Apie pinigus, arba – o kam dar Lietuvoje reikia asmens sargybinio?

Įrašas buvo publikuotas iš anksto ir iškart visa apimtimi su asmeninėmis profesinės patirties detalėmis 2021-09-22 Patreon paskyroje čia (spausti)


Jėzusėliau švenčiausasai, įvyko stebuklas!

Jau maniau, kad Lietuvoje visiškai niekam nereikia asmens sargybinių!

Juk ne tik tokiose paslaugose per pastaruosius keletą dešimtmečių vis nusprendę specializuotis įmonės po skambaus PR per užsakomuosius straipsnius ir interviu labai neužilgo taip sau tyliai užgesdavo, nes juk realių klientų nebesurasdavo – išties sunku gaudyti juodą katę tamsiame kambaryje, kai jos ten nėra.

Taip ir visose saugos įmonėse dabar ši paslauga yra veikiau tik simboliško ir vien rinkodarai skirto pobūdžio, kai ji būna suteikiama, tik laimėjus tenderius pasaugoti kokį atvykusio nukaršusio dainorėlio ar papadainės tuštutės koncertą, už atskirą ir labai biudžetinį papildomą mokestį tuomet, jei tą retokai atvykusią VIP (very important pussy) reikia čia dar ir paganyti, o ne šiaip išnuomotu limuzinu tik pavežioti.

Žinote, tokia savotiška “žvaigždutėms“ skirta entourage paslauga, didinanti jų svarbumą, kur saugos įmonėje koks ekskomisarijotas čingačgukas kitam ekskomisarijotui gorilai prisako:

“- Ė, nu karoče, tu če, tipo, pasivalkiosi kaj rimc gezas paskum tą lochą, aciprašau, klijientą, okej?“

O jau mega-starzas kaip Roger Federer gauna ne mažiau tuziną valkat… atsiprašau, kūnsargių (foto iš talk tennis)

Na, nebent, itin retais atvejais, dar kažkoks, prisibaiminęs iš anksto ir be reikalo, užjūrio svečias verslo reikalais iš svetur čia užklystų toks labai sau pats svarbus, tik mažiau išsipyarinęs, bet lygiai toks pats lochas su babkėmis.

Tik ir mūsų šalies eksportui dirbanti toji “užsienio investicijų“ ekonomika iš esmės pardavinėja tik vergų darbo jėgą, tai čingačgukai patys mieliau pas šeimininkus sulaksto, ir net JAV (nors ne tik JAV) ponai milijonieriai, kurių ten yra daugiau nei valkataujančių šunų, dažniausiai apsieina be asmeninės apsaugos, nes gyvena turtingųjų getuose ir sukasi tik savo socialiniuose burbuluose.

Tad esmė ir nesikeičia. Bet net ir tada, jei prireikia čia pas mus, taip pat tokiems pasamdoma ne asmens apsauga (kas reikalauja išsamios grėsmių analizės ir daugelio lygių planavimo bei po to įvairiaplanių priemonių įgyvendinimo, ir kam reikia turėti ne tik pinigų, bet ir suvokimo smegenyse, kas ir kodėl taip daroma), o tik lygiai tokia pati entourage.

Kas jau yra dar ir blogo tono požymis padoriose kompanijose, kurio taip pat atsisako net patys prakutėliai rusai, prisivogę babkių per Linksmuosius 90-uosius ir išgyvenę, anksčiau ne vien iš būtinumo tokiu entourage patys naudojęsi.

Faktiškai, tai asmens sargybinis, išskyrus tik valstybinę tarnybą, yra jau spėriai išmirštanti profesija, kurios nebereikia ir karštuose taškuose, nes importuotos “demokratijos“ šalių, JAV nuosekliai nebe pirmą jų prezidentinę kadenciją traukiantis iš pasaulio, juk irgi gerokai sumažėjo.

* * *

Kodėl tą sakau?

Nes o kada Lietuvoje paskutinį kartą matėte darbo skelbimą asmens sargybiniui (su sąlyga, kad tuos skelbimus sekate, kaip aš, aišku, nes gūglas jums į pagalbą)?

Ir aš čia net nekalbu apie tą atvejį, kuomet sau asmens sargybinio iš esmės yra ieškoma net ne per viešus darbo skelbimus, bet tik per asmenines rekomendacijas (kas yra labai aktualu dar nedamuštiems ir taip vis išlendantiems banditukams vienus nuo kitų pasisaugoti, kada šikna paspirga).

Ar kai va, pafantazuokite dar man čia, taip atėjo kažkas į šį tinklaraštį (sic!), paskaitė, ką aš ta tema čia taip nors ir šmaikščiai (aha…), bet labai įžvalgiai (ypač turint mano dėstymo stilių, kuris visada įžeidžia kvailius) rašau, ir – taip iškart man pasiūlė penkis gabalus per mėnesį eurasikų į rankas (galima derėtis…), kad tik jį ar jo kažkaip iš akiračio vis pasimetančią barakudėlę arba jo nevykėlius, nes gamta ant vaikų ilsisi, mažorikus paganyčiau (aha, tik va jau dabar – tai tikrai man tokios darbo nebepasiūlys).

“Gerai, bet sumą – papuoškite nuliu!“ – © Antis.

Juk ir tuo atveju, jei būtų išvis tokie profesionalai samdomi, tai juk turėtumėte matyti ir tuos akivaizdžiai pagal neįgaliųjų aparatus klausos ir regėjimo, dėl per ryškios saulės, problemų turinčius prielipas, slampinėjančius tuo niūriu tridimensiniu šešėliu paskui savo labai svarbius ponus.

O juk tokių čia tikrai nematėte, išskyrus gal tik valstybinius VADukus, persivadinusius į VATinukus.

Beje, kad jau apie juos kalbam, tai kitas pastarųjų žingsnis – tapti jau force, tik ne vafliais, o lietuviškai pajėgomis, aišku: VAPintukais – kas irgi būtų madinga pagal paikas tendencijas, ir tada iki PAPinukų, nuo to, kad saugos 3 P (Prezidentą, Premjerą ir Pirmininką), tikrai ranka paduoti (ir čia, išdykėliai jūs, aš turiu omeny artumą iki to P pokyčio, o ne minėtų krūtų graibymą!).

Rymantai, kaip gi tu čia taip galėjai dabar su tuo Dignitary Protection Department?…

Belaukiant Bušo (žr. žemiau) prie Rotušės 2002-11-23.

* * *

Tai va, kaip bebūtų, bet radau!

Radau, ar galite patikėti, asmens sargybinio skelbimą Lietuvoje!

Tiesa, tas saugotinas asmuo vis tiek ne čiabuvis, ir dar saugomas diplomatinio rango (nepaisant fakto, kad gi ne į pasą ir jo neliečiamumo privilegijas mušama), ir visa jo darbo bei gyvenamoji teritorija yra eksteritorija (t.y. ne Lietuva), ir skelbimas net ne lietuviškai –  bet juk vis tiek toks faktas jau yra, kad bodyguard Lietuvoje darbui yra ieškomas!

Net susigraudinau tą skelbimą pamatęs… Ne.

Taip, reikalingas JAV ambasadoriui Lietuvoje.

Matyt, didelio saugumo jausmo nebesukelia ir jam tas netvarkingas jo šalies karių atsitraukimas iš Afganistano ir tokios visiškai kiauros šitos mūsų klaidingai vadinamos valstybės sienos, kuomet čia lenda neaišūs invaziniai tipai, kur galimai dar bus ir džihadistų, įsitrynusių tarp menamų “pabėgėlių“.

Tik jokie jie ne pabėgėliai pagal tarptautines konvencijas, nes į mūsų šalį atvyksta iš saugios šalies, kur karas nevyksta – nebent mūsų valdantieji “talibai“ iš šaikos imsis žygių ten jį sukelti, nes jau tos šalies valdžią nesėkmingai pabandė nuversti, dėl ko kaimynai mūsų sieną už mus saugoti nustojo, nes mūsų vatynkės gi kažkaip šniūrais per ją į Bulbostaną nesiveržia, kad tiems reikėtų saugoti iš savo pusės.

Kas iš jūsų ar draugų tokio asmens sargybinio darbo šiuo metu ieškote, nes trūksta iššūkių sargaujant (juk tik taip apsaugininko darbas čia suvokiamas, tiesa?), tai jau skelbimą, manau, tikrai patys pamatėte (tik ten savo CV pateikti truputį prireiks kiek aukštesnio, nei tipinio pišpasio tikrintojo, intelekto, bet stenkitės – ir jus sėkmingai aplankys sėkminga sėkmė!).

O kas nematėte, tai nuoroda čia, jei dar galiojanti (darbo skelbime nurodyta iki 2021-10-13, kai pagal nuorodą į U.S. State Dep. portalą – tik iki 2021-09-26).

Kaip matau, čia tikrai yra pats tas darbas profesionalui – savo subinę kišti į pavojų, kur dar gali ir šiaip čia dėl tokio rango asmens pakeliui nušauti kaip guilty by association netyčia, nes ne patsukės gi koks murzikas prie VIP lenda, kaip anąkart apie Beną jau rašiau čia.

Ir taip rizikuoti vardan kito už grynus net (!) €5 (penkis eurus) per gryną darbo valandą?

Nors jei pridėjus neapmokamą pietų pertrauką ir neapmokamas keliones į darbą, tai tas valandinis tarifas taip kokiu euru tikrai dar realiai sumažės – bet kas gi taip skaičiuoja, ir kas gi taip Lietuvoje išvis moka už “nedarbo“ laiką, nors ir susijusį tiesiogiai su darbu?

Aišku, išties asmens sargybinių kadencijomis savaitėmis ar mėnesiais dirbančios komandos paprastai gauna sutartą sumą už visą tokio užsakymo laiką, nepriklausomai nuo to, kad ne jų pamainos metu užsakovo apmokėtame kambaryje tiesiog miega ar atsipūtę žiūri kokį mokamą porno kanalą per TV su pulteliu (ša, husarai!) vienoje rankoje (o jau kas kitoje, tai čia, išdykėliai, tik jūsų ištvirkimo reikalas – gal ten tik stiklinė apelsinų sulčių be jokio “atsuktuvo“?).

* * *

Palyginimui apie pinigus, nes tuoj jau ir paklausite: o tai kas negerai su tokia kone dviguba (sic!), kaip Lietuvai, apsauginio (“buko bemokslio, kuris vis tiek nieko neveikia“©?) dabar alga čia?

[pilną tekstą, kur šioje dar maždaug pusantro tūkstančio žodžių apimties dalyje yra išsamiai aptariami valandiniai tokio apsaugos darbo tarifai iš mano asmeninės patirties Londone 2015-2018 metais, galima pasiskaityti mano Patreon paskyroje čia]

Čia darbo skelbime pateikta alga €1’270 per mėnesį (kas sudaro 168 val.) iki mokesčių reiškia net (arba tik, nelygu kaip vertinate) €7.56/h iki mokesčių.

Ir kas Lietuvoje, žinia, yra neadekvačiai per dideli atėmimai į iždą tiems iš darbo mažas pajamas (ši alga juk yra mažesnė už oficialų šalies vidurkį!) darbuotojams, tad galite pasilyginti Patreon paskyroje esančiame pilname tekste su mano realiais buvusiais tarifais už panašų darbą JK. Ir, kaip ten jau paminėjau, bet Anglijos karalienė neatsikanda ten nuo jūsų sendvičo – tas PVM yra nulinis JK, o ne dar 21% atimamas vardan tų, kas bešimonytintų mūsų iždą.

Ir kaip sakiau, tokio asmens apsaugos darbo faktiškai Lietuvos privačioje darbo rinkoje net ir nėra, kad galėtumėte lyginti pagal profesijas, o darbo užmokesčio situaciją kitose alternatyvinėse profesijose Lietuvoje aš čia net neturiu reikalo nagrinėti – nesunkiai patys galite pereiti per darbo skelbimus.

Vis tik pridėjus tuo pačiu, kad greitai mano, kaip nuo 2018 metų pavaduojančiojo anglų kalbos mokytojo provincijoje, alga į rankas buvo pakilusi ir tapusi 20% didesne už čia JAV ambasados skelbime siūlomą (na, o bet tikrai gi: Lietuvoje mokytojas, atsiprašau – Mokytojas, iš didžiosios, gi yra prestižinė ir aukštos kvalifikacijos reikalaujanti profesija, ne taip, kaip kažkoks apsaugininkas britams ar asmens sargybinis amerikiečių ambasadoriui – kaip aš čia taip pamiršau?…), ir dar taip net neatsižvelgiant į tas kasdienes keliones į darbą ir atgal laiko prasme (direktorius net davė savo raktą nuo mokyklos, o pavaduotoja signalizacijos kodą, nes aš vis tiek išeidinėjau vėliau už valytojas, tai mokyklą ir užrakinėjau, kaip buvau įpratęs minėtoje posh gimnazijoje Londone), ir dar taip neskaičiavus tų išlaidų prie itin pigaus mokytojų pamaitinimo (juokavau direktoriui, kad čia dirbame už maistą… bet lašišos meniu, matyt, irgi nėra taip blogai?), tai…

Tai va, suma sumarum dolor moles, aš tikrai mieliau tuomet vėl rinkčiausi gal mokytoju dirbti (net jei ir tuos rupūžiukus pradinukus mokyti!), nei, deja, šitą tikrai mielą ir mano širdžiai taip artimą, kukliai tariant, ir nekukliai aukšto lygio fizinio ir asmens saugumo profesiją prie va tokio tikrai svarbaus asmens.

Mokytojas – prestižižižiššškesnė parpiesija! (iš lowgif)

* * *

Bet aš taip matau, kad jau ir antrąjį dešimtmetį atlyginimo prasme čiabuviams toje aptariamoje kontoroje nelabai kas ir tepasikeitė.

Nors iki tol dar Linksmųjų 90-ųjų antra pusė dėl arbitražinio valiutų ir perkamosios galios skirtumų leido įsigyti man labai gerą trijų miegamųjų 100 kvadratinių metrų butą su papildomu valgomuoju įstiklintoje lodžijoje šildomomis grindimis ir svetaine bei virtuve su baru per pusę buto (kai va dabar gi – jau ir vieno kambario neišsinuomočiau!) labai neprastoje mišku apaugusioje ir puikaus susisiekimo vietoje, kol neatėjo prie AMB (ironiška, kad ambasadorius irgi taip trumpinamas) į finmin buka kaip boulingo kamuolys su trimis skylutėmis pirštams sukišti manipuliacijoms toji vėliau dukart suekselencinta partškola, kuri ne tik man ir net ne vien mano kolegoms pašiko su atgaline tvarka pritaikytais jos susigalvotais papildomų mokesčių įstatymais (“aštuoni brūkšnys vienas“ iš FAPMĮ, jei kam sako, nes dabar GPMĮ, bet jūs man dar papasakokite apie “naktines mokesčių reformas“, aha).

Taip čia yra švelniausias įmanomas žodis net ir be jos vis dar skolingų man tų penkiasdešimties gabalų, neskaičiuojant delspinigių, nes aš gi ne ta, kur apie viską pagalvota™, kuriai ši trepsėjo kojytėmis ir mosikavo viešumoje kumštukais, kaip tų jiems priklausančių pinigų negrąžinsianti… tačiau labai greitai be cyptelėjimo prispausta jau sumokėjusi viską, kas priklausė pagal įstatymą.

Tik va dar nuo to laiko ir tų pasimokyta, ir jau jokie neįgalieji darbui į tą prekybos tinklą Lietuvoje Nr. 1 nebepriimami, tačiau ar tulpinei tas rūpėjo, kad ji dalino medalius už nuopelnus net ir didžiausiai tuo metu lelijavo sweatshop vergių išnaudotojai?

Kiek nukrypau, nes niekas pas mus ekonominėje politikoje iš esmės nepasikeitė, bet tikrai sutinku, kad geriau, sakysite, imk taip, nei niekaip.

Bet, kaip irgi jau čia sakiau, tai gal aš pagal kitą turimą mano profesiją, nebūtinai mokytojo (su tuo čia buvo greičiau avantiūra po 30 metų grąžinant skolą mokyklai – juk aš neturiu pedagogo diplomo), ir tą pačią sumą ir gal arčiau namų galiu užsidirbti?

Please? Pretty please? Please-please-please?

Tik intymaus, turint omeny mūsų propagandonus už iščiulptus valdiškus “pinigėlius“, nesiūlyti (iš giphy)

Net jei akivaizdu, kad šitas darbas, saugant ne velionį AMB, o COM, kuris irgi AMB, pareikalaus ne vienų viršvalandžių.

O už juos, patikėkite, skirtingai nuo britų, kurie sumoka tik 1:1 (gi zero-hours contracts – tuoj ir jums Darbo Kodekse prastums, kol riesitės dėl pišpasių!), ir lietuvių, kurie ir taip už viršvalandžius, ypač parazitiniame mokesčių nemokančiame ekonomikos sektoriuje, nuolat verkiančiame dėl gastarbaiterių stygiaus prie čiabuvių pertekliaus, tai net išvis nesumoka, bet vis tik amerikiečiai tvarkingai sumoka kol kas dar LR Darbo Kodekse nurodytu pusantriniu tarifu (tai tada jau gausite net po €7.50/h į rankas – o ir kur aš panašų skaičių čia jau mačiau?…).

* * *

Tad jei tik ūpo turite ir dar šiam darbui atitinkamą close protection/bodyguard kvalifikaciją (žemiau po savo tekstu dar įdėsiu angliškai ten keliamus profesinius reikalavimus – o ir čia telieka išsaugojimui ateities kartoms), tai tikrai bandykite aplikuoti, nes turite daugiau šansų, kadangi tokiems darbams paprastai juk reikia ne vieno darbuotojo – tiek vienos pamainos komandoje, tiek ir kelioms pamainoms.

Konkurencijos tarp profesionalų už tokią jiems “patrauklią“ algą tikrai jums labai čia nebus, manau.

Apie dabar privalomus skiepus (manote, kad vakserį jų prezidentą atstovaujantis pasiuntinys norės šalia savęs vietinio antivakserio?) ir galimybę (ne būtinybę!) gauti lietuvišką šaunamojo ginklo licenciją – tai šiame skelbime nutylima, kaip ir apie atitinkamą fizinę bei sveikatos būklę šiam darbui, tačiau kai kurie dalykai turėtų būti suvokiami ir be atskiro užrašymo.

Nes vis tik yra ir bendri profesijai keliami reikalavimai, net jei formaliai pagal jų neatitikimą įstatymais diskrimintuoti draudžiama (tik va pasakykite, o kuriam lietuvių darbdaviui ranka nepakyla taip šiukštu ignoruoti atsiųstus CV nuo penkiasdešimtmečių, jau nekalbant apie tai, kad vyrai Lietuvos darbo rinkoje “numiršta“ iki 40-ties, o moterys – maždaug taip iki 36 metų amžiaus?).

Čia gi dar ir pildote online, kur net amžiaus neklausiama, tai viskas bus orlait.

* * *

Bet aš va ta proga irgi taip smalsumo dėlei dar žvilgterėjau palyginimui į paminėtų VAD/T darbuotojų algas šių metų liepos mėnesiui.

Tai va ten oficialiai pagal SoDrą yra nurodomas vidurkis iki mokesčių net €2’377.19, kur moterys uždirba mažiau už vyrus – atitinkamai tik 2’184.57 versus 2’629.58.

Tik tuomet siūlau nesijuokti iš STT ar VSD perpus mažesnių nurodomų algų, nes tos slaptosios tarnybos, akivaizdu, ir čia savo realiais atlyginimais labai “slaptos“, nes pernai man darbinantis siūloma buvo uostamiestyje ir sostinėje atitinkamai virš  €2’600-2’800 per mėnesį.

Romantika, pinigai ir prestižas – tai čia jums ne į pedagogiką stoti! (iš VAD puslapio 2018 m. Facebook)

Aš nesiginčysiu, kad nėra ko lyginti aukšto lygio profesionalų, saugančių aukščiausius mūsų valstybės asmenis, su kažkokiais tik iš gatvės paimtais (fi!…) “sargais“ prie anapus Europos ir Atlanto vandenyno esančios kažkokios “nedidukės“ valstybės, tik pamanykite, gi svarbiausiu atstovu mūsų tokioje didelėje “nuo jūros iki jūros“ ir ekonomiškai taip išsivysčiusioje Europos Sąjungos valstybėje, aha.

Juk taip tik apie mūsiškius išrenkamus VIPukus žmonės pašaipiai sako, kad kam jie reikalingi, ir kas juos čia nušaus, net jei kokiam vardan šeimos to, anot orkų, ir labai norėtųsi. O bet tai kaip kitaip be vatinukų iš Šiaulių komendatinio karantino metu atsiveši vaikui tortuko nusipirkti Seimo pirmininkę iš už korupciją teisiamos partijos į sostinės KristiAnos parduotuvę?

Ir va tikrai kitas reikalas, kai yra saugomas toks ambasadorius, įeinantis į galimą teroristų gyvųjų taikinių sąrašą šioje mūsų šalyje neabejotinai tik (sic!) pirmuoju numeriu (be proud and Make America Great Again!.. ai, pala, gi dabar – Build Back Better!).

Tai kaip bežiūrėsi, tie atitinkamai €2’377.19 prieš čia siūlomus €1’270, tai bet kurio mūsiškio Vieno Iš Trijųsubinė gyvybė – vis tik čia mums verta kone dukart daugiau (nes tie papildomai ekonomine renta nuo darbo veiksnio sumokami €1’107 iki mokesčių – tai panašiai, kaip ir valstybės nustatytas 2021 metams vidutinis darbo užmokestis iki mokesčių, kuris yra €1’352.70, o čia taip už vieno mūsų VATinuko algą šie amerikiečiai samdosi faktiškai juk du tokius sau!), nei va to #1 asmens ant Pamėnkalnio (kurio papėdėje, įroniška, ir VAT būstinė…), ir kur už metrikacijos biuro prie tvoros buvusių kapinių parkelyje toji mūsiškė patyčių pokyčių tiktokerša svajonių juoduko mineto parengties pozoje atklūpėjo, rėkaudama su instagramams besipatsukinančiomis putkėmis jo kalba apie “grubius lytinis santykius su to šalies teisėsaugos pareigūnais“.

Na, ir jūs turite dabar didžiuotis (!), kad tie mūsų itin svarbūs dignitoriai yra pavežiojami, be abejo, dar ir gerokai ištaigingesniais limuzinais (čia irgi rašiau va apie vieną tokį, kuris gal jau ir patyliukais naudojamas partškolai į Tymo turgų nusipirkti eko-bulvių, kai jau draugelis Batka nebeparūpina, o pinigų atlieka arba palūkanos uždirbamos nuo privatizuotos šios valstybės skolos dalies).

Bulves – į maišus! (iš pinterest)

Tai, laikykime, kad mes, kaip piliečiai, labiau mylime, kad taip nepigiai saugojame savo rinktus tautos tarnus, nei tie amerikiečiai savo nerinktus diplomatus linkę pasaugoti pasaulio užkampyje nuo tų nesavalaikės komandiruotės Anapilin.

O ir mūsų mokesčių pinigai tikrai panaudojami gerokai prasmingiau, nei kad amerikiečių doleriai, nepriklausomai nuo to, kad mes tuos fantikus gauname kaip pašalpas iš vokiečių, kai jankiai gi patys visam pasauliui prispausdina savo žalianugarių.

Nes doleriai vis dar yra rezervine pasaulio valiuta, todėl bet kuris jums vyriausybę ar valstybę atstovaujantis “ekonomistas“ paaiškins, kad, nepaisant to valiutinio mūsų euro ir jų dolerio santykio, dėl šito va mums todėl ir reikia išleisti dukart daugiau tai pačiai paslaugai įpirkti (nu tikrai visiškai logiška, kaip ir buvusios “ždanofkės ekonomistės“ svaisčiojimai per kubilinę krizę ar įvedant čia eurą).

* * *

Bet gal jau gana čia man taip iš visko šaipytis jūsų pramogai.

Nes, net ir be maniškės, britams taip būdingos saviironijos (sakiau, kad va dėl šito Anglija yra mano dvasinė tėvynė?), tai jau čia dar nujaučiate, kad kažkurioje vietoje pradedu smagiai tyčiotis iš ne tik “aukštesnes pajamas bei aukštesnio išsilavinimo“ tikinčių mokslu tautiečių, bet labai nepatriotiškai tarsi proverbinis anarchistas ir visa šia mirusia respublika™ – amerikiečiai čia tikrai neprivalo permokėti iš savo mokesčių mokėtojų pinigų taip čia pas mus vis tiek pasisamdomiems FSN (foreign service niggers nationals).

Čia ne jų šykštumas (žr. ką tik aukščiau parašiau gi apie valiutinius ir paritetų arbitražus!) – čia tik mūsų šitos klaidingai vadinamos valstybės ir šitos mirusios respublikos elito primesta dar tik ketvirdaliu per ketvirtį laisvės amžiaus išnykusios populiacijos plebsui taip išsunkti tokia mokestinė sistema ir tokia establišmento per prichvatizacijas ir visokius sklypukininkus ar kotletininkus sukurta rentų bei valdininkiškų privilegijų ekonomika.

Šią pastraipą persiskaitykite darkart – ir jei reikia, tai garsiai, ir tiek kartų, kiek prireiks, kad dašustų. Nes juk glušą – ir bažnyčioj muša (ypač, kai tas be asmens apsaugos).

Ir čia šaipausi tiek net ne todėl, kad manęs ir taip, jei aš to ir išvis čia nedaryčiau, juk ir taip niekas nesamdys tokiam darbui šioje šalyje – ar nei koks vietinis prichvatizacijos būdu prakutęs vakarykštis nomenklatūrinis funkcionierius, o dabar jau tautinio viarslo turčius (sakiau, kad pas mus net ir nėra turtingų žmonių?); ar nei koks ir diplomatiškai padorus atvykęs svetimšalis svarbuolis, kuris ne vien taip naiviai kliaujasi mūsų specialiųjų teisėsaugos tarnybų darbu.

Ir net nepasamdytų pastarasis dar ir privačiai, kadangi jam leistiną biudžetą nurašyti tam irgi taip leistina tik kokiai jau veikiančiai ekskomivarijotų įmonei (ė, ž’ėk, augščeu!), o iš savo kišenės – tai juk tikrai geriau tik asmeninei virėjai susimokėti (įsivaizduojate, neatvežinėja jam jokių bigmakųmakdonaldso joks diplomatinis kurjeris!).

Kai ir ekskomivarijotai, primenu, tokių darbo skelbimų jau ne pirmas dešimtmetis nebededa, o ir pažįstamą VADuką pencinyką, gana juk dar jauną, nes pareigūnai nusidėvi greitai tarsi balerinos, parankiau ant chaltūrkės pasikviesti, kai jau pradžioje paminėtojo “ė, če biškį pasitąsyk paskui tą lochą“ nepakanka.

* * *

Aš taip tikiuosi, kad toks išsamus ir pagausintas babkėmis (o kuris tikras lietuvis nemėgsta taip pasiskaičiuoti svetimų pinigų, ką?) skaitinys ne tik atsakė į kylančius jums klausimus ir padėjo geriau susiorientuoti apsimoka-neapsimoka situacijoje (o jūsų asmeninės būsto, maisto ir transporto sąnaudos iš tos algos – yra tik jūsų asmeninis reikalas, aišku), bet ir suteikė nemažai džiaugsmo skaitant (gal dar ir piktdžiūgoms jų tiek nedaug laimei tereikiamų triznavotų emocijų – gi, vaje, koks tas autorius lūzeris, nu!):

O čia – žadėtos aukščiau citatos iš darbo skelbimo JAV Valstybės Departamento portale:


Vacancy Questions Preview

10. Which security services have you performed?

Personnel Security
Security Clearance Certification
Personnel Investigations
Facility / Information Access
Dignitary Protection
Force Protection
High-threat Security
None of the Above

11. Which security services (tasks and/or duties – patikslinta mano) have you performed?

Guard Force Operations
First responder/ First Aid
Chemical/ Biological Response
Physical Security
Technical Security
Transportation Security
Residential Security
None of the above

12. Have you used a digital camera and GPS?

Yes
No

13. With whom have you interacted in a professional setting to accomplish work?

Employees within my work unit
Employees outside of my work unit (i.e., other department)
The general public/customers
First-line managers
Senior leaders/division heads/directors
None of the above

14. To whom have you provided customer service?

Ambassadors
Foreign diplomats
Heads of State
High ranking military officials
State and/or local government officials
Executives
Celebrities (e.g., entertainment, sports)
None of the above

15. Have you independently provided customer service to individuals who were not fluent in your language?

Yes
No

16. Have you diffused threatening situations calmly (e.g., angry customer threats)?

Yes
No

17. Have you resolved customer issues in situations when they were disrespectful towards you?

Yes
No

18. Which bodyguard tasks have you performed?

Protected clients from danger
Inspected rooms, buildings, or vehicles
Identified risks to the client’s protection
Changed travel plans to avoid a security risk
Watched surroundings such as exits and entrances
None of the above

19. Which bodyguard tasks have you performed?

Protected clients from dangers
Planned security for places with large amounts of people
Ensured the client’s vehicle was clean and working properly
Wrote reports about incidents or activities
Provided hotel security
Planned activities based on client’s schedule
None of the above

20. Have you worked as part of a team to accomplish common goals/assignments?

Yes
No

21. Which tasks have you performed to protect a VIP?

Worked with local staff to ensure security needs were met
Obtained weapons permits
Organized security planning for an event
None of the above

22. Which types of equipment have you used to perform security/law enforcement activities?

Closed-circuit television (CCTV)
Geographic Information Database/Intelligence Software (GID/GIS) such as Google Earth
Word Processing Software (e.g., Microsoft Word)
Email (e.g., Microsoft Outlook)
Suspicious/Security Activity Analysis Software (SIMAS)
None of the above

23. Have you used a wireless radio communications system while working in a security/law enforcement capacity?

Yes
No

* * *


Galite į šiuos klausimus pasismaginti ir paatsakinėti sau, arba galite paspėlioti mano atsakymus (gal taip paprasčiau įvardinti tuos punktus, kuriems nebūtų mano patvirtinančio atsakymo?).

O galite pabandyti atsakyti, tik be to šaudymo, gaudymo ir snukių daužymo, aišku, kokių aš dar bent vienų svarbių asmens sargybinio darbe pareigų įvardinimo čia dar pasigedau (arba jos užkištos už kitų, bet aš vis tiek paklausčiau)?

Osu!

12 Comments

 1. Cit.: “O galite pabandyti atsakyti, tik be to šaudymo, gaudymo ir snukių daužymo, aišku, kokių aš dar bent vienų svarbių asmens sargybinio darbe pareigų įvardinimo čia dar pasigedau (arba jos užkištos už kitų, bet aš vis tiek paklausčiau)?“

  Pamėginsiu paspėlioti, kokių Tu svarbių pareigų šiame klausimyne pasigedai. Kadangi Tu dažnai esi minėjęs išankstinę žvalgybą, tai įtariu, kad pasigedai būtent šito, nes šito klausimo taip tiesiogiai ir nėra šiame klausimyne. Ar aš teisingai atspėjau?

  1. Faktiškai užkištas kaip Identified risks to the client’s protection, Planned activities based on client’s schedule, bet galima buvo atskirai užrašyti advanced/preparation, aišku. Nors dar kai ko truktų… 😉

   1. Tai taip, šitą pražiopsojau, susikoncentravęs į tuos klausimus. 🙂
    Tada prisipažinsiu, kad nebesugalvoju, kokių pareigų čia dar trūksta. Tad teks pasiduoti ir palaukti Tavo atsakymo.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s