Neeilinis eilinis Buffalo de Bilas (3/4): motyvacija terorizavimui

(Tęsinys, o pradžia – čia)

* * *

Vis tik į vietinio “namudinio“ terorizmo (domestic terrorism) kategoriją šis šaudymas įtrauktas ne vien dėl tokio masiškumo (mass shooting įvardinimui paprastai užtenka perpus mažiau aukų), bet ir dėl tokio nusikaltimo įtariamų motyvų.

Gal pamenate, ką nekart vis šioje įrašų kategorijoje minėjau, kad nusikaltimo sudėčiai greta paties nusikalstamo veikimo actus reus reikia dar ir “piktavališkų ketinimų“ mens rea.

Šiuo atveju Buffalo prekybcentryje įvykdytas nusikaltimas apygardos prokuroro ir yra priskiriamas įvykdomų dėl neapykantos (hate crime) kategorijai, tad taip kartu su masiniu iššaudymu laikytinas ne tik asmeniškai, bet ir ideologiškai motyvuotu – konkrečiai, rasistiniais pagrindais, kas jį pagal JAV teisėsaugos vyraujančią politinę praktiką ir padaro teroristiniu, kaip tokiomis masinėmis žudynėmis siekiančiu įbauginti tam tikrą asmenų grupę, siejamą pagal bendrinį, o ne asmeninį ar giminišką, požymį (t.y. jų rasę arba odos spalvą).

Ar tikrai jo svajonė išsipildė taip, kad odos spalva, kokia toji bebūtų, nebėra jau kvalifikaciniu kriterijumi? (iš UNESCO FB)

Lietuvoje BK tokio atskiro straipsnio neapykantos nusikaltimams, kaip jie yra suprantami JAV, iš pradžių naujoje kodekso redakcijoje net nebuvo numatyta (gi pas mus negrų tai nėra!) – todėl iki naujojo BK ir Draučių žudiko teisminis tyrimas rėmėsi tik jo veiksmų pasekmėmis, o ne tuo, kad šis lenkas tikslingai šaudė į lietuvius.

Tačiau aš jus galiu užtikrinti, kad pats dirbau tuomet amerikiečiams, kurie ne tik per JAV ambasadą ir jos diplomatus darė didžiulį spaudimą ir mūsų politikams, prokurorams bei policijos tyrėjams, kad toks straipsnis vis tik atsirastų ir mūsų BK – ir todėl tokie straipsniai dabar BK yra 169 ir 170 bei papildomas 170-1, tačiau vis tiek juose teisiškai akcentas yra ne nusikaltėlio motyvacijoje (mens rea), bet jo konkrečiame nusikalstamame veikime (actus reus).

Tad neapykantos motyvas mūsų teisėsaugoje iki šiol, manau, bus pridėtas tik kada bus akivaizdus ir pasitarnaus kaltinime tik kaip pagalbinis, bet už kokios nors “neapykantos ideologiją“ mūsų teisėsauga pradės ikiteisminį tyrimą tik tuo atveju, jei toji bus konkrečiai įvardinta kaip nusikalstama veikla (komunistinės ir fašistinės organizacijos pas mus yra uždraustos) arba bus baudžiama už draudžiamų simbolių viešą demonstravimą (sovietiniai ir nacistiniai) – nepaisant to, kad sostinės mentams savivaliauti gali kilti pretekstas, jei tik kokia entuziastinga gimtosios kalbos mokytoja pamosikuotų valstybine Trispalve bendravardės alėjos nuošaly:

Kovojanti prieš nacizmą Vilniaus Antifa mentūra iš Astros Genovaitės Astrauskės konfiskuoja valstybinę vėliavą kaip “neapykantą skatinantį“ uždraustą simbolį, o ją pačią dar ir areštuoja už tokią viešą “nusikalstamą veiklą“ (foto iš delfi)

Tad kitatautis aktyvus šaulys, sąmoningai iššaudantis kokią nors grupę asmenų pagal šių tautinį ar kitokių nukrypimų nuo kopuliacinės tradicijos pobūdį, turi daugiau šansų išsisukti nuo papildomo apkaltinimo veikus su neapykanta kaip jo nusikalstamos veikos motyvu, nei koks rusakalbis pensininkas su koloradinių spalvų juostele kapinėse “ne tą dieną“, kurį tykantys pasaloje mentai taip iškart ir nubaustų tarsi pavojingą teroristą, siekiantį pažeisti esamą konstitucinę santvarką ir šios “mirusios respublikos“ menamą suverenitetą.

Nors tuo pačiu dabar, kaip suprantu, jau Lietuvoje yra legalizuota ir netgi tapo skatintina tokia “internacionalinio patriotizmo“ (koks kvailas sorošėkų prastumtas oksimoronas!) apraiška, kuomet viešai ir atvirai ziguojama ukronacistišku saliutu, palaikant betoninių požemių instagramines kekšes, keičiančias laikomus įkaitus į maistą pagal jų kūno svorio kilogramus; mėgstančias pašaudyti “išdavikams“ į nugaras ar netgi prieš filmavimo kameras belaisviams į kelius arba galvas; naudojančius savo įtvirtinimais civilius objektus ir tokiais pačiais gyvais skydais vietos civilius gyventojus; okupuotose teritorijose apšaudančius minosvaidžiais, artilerija ir raketomis civilius “nežmones“, nes tie yra gi “separatistais“ ir pan. – ir kas čia dabar absoliučiai nėra skirta pateisinti rusų karinę invaziją (simpatijos erefijos ichtamnietams man irgi nepridėjo, ir tą, kaip 1991-aisiais SKAT operatyviniame būryje gynęs mūsų Parlamentą, čia pabrėžiu turintiems suvokimo sunkumų debilams!) į Ukrainą šių metų vasario 24 dieną, kad ir ką tie apie tokį jau besiprašantį šių he(ma)rojų denacifikavimą bekalbėtų.

Nes panašūs “agregatuotai“ pritaikomi dvigubi standartai paprastai priveda tik prie bet kokių objektyvių standartų visiško degradavimo.

* * *

Ir čia metas grįžti prie mūsų aptariamo Buffalo įtariamojo, kuriam JAV inkriminuojami rasistinio pobūdžio nusikalstami motyvai (t.y. hate crime), jį taip kategorizuojant, kaip minėjau, iš masinio iššaudymo nusikaltėlio į aktyvų šaudytoją – o taip pat ir sąmoningai bei kryptingai veikusį, siekiant tokiu iššaudymu įbauginti tam tikrą grupę asmenų, kas laikytina pagal apibrėžimą dar ir terorizmu.

Nacistinė “juodoji saulė“ – iš Buffalo ir Azovo yra žlibukams ir glušiukams tik “sutapimas“ (foto iš techno trenz)

Taip neo-nacistų pamėgta “juodoji saulė“ yra matoma ant Buffalo šaudytojo liemenės, o ir paminėto ukrainiečių bataliono Azov emblemoje, kur pastarojo emblemoje šioji yra kartu su nacistinės Waffen-SS 2-ros tankų divizijos Das Reich simboliu Wolfsangel (“vilko spąstai“).

Ir kuri taip pat puikuojasi iki masinio iššaudymo paskelbtame Discord platformoje įtariamojo internetiniame manifeste, kur, sakykime taip švelniai, išdėstyta ne itin tolerantiška bei draugiška ideologija kitos rasės ir tautybės žmonėms, kuriuos ir sukarintos organizacijos Azov, virtusios legaliu teritorinės gynybos batalionu prie Ukrainos Vidaus Reikalų Ministerijos (tokiu buvęs gi ir Tornado!), vienas steigėjų ukrainietiškojo nacional-socializmo ideologas Андрі́й Євге́нійович Біле́цький, dar kaip lyderis ir bendrasteigėjas tokių “visiškai ne nacionalistinių“ pravosekiškų padalinių kaip Social-Nacionalinė Asamblėja bei Patriot Ukraini, irgi taip visai “atsitiktinai“ (sic!) naudojančių tą pačią “vilko spąstų“ visiškai “nenacistinę“ simboliką, yra taip pat pavadinęs “nežmonėmis“, vertais išnaikinimo (bet tai kaip, Mykola, jau nebemalonu, kai tave patį bando denacifikatoriai išnaikinti – ir už ką, kažin?…).

Sulaikyto Buffalo įtariamojo karabinas, beje, mirguliuoja tiek artimesniais JAV vidaus aktualijoms aprašinėjimais, mininčiais ir BLM kaip tikslinį taikinį, tiek ir tarptautinėms, tarkime, apie 77 žmones iššaudžiusį norvegų neo-nacistą Andreas Breivik, ir pan.

Viena iš aktyvaus šaulio naudotų AR-15 pusautomačio karabino modifikacija (foto iš SKIPPYwx Twitter)

Motyvas turėjo būti tikrai stiprokas, kad atvyktum savo žudikišku veiksmu taip išreikšti tas “patriotines“ nacistines ir rasistines ideologines nuostatas – čia kaip kone per Lietuvą pervažiuotum iš kokios Dzūkijos Gudagirių (sic!) kaip “čystakrovnas litofcas“ (© buvęs Kauno vyriaus.komisaras Gediminas Žemaitis apie save…) į “nelietuvišką“ Žemaitiją kokių ten “žemaičių separatistų“ taip iššaudyti, kaip juk mirguliavę anksčiau raginimai mūsų internetuose dėl viso to “Chevron – von!“ aktyvistų prieš amerikiečių skalūninkus, bijantis vietiniams bėgsiančio iš jų čiaupo degančio vandens (bet kam čia taip baugintis, kai yra ekologija Kuršmarėse besirūpinančių ir nuosavų tautiečių iš Grigeo?).

Arba kaip ir paminėto Draučių kaimo iššaudymo atveju – etninei mažumai priklausęs žudikas tikslingai šaudė į “titulinės nacijos“ etninės daugumos atstovus, šio supratimu, neleistinai (?) užplūdusius jo “lenkišką“ gimtinę.

* * *

Deja, bet neramina ir kitas faktas, kad šis Buffalo šaudymo įtariamasis jau iki tol turėjo problemų su teisėsauga dėl smurto prieš bendramokslius dar vidurinėje mokykloje pernai birželį, dėl ko buvo nukreiptas formaliai psichologo konsultacijai.

Aišku, kaip ir minėto Draučių kaimo žudiko atveju pas mus, kuris išvis netgi buvo psichiatrinėje įskaitoje, tai prirašomos kaip bausmė pagal administracinės teisės nusižengimus tokios psicho-“astrologinės“ konsultacijos yra išties mažai realiai veiksmingos tokiais atvejais, ir niekaip negali užkardyti motyvuotų potencialių aktyvių šaudytojų!

Nors toks “psichodaktarėlių“ praktikuojamas pseudo-mokslas, aišku, labai tinkamas priskirti visokiems “tikintiems mokslu“ durneliams bei parapsichologinių judėjimų sektantams, ir ypač JAV, kur visokie snake oil pardavėjai nuo seno yra tautinio verslumo simbolis, kas iš esmės už tai padeda gerai prakusti va tokiems oficialiems ir legalizuotiems šarlatanams šių “pacientų“ sąskaita. Kaip ir tuo pačiu ramiai sau atsakingoms valstybinėms socialinėmis problemomis užimtoms tarnyboms tiesiog nusimetant atsakomybę tarsi viską tokiais atvejais jiems kaip ir formaliai padarius, kas juk yra numatoma pagal jų įgaliojimus ir prievolę.

Formalus pokalbis su psichoterapeutu (iš k/f Joker)

Tai kaip čia – ar labai padėjo?

Ne?

Oi… a nu tai kudė tep?

Kažkaip po kažkokio gal net banalaus smurto prieš bendramokslius jau turime per nepilnus metus pasiekimą – sąmoningai (oi, kaip ten su ta “psichologija“?) 10 nužudytų ir 3 sužeisti aktyvaus iššaudymo metu viešoje vietoje.

Tai va tiek ir reikia žinoti apie psichologiją kaip mokslą ir jo veiksmingumą, užkardant masinius šaudymus bei “psichoterapinant“ būsimus aktyvius žudikus, ir nemanau, kad jūs labai entuziastingai sutiktumėte žinią, kad jums banalų apendicitą išoperuos koks filosofijos daktaras (taigi irgi daktaras, ir dar labai protingas, nes juk filosofijos!).

* * *

(kita dalis – bus čia)


Ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas vientisa apimtimi iškart buvo publikuotas 2022-05-17, ir dėkoju dar atskirai balsuojantiems savo pinigais per PayPal!

2 Comments

  1. Cit.: “Tai va tiek ir reikia žinoti apie psichologiją kaip mokslą ir jo veiksmingumą, užkardant masinius šaudymus bei “psichoterapinant“ būsimus aktyvius žudikus, ir nemanau, kad jūs labai entuziastingai sutiktumėte žinią, kad jums banalų apendicitą išoperuos koks filosofijos daktaras (taigi irgi daktaras, ir dar labai protingas, nes juk filosofijos!).“

    Šiaip jau debilai (psicho)terapiniai durniai painioja kelis skirtingus dalykus – (1) psichologiją kaip tokią, (2) psichologijos pritaikymą ugdyme ir (3) patį ugdymo procesą.
    Psichologija kaip tokia yra labai geras dalykas, padedantis tiksliai diagnozuoti žmogaus psichinę (emocinę, intelektinę) būklę. Tačiau debilai (psicho)terapiniai durniai užmiršta, kad konkretaus žmogaus psichinė (emocinė, intelektinė) būklė visiškai netapati to paties žmogaus moralinei būklei. Tiems debilams (psicho)terapiniams durniams kažkodėl atrodo, kad jei gerins, pvz., psichinį klimatą visuomenėje, žmonių moralė kažkaip pagerės savaime. Ir ten metamos visos jų pastangos. Bet visa esmė tame, kad moralė nepagerės savaime. Norint pagerinti moralę, irgi reikia padėti pastangų, kurios turėtų būti konkrečiai (pa)skirtos moralei gerinti. Tarkime, jei norime, kad žmogus nevogtų, tai turime jį mokyti nevogti. Jei norime, kad žmogus nežudytų kitų žmonių, tai turime jį mokyti nežudyti… Ir t.t. Atskiras klausimas, kokiais metodais ir būdais mokyti konkretų žmogų nevogti, nežudyti ir pan.
    Tad Tu čia labai taikliai pastebėjai, potencialių žudikų psichoterapija nepadeda išvengti žmogžudysčių, kaip ir kitų nusikaltimų.

    1. Aš kaip tik baigiu rašyti ir apie Uvalde žudiką, kadangi čia komentaruose jau buvo užsiminta. Bijau, kad ten bus dar griežčiau šita tema, o ir teksto dalių gaunasi daugiau. 🙂

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s