Sanserū (ir sanseiryū): spyrio sučiupimo variantai (2/2)

Skaitau, kad dėl to kaltas tik šio tinklaraščio skaitytojas Augustas, nu!

O kas daugiau?!

Nes užuot komentavęs čia, tai, matote, nuėjo į kitą mano tinklaraštį ir kvaršino galvą apie liberališkąjį katekizmą bei klebonėlio chlopčikus pimpačkiukus!

Ir dar tiek prikvaršino, kad nuėjau į čia ir, siekdamas atgauti dvasinę pusiausvyrą, parašiau jums apie tai, kaip sanserū pagal Gōjū-ryū bei sanseiryū pagal Uechi-ryū yra pasičiumpama spyrusi nedorėlio koja po priekinių mae-geri arba shomen-geri.

* * *

Pagrindinis jau aptartas spyrusios kojos pasičiupimo metodas, be abejo, yra užgriebiantis blokas “kaušu“ sukui-uke.

Ir sanseiryū šis pasikartoja ne tik anoje kata dalyje paminėtoje vietoje, bet Uechi-ryū yra štai dar ir šitas epizodas:

Taip po kaire ranka nukreipimo “sparnu“ kake-uke (arba wa-uke), atliekamas žengiant pirmyn į įtūpsto stovėseną zenkutsu-dachi dešine ranka priešakinis statmenas smūgis alkūne mae-hiji-ate, ir jau tada po jo ta pačia ranka “kaušu“ užkabinimas stovint vietoje sukui-uke, ir ataka dviejų rankų mostu į makaulę hajiki-uchi.

Be abejo, šiuo atveju čia veikiau ne koja sučiumpama, nes išskaidymas bunkai pasiūlytų veikiau rankų užgriebimą iš apačios, tačiau derėjo paminėti, kad panašiu sukui-uke variantu, kaip anoje dalyje minėjau, šioje kata neapsiribojama.

* * *

Yra Uechi-ryū dar sukui-uke variantas ir plaštaka, o ne tik dilbiu, kuris veikiau yra nušluojančio žemutinio bloko gedan-barai kombinacinis variantas:

Dar ir akivaizdžiai prisidengiama pakeliama koja hiza-uke, ką esu rašęs ir apie tą gervišką stypsojimą ant vienos kojos, o čia matote jau ir praktinį tos minties įgyvendinimą.

Skirtumas nuo anksčiau paminėto tokio sukui-uke užkabinimo pagal Gōjū-ryū variantą sanserū-gata, tai čia yra sukombinuotas nušlavimas gedan-barai į išorę kartu su “kaušu“, tai pagal Gōjū-ryū tas “kaušas“ yra nukreiptas iš išorės į vidų, ne tik pasigaunant tą spyrį dviem rankomis, kaip ir kitame Uechi-ryū variante.

Žodžiu, skaitykite darkart pirmąją dalį, kuri turėjo būti viena.

* * *

O jei ne viena, tai kita – ir dabar tebūnie dar vienas Gōjū-ryū variantas, kuriame čiumpama ne už čiurnos, bet už pakinklio:

Šiuo atveju žengiama pirmyn (čia – dešinė ranka dengia galvą arba smogia kartu alkūne į marmūzę), taip drastiškai mažinant atstumą su priešininku, ir šiame atvejyje, kone praslystamai išsisukus nuo spyrio pirmyn, kai to koja jau pačiumpama iš apačios, jo pėdą stengiantis pasikišti po savo pažasčia, o delnu čiumpant už pakinklio.

Taip ją išties pasigauti gerokai lengviau, nei gaudyti greitai šmėžuojančią pėdą, nors pavyzdyje gal pagal mano bunkai aprašymą taip aiškiai ir neatrodo.

* * *

Nors gali išvis atrodyti, kad geriausia mae-geri ar shomen-geri priešakinius tokius spyrius, ypač dar ir basakojus, išvis blokuoti kokia taburete – tačiau galite užtaikyti ir ant tokių, kaip šis Shinjō Kiyohide Uechi-ryū:

Ir tada žuvėdiškas šūdbaldis iš pusvelčiu nupylavotos tėviškės medienos nelabai tokį spirdukėlį sustabdys.

Todėl mokykitės sukui-uke, ir nekvaršinkite man galvos visokiais katekizmais, kur kalba eina apie kata!

Osu!


Ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas buvo publikuotas 2023-01-12, ir dėkoju dar atskirai balsuojantiems savo pinigais per PayPal

どうもありがとうございます!

40 Comments

 1. Cit.: “Šiuo atveju žengiama pirmyn (čia – dešinė ranka dengia galvą arba smogia kartu alkūne į marmūzę), taip drastiškai mažinant atstumą su priešininku, ir šiame atvejyje, kone praslystamai išsisukus nuo spyrio pirmyn, kai to koja jau pačiumpama iš apačios, jo pėdą stengiantis pasikišti po savo pažasčia, o delnu čiumpant už pakinklio.“

  Įspūdingas veiksmas. Tik gal ne smogia alkūne į užpuoliko galvą (aka marmūzė), bet stumia užpuoliko galvą iki užpuoliko pargriovimo. Smūgis tai būna greitas, o čia lėtas judesys, labiau panašus į stumtelėjimą, o ne į smūgį.

  1. Taip, įrėmus į spindulinį arba krūtinę, o dar geriau – gerklės pagrindą. Bet į snukį – smagiau! 😀

 2. Kilo klausimas apie V.Pociūno žūtį, bet nežinau, kur geriau būtų dėti tą klausimą.

  1. Užsakytas januškinių politinis nužudymas, todėl geriau Punkonomics, nes apie saugumo procedūras ir strategijas absoliučiai nieko nėra – atėjo belarusų KGBistai ir išmetė banaliai pro langą.

   1. Bet tai klausimas yra tas, kad V.Pociūnas turėjo aukštą saugumo karininko laipsnį ir, kadangi saugumiečius šiaip turbūt moko kautis, sulaikyti įtariamuosius šnipus ir pan., tai jis muštis turėjo mokėti labai gerai, ir šiaip buvo (iš jo nuotraukos sprendžiant) atletiškai sudėtas, sportiškas vyras. O baltarusių čekistų, atėjusių jo nužudyti, negalėjo būti daug, didesnis skaičius būtų į butą paprasčiausiai netilpęs. Ir V.Pociūnas kažkaip nuo jų neįstengė apsiginti? 😦

    1. Absoliučiai kariniai laipsniai čia niekuo dėti! 😀 Juos mūsų dešriniai karjeristai į VSD ir panašias civilines (!) struktūras, šias agentūras paramilitarizuodami ir pavadindami dėl to “statutinėmis“ (tai ir dantistai turi statutą – jie nuo to statutiniais netampa), įsivedė tik dėl socialinių garantijų ir finansinių savo gėrybių. Gali išsitarnauti aukštą laipsnį vien iš metų metus pataikaudamas viršininkui ne už kompetencijas ir gabumus (kurie yra būtini protine veikla užimtose žvalgybos ir kontržvalgybos agentūrose – ne veltui angliškai intelligence). Antraip po vienos operacijos gali būti kaip agentas perkeltas į mažiau atsakingas pareigas prie popierių kilojimo, ir alga sumažėtų, ir karjera, geriausiu atveju, būtų tik “horizontali“ (kaip tuo mulkina darbuotojus visos HR mergiščios). 🙂

     Nesakau, kad tas konjuktūrinis karjerizmas buvo būdingas V. Pociūnui – veikiau jam atvirkščiai, kad VSD pulkininką nusiuntė į leitenantiškas-kapitoniškas jaunesniųjų karininkų pareigas (jis net ne ambasadoje, o konsulate klerku dirbo!). Neįtiko vadovams (o šie – iš Žydrojo Albino arbatėlės klubo, apie ką prieš daugiau nei 10 metų jau rašiau: https://punkonomics.wordpress.com/2012/04/17/vl-vs-amb-vs-aj/ ). O savo pareigas VSD išsitarnavęs, matyt, ne kelnių trynimu nuo kėdutės link aukštesnės kėdės.

     Kaip konkrečiai buvo žudomas – niekas gi to išvis netyrė, ir ne todėl, kad KGB sutrukdė mūsų prokurorams ir kriminaliniams tyrėjams. Tikslas buvo sukurpti daugmaž įtikinamą MŪSŲ (!) visuomenei versiją apie “nelaimingą įvykį“. O kadangi našlė vis nerimo ir ją palaikantys visuomeninkai triukšmavo, priversdami net triskart (!) prokuratūrą atnaujinti tyrimą, tai buvo paleista lygiagrečiai ir masinė velionio diskreditavimo (valatkos et al) kampanija (po to su pačia našle iš šaikos diskretiškai irgi pakalbėjo, kiek supratau).

     Aš nemanau, kad ten buvo kažkoks “sparingas“ tame viešbutyje – arba buvo apsvaigintas prieš tai dar oficialiame priėmime, įpylus ko nors į taurę, arba nujungtas banaliai kokiu elektrošoku, arba prisvaigintas chloroformu jau miegodamas lovoje, užėjus patyliukais į kambarį su atsarginiu raktu. Ir po to tiesiog išmestas iš viešbučio 9 aukšto į vidinį kiemą, kur, jei pamenu, išvis vyko statybiniai remonto darbai (kūnas ne tik sumaitotas kritimo iš aukštai, bet ir kriminalinei ekspertizei atrinkti tarp kalkių, dažų ir kitokių dulkių reikiamus įkalčius ir mikrodaleles beveik tampa neįmanoma, net jei iškart nebūtų jiems KGB nurodyta baigti terliotis).

     Jo mirtis buvo iš anksto baltarusių saugumiečiams apmokėta – teisingumo ministrui Šimašiui KGB atidavus baltarusių opozicionierius (Beliackis gavo 6 metus griežto kalėjimo) ir perdavus jų sąskaitas (kur ir išaiškėjo, apie ką prasitarė V. Pociūnas, kad januškiniai, kurie kontroliavo taip pat URM ir VSD, labai banaliai vagiliavo CŽV skirtus baltarusių opozicijai pinigus) bei nustojus vežioti diplomatiniu paštu grynuosius (buvo dar ir skandalas, kada Medininkuose norėta dėl to patikrinti mūsų diplomatinį automobilį, jei pameni). Dabar kada prie progos pažiūrėk, kas prižiūri ir koordinuoja kotletinę prezidentę Svetką. 😉

     Tu manai, kad kompradorinio elito valdomoje tokioje klaidingai vadinamoje valstybėje limitrofe kažkaip galima tarnauti “vardan tos“? 😀

     Velionis Vytautas Pociūnas dirbo protu ir už sąžinę – ne jo reikalas būti agentu 007, todėl “karate“ jam neįėjo į tarnybines pareigas ir kompetencijas. Nesakau, kad formaliai kažkokių bazinių įgūdžių nebuvo – nes dabar jau pensijoje mano buvęs kolega yra po to dirbęs VSD analitiku, ir tai jį, vargšą inteligentą (labai švelnių manierų, nors dievagojasi, kad berniukai jo nedomina “ta prasme“!) istoriką, vertė praeiti bazinį “kovinės savigynos“ kursą (tik ne aš dėsčiau, kaip E. Parulskis aprašęs: https://seiikan.wordpress.com/2013/11/11/ponai-chamai-ir-karate/ ). 🙂

     1. Cit.: “Velionis Vytautas Pociūnas dirbo protu ir už sąžinę – ne jo reikalas būti agentu 007, todėl “karate“ jam neįėjo į tarnybines pareigas ir kompetencijas. “

      Bet aš galvoju, kad jis galėjo bent jau garsinę signalizaciją prie durų įsirengti, Panašiai, kaip toksai akademikas ir disidentas D.Lichačiovas, kuris savo butą buvo prijungęs prie nežinybinės apsaugos pulto ir dar papildomai buvo įsirengęs garsinę signalizaciją. Ir KGB, prieš tai liepę išjungti nežinybinės apsaugos pultą, atėjo į jo butą (jam nesant) daryti slaptos kratos, ta garsinė signalizacija ir suveikė, išgąsdinusi čekistus taip, kad jie paspruko, pakeliui pametę, berods, visraktį ir dar kažką (aš jau nepamenu, ką tiksliai jie ten pametė sprukdami nuo signalizacijos).
      Šis įvykis buvo aprašytas knygutėje “Kaip apsiginti ir apsaugoti savo turtą“:

      https://naftalinas.lt/produktas/bukinistika/laisvalaikio-skaitiniai/pomegiai-hobi/v-aleksandravicius-kaip-apsiginti-ir-apsaugoti-savo-turta/

      1. Kur įsirengti? KGB kontroliuojamo “Inturist“ viešbučio kambaryje Breste? 🙂 Ir kai suveiktų, tai pro kur evakuotųsi – pro tą patį langą? 😉

       1. Cit.: “Ir kai suveiktų, tai pro kur evakuotųsi – pro tą patį langą? 😉“

        Jei iš anksto pririšai reikiamoje vietoje reikiamo stiprumo (kad išlaikytų žmogaus svorį) ir reikiamo ilgio virvę, tai kodėl ne? 🙂 Tai pirma.
        O antra, kodėl KGB nepabėgtų, kaip pabėgo SSRS laikais iš akademiko D.Lichačiovo buto? Juk didelis triukšmas kiltų, kaimynai susidomėtų, kas čia taip garsiai triukšmauja, ir po to parodymus duotų apie tai, kad matė kažkokius žmones, kurie bandė įeiti į diplomato V.Pociūno butą ir pan.

        1. Inturistas visada buvo KGB kontroliuojamas viešbutis. Ir darbuotojos ten – KGB darbuotojos. Kas kuo susidomėtų? 🙂 Negi manai, kad vyko viskas spontaniškai ir nebuvo tam ruoštasi iš anksto?

          1. Tai viešbučio atveju viskas buvo iš anksto KGB suruošta: Inturist yra jų kontroliuojamas viešbutis; remontas pirmuose aukštuose, todėl apgyvendina devintame, kad “nesigirdėtų triukšmo“ (abiem prasmėm – ir klientui tą pasako, ir… nesigirdės, kai pradės brazdėti); gali būti, kad tame aukšte šita pusė išvis per keletą numerių į vieną ir kitą pusę neapgyvendinta. Jei žinotum, kad kėsinsis išmesti – neapsistotum. Bet tada surastų kitą nužudymo būdą (naktį, važiuojantį miegoti saugiau, tiesiog nustumtų nuo kelio, tarkime, ir pribaigtų fiziškai, tarsi imituojant avarijos pasekmes, jei avarijos metu liktų gyvas).

           Matė, kad jį seka ir taip vertino grėsmę? Taip, bet tas sekimas yra gi jo profesijos dalis, skirtingai nuo kito asmens, kuriam toks požymis iškart turėtų signalizuoti apie išaugusį grėsmės lygį. Ėmėsi kokių nors atsargumo priemonių? Ko gero, taip. Ir gal netgi buvo pasirengęs vizitui jo viešbučio kambaryje, tačiau ne iki tiek.

           Dar yra kita versija, kad čia išties yra “savų“ (VSD ar pan.) darbas, nes jį šaikai reikėjo pašalinti, kaip žinome. Tačiau vis tiek turėjo būti suderinti su KGB, nes antraip tie būtų labai kruopščiai viską ištyrę (ir gal net pakeliui sutrukdę), ir jau tikrai tokios dovanėlės nebūtų praleidę, išviešindami, kad Lietuvos saugumiečiai brutaliai veikia užsienio šalyse. 🙂 Gali netgi būti, kad tai – bendra KGB ir VSD operacija, kai pastarieji turėjo labai ribotas galimybes (gi ne visi VSD yra išdavikais!), todėl viską suorganizavo KGB, tačiau VSD žmonės likvidavo “kolegą“ (tarkime, V. Pociūno vairuotojas ar kitas kolega iš ambasados).

           Labai įdomiai nutiko, kad partškolos protežė Neliupšienė (baigusi abi šaikos alma mater – riomerynę, kur jos mama docentė, ir lopatologiją, kuri yra sorošėkų kalvė), apie kurią esu ir Punkonomics bei netgi per Sinkopes užsiminęs, po V. Pociūno nužudymo staigiai tepė slides iš ambasados Minske ir daugiau į ten nebegrįžo. Sutapimas, be abejo – nes po šito “incidento“ ji jautė grėsmę nuo KGB, ir tokiu vertingu diplomatiniu kadru rizikuoti nevalia! 😀 Kaip ir Šimašius disidentų ekstradicijos popierius pasirašęs per žioplumą.

           Ar aš ką sakau? Čia – tik sąmokslo teorijos, kuriomis nedera tikėti! 😉 Nu ir aš taip vieną dieną juk prisipyzdelinsiu, atsiprašant.

          2. Beje, 2017 per UK SIA close protection kursus instruktorius, kuris turi “gerus santykius“ su MI5, mums parodė filmuotą CCTV medžiagą iš viešbučio pas arabus, kur žydų katzai (taip vadinami Mossad smogikai – blackops kaip ir CIA) likviduoja vieną iš Izraeliui priešiškų teroristų vadeivų. Be abejo, iškarpyta tik reikiami epizodai, bet ten yra ir komanda, kuri dirbo stebėjime bei parengime (“tenisininkai“), ir patys likviduotojai (iš viešbučio numerių filmuotos medžiagos nėra, suprantama), kurie atėjo, kur nurodyta, ir išėjo laisvai po visko.

           Youtube, jaučiu, nebus… 😀 Bet tuos klipus stebėti buvo gerokai įdomiau, nei visas holivudines pasakas. Gali būti, kad buvo ir Inturiste filmuota CCTV medžiaga, kurios niekam “nereikia“, ir kuri gali būti jau seniai ištrinta, net jei buvo paimta iš viešbučio CCTV įrašų “studijos“. 🙂

           Dar jo padėjėjas, kuris 15 ar 16 metų uždarbiavęs PMC (tik ne Blackwaters) A-stane bei Irake ir dar velniažinkur (jis mus automobilių “paminavimus“ mokęs – du išnuomotus automobilius iki salono išlupimo išardėme, ir vis tiek užkišęs buvo “siųstuvus“ ir pan. ten, kur nesugalvotum, tai net man su patirtimi, kurios “jokios neturiu, nes nepamenu“, buvo įspūdis), irgi parodė, kaip jie lydimą konvojų saugoję (sunkusis kulkosvaidis, kuris pleškina pakeliui į visus “įtartinus“, žinia, irgi nebus apšviestas Youtube).

           Gyvenime būna ciniškai blogiau, nes filmuose to net neparodysi – žiūrovas gi vis tiek nepatikės, tenka sušvelninti arba išsigalvoti. 🙂

         1. Cit.: “O jei ir atsibudo, tai ką? Kuo jis turėjo pasiųsti? Mirtinu kung-fu smūgiu gal? 😀“

          Tai galima gi buvo iš anksto sugalvoti (ir turėti paslėpus) ką nors legalaus. Va, A.Tarasas visą knygą apie tokius legalius (ir nelabai legalius) sugalvojimus parašęs yra:

          https://bookshake.net/b/oruzhie-ulichnogo-boyca-anatoliy-efimovich-taras

          Cit.; “Baltarusijoje ginklų kontrolė itin griežta, o diplomatai ginklų nesinešioja – išpirdolintų iškart, ir dar skandalas URM būtų.“

          Ir kur Tu čia matai problemą? Tai kaip tik V.Pociūnui (su neteisėtai laikomu ginklu) būtų buvę daug geriau būti išpirdolintam iš šalies, jei pagautų, negu būti išmestam pro langą kažkokių čekistų.

          1. Tai jei buvo apsvaigintas per vakarėlį, iš kurio grįžo, arba jei yra tokiems “mėgėjams pasimušti“ pasirengę profesionalai, tai tavo tie tarasizmai net prieš gerą karatistą nepadės. 🙂

           O kad jį išmes – niekas, net jis pats, tam nebuvo pasirengę. Kaip sakiau, sekimas, kuris būtų išaugusios grėsmės vienu iš rodiklių, yra normali jo profesijos dalis. Ir jei nebūtų išmetę – būtų kitaip nužudę, jau irgi parašiau. Jo nužudymas buvo tik laiko klausimas, ir nebeišvengiamas, nes buvo nulemtas mūsų kompradorinio elito pažeistų interesų – tos problemos, kuria jiems buvo tapęs V. Pociūnas, tuomet išspręsti kitaip jie nematė varianto.

           Nepatinka toks mūsų klaidingai vadinamos valstybės tikrasis veidas?

        2. Cit.: “Inturistas visada buvo KGB kontroliuojamas viešbutis. Ir darbuotojos ten – KGB darbuotojos. Kas kuo susidomėtų? 🙂 Negi manai, kad vyko viskas spontaniškai ir nebuvo tam ruoštasi iš anksto?“

         Tai ir kaimynai turbūt buvo čekistai, apsimetę užsieniečiais? 😦 Tada tikrai liūdna padėtis buvo. Bet jei garsinė signalizacija per kelis aukštus eitų, tai vis tiek pašaliniai būtų girdėję, nors pagalbos iš jų turbūt nebūtų jokios. Bet pats V.Pociūnas vis tiek būtų spėjęs atsibusti ir gal net porą čekistų būtų spėjęs anapilin pasiųsti prieš tai, kol žūtų pats.

         1. Kokie kaimynai? 🙂 Ar manai, kad viešbučiai būna pilnai užpildyti visą laiką? O jei ir atsibudo, tai ką? Kuo jis turėjo pasiųsti? Mirtinu kung-fu smūgiu gal? 😀 Klientu pasirūpinta, kad ramiai “išsimiegotų“, apgyvendino nuošaliau – visada aukštuose apgyvendina ne nuosekliai viename gale, o kambarius pamėto – normali viešbučių svetingumo praktika.

          Baltarusijoje ginklų kontrolė itin griežta, o diplomatai ginklų nesinešioja – išpirdolintų iškart, ir dar skandalas URM būtų.

 3. Cit.: “Tai jei buvo apsvaigintas per vakarėlį, iš kurio grįžo, arba jei yra tokiems “mėgėjams pasimušti“ pasirengę profesionalai, tai tavo tie tarasizmai net prieš gerą karatistą nepadės. 🙂“

  Pirmuoju atveju sutikčiau. Tik kyla klausimas, kur buvo V.Pociūno akys, kai jam pylė į taurę svaigulį sukeliančių preparatų.
  O štai antruoju atveju ir ypač antrojo atvejo antrąja dalimi pats A.Tarasas rašo, kad pas jį seminarą kartą buvo atvykęs Vado riu karatistas, savo juodą diržą realiai užsidirbęs kruvinu prakaitu Japonijoje, ir pats buvęs fiziškai labai stiprus vyras, turėjęs puikią fizinę formą. Taigi, tikrai geras karatistas buvo. Ir A.Tarasas apie jį rašo, kad “į pirmosios seminaro dienos pabaigą (A.Taraso vedami seminarai trukdavo keletą dienų, o kai kada net dvi savaites) jam (t.y., tam tikrai geram karatistui iš Vado riu) įrodė, kad muštis gatvėje jis (t.y., tas geras karatistas) visiškai nemoka.“ Kitaip tariant, tas, anot Tavęs, geras karatistas pralaimėtų prieš paprasčiausią gatvės chuliganą. Tarp kitko, ir pats čia kažkur esi rašęs, kaip vieną karatistą kažkoks narkomanas troleibuse ar autobuse papjovė (nors ten situacija, kiek pamenu, buvo labai panaši į V.Pociūno atvejį, t.y., tas karatistas troleibuse ar autobuse buvo užmigęs, ir narkomanas jį miegantį papjovė).
  Ir tie “tokiems mėgėjams pasimušti“ pasirengę profesionalai, kuriuos čia mini, tikriausiai ne be reikalo apsivelka šarvines liemenes, ant galvos turi užsidėję šalmus su antveidžiais, vienoje rankoje turi skydą, kitoje “bananą“ ir tik taip apsišarvavę ir apsiginklavę eina tramdyti įsisiautėjusių “mėgėjų pasimušti“. Kaip manai, kodėl tie profesionalai taip daro? 😉

  Cit.: “O kad jį išmes – niekas, net jis pats, tam nebuvo pasirengę. Kaip sakiau, sekimas, kuris būtų išaugusios grėsmės vienu iš rodiklių, yra normali jo profesijos dalis.“

  Jei sekimas yra normali jo profesijos dalis, tai tada ir pasikėsinimai į jį yra normali jo profesijos dalis. Nes jei svetimoje valstybėje šnipinėji kokį nors tos valstybės saugomą objektą, tai kvaila nesitikėti, kad tą objektą sauganti apsauga niekaip nereaguos. O ir tų apsauginių reakcijų spektras, sutik, nėra labai platus – (1)antrankiai ir išsiuntimas iš šalies, (2)chuliganiško/teroristinio antpuolio imitacija su kaulų lūžiais arba (3)ta pati chuliganiško/teroristinio antpuolio imitacija su mirtina pabaiga (čia telpa ir mūsų V.Pociūno atvejis). Pasiskaityk, pvz., kokio nors Ričardo Vaigausko, Viktoro Suvorovo arba Amaryllis Fox prisiminimus.

  1. Nežinau, ar įpylė, bet pripilti padavėjams, kurie aptarnauja, visą padėklą tokio šampės tikrai nesunku – net jei po to nusmigs dalis ne į temą savo namuose, tai kam tas rūpi? Išsipaipalios ir pasakys, kad gerai vakar už apykaklės pripylė. 🙂 O gal ir pilti nereikėjo – visaip galima apsvaiginti ar išvis ateiti po antros valandos nakties, kai žmogus paprastai būna gerai įmigęs ir taip. Gi niekas netyrė, kaip ir kas prie jo taip arti galėję prisiartinti jau viešbučio kambaryje.

   Dėl muštynių – tai nesvaisčiok. Ne jo specializacija. Ir ne ant tokių atsiranda kietesnių.

   Man po Bobo Goju-ryu visi kravmaginimai 2017 Ispanijoje buvo labai nuobodūs. Net už mane tuziną metų jaunesnis olandų jūrų pėstininkas, kuris randą ant žando turi nuo sulaikomo narkotikų prekeivio, pradėjo įtarinėti, kad kažkaip tas mudviejų sparingas, jam vis labiau eskaluojant, nelabai jam parankia linkme eina… 😀 Nuo žmogaus priklauso.

   Išvis, V. Pociūnas ten ne teroristu, ką čia vis fantazuoji, buvo pasiųstas dirbti. Gal vis tik pažiūrėk su D. Banioniu filmą “Miręs sezonas“.

   1. Cit.: “Dėl muštynių – tai nesvaisčiok. Ne jo specializacija. “

    Nu, ne jo specializacija, tai ne jo. O tai kaip tada jis šnipus gaudė, nes kontržvalgyboje gi dirbo? Ar jis tiesiog buvo analitikas, darbo metu vien tik savo kabinete sėdėjęs ir į lauką tarnybiniais reikalais niekad neišeidavęs? Kuris čia variantas buvo?

    Cit.: “Išvis, V. Pociūnas ten ne teroristu, ką čia vis fantazuoji, buvo pasiųstas dirbti. Gal vis tik pažiūrėk su D. Banioniu filmą “Miręs sezonas“.“

    Norėjai pasakyti, kad V.Pociūnas ne operatyvininku buvo pasiųstas ten dirbti? 😀 O tai kodėl Tu tada man vis rekomenduoji pažiūrėti tą filmą “Miręs sezonas“? Nes filmas “Miręs sezonas“ yra būtent apie operatyvininko darbą, nu. Ir A.Fox knyga “Gyvenimas po priedanga“ yra būtent apie operatyvininko darbą. Ir V.Suvorovo knyga “Akvariumas“ bei R.Vaigausko knyga “Slaptajame protų kare“ irgi yra apie operatyvininko darbą.

    1. Pažiūrėk į jo foto, pažiūrėk į jo biografiją – ir pats atsakysi į savo klausimą, kuo jis dirbo: protu ar kumščiais? 🙂

     “Mirusiame sezone“ D. Banionio herojus irgi dirba protu. Ir išmesk tą rusicizmą “operatyvininkas“ – nėra tokių pareigų normaliame žvalgybos pasaulyje.

     1. Cit.: ““Mirusiame sezone“ D. Banionio herojus irgi dirba protu. Ir išmesk tą rusicizmą “operatyvininkas“ – nėra tokių pareigų normaliame žvalgybos pasaulyje.“

      Gerai, sąvoka “operatyvininkas“ netinka, nes rusicizmas, ir nėra tokių pareigų normaliame žvalgybos pasaulyje. Tai gal čia tiks sąvoka “informacijos vagis“ arba net “slaptos informacijos vagis“?

      1. O kuo čia dėta informacijos vagystė? Šnipinėjimas išvis yra labai nedidelė žvalgybų veiklos sritis – daug informacijos gaunama iš atvirų bei netiesioginių šaltinių, neskaitant to, kad žvalgyba dar užsiima įtakos agentūros kūrimu (tie patys sorošėkai), ne šiaip tik informatorių tinklu. 🙂

       1. Ačiū už straipsnį Vikipedijoje, bet vis tiek neparašei, kas buvo V.Pociūnas – field officer, case officer, analyst, o gal counterintelligence officer. Juk visoms šioms pareigoms reikia protinio darbo.

        1. Nebuvo jis nei “štabinis“ case (nes jokio keiso nebuvo), nei “operatyvinis“ field (nes nedirbo “laukuose“) – gavo diplomatinį atgyvenusį (bet mūsų urmukams labai gražiai skambantį) rangą ministro-patarėjo (trečias iš viršaus), su kuriuo buvo nugrūstas į konsulatą sekretoriaus (net ne konkretaus atašė, nors šiaip atašė pas mus yra žemiau trečiojo sekretoriaus, o šitą rangą mergos iš URM pričiulpia per metus) pareigoms “nu tu ten tipo ką nors pažiūrėk dėl nacionalinio saugumo, bet proto mums nebeknisk ir į akis daugiau nelįsk“, todėl formaliai patarinėjo ambasadoriui “kaip reikalai konsulate“ (jei tam išvis tas rūpėjo), ir rašinėjo formalias ataskaitas vyriausybei (ministro-patarėjo rangas numato atstovavimą vyriausybei, o ne šalies vadovui kaip ambasadorius, todėl JAV Valstybės departamentas ir neturi “ministrų“, nes JAV administracija, kurią formuoja prezidentas, ir yra vyriausybė).

         Prieš tai iki nušalinimo VSD jis vadovavo valdybai – tad irgi nebuvo joks field officer. Išvis buvo galima kokį “efektyvų menedžerį“ tokioms pareigos pastatyti (Jurgelevičius, manai, iš kur ten atsiradęs?), jei jau VSD direktoriumi politikų paskiriamas savas vadovas (žinai, nieko nepamenu, todėl nekomentuosiu, bet tekę bendrauti su Jurgeliu ir Laurinkumi).

        2. Cit.: “Prieš tai iki nušalinimo VSD jis vadovavo valdybai – tad irgi nebuvo joks field officer. “

         O į valdybos vadovo pareigas jis atėjo iš “apačios“ (padaręs vertikalią karjerą, anot HR mergų) ar buvo nuleistas iš “viršaus“? Pats gi rašei, kad V.Pociūnas nebuvo pričiulpikas. Vadinasi, karjerą padarė sąžiningai. Tai iš kokių pareigų jis atėjo į valdybos vadovus? Iš counter-intelligence officer pareigų ar iš analyst’o pareigų?

         1. Iš kur man žinoti, jei viešumoje jo CV nedetalizuotas? VSD dirbo nuo 1992 metų, bet ką ir kur – neaišku. Nuo 2004 metų vadovavo VSD Ekonomikos valdybai. Pagal išsilavinimą – fizikas. Jokio teisėsaugos darbo patirties iki tol neturėjęs. VSD kilojo popierius ir darė “analizus“, matyt. 🙂 Ko tu iš jo nori, nesuprantu?

         2. Cit.: “VSD kilojo popierius ir darė “analizus“, matyt. 🙂 Ko tu iš jo nori, nesuprantu?“

          Matai, mane vis dar “pulkininko“ laipsnio hipnozė veikia. 🙂 Nu, mano kukliu supratimu, negali gi žmogus turėti karinį laipsnį ir nemokėti muštis bei šaudyti.

          1. Gi jau sakiau – kokie dar pulkininkai, kai jie net apkasų gyvenime nėra kasę ir jokioje kariuomenėje netarnauja? Tiesa, mūsų eilinis kariuomenės vadas – irgi… 😀

           Žvalgyba pas mus yra dirbtinai sukarinta (save vadinanti “statutine“) organizacija – seniai metas buvo sucivilinti. Netgi mentams jau buvo karinius laipsnius atėmę, nors tie ir uniformuoti, bet tai vėl gi užsidėjo…

     2. Cit.: “Pažiūrėk į jo foto, pažiūrėk į jo biografiją – ir pats atsakysi į savo klausimą, kuo jis dirbo: protu ar kumščiais? 🙂“

      Pažiūrėjau į jo foto dar kartą, ir manau, kad buvo ne boksininkas, bet imtynininkas. 😀 O jei rimtai, tai pažįstu vieną buvusį “arietį“ (t.y., buvusį “Aro“ pareigūną). Ir to buvusio “ariečio“ veidas visai nesužalotas, normalus, be jokių randų veidas. Tai ir V.Pociūno veidas toks pats, kaip to buvusio “ariečio“ veidas, ir kūno sudėjimas santykinai panašus, tik toks skirtumas, kad buvęs “arietis“ akinių nenešioja, nes jam jų nereikia.

   2. P.S. Cit.: “Gi niekas netyrė, kaip ir kas prie jo taip arti galėję prisiartinti jau viešbučio kambaryje.“

    Tai čia gi tirti daug ir nereikia. Jei išmetė pro langą, tai reiškia – priėjo pakankamai arti, kad galėtų sučiupti, nunešti prie lango ir …

    1. Aš esu kambarioką už kojos nuvilkęs laiptais iš antro aukšto. Dviese būtume tiesiog per langą išmetę. Ką tai įrodo? Jei tave nuspręsta bus išmesti, tai bus pasiplanuota, kaip tą padaryti be improvizacijų. Galima ir kūju per momenėlį taukštelėti, kai žinai, kad vis tiek nelabai kas tirs, o po kritimo iš devinto aukšto ant kokių pastolių ir plytų krūvos, tai dar ne tokių lūžių ten bus.

     1. Va va. 😉 Džiugu, kad jau randam bendrą sutarimą bent jau šiuo klausimu.

 4. P.S. Cit.: “Nepatinka toks mūsų klaidingai vadinamos valstybės tikrasis veidas?“

  Nepatinka amerikiečiai. 😦 Juk V.Pociūnas Baltarusijoje iš esmės dirbo amerikiečiams, nes būtent amerikiečiai finansavo Baltarusijos opoziciją, ir mūsų šaika vogė būtent iš amerikiečių. Taigi šaika, vogusi iš amerikiečių amerikiečių pinigus, (baltarusių rankomis) nužudo amerikiečiams dirbusį operatyvininką, kuris nutraukė amerikiečių (sic!) pinigų (sic!) vogimą ir tuo būdu padėjo išsaugoti tų pačių amerikiečių pinigus nuo tolesnių vagysčių, o amerikiečiai į tai ką?

  1. Ne, nedirbo jis amerikiečiams – tai aš tuomet jiems dirbau. 🙂 Jis dirbo tai Lietuvai, kuriai manėsi, kad dirba.

   1. Cit.: “Ne, nedirbo jis amerikiečiams – tai aš tuomet jiems dirbau. 🙂 Jis dirbo tai Lietuvai, kuriai manėsi, kad dirba.“

    Atkreipk dėmesį į savo paties žodžius “manėsi, kad dirbo“. O kam V.Pociūnas dirbo faktiškai? Ir ką veikė jis Baltarusijoje? Jis Baltarusijoje tyrė, kur nuėjo pinigai, kuriuos amerikiečiai skyrė Baltarusijos opozicijai. Tad, manyčiau, jog galima daryti išvadą, kad Baltarusijoje jis dirbo amerikiečių naudai.

    1. Žmonės tada į Lietuvos kariuomenę ir teisėsaugą dar vis ėjo ne dėl dešros, o iš patriotizmo. Po to iš jų išsityčiota: “patriotai = idiotai“. Dabar sekis nezabūtkę ir kvykauk liaupses “geriausiai visų laikų vyriausybei“.

     V. Pociūną iš Vilniaus išgrūdo kuo toliau nuo akių į konuslatą Gardine – jam net darbo nedavė ambasadoje Minske. Ir jokiems amerikiečiams jis tikrai nedirbo, būk ramus.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s