Antroji pataisa mūsų Konstitucijai?

Kai dar pernai gruodį prognozavau kilsiančius iš nepasitenkinimo pilietinius neramumus dėl į valdžią patekusių 19 procentų rinkėjų balsų sprendimu ir mūsų demokratijos proceso ypatumų kvankų, kuriuos tas riaušes paikai programuoja, tai net čia buvo kvailių, kurie užklydo pareikšti, kad savo prognozėmis ne tik nusišneku, bet ir esu menko protelio meškiukas pliušine galva, kimšta pjuvenomis.

Karantinas ir komendanto valanda keliuose, aišku, patį pirmąjį nepasitenkinimo prasiveržimą iš sausio perkėlė pavasariop, tačiau jau šiandien turime ir trečią protesto mitingą prie Seimo.

Tai kur jūs, protingieji kurmiai dabar?

Ar čia vis dar nesiskaito, nes kai leidžia dūmus ir triukšmauja, o policija jau kelintąkart nesugeba susiskaičiuoti “leistino“ dalyvių skaičiaus, tai juk dar “netikros riaušės“, ir lauksite dabar tikresnių, kad mano prognozė pagaliau būtų užskaityta?

Šiaip tiksliau skaičiuojant, tai jau čia netgi ketvirtasis protestas per aštuonetą šitos Seimo kadencijos mėnesių, tik po neaišku kurių galų susirinkus Vingio parke ir dabartinio – juk dar buvo protesto akcija Katedros aikštėje, man taip ir nesupratus, ar čia prie to girto samurajaus šalia ponio jie prieš katalikų bažnyčią protestuoja, ar prieš VRM anapus gatvės?

Ir dar pridėkite tuteišių demaršą prieš Rūdininkų poligono panaudą nelegalių imigrantų kempingui įrengti (teigta, kad padangas padegė, tik niekas nenufilmavo – matyt, niekas po ranka neturėjo išmanaus telefono, nes pareigūnui gal Verboten, o vietiniai dar vis mygtukiniais naudojasi, kai “žurnalistams“ jų kamerose plionkė trūko).

Kiek ironiška, kad dabar Lietuvą už lietuvius gina tie, kuriuos pravardžiuojame tuteišiais (nes jie nei “tikri“ lenkai, nei gudai), ir matau, kad dera vis tik atskirti šiuos nuo tomaševskinių nedamuštų jedinstvininkų – pastarųjų išvis nesimatė (dideliam mūsų tapinoidinių propagandistų liūdesėliui, niekaip neradus tiesmuko ryšio su Kremliumi), ir nenuostabu, kad radžvilistų aktyvas, pravardžiuojamas nacionalistais, palaiko tuos, kuriuos menami patriotai laiko mūsų tėvynės priešais.

Taip išeina, vietos lenkui jo tėvynė vis tik yra Lietuva, apie ką deklamavęs mums “Pono Tado“ poemoje ir vilenskas debošyras Adomas Mickevičius:

Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

Šito pokyčio politinėje mąstymo paradigmoje (bet tai kaip susakiau!…), deja, nepamatė nei vienas rimtesnis (sic!) mūsų apžvalgininkas, kuris dar netapęs propagandistu.

O tai taip pat reiškia, kad mes, lietuviai, kaip titulinė šitos valstybės tauta, pražiopsome dar vieną galimybę suvienyti ir vietos lenkus vardan tos – jie ne priešai mums, jie yra mūsų tėvynainiai (mažai kas žydus per Holokaustą susiprato tokiais laikyti, ir turime didžiulę nebeatitaisomą mūsų tautos tragediją, virtusią prakeiksmu dar ir mūsų vaikams).

Na, bet valdančioji partija, sėkmingai per pusmetį iššvaisčiusi visus savo pasitikėjimo reitingus ir populiarume nutrenkta vėl į antrą ar trečią vietą (čia dar per gerai), turi neabejotiną talentą ne tik nekęsti savo tautos (nes vis “ne už tuos prabalsuoja“), bet kiršinti, keršinti ir dėti skersą ant Konstitucijos, tai manęs visas “ATS“ (antivakserių teisės svarbios!) judėjimas, pavadintas ir eufemizmu “šeimų maršas“, nestebina.

Mane gal labiau nustebintų, jei Seimas ir partijos imtų funkcionuoti kaip įprasta demokratijoje, tai ir tokių protesto susibūrimų nebereikėtų – nes viską taikiai susitartų šių ir kitų vardu ten, kur ir priklauso tartis.

Kol kas gavote mainais tik didesnius įgaliojimus panaudoti karinę jėgą prieš jus, kaip šios mirusios respublikos™ piliečius.

* * *

Tarp kitko, su draugu Airijoje persimetėme replikomis – sako, čekai tapo viena iš nedaugelio tautų, kurios į savo Konstituciją jau įsirašė tai, kas JAV vadinama Antrąja Pataisa.

Aš net peržiūrėjau mūsų Konstituciją – nieko panašaus ten nėra.

Bet mes turime mano čia ne kartą cituotą LR Ginklų ir Šaudmenų Kontrolės Įstatymą, kuris, irgi peržiūrėjau, neturi jokių preambulių kaip nuorodų, kuria Konstitucijos dalimi ar straipsniu remiasi.

Kitaip tariant, šis įstatymas yra tik geranoriško Seimo išlyga piliečiams (beje, vieniems mažiausiai apsiginklavusių Europoje, nepaisant to, kad gyvena Vakarų pasaulio rytiniame forposte, ir net fizinės sienos iki šiol neturi!).

Ir ką galima vienu brūkštelėjimu atšaukti be didesnių vargų, vien nomenklatūrinio Konstitucinio Teismo sprendimu, po to apsimetus, kad tai yra teisinis įpareigojimas mūsų demokratiškai (sic!) išrinktam Seimui laikytis Konstitucijos raidės, dvasios ir teismo sprendimo.

Bukiems mentams (kol neatsiprašėte už savo steroidinio vištkomisario savivaliavimus, tai kitaip jūsų vadinti neišeina), tai akcentuoju ant pirštų, kaip rašoma alkoholio ir tabako kontrolės perspėjimuose: duotasis tekstas nėra raginimas rengti riaušes prieš teisėtai išrinktą Lietuvos Respublikos valdžią, šalies konstitucinę santvarką, ar ginkluotis šiais tikslais! Ar viskas aišku ir tau, melagėli matoneu?

Tai va tiek pastabos, ko dabartinėje politikoje šio tinklaraščio autorius pasigestų, ir ką derėtų įrašyti į mūsų Konstituciją, taip padarius tiek minėtąjį ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą labiau mūsų konstitucine teise, tiek ir sustiprinus mūsų teisę į būtinąją gintį – nepriklausomai, kuri partija bebūtų valdžioje.

Ir gal tokia lietuviška “antroji pataisa“ kiek bet kurios susireikšminusios politinės jėgos užmojus ir pokyčius po pokyčių nuleistų į adekvatesnį lygį, nes ir adekvatūs piliečiai gali tapti neadekvačiais, kai su jais ir elgiamasi neadekvačiai.

Norisi bent formalaus valdžios, besiremiančios jėgos struktūromis, ir piliečių, besiremiančių savo teise panaudoti jėgą vardan Konstitucijos suteiktos teisės tautai į suverenitetą, ypač vyraujant kompradoriniam politiniam elitui, bent teorinio balanso.

Na, nebent išties vietiniais, kaip kolonijos administratorius, nepasitiki – ar čiabuviais, ar tuteišiais.

1 mintis apie “Antroji pataisa mūsų Konstitucijai?

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s