Taolu, kata ir kova su šešėliu – diskusija tūbėje

Jau iš Tomo Lapinsko suorganizuoto mano 2021 metų pokalbio rusų kalba Vilniuje ant Subačiaus kalvos apie okinavietišką kung-fu, dabar žinomą kaip karate, jums pažįstamas Maksimas Artiševskis (Maxim Artishevsky), to paties Tomo padedamas vėl ne tik mane, bet ir Tomą pasikvietė 2022-07-14 diskusijai “Arbatos magijoje“ prie Aušros Vartų Vilniuje, ar japoniška kata bei kinų taolu kovos menuose gali būti prilygintina mums bokse įprastiniam treniruočių metodui “kova su šešėliu“ (angl. shadow fighting).

Šį jo sumontuotą pokalbį galima pažiūrėti youtube kanale čia jau nuo 2022-07-20:

O besidomintiems plačiau, tai apie tai, kad kata ne visada yra kata, štai esu rašęs čia dar daugiau nei prieš 12 metų.

Aišku, jaunuolis Maksimas dar kupinas entuziazmo įsivelti į diskusijas internetuose apie tai, bet, žiūrint pozityviai – už tai va taip jūs nors gaunate trijų diedų pašnekesį apie dvasingus kelius į harmoniją, gurkšnojant už kadro likusios šeimininkės Ievos pavaišintąją pǔ’ěr chá 普洱茶 .

Kaip pasakė originalia ostrabramska šnekta prieš įrašą Tomas: kompania niewielka, ale bardzo przyjemna – ksiądz i trzy… paleistuvės – tik čia atvirkščiai, nes pastarosios trys buvo kadre (na, aš tai baltas ir pūkuotas™, aišku…).

Smagaus žiūrėjimo!

P.S. o va kas prenumeruojasi Maksimo kanalą arba mano Patreon, tai pamatė diskusiją ne po šiandienos pranešimo, o iškart, kai tik buvo publikuota!

1 Comment

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s