Atia, 2021-ieji!

Baigiasi 2021-ieji metai, ir įprastai žmOgus nori apibendrinti, kokie jie buvę – kad ir šiame tinklaraštyje.

Nors pernai antrasis karantinas pirmai pagaliau atėjusiai koronavirusinių susirgimų bangai visiškai tokio polėkio reziumavimams manyje nesukėlė.

Ne, nesupainiojau – tas pats pirmasis karantinas buvo įvestas politikams valdžioje tiesiog supanikavus, nes jokios susirgimų bangos nerasite ir statistikoje (o pernai metų gale juos pakeitė dar labiau primenančios tik tokią po kiemą lakstančią vištą be galvos, kurių sprendimams įtakos turi hormonų ciklas ir mėnulio fazė).

Ir tai viskas, ką jums reikia žinoti, kaip tokie “lyderiai“ šią tėvynę gintų rimtos krizės atveju.

Ir ką jau ir dabar matome, kai užsienio politikoje visiškai prisidirbo su nelegaliais imigrantais, ir kaip dar vidaus reikaluose joms čia “sekasi“ pažaboti vėl epideminį lygį pasiekusius virusinius susirgimus prie jau esamo masinio daugumos suskiepinimo, o tų susirgimų vis tiek fiksuojama, ir netgi fiksuojama dešimtimis kartų (!) daugiau, nei pernai, kai skiepų net nebuvo, ir desperatiškai bandoma manipuliacijomis nustumti tą momentą, kuomet ne atsitiktinai (gi buvo!), o jau stabiliai numirusių suskiepytų skaičius viršys numirusių “antivakserių“ (kuriais taps jau dabartiniai “pilnaskiepiai“ dviskiepiai, įtikėję “mokslu“).

Vien pernai gruodį, įvedus antrąjį karantiną, papildomai nuo kitų ligų mirė apie 1200 daugiau, nei metai iki tol patį mirtingiausią 2019-ųjų sausį – va taip jūsų valdžia išties rūpinasi ta jūsų sveikata ir gyvybėmis (bet už tai pasidžiaukite, kad valstybinio sektoriaus algos jau daugiau nei dešimtmetį dar nuo tada, kai “diržus veržėsi“ PIŠ būdama finmin prie kubiliatoriaus, lenkia privataus, kuris iš esmės juos ir išlaiko, ir jų algos nuolat augo, nepaisant to, kad net 73% dirbančiųjų Lietuvoje negauna net vidutinės algos – €872.79 per mėnesį po pajamų mokesčių).

Maža to, ką jau aptarinėti pernai, kai aš šiame tinklaraštyje ir pats gruodį anuomet net neparašiau nei vieno įrašo.

Paskutinis pernykštis įrašas buvo pavadinimu netgi kažkaip ironiškas:

O ką toliau? (arba apie taktinį veiksmų planavimą)“.

Kai tuo tarpu šie metai jau prasidėjo sausį pačiu populiariausiu ne vieną tūkstantį peržiūrų sugeneravusiu (ačiū Mariui Voverei ir Audriui Bačiuliui už populiarinimą!) įrašu “Penki Antifa smogikų veikimo ypatumai“.

Kaip bebūtų, bet po to aš vis tiek jokio pakvietimo dirbti VSD negavau (senu įpročiu melagingai policija save vadinantys dabartiniai vėl mentūros kovotojai su mafija, žinote, pas mus jau seniai tik paštininkais dirba, tai ten net nekvies), o kaip manęs nepriėmė dėl “motyvacijos stokos“ (sic!) pernai į STT – manyčiau, išvis atskiro pasakojimo gal vertas įrašas, kuris gal labiau pritiktų palinksminti chebrą prie alaus.

Galop, ir orkoms visokius maršistus paprasčiau yra tiesiog atlupti, nei prevenciškai analizuoti jų veikimo principus, tikslus bei modus operandi ypatumus, o taip samdyti privačiu konsultantu mūsų teisėsaugai ne tik jokie biudžetai nenumatyti (tai gal labiau amerikietiška mada, kur kapitalizmas remiasi privačiu sektoriumi), kaip ir, manau, mūsų valdininkai labai sėkmingai išsidalintų savų “ekskomisarų“ siaurame ratelyje be manęs – viso “tokio protingo ar visaip kaip gražaus“, aha.

Kokios temos vyravo šiais praeinančiais metais, peržiūrėjus pagal kategorijas?

Pirmiausia, tai “fizkultūrinis“ įrašas atletikos rubrikoje yra tik 2018-aisiais gegužę – jau keletą metų iš eilės šiai temai papildomo dėmesio neskiriu.

Kodėl?

Nes iš principo, tai principiniai dalykai yra jau išdėstyti, ir, matau, iš principo gerai išdėstyti, atsiprašant už tautologiją. Tad jei įrašas liečia specifines fizines savybes, kurios reikalingos, tarkime, karate – tai ir tema bus prie karate, o ne atletikos.

Karate gi kategorijoje įrašų natūraliai daugiausia, ir čia vėl nekukliai pastebėsiu, kad ne tik lietuviškai nerasite internete tokio išsamumo ir gilumo įrašų šia tema, bet nėra ką pasiskaityti ir angliškai, deja (jei rasite – duokite žinoti, prašau).

Nevardinsiu dabar visų temų šioje rubrikoje, bet apie unsū mano įrašas padalintas į 10 dalių, ir jo užteks dar ir kitų metų pradžiai.

Ši kata nėra iš “maniškės“ Goju-ryu, bet ir gerokai Lietuvoje populiaresni Shotokan (įskaitant Fudokan) bei net nesamas Shito-ryu skiria tam mažokai dėmesio (o Kyokushinkai atmainos irgi šios kata nepraktikuoja) – tačiau jūsų bendram išsilavinimui, manau, savo darbą atlikau, ir gal kitąmet kažką panašaus reikėtų padaryti su Goju-ryu stiliaus kata, nors joms irgi dėmesys periodiškai tenka.

Bendrai apie kovos menus parašiau irgi, manyčiau, pakankamai: rasite supažindinimus tiek apie krav maga, tiek apie wuzu-quan, tiek ir ne vien pažintinį įrašą apie bokso stilius, žiūrint iš karate pozicijų – ir dar liepą pakalbėjome su Maksu jo youtube kanalui apie okinavietišką kung-fu ant Subačiaus kalvos Vilniuje, už kadro replikuojant Šaolinio lietuviškam “abatui“ Tomui (deja, jau amžiną atilsį jo kudliui…).

Pasižiūrėkite tinklaraščio archyvus ne vien už 2021-uosius – ten visada galite surasti tai, ką praleidote, ar atrodė, kad dar nesu apie tai rašęs gerokai anksčiau.

O saugos ir savigynos temos buvo šiais metais labiau link saugos ir profesinių dalykų, įskaitant keletą temų apie asmens apsaugą (žiū, kažkam šiemet netgi prireikė Lietuvoje!), nei patarimų asmeniniam apsigynimui (ir pastarąjame buvo šiek tiek apie peilius).

Na, išties – tupi visi užkarantinuoti namie, niekas nesivalkioja, tai ir į kepalą gatvėje negauna, ar ne?…

Nebent, prisiprašo dar ir pašaudymo – ir tada tema gali apjungti dvi rubrikas viename. Kaip šampūnas ir kondicionierius Head & Shoulders – tik gerai būtų, tą head ant savo shoulders turėti ne vien tam, kad į skrandį neprilytų.

Taigi, iš viso 2021-aisiais buvo 43 įrašai, kuriuos iš viso perskaitė 11’863 kartus čia apsilankę 5’038 lankytojai – ir čia galėtų būti jūsų integruotas reklaminis blokas.

Kaip lietuviškai rašant ir labai specifinėmis bei ne itin populiariomis visuomenėje tokio hobio temomis, tai ir toliau šis tinklaraštis be konkurencijos išlieka Nr.1 Lietuvoje.

Na, taip – kitų tai net ir nėra, ir per tiek laiko jau užsilenkė visokie, atrodytų, populiaresnėmis bei platesnėmis kovos menų bei kovos sportų temomis publikavęsi portalai ir forumai, kai aš ir toliau vis dar čia jūsų labui ir piktūnams “ant nervų“.

Bet kadangi aš esu pozityvus ir geras širdyje žmogus, tai dovanėlė ir jums pasidžiaugti – tinklaraštyje nebuvo įrašų išvis 2019-aisiais, ar tiksliau: nuo 2018 metų liepos net iki 2020 metų kovo imtinai!

Tiesa, tais metais vis tiek buvo skaitomi ankstesni įrašai:

Sutinku, kad jei tinklaraštį padaryčiau marketinginiu priedu prie savo saugos, savigynos, karate ar panašios trenerio arba instruktoriaus profesijos (didesnis nerašymo laikotarpis sutapo kaip tik su maniškiais anglų kalbos mokytojo nuotykiais provincijoje), tai šis rašymas čia, suprask, tuomet “pasiteisintų“.

Nes pats iš savęs tokio profilio tinklaraštis niekada net ir prie potencialiai (pvz., angliškai kalbančios, ir šia kalba laisvai galiu rašyti) didesnės auditorijos neatsipirktų laiko sąnaudomis (kaip mąsto siaurakakčiai babuinai, kurie kitų motyvų, kaip tik kažką iš kitų nuknisti neįsivaizduoja, nes antraip gi neapsimoka).

O kaip “niekas neskaito“, tai matosi iliustracijoje aukščiau, ir sveikinu, influenceriai, jei taip jūsų įžvalgas tokia tema tuose tuštybių feisbukuose daugiau už mane čia kiti peržiūri, aha.

Šiaip siūlyčiau prenumeruotis, kad ateitų įrašai iškart į el.p., arba tam naudoti RSS skaityklę (aš pats kitiems tinklaraščiams sekti ir skaityti naudoju feedly).

Tada nepraleisite, nes aš Facebook ar netgi Instagram šio tinklaraščio ir jo įrašų jau daugiau nei metai neanonsuoju nei savo paskyroje, nei teminiame puslapyje (FB tiesiog pradėjo blokuoti, jei nesusimoki už reklamą, o tada – nafig jie man tokie reikalingi, kai mano profilį ir aktyvumą sau išnaudoja?).

Ačiū visiems, kurie parėmė per Patreon ar PayPal bei Revolut.

Ačiū visiems, kurie čia skaitė ir dar komentavo – ir ypač Augustui.

Sveikų, saugių ir smagių jums ateinančių Naujųjų metų!

Osu!

1 Comment

  1. Cit.: “Ačiū visiems, kurie čia skaitė ir dar komentavo – ir ypač Augustui.“

    Tai prašom. 😀 Džiaugiuosi, kad rašai. 🙂

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s