Toks vaizdelis: mano techninės problemos = jūsų negautos žinios?

Nežinau, kaip čia jums noro bus skaityti, o man laiko parašyti, bet sugalvojau sau tokį projektą, kuris finale taptų sukompiliuota e-knyga čia, kur imčiau po vieną Goju-ryu stiliaus kata ir aprašyčiau jos pavadinimą, kilmę, kokia jos paskirtis ir strateginė idėja, ir tuomet vieną bunkai (analizė, skaidymas sudėtiniais elementais) arba kurį elemento ypatumą, kuris paprastai nepastebimas, bei vieną oyo (praktinį kombinacijos pritaikymą).

Vasarą jūs ir taip nelabai čia lankysitės, manau, tai kas trečiadienį po vieną kata dėliojant, primečiau, kad turiu planą kone iki rugsėjo 9 dienos imtinai. Čia su sąlyga, kad iki vasaros dar pasibaigsime kitas numatytas temas, ir kad turėsiu laisvalaikio viso to aprašinėjimams. Tai jei kas vasarą tik prišokamai lankysis, tai po to turės skaitymo tokiai solidžiai knygos apimčiai, sakyčiau.

Bet ir čia yra viena dilema: paprasčiausia tą būtų rodyti ant partnerio ir pakomentuoti rodant (tuomet reikia pradėti youtube kanalą), o aprašinėjant, tai vis tiek reikia iliustracijų. O iš kur aš jų paimsiu, kai čia yra mano interpretacijos ir mano aprašymai (anksčiau ateidavę lankytojai prašydavę nuorodų manęs, iš kur aš visą tą, suprask, perpasakoju, nes juk sunku patikėti, kad kažkas pats galvoja)? O ir kažkaip senokai paišiau ką nors, tai dabar žiūriu, kad nelabai padorūs eskizai gaunasi jums čia dėti. Ne ta prasme, husarai, kuria jūs pagalvojot, nepadorūs.

Ir partnerio viso to rodymui šiuo metu neturiu (natūraliai – galintys pabūti uke mano draugai Lietuvoje) – nes taip tik atrodo, kad imi smartfoną ir pafilmuoji ten ar šen klipuką. Nieko panašaus! Geresnei vaizdo kokybei (net ne technine prasme, o vizualinės išraiškos – kaip išsireiškiau, ką?) reikia operatoriaus, nes ne visada įtilpsi į kadrą stacionariai kamerai. Ir reikia garso bei vaizdo redaktoriaus, kad viską sudėliotų, ir būtų tuomet į ką išties pasižiūrėti. Kas kada bandė padoresnį kokio renginio ar kelionės įvykio klipą pasifilmuoti, kad būtų žiūrimas, tas mane dabar supras – visas tas “natūralumas“ vaizdelyje juk yra profesionalumo išdava: vaizdo, garso, technikos, montavimo – ir finale dar to, kuris ten kadre “aktorius“.

Čia su sąlyga, kad aš esu tas “aktorius“, kuriam neturėsite pretenzijų.

Kada rodai gyvai, net nepastebima, kiek visko akis ir smegenys nesąmoningai ir automatiškai atkoreguoja, kas ateina į visumos apdorojimą tuose pusrutuliuose galvoje. Nes jei į tai neatsižvelgi pro objektyvą, tai gaunasi kaip į tuos pusrutulius, ant kurių sėdima. Jei akys natūraliai mato vaizdą akių lygyje (žinau, kaip skamba dabar…), tai vaizduojačiai kažkokį dviejų partnerių veiksmą (ša, husarai – apie karate kombinaciją čia!) nuotraukai fotografui teks nusileisti išties į jų juosmens lygį, o kartais gal netgi paimti rakursą šiek tiek iš apačios.

Bet čia ne pirmąkart tuo guodžiuosi, tiesa?

* * *

Antroji didžioji mano problema dalinantis žiniomis yra, kad ir kaip bebūtų keista, būtent šio tinklaraščio kalba.

Taip, jei jūs skaitote dabar lietuviškai, tai tame, kaip ir gero klipo atveju, nepastebite už kadro arba eilučių liekančios techninės problemos, kuri ir vėl ne apie techniką (gramatiką ir aprašymui naudojamą žodyną bei pasakojimo stilių), o būtent apie kalbą.

Sutiksite, kad jums skaityti patogiau lietuviškai, kaip ir man rašyti – mums ši kalba gimtoji.

Bėda, kad procentaliai jei laikysime, kad skaitytojų tarp angliškai ir lietuviškai kalbančių bus panašiai, tai vienetais – lietuvių gerokai mažiau, ar ne? O tuomet ne vien dėl reklamos, ar kokio man galimai prikišamo noro pasipinigauti, tas skaičius svarbus – šiaip kadangi čia mano hobis, tai sukiščiau vis tiek gautas pajamas į dar geresnių jums pasakojimų ir produktų pristatymą. Na, tarkime, apie close protection case, kur jau dvejas istorijas turite (ir laukia trečioji!), tai gautumėte nedidelius dokumentinius filmukus su vaizdine medžiama, reportažais iš tos vietos, ir gal netgi tų įvykių simuliacija ir pan.

Aha, pasvajojom. Gerai kartais.

O realybė tokia dar, kad prie mažesnio skaitytojų kiekio (beje, ženkliai daugiau nepastebėjau ir prie angliškų kanalų ar tinklaraščių – gerokai daugiau tik rusakalbiškuose!), tai ir aš gaunu daug mažesnį feedback. Ne todėl, kad man reikia pagyrų…

…bet kad klausimai (kaip Augusto, tarkime!) ar atsiliepimai (kaip anksčiau Tomo Lapinsko, džk Lapinas) bei netgi, ar – ypač!, ginčai leidžia man pagalvoti ir apie jums įdomesnes temas, ir apie tas temas, į kurias aš gal net nebūčiau atkreipęs dėmesio, ar net nebūčiau pagalvojęs, nes man kaip ir taip buvo savaime aišku, arba tiesiog neprireikė, nes gavosi kažkada savaime, tai ir nesukau galvos.

Beje, todėl aš skatinu ir treniruotėse uždavinėti tuos klausimus savo treneriams – oi, kaip tai žeidžia rytiečius, kurie labai dažnai neturi atsakymų, tačiau turi pirmeivių teises ir išpūstą autoritetą, pakeliui nepamiršdami pafilosofuoti, kaip reikia būti kukliam. Kas jų nuomone reiškia – nekvaršinti vyresniems galvos!

Tai man ne tik kvaršinkite, bet ir ginčykitės, jei nesutinkate su vienokiais ar kitokiais mano teiginiais.

Tiesa, aš naudojuosi trijų išvestinių tikrinimo kriterijų žvalgybinės informacijos analizėje metodu:

 1. Sakyk, ką žinai.
 2. Sakyk, ko nežinai.
 3. Ir tik tada sakyk, ką galvoji.

Deja, apie antrą punktą dauguma pamiršta, o tada galvoja, kad jų žinios jau yra išsamios, todėl iškart eina prie trečiojo, kur jų nuomonė yra tvirtai galutinė ir neapskundžiama.

Tik su nuomonėmis kaip su aukščiau minėtų pusrutulių, ant kurių sėdima ir kurių tarpe yra skylutė – visi turi po tokią juk?

* * *

Apibrendrinkime dabar finale, dėl ko aš čia rašiau, nes didelio jums pažintinio teksto šįkart neįdėjau – nebent atkreipiau dėmesį, kad yra techniniai aspektai, kurie prie gero sukurto produkto dažnai priimami kaip duotybė, nepagalvojant, kiek tai išties kainuoja. Na, ir kad visi turi savo nuomonę, kurią neretai dera susikišti ten, kur visi irgi tą turi.

Kitaip tariant, parašykite, kaip jūs matote tolimesnį šio tinklaraščio vystymąsi?

(oi, dabar galvoju, po to pasakymo prašyti nuomonę išreikšti, tai toks lotuliukas čia gavosi!)

Sutinku, kad tinklaraščių laikai seniai praėję. Sutinku, kad derėjo seniau eiti į youtube. Sutinku, kad derėjo gal gerokai anksčiau, bent prieš 10 metų, pereiti prie angliško rašymo vietoje lietuviško (šiuo metu šis tinklaraštis yra vienintelis visame internete, rašantis apie kovos menus, savigyną, saugą ir karate vienoje vietoje lietuviškai, ar ne?).

Sutinku, kad gal tai tik man vienam pačiam įdomu, ir mano užsispyrimas verčia parašyti reguliariai nors kartą į savaitę po įrašą čia. Ir kad bandymai mesti rašyti apie tai praeityje baigėsi nesėkme (tikėtina – jūsų džiaugsmui irgi!) kaip užkietėjusio rūkoriaus bandymai mesti rūkyti (ir kad tik mirtis mus išskirs…).

Tad pasipasakokite, kokias dar jums temas derėtų čia jau po vasaros toliau gvildenti, nes iki tol, kaip sakiau, temos yra suplanuotos – ir 4×4 kompleksą pabaigsim dar dviem įrašais, ir dar vieną užpuolimo analizę gausite apie drąsą, ir turėtų dar viena savigynos bei viena saugos tema būti.

O gal išties mane dabar skaito tie, kas nori daryti bendrą su manimi projektą per tą patį paminėtą youtube kanalą? Ir netgi žino, kaip ir ką ten padaryti?

Rašykite šįkart jūs man!

Osu!

Tfu, t.y. – ačiū!

Ačiū už jūsų atsiliepimus iš anksto!

12 Comments

  1. Tai aprašyme man pagalbos iš jo nereikia. 🙂 Man iliustracijoms reikia uke partnerio – ar dėčiau foto prie teksto čia, ar nufilmuočiau kaip siužetą išvis atskirai ir į youtube.

 1. Aš kiek praleidau ir kaip tik tuo metu kai nusprendžiau sportuot namie ir net sutempiau puse sporto salės inventoriaus. Bet 4×4 su įranga įsikomponuos puikiai.

  Kalbant apie tinklaraščio ateitį, kalba man nesvarbu – svarbu išliktų kaip blog’as. Geriau tegu video elementai jį papildo, negu pilnai pakeičia 🙂

  1. Džiugu, kad yra dar ir skaitančių šiais laikais žmonių. 🙂

   4×4 išties galima ir svarsčiais daryti. Aš tiesiog parinkau programą, kad būtų kuo mažiau pratimų (laiko stoka), bet jie apimtų kuo didesnes raumenų grupes, ir tuo pačiu jie nereikalautų papildomos įrangos ar inventoriaus, todėl juos būtų galima atlikti nors ir komandiruotėse, kelionėse, per atostogas ir pan.

   Be abejo, pritūpimus galima daryti su hanteliais arba štanga. Ir atsilenkimus taip. Ir atsispaudimus ką nors užsimetus ant tarpumenčio arba per sprandą permetus elastinę juostą, galus paėmus į rankas, ir taip sukuriant pasipriešinimą. Bet jei turi svarmenis – tai nežinau nieko geriau už svarmenis! 😀

   1. Tik gymo įprotis likęs dalinti dienas į ‘kojų’, ‘rankų’ ir žinoma ‘krūtinės’. 🙂

    Skaitymas manau yra, kaip įprotis. Kai daug skaitai, pradedi skaityti greitai ir to pasekoje skaitai dar greičiau ir daugiau. Daug greičiau, nei bet koks video

    1. Va čia ir aš sutinku su tavimi, nes irgi esu senamadiškas – man video per ilgai (!) žiūrėti, nes tą pačią informaciją perskaitau daug greičiau, nei kad ir koks greitakalbis susako. Tiesiog yra situacijų, kada vienąkart parodyti yra aiškiau ir paprasčiau, nei daug aprašinėti.

     Na, o bendrai, aišku, akivaizdu, kad Youtube tampa tokiu fragmentuotu televizoriumi, kur vartotojai ir vėl pasyviai spokso, ką jiems ekranas rodo, užuot dėję pastangas informaciją aktyviai įsisavinti. Aš dažnokai skaitydamas dar pasižiūriu kontekstinių referencų (todėl mano tekste irgi jų apsčiai prikaišiota iškart – tačiau pasyviems stebėtojams taip tekstą suvokti darosi per sunku).

 2. Aš irgi norėčiau, kad tinklaraštis išliktų toks, koks yra dabar, o Youtube įrašai ar foto nuotraukos būtų tik priedai prie parašyto teksto. Tau pačiam, nemanau, kad verta kelti kažką į Youtube, gi yra tos medžiagos užtektinai jau prifilmuota. Tik reikia, kad padėtum atsirinkti, kur tiesa, o kur klaida, pvz., kaip buvo su panele Rika Usami. 😀

  1. Ai, nu nėra taip jau ir blogai su Rika Usami – jos technika išties gerai atšlifuota kaip JKA/Shotokan stiliui. Nes galima užsiimti gimnastika, o galima gimnastikos (plačiąja prasme) pratimus daryti tam, kad išvystęs tam tikras fizines savybes, su kuriomis ką nors konkretaus ir praktiško nuveiktum. Taip jos kata – gražu, bet… apie ką ji ten bunkai požiūriu?… 😉

   Geriau pasidalink, kurių dar temų labiau išplėsti nori (savigynos, žinau). 😀

   1. Kad savigynos noriu, tai jau žinai, o taip pat dar norėčiau, kad tęstum straipsnių ciklą “Apsaugos analizė“, skirtą atskirų pasikėsinimų analizei ir prevencijai (pvz., S.Skripalio atvejis irgi labai įdomus, juolab kad jis įvyko D.Britanijoje). Ir aišku, būtų labai įdomu Karatė bunkai analizė, nes pastebėjau, kad kuo toliau kartu su Tavimi gilinuosi į Karatė, tuo geriau suprantu ir savo numylėtąjį Aikido. 😉
    Aišku, labai nesipriešinsiu, jei bus dar kokios šalutinės temos, kurios yra susijusios su kovos menais, pvz., atskirų fizinių savybių (ištvermės, vikrumo, greitos reakcijos ir pan.) ugdymui ar sveikam gyvenimo būdui. Bet pastarosios temos turėtų būti gan retos, t.y., mano kuklia nuomone, neturėtų būti pagrindinės.

    1. Nu va, o aš galvojau, kad jums čia fitnesas kaip tik įdomesniu pasirodė. 😀 Ir netgi dėl bunkai, kad čia tik man vienam įdomu, nes daugelis karatistų mėgėjų iš čia išsilakstė – nes jų sensei ką parodė, to ir užtenka egzaminams, o kitkam yra metodas “stipriau mušk, ir dažniau“.

     O Skripalio atvejis dar nepilnai aiškus, kas aišku, kad ne viskas ten dar aišku, tačiau mintis įdomi tokius dalykus įtraukti – gana netipinė grėsmė ir apsaugos požiūriu. Reiks pagalvoti apie tai cikle.

     Ačiū už pasiūlymus!

 3. Atgalinis pranešimas: FB: apie krokodilą – Neskaitau

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s