdamas saulėtekius ir saulėlydžius!

– M… taip, – pasakė didis kung-fu meistras, pagalvojęs, kad neatsikratys taip paprastai šio įkyruolio, tad iškėlė dar vieną sąlygą:
– Taip, aš išmokysiu tave kung-fu, bet kad jau pažinai dzen praktikos gilumą, tai dabar turi išmokti pakibti virš žemės per tris sprindžius!…

Vaikinas pagarbiai nusilenkė ir išėjo treniruotis… Tačiau grįžo po penkerių metų ir vėl sako:
– Meistre, išmokykite mane kung-fu! Aš penkerius metus kasdien treniravausi ir dabar galiu pakibti virš žemės per tris sprindžius!…

Ir pademonstravo. Į ką meistras:
– Nu nieko sau!!!…

* * *

(iš memecenter.com)

Kadangi trejus metus nuo 2015 metų gyvenau viename iš penketo lietuvių didmiesčių Londone*, tai praktiškai mokytis pas mane galima šiuo metu tik tikslinių seminarų metu, kurių trukmė, priklausomai nuo poreikio ir temos, yra nuo dviejų valandų (su pertrauka, kur pirma valanda skirta mokymuisi, o antra įtvirtinimui išmoktos medžiagos) iki dviejų dienų (nuo 4 valandų per dieną), išskyrus atskirais atvejais pilną mokymo kursą (savaitė), kuris skiriamas jau profesinei kvalifikacijai kelti (žr. žemiau).

Seminarų orientacinės temos ir trukmė (suderinamos pagal jūsų poreikius, bus atnaujinama) yra žemiau, o aš tik perspėju, kad pats jų asmeniškai neorganizuoju (t.y. neieškau patalpų, nesiuntinėju kvietimų, nerenku dalyvių mokesčių ir t.p.):


  • Fizinis parengimas:

Pradinis kūno stiprinimas (nuo 2 val. iki 2 d. po 4-6 val./d.):

stuomens struktūros stiprinimas, 5 bazinių pratimų kompleksas (su savo kūnu svoriu ir svarmenimis), krūvių paskirstymas ir treniruočių ciklai, mitybos principai, kvėpavimo pagrindai (meditacinis, širdies ritmo reguliacinis, jėgos ir kardio kvėpavimai), savisauga kritimų atveju, traumų prevencija treniruotėse ir pan. – skirta pradedantiesiems bet kurio amžiaus, lyties ir fizinio pasirengimo, o taip pat besitreniruojantiems savarankiškai bendram nuosavų treniruočių sisteminiam struktūrizavimui.


  • Savigyna:

Baziniai savigynos principai (10-12 val. arba 2d. po 5-6 val.):

būtinoji gintis, teisės ir prievolės; means rea ir actus reus principai; AOI (liet. GGK) trikampis; adrenalino poveikis, 4 organizmo reakcijos (fight, flight ir dar brain fart, submit); budrumo fazės (pagal spalvų kodą); keturios fizinio konflikto fazės (pre/intell, intro/iterview, x/action, post/legal); force continuum teorija, +1 taisyklė ir konflikto de-eskalavimas; fizinio kontakto baziniai principai ir koviniai veiksmai, adrenalino poveikis, kortizolis ir endorfinai, gross motor stills vs fine motor skills, skirstymas bei taikymas pagal jų poveikį ir force continuum principą; peilis ir kiti žalojantys įnagiai; praktinės situacijos (testai ir analizė).

Savigynos fizinių veiksmų modulis (2-4 val.)

– tik savigynoje tinkamiausi panaudoti baziniai GMS pagrindu atrinkti techniniai veiksmai (įeina į bazinių savigynos principų seminaro programą).

Gynybos nuo peilio veiksmų modulis (2-4 val.)

– pastarasis nėra skiriamas visiems norintiems dėl, manau, suprantamų priežasčių – bet čia nėra ir jokio a-la FMA ar ypatingo žudymo meno, tačiau paaiškinu ir parodau praktinius 4 peilių panaudojimo scenarijų tipus pagal jų strateginę paskirtį, kaip ir galimą savigyną nuo peilio (kada ją išvis dar įmanoma panaudoti kaip kraštutinę priemonę). Supaprastintas savigynai skirtas modulis įeina į bazinių savigynos principų seminaro programą.


  • Atviro kodo karate:

Aš nedėstau Goju-ryu karate kaipo tokios ir tradiciniu būdu pagal kurios nors mokyklos ar organizacijos metodikas ar frančyzę (negausite jokio dan, kyu ar spalvoto diržo, kaip ir juodu aš prieš jus nesipuikuosiu), juolab, kad į tą “savo“ Goju-ryu karate aš palyginimui, kad turėtumėte alternatyvinius taktinių situacijų sprendimo būdus, būtinai primaišau elementų, veiksmų ir taktikų iš kitų karate mokyklų, stilių ar kovos menų, su kuriais teko susipažinti (mano bendrai stažas yra nuo 1986 metų, ar bent jau tiek rodo užrašai) dar iki ateinant treniruotis pas Bob Honiball (jam imigravus į Lietuvą, išvis buvau pirmas mokinys dar jo ir Simonos bute Karoliniškėse iki judviejų dojo atidarymo Šiaurės miestelyje) bei bendrauti, studijuoti ar ko nors pasisemti iš Ilja Jorga (esu vertėjavęs jam ir jo seminaruose pirmus dvejus metus, kuomet steigėsi Fudokan karate Lietuvoje) bei Paul H. Johnson (Vietnamo karo veteranas, US Army Ranger, mokęs mane ir atestavęs savotiško old skool ITF taekwondo, po kurio smagu buvo Kyokushinkai kovotojus sparinguose išjunginėti, nekalbant jau apie WTF taekwondo 90-ųjų antroje pusėje, tačiau Valdemaras Kozlovas su savo Shotokan pasirodė geresnis už mane) ar treniruojantis su chebra tiek sovietinėje armijoje (1989-1991), tiek pusiau uždarose grupėse po to (vienas iš mokytojų Andrius, stažavęsis GIGN, ir ATAS saugojęs Vytautą Landsbergį, irgi gerai atstatė smegenis savo aikido ir vinčunio hibridu) bei krav maga 2017 metais Katalūnijoje (SIA CP kursų metu pas Michael Brandon Clifford), todėl iškart perspėju, kad nekiltų pretenzijų dėl jums svarbios ar nelabai mano kvalifikacijos, ir jeigu dar nėra jau parengta mano e-knygų seminarų temomis, tai mano planuose jos yra, ir gal to jums išties visiškai pakaks smalsumui patenkinti – užsukite į tinklaraščio puslapį Parsisiuntimui.

Bazinė Goju-ryu karate technika 3+1 skirstymu (1d. 4 val. – 2d. po 4-6 val.)

– galima parsisiųsti mano knygą pdf formatu, o seminare visa technika parodoma, paaiškinama ir atidirbinėjama praktiškai. Seminaras iš esmės skirtas tiems, kuriems įdomu karate, tačiau nemato naudos iš kata studijų – va toks kudo-karate principo ne sportinės, o jau tradicinės “kovinės“ technikos poreikio patenkinimas (nors Goju-ryu yra savo kilme tradiciškai trauminė karate, skirta civilinei būtinąjai ginčiai goshin-jutsu bei shinken-sebu, bet visus veiksmus galima pritaikyti, jei taip jums norisi matuotis su kuo nors linksmakočiais, ir kumite-shiai sportinei kovai bei jyu-kumite stiliaus sparingams su įvairaus lygio kontaktu).

Gekisai-gata (1d. 4-6 val. – 2d. po 4-6 val.)

– per dvi gekisai dai ichi ir gekisai dai ni bendras artimos kovos Goju-ryu bei manevrinės kovos Shorin-ryu karate stilių kata išmokstami baziniai jose naudojamų technikų (waza) ir veiksmų (bunkai) pagrindai bei taktiniai pritaikymai poriniame kata atlikime tsuzukite bei praktinėse alternatyviose variacinėse mokomųjų sparingų (yakusoku-kumite) kombinacijose (oyo); jei yra laiko, kaip bonus yra analizuojama tachigata bei dvi fukyu-gata, kurios paprastai mokomos iki gekisai-gata, tačiau ne visose mokyklose, todėl tai greičiau yra fakultatyvas.

Heishugata Goju-ryu karate mokykloje (1d. 4-6 val. – 2d. po 4-6 val.)

– trys energetinės muchimi (su izometriniu įtempimu) atliekamos Goju-ryu karate kata: sanchin, sanchin dai ni ir tensho – kuo skiriasi principais, palyginimas su kitomis karate mokyklų kata stilistiniais atlikimais kaip gervės kung-fu paveldu ir perdirbiniu; jų bunkai (veiksmų analizė) ir oyo (kombinacinis pritaikymas kovoje) bei fitneso (ne vien kaip jumbi-undo variantas) naudingumas.

Saifa, seiyunchin, shisochin ir sanseru kata Goju-ryu karate mokykloje (1d. 4-6 val. – 2d. po 4-6 val.)

– tiksliniai konkrečios kata (darbiniai pavadinimai seminarams: saifa – kinietiška karate; seiyunchin – karate imtynės; shisochin – o kur karate, jei nėra tsuki?; sanseru – neandartaliečio sugrįžimas arba demolition man) moduliniai seminarai: waza (naudojama technika), embusen (atlikimo tvarka), bunkai (veiksmų analizė), oyo (kombinacinis veiksmų pritaikymas kovoje).

Net jei nepraktikuojate būtent Goju-ryu, bet seminarus siūlau vien akiračio praplėtimui ir technikos išplėtimui, netgi jei ir ne karate užsiiminėjate. Man kata nėra tik formalūs kompleksai ir mirę karate kombinacijos – šitaip gali manyti tik žmonės, kurie a) niekada neturėjo galimybės būti mokomi kata tradicijos ir jos esminių funkcijų; b) užsiiminėjo karate, kurioje kihon, kata ir kumite yra kiekvienas sau (tuomet išties – arba sparinguoji, arba techniką atidirbinėji, nes “taip liepė egzaminams“, ir kam tos kata?).

Hojo-undo (1d. 4-6 val. – 2d. po 4-6 val.)

– okinavietiški Goju-ryu fiziniai parengiamieji kompleksai – sausgyslių ir raumenų stiprinimas, sąnarių lankstumas ir stiprinimas: jumbi-undo (su savo kūno svoriu – trijų dalių pratimų kompleksas) ir kigu-undo (nors yra daugiau, pridėjus ir makiwara, bet čia tik su trimis įnagiais, kuriuos galima pasidaryti nesunkiai pačiam: chiishi, sashi, nigiri) – kas, kaip, kodėl.

Netgi karate studijuojantiems siūlau seminarą apie pradinį kūno stiprinimą (žr. aukščiau), kuris papildys specifinį Goju-ryu karate pagalbinių pratimų kompleksą, kaip ir po pradinio kūno stiprinimo komplekso siūlau hojo-undo seminarą, po kurio pridėsite sau sąnarių bei sausgyslių stiprinimo pratimus.


  • Saugos specialistams ir besidomintiems asmens bei fizinės apsaugos profesija

Privaloma karinė tarnyba sovietinėje (1989-1991 m.) bei savanoriška lietuviškoje kariuomenėse (1991 m. SKAT operatyvinis būrys Parlamente – pirmtakas dabartinių “aitvarų“, o KASP bordinės beretės ateina nuo mūsų būrio Vadelio, Gintauto Rapniko, idėjos, tapę dabar Lietuvos kariuomenėje savotišku nesusipratimu, nes paprastai reiškia parašutininkų dalinius, o ne nacionalinę rezervistų gvardiją); darbas kaip FSN (foreign service national, pastarasis žodis juokais keičiamas į nigger) US DSS (diplomatic security service) 1994-2008 m. (tame tarpe JAV ambasados apsaugos viršininkas, FSN Investigator bei SD Team Leader – įskaitant ir US DSS Surveillance Detection Train the Trainers kvalifikacinių kursai ir, kaip instruktorius, SD komandų formavimas, mokymas, parengimas ir t.p.); UK SIA (security industry authority) turimos Door Supervisor (fizinė patekimo, leidimų ir patalpų kontrolė – nuo 2015 m.) bei Close Protection (asmens apsauga – nuo 2017 m.) licencijos – manau, suteikia man profesinės kvalifikacijos kalbėti duotąja tema?

Surveillance Detection (sekimo ir priešiško žvalgybinio stebėjimo identifikavimas bei prevencija):

introductory (4 val. praktinis seminaras uniforminiams apsaugos darbuotams);

basic (40 val. savaitinis kursas neuniformuotiems apsaugos darbuotojams, vykdantiems anti-sekimo bei kontr-sekimo prevencijos funkcijas);

intermediate (40 val. savaitinis kursas jau turintiems aukščiau išvardintą kvalifikaciją ir patirtį).

Evasive Driving (vairavimas, vengiant užpuolimų, sekimo bei persekiojimo ir pasalų)

– 4-6 val. praktinio vairavimo seminaras.

Unarmed Escort (neginkluotas asmens lydėjimas bei saugojimas – pastebėsiu, iš esmės pagrindinė asmens apsaugos funkcija JK). Priklausomai nuo grupės poreikio, 4-6 val. vieną dieną bendram susipažinimui (pabrėžiu – ne profesinei veiklai, tad skirtas vyrams, kurie “senamadiškai“ vis dar mano esantys savo šeimoje ar poroje gynėjais) iki 2 pilnų dienų (kvalifikaciniam privačios diskretiškos low-profile asmens apsaugos tobulinimui):

– asmens lydėjimas (close protection/escort), laipinimas į ir iš automobilio (enbus/debus), evakuacija (įskaitant safe havens); transportavimas (įeina ir evasive driving modulis aukščiau), maršrutų parengimas ir grėsmės analizė ir t.p.

Site Security Principles and Procedures/Objekto apsaugos organizavimo principai (darbinis mokomasis seminaras vadovams pagal konkretų poreikį 4-8 val.):

– perimetro kontrolės ir įleidimo kontrolės principai; grėsmės analizė; darbinės instrukcijos ir procedūros (GO, PO ir SOP) bei įrašai (logs); uniformos ir inventorius bei uniformuota, neuniformuota ir patrulinė bei mobili apsauga; delegavimas ir vadovavimas.

Be abejo, nei vienas šis profesinis seminaras ar tobulinimosi kursai nėra skirti suteikti valstybinės pripažįstamą profesinę licenciją (nors turi darbui visas reikiamas susijusias licencijas JK!), kadangi nesu akredituotas instruktorius Lietuvoje, JAV ar JK – jie ir skirti kvalifikacijos kėlimui arba profesinių įgūdžių ir žinių plėtimui (išduodamas kursų baigimo diplomas pagal pageidavimą).


Visi seminarai dėstomi lietuvių arba anglų kalbomis (atitinkamai parengiama ir dalinama seminarų teorinė medžiaga). Dviejų valandų seminaro honoraras yra nuo £100 (neatskaičius mokesčių ir neįskaičiuojant, jei būtina, kelionės, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidų), priklausomai nuo papildomų seminare naudojamų priemonių ir seminarui skirtos padalinimui medžiagos (palaipsniui laisvai parsisiunčiamų el.knygų kolekcija papildoma puslapyje Parsisiuntimui).

Kontaktinis el.p.: seiikankempo eta gmail taškas com

Ir ne, tikrai prieš tai nereikia mokytis levituoti 3 sprindžius virš žemės – pakaks ir vieno!…


*iki Brexit referendumo, Londonas buvo 6-tas labiausiai prancūzų gyvenamas miestas, o per metus po jo tapo 8-uoju. Nežinau, kokia yra oficiali lietuvių skaičiaus statistika Londone (lietuviška Šv. Kazimiero bažnyčia per šventes būna perpildyta, o ir sekmadieniais per sumą artypilnė – todėl, kaip ir dėl smagių chorisčių ir kamerinio grojimo, aš renkuosi vakarines mišias), bet Lietuvoje didmiesčiu laikytas miestas, kuriame yra daugiau 100 tūkst. gyventojų, ir Panevėžys tokiu jau nebėra, todėl gal juo tapo jau Londonas?