Sayonara 2022!

Baigiasi 2022-ieji metai, ir įprastai žmOgus nori apibendrinti, kokie jie buvę – kad ir šiame tinklaraštyje.

Taip parašiau pernai (čia citata aukščiau su pakoreguota atitinkamai data), ir galima su pernai palyginti, kas gero jums mano dėka ir man jūsų dėka nutiko šiame tinklaraštyje.

* * *

Kaip ir pernai (žinutė ne tik SEOšnykams!), šis tinklaraštis ir toliau yra populiariausias tinklaraštis lietuvių kalba ir visoje Lietuvoje, kuriame rašoma apie karate, savigyną, saugą ir kovos menus.

Valio ir osu!

Na, pasakysite, kito tokio tai ir nėra…

Nėra. O čia – yra.

Todėl – populiariausias ir vienintelis išskirtinis be jokios konkurencijos, nu!

* * *

Ir čia per šiuos metus buvo rašoma reguliariai kiekvieną trečiadienį, išskyrus vieną savaitę, kuomet ne įprastinį trečiadienį, bet antradienį nutiko pasaulinė karate diena.

Pagal lankomumo ir peržiūrų patikslintą statistiką iš viso 2022-aisiais per 52 pilnas savaites publikuoti su šiuo 52 įrašai (pernai – 43) iš 413 bendrai, kuriuose iš viso apsilankė 4’681 kartą (pernai – net 11’863) čia 1’596 lankytojai (pernai – 5’038), ir taip per visą laiką palyginus:

Suprantama, pernykštis įrašas apie Antifa modus operandi, atėjus Audriaus Bačiulio Patreon skaitytojams čia pasmalsauti, tokį lankytojų ir peržiūrų iškrypėlišką skirtumą su pernykščiais metais taip ir duoda, kai 2021-ųjų sausį – vien 5.7 tūkstančiai prie retai net 1’000 perkopiančių per mėnesį.

Nors pernai teko 2.35 peržiūrų vienam lankytojui, o šiemet – jau 2.93, kas rodo, kad šiemet įtrauktis yra jau didesnė – ir va čia, primenu, galėtų būti jūsų integruotas reklaminis blokas.

Ir dar į šių metų galą prisidėjo vienas seniai būtinas puslapis tinklaraštyje – žodynas.

Kuris yra sudarytas mano 2016 metų ebook pagrindu apie Goju-ryu karate bazinę techniką, ir kurį galėjote čia anksčiau dykai atsiųsti, o dabar galima parsisiųsti epub arba pdf formatu iš Patreon.

Ir šis online sąvokų žodynas bus toliau nuolat papildomas – gi nemanote, kad pakankamai esu sąvokų surašęs, kurias čia anksčiau paminėjęs įrašuose.

* * *

Bendrai paėmus, naivu būtų tikėtis, kad lietuviškai rašantis tinklaraštininkas labai specifinėse ir nišinių veiklų temose sulauktų kiek didesnio lankytojų kiekio šioje šalyje, kurioje geometrine progresija tik daugėja “tikinčių mokslu“ nuedukuotų glušių, nebemokančių jau seniai skaityti (tiesiog pabandykite įvardinti sau geriausią pastarojo dešimtmečio parašytą lietuvišką romaną).

Ir dar akivaizdžiai mažėja noras ne tik sukelti sau “smegenų prakaitą“ studijuojant “sportinę veiklą“, bet dar ir išvis prakaituoti taip “sportuojant“ va tokius realiai beprasmius (gi “neapsimoka“!) ir seniai nebemadingus (gi tamprės seniai tapo populiaresnės tarp abiejų lyčių už pižamas) laisvalaikio praleidimui skirtus aktyvius hobius.

O ir šiaip, ačiūdie, dabar gerokai saugiau ir civilizuočiau čia gyvename, kad kiltų poreikis treniruotis kažkokios savigynos, tiesa?

Todėl bėdavotis čia man nelabai yra dėl ko, ir kai visokie socialinių tinklų marketingistai neranda priežasčių čia pateikti savo produkto integruotos reklamos (juk ne vien kokie nors keikogi ar hanteliai bei espanderiai – iki MI-6 agento 007, rašant man čia saugos temomis, vairuojamo Aston Martin!), tai jums tenkintis belieka tik pačios žodžiaspaudės pakišama čia kontekste reklama (kurios aš pats net nematau), bet kuri taip padengia tas jų sąnaudas mano dykai čia publikuojamo tinklaraščio išlaikymui.

Kitaip tariant, nelabai ką čia užsidirbau, ir didelis ačiū tiems, kurie remia šį ir kitus mano rašymus Patreon!

* * *

Suprantama, kad nors ir buvo 53 įrašai per 52 savaites, tačiau temų realiai buvo gerokai mažiau – kai kurios buvo gerokai platesnės, kad sutalpinčiau į vienu kartu dar perskaitomą įrašą (maždaug 1’500-2’300 žodžių), todėl matėte tokius teminius ciklus, suskaidytus į atskiras dalis.

Daugiausiai įrašų šiemet teko kategorijai Karate – kas irgi suprantama, kai ir pats tinklaraštis potemėje vadinasi “apie karate kitaip“.

Labai stengtis dėl to man net ir nereikia, kai karate Lietuvoje yra sportas, tai ir taip sporto naujienose retkarčiais randate kituose portaluose tuos aprašus, kas kuriose varžybose kokios medalius už pasispardymus kumite ar pasigimnastikavimus kata gavo.

O komerciniai kovos menų klubai, kurie save vadina “tradiciniais“, ir patys be manęs savo pimpačkiukams viską vietoje parodo ir papostringauja už atskirą mokestį – ir čia mes su jais ne konkurentai, ir bendradarbiavimo pavyzdžiai būna labai reti, kaip antai mūsų su lietuviškojo Šaolinio Tomu bei “vaikščiojančiu aplink stulpą ratais kikboksininku“ Maksimu – bet jie abu yra apie kinų ušu, o ne maniškę karate, ir su karatūnais seniai bendrų prOjektų neturime.

Užbėgdamas jūsų klausimus apie youtube kanalą ir galimas ten dėti “trumpikes“ shorts, tai, žinote, tą daryti ir toliau labai tingiu, nes neturiu jokio savo dojo ir mokinių, kuriuos taip į savo “sektą“ verbuočiau – jei labai norite, tai pasikvieskite kaip Maksas Tomo patarimu, ir aš jums viską papasakosiu ir parodysiu:

Bet trūksta manyje poreikio artistu būti, atsiprašau.

* * *

Kokios temos laukia jūsų jau ateinančiais 2023-aisiais metais?

Tas aukštybėse, sakoma, smagiai sau kikena iš tokių mano planavimų, bet vis tik:

 • pratęsiant vinčunio temą, dar apie Youngchun-quan stilius, nes be Ip Man ir Bruce Lee yra kitų;
 • pratęsiant gervės kung-fu temą, dar apie tai, kokiais stiliais Baihe-quan virto Okinavoje;
 • atnaujinant temas apie pasikėsinimus, matyt, laukia aprašymas apie JAV prezidentą William McKinley bei Donecko “liaudies respublikos prezidentą“ Aleksandrą Zacharčenką – abu įvykiai turėtų būti įdomūs tiems, kas domisi asmens apsaugos temomis;
 • pradėjau apie Okinavą ir kuo toji šalis yra tikrai išskirtinė bei mums gali būti įdomi bei naudinga – dar dvi dalys numatytos apie ikigai (kol dar prakeikti mulkintojai, melagingai save vadinantys koučeriais, totaliai nesušiko esmės) ir nuchi-du takara (tikiuosi, kad nepaskelbtas karas Ukrainoje pagaliau baigsis, iki mūsų šalies taip ir nepriėjus, o jį čia aršiai kurstanti šaika bus nustumta kuo toliau nuo valdžios, pagaliau atitaisant visus jų prišikimus užsienio politikoje, atsiprašant čia už tokius išsireiškimus);
 • galbūt, kaip sanseru atveju, taip dar derėtų panagrinėti kata skirtumus tarp parodomosios seisan ne tik maniškėje Goju-ryu, bet ir gerviškuoje Uechi-ryu bei netgi šaoliniškuose Shorin-ryu stiliuose;
 • ir kaip unsu atveju, dar pratęsti kata analizę gankaku, kitur žinomą kaip chinto – pats pirmasis čia numatytas jau 2023-ųjų įrašas, kuris yra publikuotas Patreon;
 • galima stebėti, kuo baigsis anksčiau aptartos bylos su bendravardžiu, pasiuntusiu priekabiavusius mentus pasišnekučiuoti tarpusavyje, ir su ne mažiau įkyraus RIMI apsauginio peršautomis kojomis, kadangi tos bylos dar tąsomos po teismus, tačiau turiu ir bent vieną naujesnę, kur tėtukas su kirviu mokykloje ėjo ginti nuskriausto sūnaus, nes, dirbant mokytoju, labai panašią istoriją teko ir man patirti (tik tėtukas be reikalo atėjo be kirvuko, kai  pasirodė esąs sūtraukėlė);
 • ir pan.

Nes ir metų eigoje vienokios ar kitokios aplinkybės, o taip pat ir jūsų klausimai, pametės, manau, dar tų temų rašymui.

Gal tik, galvoju, nebeįsipareigoti sau čia publikuoti reguliariai bent po įrašą kas savaitę kiekvieną mielą trečiadienį. Nors tų temų yra, kaip matote, bet jei jau įsikinkai kaip į darbą, tai už darbą turėtų būti apmokama, o kai nemokama, ir užvaldo rutina, tai ir džiaugsmas kažkur po to prapuola.

O gyvenimu džiaugtis būtina – kito jokio čia jau nebebus!

* * *

Tad dabar jau, kaip ir pernai, užbaigdamas šį įrašą nuoširdžiai sakau sayonara 2022-iesiems ir:

Ačiū visiems, kurie parėmė per Patreon ar PayPal!

Ačiū visiems, kurie čia skaitė ir dar komentavo!

Taip va todėl pasveikinkime šiemet šį tinklaraštį sau atradusį skaitytoją Saulių, kuris komentarais nurungė pernykštį lyderį Augustą.

Sveikų, saugių ir smagių jums ateinančių Naujųjų metų!

Osu!

どうもありがとうございます!

Advertisement

11 Comments

 1. Cit.: “atnaujinant temas apie pasikėsinimus, matyt, laukia aprašymas apie JAV prezidentą William McKinley bei Donecko “liaudies respublikos prezidentą“ Aleksandrą Zacharčenką – abu įvykiai turėtų būti įdomūs tiems, kas domisi asmens apsaugos temomis;…“

  Šitų temų aš jau pasiilgau. Tik gal ne apie A.Zacharčenką parašyk, o apie Achmadą Kadyrovą, nes A.Zacharčenkos atvejis man (proukrainietiško agitprop’o prisiskaičiusiam ir vien tik Tavo dėka juo nelabai tikinčiam) vis dar (sic!) atrodo kaipo pasikėsinimo imitacija, o ne tikras nužudymas.

   1. Norėčiau čia su Tavimi pasiginčyti, nes man vis atrodo, kad A.Zacharčenka yra gyvas, tik slapstosi svetima pavarde (gal dar plastinę veido operaciją pasidaręs) kažkur Rusijoje.
    Na, bet jei sakai, kad jis iš tikrųjų žuvo, tada parašyk ir apie pasikėsinimą į jį. Lauksime jo atvejo aprašymo su jo CP komandos klaidų analize.

    1. O kokia prasmė jam slapstytis? Net jei ne ukrainiečiai likvidavo, o rusai, tai vis tiek likvidavo. Dabartinis Pušilinas netempia iki Zacharčenkos organizuotumo ir veiklumo lygio – ten rusams jo praradimas buvo rimtai juntamas. Juolab, kad likviduoti ir Motorola su Givi.

     1. Cit.: “O kokia prasmė jam slapstytis?“

      Nu, A.Zacharčenka slapstosi, kad ukrainiečių SVR ar GUR nepagrobtų. Teoriškai, visgi svarbus liudytojas turėtų būti, apie ruskių ichtamnetus paliudytų. Toksai I.Plotnickis, kuris buvo Luhansko LR vadovas, irgi viešumoje jau senokai nebesirodo.

      Cit.: “Juolab, kad likviduoti ir Motorola su Givi.“

      Bet tai praktiškai beveik vienu ir tuo pačiu metu buvo likviduoti beveik visi pirmieji Donbaso milicijos vadai. Ir būtent dėl to, kad beveik vienu metu visi pasikėsinimai vyko, man ir kelia įtarimą, jog čia ne tikri, o tik imituoti pasikėsinimai. I.Girkinas ir I.Bezleris juk gyvi ir sveiki yra. Tai kodėl anie turėtų būti negyvi?

      1. O kokia nauda Ukroreichui iš tų veikėjų? Kad ką? Nuteistų, geriausiu atveju, iki gyvos galvos, bet ir tai juos RF iškeistų. Ir gal net nenuteistų dėl savo totalios korupcijos ir teismų neveiksnumo. O dabar – priėmė sprendimą nubausti už akių mirties bausme, ir likvidavo. Efektas yra? Taip, maksimalus įmanomas.

       Nežinau, Igoris Plotnickis nuo mirties bausmės spėjo pasprukti. O Igoris Strelkovas veikiau dirbo Ukroreicho naudai, nes jis buvo FSB statytinis, kurie sutrukdė V. Putinui realizuoti taikaus Donbaso prijungimo kaip Krymo planą per žalius žmogelius, eskaluodamas iškart karinį konfliktą. Kam jį žudyti? 🙂

 2. Su Naujaisiais metais Tave. Linkiu Tau kuo geriausios kloties gyvenime, karjeroje ir rašyme. 😀 Kad ir toliau rašytum savo įžvalgius straipsnius, kritikuotum klaidingus manymus ir visokius kitokius mitus. Kad būtum sveikas ir puikus karatistas. 🙂

 3. Aš va kokį grožį Facebook’e radau:

  https://urbancombatives.com/

  Sakyčiau, kad šitas visiškai atitinka Tavo principus:

  “For all civilian self protection, the emphasis is placed around avoidance, evasion, escape or possible de-escalation! After all, the best SP of all is ‘don’t fucking be there!’ Establishing a good level of situation awareness, in addition to learning very quickly how to recognise pre-threat cue behaviour is what will enable you, (in the main) to meet those objectives! These personal security elements formulate our ‘soft skills’.“

  Dabar tas grožis yra ir Lietuvoje. Ką Tu į tai?

  1. Neradau jo tinklapyje, kas jį Lietuvoje atstovauja, o FB aš nesinaudoju, tai ką tau galiu atsakyti? 🙂

   O tokių kovinių sistemų instruktorių juk yra ne vienas (net ir aš, tik niekam to čia nereikia, o ir man to nereikia). Kadangi jo kursuose nebuvau ar su juo nebendravau, tai kaip galiu vertinti? Tam, ką pacitavai, pretenzijų neturiu.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s