Karantininis pranešimas dar gyviems (!) skaitytojams

Kadangi vis gaunu klausimų, susijusių su šio tinklaraščio temomis (ypač ačiū lojaliam skaitytojui Augustui, kad nepamiršta!), tai, matomai, reikia atnaujinti rašymą čia?

Nepažadu, kad tai bus reguliariai, kaip tą darau pagrindiniame Punkonomics ar atnaujintame (sic!) marinistiniame SkipperLTU, bet juk dažnai į klausimus verta atsakyti išsamesniu įrašu, tiesa?

Prenumeruokitės – ir bus jam džiaugsmo!

Jau rytoj – naujas įrašas apie versle esantį asmens (ne)saugumą su trimis situacijomis ir mano komentarais apie jas.

O iki tol galite pasiskaityti dar prieš 3 metus mano parašytą asmens apsaugos situacijos Lietuvoje vertinimą čia (spausti nuorodą).

Osu!

13 minčių apie “Karantininis pranešimas dar gyviems (!) skaitytojams

 1. Puiki žinia! Užklydau vėl paskaityti poros senų tekstų, tai smagu, kad laiku pataikiau 🙂

   1. Na, jei verta dešimties metų senumo tekstus prisiminti ir skaityti, tai turbūt verta ir naujus tokius rašyti 😉

 2. Sveikas, Egidijau. 🙂 Na, senokai rašei čia, tad pagalvojau, o kodėl neparašius Tau dabar kokio straipsnio būtinosios ginties tema. O temą noriu pasiūlyti štai kokią. Aš jau kuris laikas kartu youtube.com kovos menų video gaunu tokią reklaminę medžiagą (nežinau, ar Tu ją matysi, bet jei nematysi, parašyk, sugalvosiu, kaip Tau tą reklaminį filmuką perduoti):

  Bet reikia žiūrėti ne “Advanced Judo concepts“ video, o tik reklaminį klipuką prieš tą video. Tame reklaminiame klipuke reklamuojamas va šitas tinklapis:

  https://howtofightnow.com/ksd/?gclid=CjwKCAiA17P9BRB2EiwAMvwNyNq9tKWgByASeN-0djX5D9336WF5JpG_tnBLDiQ1Vu8HnpL5DqaT8hoCWqwQAvD_BwE

  Gal parašytum kokį straipsnelį, ką galvoji apie tą reklaminį klipuką, patį tinklapį ir jame pateikiamą medžiagą?

  1. Labas. Pas mane stovi adblocker, tai jokio klipo nematau… 😀 Bet ir nesvarbu – nes yra nuoroda į tinklapį, ir ką jo šeimininkas teigia bei žada. Tai nežinau, ką pasakyti, nes nesu visos jo programos matęs, kad galėčiau vertinti ar kažkaip kritikuoti.

   Kas liečia peilį… matai, jei kalbi apie knife fight, tai reiškia, kad dalyvauji abipusiai priimtinoje kovoje už durniausio titulą. 🙂 Jei žiūri į peilį, kad tas daiktas skirtas, tarkime, tave nužudyti, tai dinamika visai kita – tu jo greičiausiai net nepamatysi, o tik suprasi post factum, ir tai yra net ne technikos klausimas, o strategijos, ir net ne visada taktikos. Visa kita – labai daug niuansų tarp šių, ir aš apie peilį jau esu, berods, rašęs tinklaraštyje ne kartą.

   Tai ką tau noriu pasakyti? Peilį gerai išaštrinti ir eiti atsipjauti ispaniško vytinto kumpio nuo kiaulės kojos stove, ir užgerti raudonu vynu. Na, arba suvalgyti kebabą. 🙂

   1. Na, ačiū, kad priminei, jog apie peilius esi rašęs. Bet man vos norisi Tau priminti, kad rašai vis kažkaip fragmentiškai, ir į vieną krūvą visko suvesti nelabai turi laiko (ir galbūt noro).
    Kas liečia tą klipuką, tai ten, kaip supratau, kalbama maždaug apie tokias situacijas, kai, tarkime, plėšikas tau parodo peilį, tu jam atiduodi piniginę, bet plėšikui, pasirodo, to negana, ir jis nori tave perpjauti ir pažiūrėti, ar kartais tavo skrandyje nėra bent dalies pinigų ar brangenybių. Ir ten svarstoma, kokie būdai geriausiai tinka būtinajai ginčiai, kai plėšikas, jau gavęs tavo “savo noru“ atiduotą piniginę, dar nori patikrinti, ar tu savo skrandyje neturi paslėpęs dar pinigų ar brangenybių. Pvz., kritikuojami vieni būdai, kurie yra Filipinų kovos menuose, japoniškuose Aikido ir Dziudo (čia turimas minty Goshin-jutsu no kata iš Dziudo) ir t.t. Pvz., ten aiškinama ir parodoma, kad peilio išmušti iš rankos (kaip tai daro Karatė ar FMA adeptai) neįmanoma, užlaužti jos (kaip kad tai daro aikodokos ir dziudokos) irgi nepavyks, kad ginkluotą peiliu ranką efektyviau yra sulaikyti sugriebus už rankovės ties riešu ar dilbiu, jei užpuolikas vilki ilgarankoviais marškiniais ar džemperiu… Na, ir t.t.
    Žodžiu, viskas labai moksliškai ir eksperimentiškai patikrinta ir prieita prie išvadų, kad tik jų pasiūlyti metodai gerai veikia. Tai man ir buvo įdomu sužinoti Tavo nuomonę tuo klausimu.

    1. Kai tų jų “moksliškai pagrįstų“ technikų nemačiau, tai negaliu nieko apie tai ir pasakyti. 🙂 Nebent tai, kad už rankovės marškinių ar džemperio pasičiupęs, tai nelabai tą ranką kontroliuoji – čia ne judogi rankovė, ir nėra ten jokio standumo, gana nesunkiai išsilupa. Tai nežinau ir, ką dar apie jų patarimus pasakyti. Goju-ryu pas mus pirštus todėl ir treniruoja, kad įsikibtum kaip nagais į mėsą… 😀

     Kas dėl to, kad “o ką ten po to, kai atidaviau per mažai“, tai reikia gal atskirai parašyti, nes ten kalba turėtų būti apie taktiką, o ne tai, kokia technika veikia tuomet, kai jokios technikos nebuvo iki tol. Nu taip logiškai mąstant.

     Nerašau, nes reguliariai pildau tik kitus du tinklaraščius. Ir ne todėl, kad nėra apie ką, bet kad nelabai motyvacijos rašymui čia turiu. Tomas iš Šaolinio siūlė daryti bendrą projektą Youtube, bet karantinai ir šita pandemija jo idėją atidėjo – jis pats užimtas savo mokyklos išgyvenimu. Sunkūs laikai, nors lengvi jau ir nepamenu, kada buvę.

     Gal parašysiu apie tavo klausimus plačiau, tik kol kas nepažadu, nes ir tau technikos įdomu ir jų aptarimas.

     1. Ačiū. Lauksim. 🙂

      P.S. Matai, aš esu gavęs keletą e-laiškų su jų klipais, kuriuose pavaizduoti keletas jų siūlomų veiksmų. Jei norėtum, aš Tau galėčiau persiųsti tuos e-laiškus su tais klipais Tau į el.paštą.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s