I-asis atviras Lietuvos ušu čempionatas 2014

Gavau aš, tai vat jums ir prašom irgi, ir prašom apsilankyti:

kvietimas

Ir dar, jei mažai, tai dalinuosi oficialiu pristatymo tekstu:

Lapkričio 29 d. Vilniuje vyks pirmasis Lietuvos ušu čempionatas

Š.m. lapkričio 29 d. sporto klube „G7“ (V. Grybo g. 7) įvyks 1-asis atviras Lietuvos ušu čempionatas, kuriame dalyvaus apie 150 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos (atidarymas 9 val. ryto!). Nors kaimyninėse šalyse ušu varžybos vyksta jau ne pirmus metus, tai bus pirmosios tarptautinės šios sporto šakos varžybos Lietuvoje (pirmasis parengiamasis bandymas jau buvęs – skaitome čia).

Pirmojo ušu čempionato proga Lietuvoje lankysis neeiliniai ušu ekspertai. Vyriausias varžybų teisėjas – afrikietiškuoju Briusu Li tituluojamas aukščiausios tarptautinės kategorijos ušu teisėjas, oficialus legendinio Šaolino vienuolyno ambasadorius Dominique Saatenang (budistinis vardas Shi Yanmai) iš Prancūzijos, Pekino sporto universiteto lektorė, daugelio Kinijos ušu varžybų nugalėtoja, ušu meistrė iš Kinijos Wang Junli.

Dalyvaus ir šiuo metu Lietuvoje reziduojantys ušu ekspertai – Taijiquan meistras, ušu sporto šakos dėstymo metodikos ekspertas, „Sianoušu asociacijos“ (Kinija) narys Wang Xiyn bei Yang Taijiquan ir Fujian Baihequan ušu instruktorius, 8 – to dano (kyoshi) Okinavos Jundokan Goju-ryu karate-do meistras, Robert Honiball (čia mano mokytojas, tad prašom gerbti ir mylėti ir audringai paploti, arba mavašis jums į maulę! – mano past.). Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto dėka atidarymo ceremonijoje dalyvaus ir rafinuotais kinų kovos menų elementais garsėjančios žymiosios Pekino operos atstovai.

„Šių varžybų tikslas pirmiausia yra skatinti ušu plėtrą Lietuvoje, populiarinti kinų kovos menus bei sportinį ušu, kurių stilių gausa ir įvairovė, ilgametės tradicijos ir daro šią sporto šaką tokią patrauklią“, – sakė čempionatą organizuojančios Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacijos prezidentas Tomas Lapinskas.

Varžybų metu žiūrovai turės galimybę susipažinti su įvairias ušu stiliais, demonstruojamais profesionalių sportininkų ir tradicinių kinų kovos menų ekspertų, bei stebėti Yong Chun (Wing Chun) stiliaus kovas Kung Sao kategorijoje. „Šis renginys – tai neelinė proga susipažinti su įvairiomis kinų kovos menų bei kovinio sporto pakraipomis. Mes nuoširdžiai džiaugiamės, kad ušu varžybos pagaliau įvyks ir Lietuvoje – daugybė entuziastų jau seniai laukia progos pasikeisti patirtimi. Tikiu, kad tai taps nauju postūmiu profesionaliam šios sporto šakos kultivavimui, nes, mano įsitikinimu, ilgus metu ušu nepelnytai buvo nustumtas į antra planą“, – teigia Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacijos viceprezidentas Egidijus Rožėnas.

Įėjimas nemokamas!

Ušu – bendrinis terminas, apibūdinantis visus kinų kovos menus bei kovinio sporto šakas, sparčiai populiarėjančias ne tik Kinijoje, bet ir visame pasaulyje. Pirmasis pasaulio ušu čempionatas įvyko 1991-aisiais. Šiuo metu Tarptautinė ušu federacija aktyviai siekia ušu, kaip olimpinės sporto šakos, pripažinimo.

Lietuvoje 2014 m. sausį įkurta Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacija, jungianti pripažįstamus ušu stilius.

Daugiau informacijos: Vaiva Žostautė, tel.: +370 625 07742, el. p. vaiva@shaolin.lt

1 mintis apie “I-asis atviras Lietuvos ušu čempionatas 2014

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s