Saifa-gata pradžia: riešas ar atlapas?

Tai kokias išvadas vėl taip pasidarei iš to savo savaitinio dėmesio susitelkimo šįkart į saifa-gata?

Kaip neišmanėlis karate bendrai ir Goju-ryu konkrečiai, tai norėčiau pastebėti dėl bunkai, kad saifa-gata, kaip ir jos giminė kururumfa, prasideda gynybine reakcija (kurią ir matote kata, kai užpuolimai lieka “šešėlyje“ – nebent ateitų partneris papraktikuoti jums poroje tsuzuki-te bei tų bunkai pritaikymų oyo), visiškai ne nuo jūsų riešo sučiupimo, bet įsikibimo į atlapą.

Taip, galima bunkai praktikuoti ir nuo riešo sučiupimo, kaip paprastai tas ir demonstruojama, tačiau ta kata dalis tikrai ne apie tai.

Tai kodėl gi taip visi užsispyrusiai atidirbinėja veiksmus nuo to, kas skeptiškam žiūrovui iš šalies atrodo dažniausiai nelogiška, dirbtinio ir, suprantama, nesuveiks?

Aišku, niekam čia neįdomu būtų, ką tas žioplys apie kata ar bunkai sau galvoja arba drįsta pliurpti – treniruojiesi juk ne dėl jo nuomonės ar komentarų, o dėl savęs.

Va todėl, manau, ir yra svarbu atsakyti būtent sau į šį klausimą, o tai kodėl praktikuojam konkrečiai saifa-gata (nors tas būdinga ne vien -fa grupės kata, bet ir kitose) šioje kombinacijoje gynybą nuo sučiupimo už riešo 片手取り katate-dori, bet tik geriausiu atveju, tai jau gynybą nuo sučiupimo už atlapo 襟取りeri-dori (arba, jei jau tai – krūtinės lygyje, 胸取り mune-dori), mes praktikavimuisi prisidedame tik kaip variacinę techniką?

Į Morihėjo atlapą kaip mune-dori įsikibo vargšas aikidoka – tuoj jam pareis iš saifa-gata Goju-ryu bunkai skaudoka (foto iš aikido warrior dojo)

Ir tam yra, mano nesupratinga galva, bent trys tą nulėmusios pagrindinės priežastys.


…kurias (kaip ir kitą visokį gėrį nemokamai prie to paties) galite surasti pilname tekste Patreon paskyroje čia, jei tai išties įdomu.

Kitiems, kurie patys viską gerai žino ir supranta be mano įžvalgų, tai tik atkreipiau dėmesį į mano pastebėjimus dėl saifa-gata.

Osu!

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s