Paskatos islamiškam terorizmui Lietuvoje?

Prieš dvejas savaites pažadėjau, kad išsamiau atsakysiu (Patreon paskyroje publikuota jau 2021-11-01) į Augusto trečiąjį klausimą – apie pasikėsinimų, kaip JK parlamentaro David Amess atveju, pas mus galimas grėsmes dėl visokių dabar lendančių invazinių nelegalių mūsų valstybės sienos pažeidėjų.

Tai atsiprašau adekvačių mano skaitytojų, kad dabar iškart įžeisiu užingridų religinius jausmus.

Nes, žinote, sufanatėję žirniukai-pupuliukai, net jei politikas ministro kėdutėje neprivalo išmanyti visko toje srityje, kurią apsiima politiškai kuruoti ir kontroliuoti (t.y., kaip yra civilinė mūsų rinktų pareigūnų kontrolė kariškiams, taip yra ir panašiai vidaus reikalų bei kitų jėgos struktūrų atveju, kad tos netaptų represinėmis vietoje demokratinėje visuomenėje tikėtinų teisėsaugos), bet vis tik negalima į tokius postus leisti žmonių, kurie buki ir gluši iki tokio lygio, kaip dabartinė (jos abiejų lyčių kolegės, skirtingų PMS ir mėnesienos fazių purtomoje bobiausybėje, tai, aišku, irgi nei ką nei geresnės, ir kad nelabai matau kuo šitą susiformavusį establišmentą pakeisti – kas šiuo atveju nei kiek manęs nepaguodžia).

Tiesiog nesveika valstybei (ar ką tuo žodžiu klaidingai vadinate) ir šalies ateičiai – nepriklausomai nuo to, ar apima svetimas gėdos jausmas dėl tokios valdžios, kur su savo cėviakais net jokio darbo įmonėse negautų, ar va toks pišdurnių paikas didžiavimasis, paremtas gal seksualinį ar psichologinį smurtą patyrusio paauglio iki šiol neapleidžiančiu nesaugumo jausmu, kad vis “priešai puola mus ir savus, ir visiems dabar būtina susitelkti“.

Ne, aplink tokius šūdelius, atsiprašant, per įsivyravusių šalyje tokių šaika (jų įvardais!) vadinamų “partijų“ nomenklatūrinių santykių dėka sukuriamus socialinius liftus, taip mestelėjus tarsi mėšlą (sic!) ant šakių viršun, nesitelkiama.

Nuo žodžio visiškai.

Nebent, sprendžiant dar ir iš apmokėto monikučių zyzimo, susispiečiant tik kaip toms musėms aplink tai, o ne bendrapiliečiams, kurių atžvilgiu, iš tos savo apsiaustos tvirtovės įsivaizdavimo, esa dar ir tiesiog persunktos nebeslepiamos neapykantos ir pagiežos.

Dešimtmečiais taip vykdyta tėvyniasąjunginė kadrų selekcija į šitą šaiką jau davė akivaizdžius rezultatus.

* * *

Kodėl yra reikalinga ši preambulė tinklaraštyje, kuriame iš esmės nerašoma (iki šios einamosios kadencijos – tai tikrai!) apie jokią politiką?

Nes čia net ne apie politiką, o veikiau pasekmes mūsų visų saugumui dėl tokio kenkėjiško ir priešiško visuomenei veikimo valdžioje, kuomet nebėra kam jau visa tai pagaliau užbaigti, ar bent jau tą polėkį pristabdyti, nes ir menama opozicija yra tos pačios slyvos kaulavaisiai.

Ir va dabar per nepilnus metus (!) tas pačių šitų valdžiukės kvankų, ypač to titulinio durniuko URMo bazėje, dėka sukeltas šaltasis karas su visais mūsų šalies kaimynais (pradėti kariauti su Kinija – čia išvis yra arba begalinės kvailybės, arba neišmatuojamo “talento“ sugebėjimas!), ir ypač šitas menamas “hibridinis“ su visada mums, iki mūsų žygių šaikos priešiškų veiksmų, jų valstybinių institucijų atžvilgiu buvusiais draugiškais valstybiniu ir tautos lygiu gudais, tai yra tik visų šitokių nemokšų bilotaičių bei nutėkštų užingridų galvose, kur vietoje neuronų neokortekse veisiasi tik, matomai, vienas su kitu iškreiptais būdais santykiaujantys apkvaišę tarakonai (sic!).

Jei tie invaziniai perėjūnai yra kažkokie “hibridiniai kariai“ (čia kaip suprasti šitą orvelišką naujažodį, susireikšminusios jūs kvaišos, kur jūsų liežuvis neparištas, nes raudono siūliuko reikėjo kaukolės viduje atlėpusias ausis viena su kita surišti, kad antraip tos nenukristų?) – gal kaip kokie doneckiniai “šachtiorai“ su luhanskiniais “traktoristais“?

Tai kad nepanašu! Nei pro kur į šitokius nepanašu.

Ir nežinau, kokias substancijas reikia pavartoti, kad tą įžiūrėtum, nes kažkaip jau prašomasi ano sveikatos apsaugos ministerio šaulio berete sugrįžimo skubiai pagalbai pagal jo, kaip psichiatro, profesiją – abstinencinio sindromo gydymas.

* * *

Tai gal pastatykite, kad mylima ES nesiruošia finansuoti spygliuotų atitvarų migruojantiems ilgaausiams žvairiams (čia apie fauną, ne tuos primatus) žaloti, bent porą apsaugos bokštelių su sunkiaisiais kulkosvaidžiais ant rėmo tame invaziniame kelyje?

Ir taip leiskite atlikti praktiką savanoriams po pradinio kario parengimo kurso, kad savo jaunesniojo eilinio (blet, Karlai, dar tik trūksta vyresniojo kariūno į jaunesniuosius eilinius!) karinį laipsnį pasikeltų iki bent jau normalaus eilinio kario.

Ar hibridiniams kariams sunaikinti, apginant šitą hibridinę tėvynę, reikia ir hibridinių kulkų bei hibridinių kliūčių ruožų su hibridine nukautųjų utilizacija?

Tai pastarąją suprantu taip: kremavom ir pelenus pavėjui dirvonuojamuose Aukštaitijos laukuose už Labanoro išbarstėme, o gal dar kažkiek tinkamus inkstus panaudojus donorystei – va toks “hibridinis palaidojimas“, pramaišiui su kilnia organų donoryste, tad negali pykt, miela “progresyvioji“ Europa.

Hibridinis kliūčių ruožas, matyt, irgi ne tik vielos bei grioviai su kapliadančiais bebrais vietoje aligatorių (pastarieji juk žiemos sąlygomis išstiptų, skirtingai nuo kanadinių invazinių graužikų), kurie būtų dirbtinai užkrečiami pasiutlige – ir visur ant pasienio stulpelių užrašai keliomis kalbomis halal bei refuges welcome (kur dar ir mūsų politikų, juos prisikvietusių, namų adresų sąrašas žemiau pridedamas – už savo žodžius ir veiksmus, ponai, dera juk atsakyti!), kad iškart ir suprantama būtų – čia tokia “hibridinė humanitarinė misija“.

Gal net toji maksiminė meidė, išėjusi ieškotis naujų gyvenimo iššūkių bei per devynerius taip ir suradusi save lietuviškame Raudoname Kryžiuje, galėtų visam šitam atrakcionui humanitariškai pavadovauti (gi ne kažkoks ten antivalstybinis Celofanas, važinėjantis džiagu su labdaros organizacijos diplomatiniais numeriais!).

Dėl hibridinės tėvynės jau irgi viskas seniai aišku, ir net užsienio reikalų povilaikos nebeslepia, kad jie tėra tik šaika bei užsieniui pavaldi politinė mafija ir jų gamybos produktai (citatos čia) – tie kompradorai valdo mūsų tėvynę tarsi kolonialinė administracija, nepamiršdami vis paklykauti, kad mus “rusai puola“ (labai lėtai puola, žinote – visi vatnykai taip laukia-nesulaukia), nors patys per giminaičius su tais ruskiais begėdiškai privačius biznelius varo (kaip kokios Tetos Rasos broliukas ar kavenska garbaravičinė familija).

Tai čia toks hibridinis patriotizmas – vardan šeimininkų Vakaruose dirbti su “priešais“ Rytuose?

O Lietuva, atsiprašau, šitame jūsų santykyje – kurioje kama sutros pozoje dabar?

Šventaragio ministerė prie į darbines komandiruotes taip iš sostinės važinėjančio Varėnos mero ofiso čia pozuoja “pazgavus dzūkialy-pacanėkų, kur šic ajna grybauc lepeškų miškialuosna palei rubežių“ (foto iš bilotaite.lt – deja, nelabai moku imituoti dzūkų šnektą, nes nesu vietinis, ir giminių čia nėra)

Vis tik sunkiau suprantu “hibridines kulkas“ prieš tuos “hibridinius kareivius“ – ar jos ne šaudo, bet kažkaip aukas apsaugo?

Oi, tai čia gal tas atvejis, kur tik savo petį atstatyk dviem eksperimentinių su ilgu galimų komplikacijų sąrašu (kurio vis tiek niekas neskaito, nes būtų “antivakseriais“) net nelabai tuos viruso sukeltus tik simptomus nuimančių skiepų dozėm su pastiprinančia ne paskutine dar trečia – ir būsi “laisvas“ su visu tuo lygesnio gyvulio pišpasiu!

Na, tai šitą prekybcentriuose (nes ten dar tos pumpuojamos propagandos neina išjungti) jau kone metai vis mums nuosekliai į smegenis tarsi nuodus užkeiktu kartojimu vis lieja ir lieja – žinote, man jau tikrai žmogiškai ypač liūdna dėl to reklamose besiguodžiančio jauno daktarėlio, kuris sakosi, kad dydžėjauja laisvalaikiu, tad niekaip negali savo ligotos pensininkės mamos aplankyti.

“Ar gyva dar tu, senute?“ – smalsu ir mums, kaip repuotai to klausė rusų poetas-negroidas (trečios kartos invazinis!) Aleksandras Puškinas.

Užstrigęs anuomet mūsų sukilimo metu tame choleros karantine savo dvare Boldine, kur jam lažą vardan dabartinio instagramo vertų stories ėjo virš 200 vergo statuso vargOlių™ “runkelių“ baudžiauninkų, iš ko iškart buvo galima atpažinti “aukštesnių pajamų ir aukštesnio išsilavinimo žmogų“, kuo puikiausiai taip pritapusį influenceriu prie esamos politinės konjuktūros.

* * *

Sakote, kad sunku iš toli atskirti iškart ant sienos, kuris ten yra “hibridinis karys“, kai tas apsimeta taikiu prašalaičiu, iš bėdos taip kertančiu nelegaliai (t.y. neteisėtai) mūsų šalies ir ES išorinę sieną.

Ir už ką jam gi nieko irgi, kaip keista, bet teisiškai čia nenutinka, tarsi šitai valdančiai šaikai nesvarbu ne tik Konstitucija, į kurią nuosekliai spjauna, bet ir BK 291 straipsnis, dabar taikomas politiškai pasirinktinai?

Tad kokie niekšai tie kaimynai PiS-lenkiai, kurie sau nusprendė, kad net nesvarstomi jokie prašymai dėl leidimo ten pasilikti, jei jų valstybės siena buvo kirsta nelegaliai, nes jų šalis, matote, su niekuo nekariauja, aplink jų sienas nei viena šalis taip pat nekariauja, o pagal tarptautines konvencijas, kurias skaito, skirtingai nuo mūsų “profesionalesnių už profesionalus“, tai prieglobsčio galima prašytis tik pačioje pirmoje saugia laikomoje šalyje (t.y. bet kurioje, iš kurios tie pas lenkus atsibelstų).

Joks karas gi nevyksta Vokietijoje, Lietuvoje (pas mus tik vyko karas keliuose bei su alkoholiu, bet čia praeitų kadencijų “karai“), Baltarusijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Rusijos Rytprūsiuose ar Ukrainoje.

Nors iš pastarosios vis tik lenkai dar imigrantus priima – ypač nuo ten išties vykstančio “hibridinio karo“ nukentėjusiųjų rytinėse tos šalies provincijose, kuo tie ukrainiečių atvykėliai dabar netgi pagyvino lenkų ekonominę ir demografinę situaciją jau lenkų provincijoje (mums taip tik braliūkai latviai giminingi, bet labai jau pas mus persikelti nesiveržia).

Nepastebėjau iš tos savo pasienio savivaldybės, kad vyktų koks karas ir mūsų kaimynų šalyse, kad ir kaip jas pravardžiuotum nevykusiomis, palyginus su mūsų klestinčia gerovės valstybe, kuri taip iškart ir suklestėjo pernai, vos valdžiai pasikeitus (matyt, todėl net paspartėjo nuo šito viso jų “gerumo“ emigracija, kuri buvo metai iki tol netgi sustojusi?): ar bedrionka-land, ar zirgagalvija, ar koks ruskynas bei tarakonynas.

Bet kaip #smagu, kad ir gudų kotletinė prezidentė, su visa staiga vietoje vizų jau net gyvenimo ES leidimus džiugiai gavusia “disidentija“, dabar reziduoja jų “patriotų“ litvinistų besigviešiamame Wilna, kurį mes, žmudzinai, iš jų, sako, okupavę (ar jau pasirengusi Žemaitija priimti ateityje lietuvių pabėgėlius?).

* * *

O gal jau yra kokie nors specialūs žiūronai, kuriais pasieniečiai dabar aprūpinti pagal eilinį išvogtą “viešųjų pirkimų konkurso“ (čia kai savo šaika konkuruoja su savesne šaika) biudžetą?

Oi, sakote, vis tik visus gi ant jos ir susemia, po to nuveža į buvusias ir dabar jau uždarytas dėl vaikų stokos provincijos mokyklas, kur apgyvendina tuose jų laikinuose “taboruose“, maitina dykai jūsų sąskaita, dar ir paskiria dienpinigių daugiau, nei vidutiniškai šioje šalyje pagal statistiką uždirba virš 73 procentų čiabuvių (taip, tiek darbuotojų pas mus neuždirba ir vidutinės algos šalyje, kuri siekia grynųjų pajamų vos €872.79 per mėnesį, kaip tą pripažino finansų viceministrė).

O po to jau saugumiečiai juos jau rimtai prasifiltruoja, kuris iš tų “hibridų“ yra teroristas, o kuris tiks čia kebabams kepti – ar kaip?

Nes jei kurie “patriotiški“ politikai turi tokių talentų, kaip čia mums vėjus priskiedžia, nes juk taip sugeba vien iš savo skvarbaus žvilgsnio atskirti, taip kuris ten perėjūnas yra užsihibridinęs teroristas (tarsi kirkė-melagėlis per radarus matyti raketas po sparnais Su-27 iš to tik taškelio ekrane, kurios yra “kovinės“, o kurios yra neveiksnios mokyklinės, po ko nubėgo su gvazdikais pasitikti kolegos, gaudamas už tai Vyčio Kryžiaus ordino medalį, duodamą tik kariškiams karo metu kovos lauke, dažniausiai tik po mirties?), tai gal tegul jie ir dirba pasienyje skryneriais, užuot taip niekus ir kvailybes pezėję, ir šitaip begėdiškai mano smegenis krušę, laikydami visišku neišmanėliu ir idiotu?

Vardan tos – bus visiems daugiau naudos.

* * *

Nes išties viskas yra gerokai banaliau (neskaitant to akivaizdaus fakto apie mūsų vedančiųjų politikų ir aukščiausių atsakingų pareigūnų kvailybę, aišku).

Banaliai tie teroristai į Vakarus patenka gerokai paprasčiau ir labiau patikimu keliu – tiesiog jiems nupirkus lėktuvo bilietus, parūpinus reikiamas vizas, tinkamus dokumentus, ir taip juos paprasčiausiai įsodinus į tiesioginį reisą arba su persėdimu, jei tiesiai nesigautų, ir tas reisas tikrai ne per ES jau užblokuoto Minsko oro uostą eina.

Užuot jų šeimininkams ajatoloms rizikavus, kad kažkur nežinomoje šalyje, net jei kaimyninė ir bendradarbiauja bei tą šahidų permetimą dabar skatina, ir po to paslapčiomis ir rizikuojant per kažkokią saugomą sieną nelegaliai braunantis – tai tuos dar ir pričiups, kaip su kone visais juk ir nutinka, ir dar po to filtravimo stovykloje gal demaskuos arba tiesiog banaliai deportuos net labai nesigilindami, kas ir ko čia atėjęs, nes atėjęs neteisėtai, tai ir laukišče!

Tai sėkmingai šitokiu iškreiptu būdu galop prasmukusių procentus bus tiek mizeriškas, kad iš jų pažadėtai laukiančių 74 nekaltybių – taip kone visos ir liks amžinybėje skaisčiomis, nes nebus parūpinta išvis joms jų taip nusipelnusių džihadistų, su nuo orgazmo po teroristinio akto lytiniam aktui jau stovinčiais apipjaustytais linksmakočiais (su sąlyga, kad šių myžtukų irgi sprogimas neišdraskė į skutelius).

Ir dar su svarbia sąlyga, aišku, kad ta mūsų siena yra išties saugoma, ir kad nelegalūs pažeidėjai sugaudomi, ir kad kontržvalgybos pareigūnai filtravimo stovyklose dirba tą darbą, už kurį gauna dukart didesnes algas už dabar esančią vidutinę.

Nes gauna jau dabar, nepriklausomai nuo to, ką dirba “vardan tos“, ir ar išvis dirba – jūs taip per dešimtmetį po antrojo kubilmečio net nespėjote apsižiūrėti, kai iš jūsų kišenių jūsų mokesčių pinigai iššvaistyti ne tik valdininkams, bet ir per tą išpindėjusiai “statutinei“ teisėsaugai, gaunančiai ekonominę rentą (t.y. nedarbinį antkainį prie “mažų algelių“, neskaitant privilegijuotų socialinių garantijų ir ankstyvosios žinybinės pensijos).

Jei algos buvo dar praeitame tūkstantmetyje čia problema pritraukti profesionalus į tokią tarnybą, tai ši problema seniai jau nebe problema – pinigų yra, pasitaškyta gausiai, ypač buvusio kelių gaid… komisaro išverstaskvernio premjeriavimo metu (pagal statistiką jau dabar valstybės tarnyboje yra uždirbama daugiau, nei privačiame sektoriuje, kuris šią “valstybę“ ir išlaiko iš savo mokesčių).

O tai kur dabar tas rezultatas, profesionalai, ką?

Klausiu kaip pilietis ir mokesčių mokėtojas dar šioje šalyje – ar gal jau dabar tokie klausimai yra laikytini antivalstybiniais, prilyginamais tėvynės išdavimui?

Ar ir vėl man mentus iš kovos su organizuotu nusikalstamumu, apvilkę uniformomis (kad visi “kriminalistus“ iš toli matytų!) ir dar savaitgalį (gi tarnybos visada budi!), į namus atsiųsite su grasinančiais raštais, prieš tai išgąsdinę mano pensininkus tėvus ir jų kaimynus, koks tas va sūnus mokytojas yra banditas (ar su kuo ta “policijos“ kriminalinė tarnyba dar kovojanti)?

Tai va šitokio uolumo už savo pinigus aš kažkaip dabar pasigendu šio hibridinio karo su potencialiais teroristais atveju.

* * *

Tie taikieji atfiltruoti, neišvengiamai vis tiek gavę vėliau leidimus čia apsigyventi, tai gal mūsų tautiškai angažuotiems vartotojams pateiks įdomesnių kebabų, kaip ir suteiks daugeliui mūsų armoškių, dabar susirūpinusių toje klūpančioje minetininkių pozicijoje tik juodaodžių nusikaltėlių linksmakočių dydžiais, ir užsifeminizavusioms senmergėms trokštamų neįprastų seksualinių potyrių.

Kaip ir patenkins ne vienai tokį poreikį… tradicinės šeimos, nepriklausomai nuo semitinės abraomiškos religijos atmainos, suteikiančios moteriai saugumo jausmą, kas seniai yra sugriauta vakarietiškoje “progresyvioje“ visuomenėje, ir nuosekliai diegiama Lietuvoje.

Čia ironija gi dar tame, kad ES tie visi mohametonai, kaip tautinė ir religinė mažuma, nuo šito “valstybinio progresyvaus rūpestėlio“ yra paliekami ramybėje, todėl jiems ir jokių šeimos gynėjų maršų neprireikia.

Ir patinka tai jums ar ne – bet statistika ir faktai paaiškina (kai nesi, aišku, angažuotai glušas ir žlibas), kodėl tos “emancipuotos“ europietės ir netgi mūsų sesės geltonkasės gulasi po visokiais “babajais“.

Jau nekalbant vien tik apie jų reproducinių, o ne ilgalaikių šeimyninių, poreikių patenkinimą ar tik šio proceso imitaciją su dar juodesniais patinais, kuomet “tradicinės šeimos“, kurią parūpina veikiau tik importiniai mohametonys, joms tikslo nėra.

Once you’ve got black, you never go back, kaip sakoma patarlėje – tiesiog vyksta akyse akivaizdūs socialiniai ir rasiniai pokyčiai po pokyčių™ (kodėl šitos frazės autorės formalus vyras Afrikoje vis kiurkso, tai šiame kontekste minčių gali kilti irgi įvairių).

Jei musulmonų invazija padefaultu taip nepriimtina, tai gal juodukų, ypač mokančių žaisti religinį statusą čia turintį guminio moliūgo mėtymą ir kiaurą rezgę, kviestinas antplūdis į šalį genofondui paįvairinti – jau jums jokio pavojaus visuomenei nekelia, ką?

O tai kame tas skirtumas, bendrai paėmus?

* * *

Toliau vis dar neramu dėl šių atvykėlių iš pusmėnulio garbintojų kraštų galimos radikalizacijos?

Tai tame, žinote, išties juk yra labai ilgas procesas.

Ir kam reikia dar ir tinkamos infrastruktūros (mečetės ir bendruomenių namai) bei tinkamų tam kadrų hatibų, plaunančių smegenis ir dirbančių verbavimo agentais ir t.t. – ir kas kainuoja taip pat nemažus pinigus bei užima nemažai laiko.

Nes ir atvykėlius bei čia jau gimusius šių vaikus musulmonus radikalizuoti įmanoma tik labai nedideliu procentu – faktiškai panašiu, kaip ir su bet kokiomis krikščioniškomis ar kitokiomis pseudo-religinėmis sektomis, kai net norinčių lakstyti gatvėmis su už-loop-intu rap, įsivyniojus į spalvotas paklodes, yra ne ką lengviau susiverbuoti, nei iškeliautojų mažais gabalėliais pas rojaus hurijas.

Ir radikalizuoti pavyksta dažniausiai tik antroje (bet labai retai – nėra pakankamos skaitlingumu dar tinkamos pagal amžių šių atvykėlių vaikų imties) ar tik trečioje (dažniau, nes potencialių kandidatų atrankai jau yra gerokai daugiau) imigrantų kartoje.

Ir tik tuomet, kai tiems, dėl nelikusių socialinių liftų, suvokus, kad netekai tos tik menamos privilegijos dabar turėti į juos teisę ir taip prasimušti į establišmentą.

* * *

Ir jau taip pagaliau “prisiminus“ savo kilmės “išdidžias“ šaknis, ypač dar mistifikuojant jų gentinį šiukšlynų heroizmą, pasireiškusį protėvių gimtojo Istishhad-stano šalies senų žmonių padavimuose pjaustant kitatikių atėjūnų kryžiuočių gerkles – va tada jau ir galima pasiūlyti patrauklesnę alternatyvą tai beprasmei egzistencijai tik antrarūšiu piliečiu toje “nedraugiškoje“ šalyje (visiškai kaip giedoję į mirtį vardan pasaulinės proletariato revoliucijos ėję marksistai: “kas buvo nieks – tas taps viskuo!“)

Net jei po mirties “taps“, tik įsivaizduodami tą tapimą prieš savo savižudišką mirtį.

Bet herojišką gi mirtį, tarsi raudoniausią šikną turinčio alfa-babuino, kurios taip pavydi kitos beždžionės, ir kuomet tavo vardą, tarsi šventojo, minės visose tikro tikėjimo šventyklose.

Kol pamirš, nes atsiras vėl naujų šahidų.

Tie jauni mohametonys parazitai, kurie dabar čia braunasi jau ir per mūsų šalies sienas, taip išties ieško tik to nebaudžiamo banditizmo ant plataus kelelio – ta abejotina garbė po mirties jiems yra visiškai nepatrauklus ir mažai dominantis verslo pasiūlymas. Juk faktiškai visą tą jiems ir jų artimiesiems norimą finansinę naudą suteiks ir taip europiečių socialinė ir politinė sistema be jokio švento nusižudymo opcijos.

O antroji karta, net jei atvykusi į šalį su savo tėvais, šių buvo spaudžiama integruotis į vietos visuomenę ir visuomenėje prasimušti, todėl dažnai yra patriotiškesnė už čiabuvius, kuri gerokai uoliau laikosi vietos įstatymų ir taisyklių.

Ir jau tik trečioji karta yra realiai gausi ir potenciali savižudžių mohametonų tiekėja.

Tai va tame ir yra šios didžiausias pavojingumas, nes visuomenė, priėmusi atvykėlius, paprastai trečiai kartai, čia gimusiai, jau yra praradusi savo prigimtinį budrumą ir įtarumą.

Ir didžiausias pavojus kyla tose šalyse, kur terorizmas potencialiai yra užmotyvuojamas ne kažkokiomis religinėmis ar ideologinėmis nesąmonėmis, bet būtent esamomis ir neišspręstomis šalyje socialinėmis problemomis, kalbant ne vien apie tuos socialinius liftus.

Arba nutinka atvirkščiai – kuomet net ir šimtmečius čia gyvenę “antrarūšiai“ staiga gauna priority pass į tuos socialinius liftus, sukuriamus drastiškai pakeistos iš išorės politinės jėgos, gausesniems čiabuviams tuomet tuos vos po metų išguldžius mirtininkų grioviuose pamiškėse (ir kažkur dabar kirba mintelė, kad tai buvo taip neseniai ir čia pas mus jau stebėta, tiesa?…).

Šiaip labai nesunkiai ir gana greitai vos per dešimtmetį galima valstybiniu lygiu užsiauginti ištisą fanatikų “teroristų“ kartą – kaip rodo amerikiečių pokarinė okupuotos Vokietijos denacifikavimo patirtis, tai po to kainuoja labai daug pinigų ir pastangų, net neskaičiuojant iki tol patirtų milžiniškų žmogiškų ir finansinių netekčių. Rusijos gi taip nedesovietizavo niekas iki šiol. Labai abejoju, kad be Liustracijos pas mus tai irgi yra įvykę.

Bet tai amerikiečiai su nugalėta vokiečių tauta tuomet sprendė į ateitį labai strateginę savo problemą (panašu, kad tikrai išsprendė, nes vokietYs daugiau nebenori kariauti, ir Vokietijos miestų štrasėse apstu biurgerių oirais išlaikomų invazinių kitataučių) – o pas mus neišsprendžiamos net einamosios.

* * *

Tad aš einamuoju epochos momentu esu kažkiek ramus dėl dar nedaug tepaaugusio grėsmės lygio.

Ir ne todėl, kad valdžioje turime išmintingas ir kompetetingas politikes, o teisėsaugoje dirba atsidavę tėvynei ir pašaukimui, bet ne žinybiniams kotletams pareigūnai.

Situacija, aišku, gali gana greitai ir drastiškai pasikeisti dėl poveikio iš išorės, ir tikrai ne dėl antplūdžio per rytinę sieną, nes va būtent todėl, kad nėra valdžioje išmintingų ir kompetetingų politikių, o į tarnybą vardan tos seniai jau einama tik dėl “kotletų“.

Bet visumoje mažiau baiminčiausi galimai atplūstančių hibridinių “teroristų“, kaip ir radikalų iš istoriškai čia nuo Vytauto Didžiojo laikų gyvenusios musulmonų diasporos, kurios iš esmės seniai nebėra (linkėjimai Dėdei Romui!), o ir esantys, atsiprašau, labiau už Lietuvą, kaip savo tėvynę (a.a. Loreta Asanavičiūtė), nei tūlas švyturio šalies čystakrovnas litofcas.

O va neišvengiamai ateisiančiai ateičiai – jau dabar privalu ruoštis.

Osu!

10 Comments

 1. Cit.: “Šiaip labai nesunkiai ir gana greitai vos per dešimtmetį galima valstybiniu lygiu užsiauginti ištisą fanatikų “teroristų“ kartą – kaip rodo amerikiečių pokarinė okupuotos Vokietijos denacifikavimo patirtis, tai po to kainuoja labai daug pinigų ir pastangų, net neskaičiuojant iki tol patirtų milžiniškų žmogiškų ir finansinių netekčių.““

  Bet tai kaip greit galima užsiauginti tą teroristų kartą. Vos per dešimtmetį. 😦

  Cit.: “Bet visumoje mažiau baiminčiausi galimai atplūstančių hibridinių “teroristų“, kaip ir radikalų iš istoriškai čia nuo Vytauto Didžiojo laikų gyvenusios musulmonų diasporos, kurios iš esmės seniai nebėra (linkėjimai Dėdei Romui!), o ir esantys, atsiprašau, labiau už Lietuvą, kaip savo tėvynę (a.a. Loreta Asanavičiūtė), nei tūlas švyturio šalies čystakrovnas litofcas.“

  Bet tai Tavo sugebėjimai yra unikalūs. 😀 T.y., sugebėjai ir nuraminti…

  Cit.: “Tie jauni mohametonys parazitai, kurie dabar čia braunasi jau ir per mūsų šalies sienas, taip išties ieško tik to nebaudžiamo banditizmo ant plataus kelelio – ta abejotina garbė po mirties jiems yra visiškai nepatrauklus ir mažai dominantis verslo pasiūlymas.“

  …, ir vėl prigąsdinti. O kas, jei tie jauni parazitai negaus to taip jų geidžiamo nebaudžiamo banditizmo ant plataus kelelio? Pvz., banditizmas bus baudžiamas? Na, arba iš viso banditizmas bus prevenciškai užkardomas? Pradės terorizmo aktus ar ieškos taikaus būdo spręsti savo socialines problemas?

  1. Jei reikia ne užsiauginti valstybiniu mastu (komsomolcus, hitlerjungendą ar kokius hunveibinus), bet tiesiog atrinkti sąlyginai nedaug iš esamos populiacijos, tai net dešimtmečio nereikia – pažiūrėk, kaip per mažiau nei metus pas mus žmonės buvo užzombinti, ir kaip dėl pišpasių visokiems antivakseriams pasirengę gerklę perkąsti. Įspūdis toks, tarsi jiems kažkokio neapykantos serumo kartu su skiepais suleido. 🙂

   O dėl nebaudžiamumo, tai, žinai, tiems parazitams kalėjimas neatrodo bausme – ypač humanistinis vakarietiškas. Kitąkart netgi stengiasi į jį pakliūti. Jų realiai net rankų kapojimas ir šaudymas masiškai nestabdo – reikia tik rykštėmis atplakti, visus daiktus atimti ir deportuoti, aprengus rausvais drabužiais ir įdėjus kelionei konservų su kiauliena. 😀

 2. Čia man dar toks klausimas kilo.

  Cit.: “Ir dar su svarbia sąlyga, aišku, kad ta mūsų siena yra išties saugoma, ir kad nelegalūs pažeidėjai sugaudomi, ir kad kontržvalgybos pareigūnai filtravimo stovyklose dirba tą darbą, už kurį gauna dukart didesnes algas už dabar esančią vidutinę.“

  Aš taip įsivaizduoju, kad kontržvalgybos pareigūnai turėtų užsienio valstybių šnipus medžioti, o ne teroristų su diversantais ieškoti. Juk antiteroristinių operacijų rinktinė (turiu minty AOR “Arą“) tai Lietuvos policijos sudėtyje yra. Todėl ir (potencialiais) teroristais filtravimo stovyklose, mano supratimu, turėtų Lietuvos policija (konkrečiai kriminalinė policija) užsiimti, o ne šnipų medžiotojai (aka kontržvalgybos pareigūnai). Tai kodėl mini kontržvalgybos pareigūnus, o ne kriminalinę policiją?

  1. Šiaip kontržvalgyba yra ir policijoje, o ne tik nacionaliniame saugume. Kitas klausimas – ką tuo žodžiu vadinsime. Labai dažnai pas mus painiojama HUMINT su CRIMINT, nors abi veiklos turi tuos pačius modus operandi, tačiau skiriasi jų tikslai (žvalgyba vs kontržvalgyba) ir paskirtis (kriminalinė vs nacionalinio saugumo).

   Pradėkime nuo rinktinės ARAS – palyginus su JAV, tai tikrai nėra Delta, tai yra tik SWAT. Ir viskas. Tuo visas “antiterorizmas“, už kurį galima gauti priedus prie algos, jau ir turėtų baigtis, nes netgi iki universalių britų SAS nei pro kur ARAS netempia (iš visos pagarbos Viktorui Grabauskui, kurio mobilaus telefono numerį turiu). Duris spardo ar jas išlaužo ir kariuomenė – ir tam reikalui iš esmės pas mus yra skirtas SOP Aitvaras. 🙂

   Toliau žiūrime, kas Lietuvoje užsiima kontržvalgyba policijoje – kriminalinės policijos ONTS? Tai, žinai, du uniformuoti durneliai man paštą čia 2018 metais atvežė – čia šitie pas mus su mafija taip kovoja?! Aha, nu jo, tikrai. 😀 Kontržvalgybos prasme – irgi tokie patys. LOL

   Jei taip žiūrėtume JAV modelį, tai FBI ten pagrindinė (nors ne vienintelė) kontržvalgybos organizacija, o FBI yra ir teisėsauga, aišku. Dabar pas mus iš esmės lieka tik VSD, tačiau po to, kai partškolos tulpinė ekselencija prasinešė per jėgos struktūrų vadus dar savo pirmoje kadencijoje, ir kuomet buvo nužudytas Breste VSD plk. Vytautas Pociūnas, o kontržvalgyba po to pagavusi tik didžiausią “šnipą“ Paleckiuką, tai nesu tikras, ar mes išvis kokią kontržvalgybą turime, kuri dirbtų su teroristinėmis ir islamistinėmis grėsmėmis.

   Kad kažkas ten algą gauna, ir labai solidžią, tai aš net neabejoju. Bet ar dirba – kitas klausimas, ir todėl citatoje yra išlyga “su sąlyga, kad…“.

   1. Pradėkim nuo to, kad britų SAS (ir SBS) bei JAV Delta force yra kariuomenė. Kaip ir mūsiškis SOP “Aitvaras“. AOR “Aras“ lyginti su kariniais daliniais yra truputį neteisinga, nes “Aras“ yra policininkai, o ne kariai. Artimiausias analogas “Arui“, mano supratimu, yra prancūzų policijos RAID grupė:

    https://en.wikipedia.org/wiki/RAID_(French_police_unit)

    Tik aš nežinau, ar “Aras“ vykdo, pvz., šias užduotis (pagal analogiją su prancūzų RAID):
    Counter-Terrorism in coordination with UCLAT, the co-ordination unit for the fight against terrorism.
    Close protection of VIPs.

    Tai jei AOR “Aras“ vykdo (tarp kitų) ir šias užduotis, tai ji ir yra pagrindinis kovos su terorizmu padalinys Lietuvoje. Ir potencialiais teroristais turėtų užsiiminėti ši rinktinė.
    Tik prisipažinsiu, aš nežinau, kur yra prancūziškojo UCLAT analogas Lietuvoje – ar tai yra to paties “Aro“ struktūrinis padalinys, ar VSD, ar KPB, ar VAD, o gal tai yra visai savarankiškas padalinys kitu pavadinimu. O pati ONTT visai nėra kontržvalgyba. Nes kontržvalgyba yra šnipų medžiojimas. T.y., medžiojimas tų asmenų, kurie nutekina svarbią informaciją nusikaltėliams, užsienio spec.tarnyboms ir pan. Tokia šnipus medžiojanti organizacija yra AOTD prie KAM. STT turbūt galima pavadinti kontržvalgybine organizacija, VSD irgi. Bet ONTT nėra kontržvalgyba, ONTT yra veikiau šnipinėjimo organizacija (kriminalinė žvalgyba visgi 😀 ).

    1. Taigi aš ir rašiau tą patį apie kariuomenę ir apie policiją. Ir kad duris sėkmingiau išspirtų už arus aitvarai. 🙂

     ARAS išties yra policijos šturmo ir sulaikymo grupė, kuri turi pagalbines (!) funkcijas: sprogmenų nukenksminimas, įkaitų derybininkai ir iš dalies analitinė grupė, bet, kiek žinau, ten toli gražu iki institucinio lygio. Funkcijos aprašytos čia: https://aras.policija.lrv.lt/lt/veiklos-sritys – kaip ir sakiau, SWAT (special weapons and tactics), ir visas “antiterorizmas“ ten dėl algos priedų. Niekuo ten daugiau jie net negali užsiimti, nes ne jų funkcijos.

     AOTD yra karinė kontržvalgyba – ne antiterorizmas. O VAT, STT ir KP ONTS turi savo atitinkamas funkcijas – irgi nieko bendro su antiterorizmu. Bet tik finansavimą pažadėk – oi, iškart “antiteroristinėmis institucijomis“ pataps, nes premijos ir priedai prie algos dar niekam nepamaišė! 😀

     Tad pas mus vienintelis VSD formaliai tuo įgaliotas užsiimti, nes terorizmo prevencija yra nacionalinio saugumo reikalas. Jei turėtume namudinį terorizmą (domestic terrorism), tai ARAS taptų dalinai pavaldus VSD, arba VSD įkurtų savo kovinį policijos funkcijas vykdantį analogą. O kad nėra – tai ir nereikia. Visas kitas darbas yra arba kriminalinė žvalgyba (CRIMINT), kuo anksčiau visokie “operatyvininkai“ vadinosi, arba nacionalinis saugumas, arba tiesog bendros prevencinės saugos priemonės (sprogmenų ir ginklų kontrolė ir pan.), kuo užsiimti turėtų ir privatūs apsaugininkai.

     Bet kai grėsmė vertinama kaip nulinė – tai ir man savo žinias ir įgūdžius tame panaudoti yra galimybė taip pat nulinė (tiesiog dar viena privati kontora Kaune, valdanti 77 gamybinius ir komercinius objektus visoje Lietuvoje, mano galimų paslaugų atsisakė pirmadienį, nes tipinė priežastis: arba HR nesupranta, ką ir kam atrinkinėja, arba vadovas bijo, kad jei mane priims, tai greitai išeis “ieškoti naujų gyvenimo iššūkių ir karjeros galimybių kitur“). 🙂

     Šiaip antiteroristinė “žvalgyba“ išties yra kontržvalgyba pagal savo pobūdį. Norint, tarkime, atlikti pasikėsinimą, reikia surinkti informaciją – tai yra ir hostile surveillance; po to yra surveillance detection, counter-surveillance ir anti-surveillance veiklos. Lygiai tas pats ir HUMINT atveju, kur yra tiek žvalgyba, tiek ir kontržvalgyba mūsų sąvokomis, nes šiaip jos kilę iš karinio žargono, todėl britai ir suklasifikavę kaip MI – military intelligence arba karinę žvalgybą, kur MI-5 yra kontržvalgyba, o MI-6 yra tikroji žvalgyba ir visi agentai 007 kaip James Bond and Co. Ltd (nors ten dirba “civiliokai“, ir skirtingai nuo mūsiškių soldafonų su rusišku mentalitetu, tai jokių karinių “vidaus tarnybos“ laipsnių neturi).

     Čia dėl sąvokų reikėtų tiesiog sutarti, nes lietuviškoje terminijoje pripainiota rusiški, angliški, vokiški ir visokie susigalvoti savadarbiai.

     1. Užjaučiu dėl to, kad atmetė Tavo kandidatūrą. 😦

      Cit.: “Čia dėl sąvokų reikėtų tiesiog sutarti, nes lietuviškoje terminijoje pripainiota rusiški, angliški, vokiški ir visokie susigalvoti savadarbiai.“

      Tai jau taip. Pripainiota visokių žodžių, o paskui paprastas žmogus painiojasi tose sąvokose.

      1. Atmetė ne vieno mano, kaip ir ne vienas iš jų pačių grupės, einantis apsaugos vadovų pareigas objektuose, kažkodėl šito darbo atsisakė. O HR man nesugebėjo atsakyti į klausimą, o kodėl gi čia taip… 🙂

       Šiaip dažniausiai HR išvis nesigaudo, kokius žmones kokioms pareigoms atrinkinėja, kaip ir vadovai tuomet kvaili, kai paveda tokius savo darbus kitoms (dažniausiai be jokios gyvenimo ir darbo patirties mergaitėms). Nors buvo ir atvirkščiai: patyrusi HR vadovė mane atsirinko su džiaugsmu, o jaunesnis vadovas staiga suprato, kad gali po to eiti greitai “ieškoti naujų gyvenimo iššūkių“, tai pasiėmė atostogas ir liepė jai surasti “prastesnį“ (prekybos tinklo vardas redakcijai žinomas). 😀

       Tokiais atvejais geriausia, aišku, verstis privačia praktika, parduodant savo įgūdžius ir sugebėjimus, tačiau Lietuvoje tam net rinkos nėra – niekam nereikia, visi saugūs™. 🙂

       Kas dėl sąvokų, tai amerikiečių apmokymai, prie kurių savo laiku esu pirštą pridėjęs, po truputį keičia ir supratimą. Blogiau, kad anuomet apmokyta karta pareigūnų kriminalistų bei prokurorų jau išėjusi į pensiją, o kokie glušiai dabar dirba ONTS, tai jau rašiau – nėra kaip ir kartotis. Tik faktas akivaizdus: kaip psichiatro negalima leisti vadovauti sveikatos apsaugai, taip ir kelių policininkų – policijai. Lietuva turėjo policiją, kai vadovavo kriminalistai. O dabar jau trečias iš eilės – šlagbauminis. Ir vėl grįžom prie mentūros.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s