Kaunietiškas limuzinas mūsų VIP

Sako, jei manipuliatorius, kuris turi sociopatinių savybių, nori ką nors paslėpti ar nuslėpti, tai pateikia akiplėšiškai atvirai.

Anoji policinė “profesionalų“ vyriausybė pademonstravo savo gebėjimus meluoti į akis, bet naujoji patauškų “dar profesionalesnių už profesionalus“ valdžia, tiesą sakant, juos gerokai lenkia.

Ir jūs visiškai pelnytai paklausite dabar manęs: o tai kokį ryšį dabar šie abu pareiškimai turi su mano nagrinėjama tema, kad privati įmonė Kaune parsibogino šarvuotą limuziną Audi A8 Security?

* * *

O tokį, kad tokie limuzinai negaminami į sandėlį (ar tiksliau – automobilių autorizuotų dilerių saloną), bet sukomponuojami pagal išankstinį užsakymą. Tad gavo šioji valdžia, tačiau užsakė – dar prie anos.

Toks va būtų šito limuzino, užsakyto dar gerais ikipandeminio karantino ir atėjusio ekonominio sunkmečio laikais, dabar nupirkimo faktas.

Ir čia jūs vėl sakysite: tai kuo čia valdžia išvis dėta, jei tą limuziną įsigijo privati įmonė Autojuta?!

O gi tuo, kad limuzinas iškart atkeliavo su žydrais švyturėliais – kuriuos, primenu, leidžiama naudoti tik valstybiniam specialiam transportui, kurio sąrašas yra griežtai reglamentuotas.

Tai, kad limuzinas nebus formaliai perduotas į valstybinės įstaigos turto balansą, tai manęs nestebina – verslusis Kaunas čia šįkart net niekuo dėtas dėl tokio mūsų valdžios proxy pirkimo tokio posh pirkinio, nes jūsų pinigus nusavinti labiausiai išmokę būtent sostinės fondososai.

Kaip neseniai kalbėjau Šiaulių radijo stoties RS2 laidoje Sinkopės – verslieji kauniečiai, turintys žydiško geno, kai iš iždo nukniaukia, tai bent tą sumą pelningai prasuka, kad pinigų pasidaugintų, o va vilniečiai, tarp kurių itin daug provincialų “tikrųjų vilniečių“ su rusišku sovietuko genu, tas nusuktas jūsų babkes banaliai tik pavagia ir į kokį savo betoną bukai sumarinuoja (todėl Kauno meras kokią sporto areną tiesiog pastato, o Vilniaus – brangiai ir ilgai vis stato; ai, tiesa – A. Zuokas kaunietis pagal kilmę, kas nestebina).

Tad džiugina, kad šįkart ne kokia vilnietiška Audi atstovų (kai iš ralisto S. Brunzos norvegų “žuvų taukai“ atėmė už re-eksporto makles) kontora šį limuzino pirkimą panaudai vykdė, o būtent kauniečiai – geras daiktas garaže neužsistovės ir tikrai dar neš džiaugsmą, o niekas taip nedžiugina tikro kauniečio širdutės, kaip keunė pašonėje gaunami euriukai.

Tiesa, kauniečiai taip niekaip nenustygo ir tokiu savo džiugesiu, kas jiems irgi būdinga, būtinai su visais mumis pasidalino per visus portalus ir kanalus.

* * *

Bet va tokio limuzino sau pagal viešųjų pirkimų procedūras nelabai leisti gali nei VAD, nei policijos Eskortavimo rinktinė (linkėjimai policinių audinių dyleriui Audriui K.!) – nors va jie būtent savo darbe ir naudos!

Šarvuotasis limuzinas mūsų valdžios VIP nuomai (foto iš lrytas.lt)

Mažai kas žinote, kad Kauno autobusų bendrovė TOKS, ant kurios, kaip supratau, šis Autojutos limuzinas ir bus pakabintas, jau ne pirmas dešimtmetis nuomoja URMui savo komfortabilius autobusus, vanus ir limuzinus (tik be jokių juose įmontuotų švyturėlių!) įvairių valstybinių vizitų metu (kalbu iš patirties – kas gi kitas čia greta USSS specialaus agento John Koleno to POTUS George W Bush Jr kortežu 2002-aisiais užsiiminėjo?).

Manau, kad šiam limuzinui poreikis irgi seniai yra (nešnekėjau šia tema su Rymantu Mockevičiumi, prisipažinsiu), tačiau galiojančios ir labai pasirinkimus ribojančios visos tos viešųjų pirkimų procedūros bei vyraujanti neigiama viešoji nuomonė nėra labai palankios va tokį daiktą mūsų valstybinėms institucijoms įsigyti, kai eksploatuoti jį norisi ir, sutikčiau su jų poreikiais, vis tik karts nuo karto ir prisireikia.

Mūsų visi trys valstybės aukščiausieji pareigūnai yra aprūpinti limuzinais kasdieniniam vežiojimui (net jei tai Vienai Iš Trijų™ – itin “svarbu“ taip iš Šiaulių per visuotinį karantiną atlėkti “tortuko“ iki KristiAnos sostinėje, ir niekam jau šioje šalyje, net opozicijai ir žiniasklaidai, nebesvarbu, kad toji už tokius bajerius atsistatydintų).

Kad mergos duotų šitokią audę jų bandomam nušalinti de facto nuo valdžios ekselencijui iš Daukanto a. rūmų – išgraužk (tiksliau, kaip jų atveju, tai – švelniai švelniai liežuvėliu, išdykėliai jūs!).

Praimė Ingrida sau šitokio limuzino neims iš padorumo, kurio, tikiu, dar turi.

Spykerei Viktorijai, kuri padorumo, kaip matome, visiškai neturi (ko norėti iš teisiamos už korupciją partijos vadovės?), Ingrida irgi neduos – irgi taip iš savo padorumo. O laikyti tokį prabangų daiktą nenaudojamą dabar Agnės Bilotaitės žinybiniame garaže – dar labiau nepadoru (čia jums ne prezidentinis AMB lėktuvas!).

Todėl sprendimas naudoti už brangiai (sic!) kai prisireikia, o kitu metu tik laikyti nuošaliau nuo visuomenės akių privačiame garaže (gal netgi mokant pastovų abonentinį mokestį) – suprantamas ir visiškai logiškas.

Man, tiesą sakant, būtų labiau pikta, jei kauniečiai laisvu nuo panaudos metu šitą limuziną su žydrais švyturėliais jau privatiems reikalams naudotų – o va šitą, pripažinkime, kauniečiai tai tikrai irgi sugebėtų.

O nederėtų. Irgi taip iš to bent likutinio kažkokio padorumo.

Na, tarkime, aš pats vairuoju Kaune užregistruotą “žuvėdų lėktuvą“, kurio modelis pagal pagaminimo metus buvo tik pradėtas gaminti už dviejų metų, nei maniškis pagal Regitros popierius – net neabejoju, kad taip Kauno policija “už ačiū ir gražias akis“ surastų priežasčių ir šito limuzino žydrų švyturėlių panaudos išimtims.

Ne, tas “tai aš nejungsiu švyturėlių!“ – nėra joks pasiteisinimas, nes ir jūs negalite važinėti tokių įsirengę savo automobiliuose, o policijai po to paikai teisintis, kad irgi niekada nenaudojate, nes tik paslapčiomis garaže taip užsidarę, kai pasidarote sau ten diskoteką.

* * *

Bet aptarkime verčiau dabar kauniečių išgirtas šito limuzino saugumo savybes.

Pilnas tekstas yra mano Patreon, kur dar yra laisvai už tą patį prieinamo daug visokio gėrio ir apie politiką bei ekonomiką, įskaitant parsisiuntimui mano el.knygas (nuolat pildoma!).

3 Comments

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s