Sanserū (5/6): kai 36 veiksmų kata nebetrūksta veiksmų

(Pradžia – čia)


Tęsiame skaičiuodami toliau šios 36-erių veiksmų kata jau antrą pusę:

 • 19. vėl spyris pirmyn mae-geri, stojantis priekyje į zenkutsu-dachi, vėl smūgiai alkūne mae-hiji-ate su smūgiu kumščiu gyaku-zuki.
 • 20*. vėl pėdos pritraukimas su užkabinimu ir spyris į kelio sąnarį kansetsu-geri.

Būtent tokia apjungta logika turime iš esmės kitą kombinacinį veiksmą, tačiau galima jį išskirti į tuos du atskirus veiksmus, kaip yra 16-17 – t.y. į pėdos užkabinimą (laikykime čia esant nematomą variantą kablio ne pėdos keltimi, bet priešingai – pentimi) ir tuomet –

 • 21. atskirą spyrį į kelio sąnarį kansetsu-geri,

kuris čia taip pat yra ne pėdos briauna sokuto kaip fumikiri, o kulnu kakato kaip fumikomi, ir tuomet nukreiptas nebūtinai į kelio sąnarį, nes gali būti ir visiškai nedžentelmeniškas pridobimas parversto priešininko spyriu į jį žemyn.

 • 22. pasisukimas 90° su chudan-uke, vėl spyris pirmyn mae-geri ir –
 • 23. vėl smūgiai alkūne pirmyn mae-hiji-ate su smūgiu kumščiu gyaku-zuki.
 • 24. vėl pėdos pritraukimas su užkabinimu ir spyris į kelio sąnarį kansetsu-geri.
 • 25. vėl apsisukimas 180° ir blokas chudan-uke, po ko vėl spyris pirmyn mae-geri ir vėl smūgiai alkūne pirmyn mae-hiji-ate bei kitu kumščiu tiesus gyaku-zuki (šįkart, matote, yra ilga kombinacija iš visų pasikartojusių elementų).
 • 26. liekant vietoje, pasisukimas į šoninę stovėseną shiko-dachi ir kumščiais kryžminis “blokas“ seiken-juji-uke (dešinys dilbis iš viršaus) ir –
 • 27. žengiant atgal, pasisukimas 180° į šoninę stovėseną shiko-dachi ir atvirais delnais kryžminis “blokas“ nukite-juji-uke (kairys dilbis iš viršaus):

 • 28. pirmyn apsisukimas 180° į šoninę shiko-dachi ir dvigubas dengimasis “blokais“ jodan-uke su užgriebimu dilbiu iš apačios sukui-uke:

 • 29. pakirtimas ashi-barai ir žingsnis pirmyn į stovėseną sanchin-dachi su sudvigubintu smūgiu kumščiais yama-zuki bei kiai!:

 • 30. apsisukimas 180° į sanchin-dachi su įtemptu (muchimi!) arba ne, kaip čia, “bloku“ chudan-uke:

 • 31. žingsnis pirmyn į kitą sanchin-dachi, ir vėl su muchimi atliekamas kitas chudan-uke:

 • 32. vėl žingsnis pirmyn į šoninę stovėseną shiko-dachi ir vėl dvigubas dengimasis jodan-uke su sukui-uke.
 • 33*. vėl pakirtimas ashi-barai ir vėl pirmyn į sanchin-dachi su sudvigubintu smūgiu kumščiais yama-zuki ir kiai!

Tai dar vienas veiksmas, kurį dėl tikslaus 36 veiksmų skaičiaus tenka išskirti į dvi dalis, kaip yra aukščiau – t.y. į tą vėl atliekamą ashi-barai kaip atskirą parbloškimų kojų užkabinimais grupę (kas judo vadinama ashi-waza) ir atskirai tą –

 • 34. vėl pirmyn stovėsenoje sanchin-dachi atliekamą dvigubą smūgį yama-zuki kaip išties tsuki-waza smūgį, o ne ankstesnį veiksme bunkai, kur yra tiesiog sugriebtas priešininkas, kuris po pakirtimo ashi-barai bloškiamas žemyn ir pripresuojamas taip kumščiais žemyn.

Kaip neretai pasitaiko kata, taip ir čia sudvejintas smūgis parodomas tiesiai krūtinės lygyje – tai nebent tam nedorėliui už nugaros surasite sieną ar kokį stulpą (kaip aš Londone vieną agresyvų negrą įpresavau jo šaikos dideliam nustebimui, kad baltam žmogui, matote, yra nusispjauti į visokius primestus rasistinius stereotipus – tai ne čia taip buvo, nes policija atvyko dėl jų, bet kitų reikalų, nei kokia kata praktiškai išvis snukdaužyje veikia, aha).

 • 35. apsisukimas 270° į įstrižą shiko-dachi atgal su dviem “blokais“ (nes čia ne jokie blokai, bet priešininko sukabinimas pro pažastį bei už sprando ir, apsunkant, jo surietimas į nepatogią padėtį, kur jau galite atbaladoti savo nuožiūra) riešo linkiu morote-kakuto-uke:

 • 36. ir kata užbaigiantis, stojantis atgal į shizen-tai stovėseną suglaustais kulnais musubi-dachi, tas tradiciškas judesys yoi sudėtais delnais, kur kairys ant dešinės plaštakos, leidžiant juos žemyn link žemiau juosmens.

Ir primenu, kad kata nėra nereikalingų judesių, kurie būtų tik dėl grožio – tad ir čia judesys iš klinčo situacijos, nulenkiant per pakaušį priešininko galvą žemyn link… (ša, husarai!).

Yoi! Už sprando pasičiupo – ir kad padūko!… (iš gifer – mazushura)


Kita dalis – toliau čia.

* * *

Ačiū rėmėjams Patreon, kur šis įrašas pasirodė iškart visa apimtimi dar 2022-02-19, o taip pat – atskirai balsuojantiems per PayPal!

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s