Teatgimsta boksas!

Po eilinio nužudymo Londone, šįkart – panaudojus šaunamąjį (taip, čia jis kaip ir uždraustas, rašiau?) ginklą, kuomet nepilnametė mergina viename rajone nušauta, o nepilnametis vaikinas gretimame (šiame gyvenau kone metus vos imigravęs į JK) kritiškos būklės pakliuvo į ligoninę, kai jo gal net draugas, tik kad subadytas peiliu, bet panašios būklės, man beskaitant informaciją užkliuvo pernykštė statistika, kurią publikavo BBC.

Šiaip BBC tapo visišku propagandiniu valdžios ruporu (gal tokiu ir buvęs, tik lietuviai iki dabar nuo sovietmečio, kada BBC lygintas su TASS, dar vis turi per daug senų iliuzijų, kai iš toli ir nesimato), todėl tekstą su komentarais straipsnyje skaityti galite, tačiau su gera sauja druskos, kaip sako buvę anglų kolonistai anapus Balos – štai tas straipsnis čia.

Nors šis BBC straipsnis daugiau kalba apie peilius ir su jais susijusią kriminalinę statistiką, man labiau krito į akis viena diagrama, kurią čia perkopijuosiu, tikiuosi, BBC labai dėl to nepurkštaujant:

Na, pasakysite, nebūtų šitas karatistu – aišku, kodėl žvilgsnis užkliuvo!

Gi taip: absoliuti dauguma, t.y. net 77 procentai visų smurtinių nusikaltimų, išvis padaryti nenaudojant jokio ginklo ar jo pakaitalo!

Kitaip tariant, sena gera Anglija sena istorine tradicija talžo snukius iš esmės kumščiais – nebūtų gi bokso gimtine. Dar trys procentai – tai sužeidimai, padaryti stiklu, kas reiškia, kad kažkam vožtelėjo bokalu, buteliu ar supjaustė šukėmis. Tai ir marmūzių talžymo kontekstas visumoje, manau, aiškus.

Juos sudėjus, pagal Pareto dėsnį ir gaunasi, kad 80 procentų visų smurtinių nusikaltimų įvykdyti iš esmės priemonėmis, kada net neginkluotos savigynos mokėjimas ir bazinis gebėjimas šiuos savigynos įgūdžius panaudoti būtų apsaugojęs (o gal netgi kažkiek ir apsaugojo, jei išties nugalėtojai neteisiami, kuo abejoju, nes jie gali ir šioje statistikoje būti užfiksuoti todėl, kad “o pažiūrėkite, kiek anoji pusė smūgių praleido!“). Likę 20 procentų – tai pusė peilais ir kažkuo smogiamuoju, ir dar pusė likusių yra kažkokių kitokių (?) priemonių panaudojimas (baro kėdė, dabar galvoju, prie kurių – smogiamųjų ar kitų, nes gal jei visa vožteli, tai gaunasi “kiti“, o jei jau po smūgio subyrėjo ir kėdės koja kam nors užvoži į marmūzę, tai prie “smogiamųjų“?).

Bendrai subadymų, įskaitant peilio panaudojimą, smurtiniuose nusikaltimuose tėra vos 6 procentai – kaip ciniškai pajuokautų peilių ir savigynos nuo jų ekspertai, tai tik tris (!) kartus daugiau, nei galimybių nuo jų apsiginti. Šitaip spekuliuojant teigčiau, kad gal panaudojimo atvejų tuomet būta apie 8-9 procentus, tik užpuolikai nebuvo sėkmingi (ačiū dievui, ar šansui, ar mavašiui į maumenėlį).

Visumoje mane ši statistinė diagrama nuteikia gana optimistiškai – išties bazinės neginkluotos savigynos įgūdžių turėtų pakakti, kad apsigintum nuo 80 procentų visų smurtinių užpuolimo atvejų, o bent kokie pradmenys gintis nuo lazdos bei peilio – galimybes išeiti daugmaž sveikam iš muštynių Anglijoje padidina iki 90 procentų.

Likusius 10, o kartu ir šiuos 90, manau, vis tik geriausiai padengia blaivi (sic!) galva ir nesivėlimas į muštynes, kurios, panašu, čia dažniausiai kyla tik pub ir klubuose bei neblaivioms galvoms esant.

Jei taip būsite Londone, tai atkreipkite dėmesį, ar jūsų nusižiūrėtas pub turi šeimai skirtą erdvę (čia alų ir sidrą leidžiama gerti nepilnamečiams nuo 16 metų, jei ne prie baro, o sėdint prie staliuko, kas ir taip paprastai čia yra įprasta, ir jei su maistu ir nupirkus tik suaugusiam, atsakingam už nepilnametį kaip tėvai ar globėjai, nes nepilnamečiui vis tiek neparduoda – net jei jis turi jau teisę silpną alkoholį vartoti) ir ar nuo kokios 22:00 atsiranda (o gal ir anksčiau?) apsauga prie įėjimo, ir kiek tos apsaugos (pagal SIA reikalavimus, turėtų būti po du kiekvienam įėjimui, tačiau taupumo sumetimais seniai tokie dalykai ignoruojami, deja).

Šeimyniški pub, be abejo, paprastai bus saugesni, o būtinybė samdytis apsaugą didelio saugumo jums nesuteiks, net jei kai kurie pub yra tiesiog savivaldybės įpareigoti arba šeimininko sprendimu dėl atsakomybės perkėlimo samdytis apsaugą, o ne todėl, kad ten be apsaugos kyla muštynės.

Ir bendrai, pastebėsiu, pub yra saugesni už šokių klubus (mano laikais juos tiesiog diskotekomis vadino – tai kaimo šokiai gal iki dabar dar Lietuvoje yra “legendiniai“ savo razborkėmis, ar ne?) – dėl banalios tiesos, kad pastaruosiuose per garsi kvailinanti muzika, per daug pusnuogių kraują kaitinančių patelių ir per daug kvaišalų, anaiptol ne “žolės“ pūtimo prasme. O pub – taigi alus ir alus, ir retokai ne alus (esame su draugu pigiau nei parduotuvės kainomis Jura viskio įstūmę pub prie židinio akurat tame rajone, kur vieną pašovė, o kitą padurstė).

Ir netgi jei tiesiog mėgstate sparinguotis užsimovę bokso pirštines ir be visokių BJJ stiliaus homoseksualių žaidimų imitacijų parteryje, tai jūsų galimybės apsiginti tikrai didesnės už vidutines. Vėlgi, priminsiu, Anglija yra ne tik bokso, bet ir džentelmenų tėvynė, todėl pastarojo tipo elgesys apsaugo geriau nei boksas.

Būkite saugūs, sportuokite kovos menus (sic!) ir nepamirškite sparinguotis.

Ir būkite budrūs. Ir ne tik, kai lankysite Big Smoke miestą (angl. Kauną), kuris nužudymais šį mėnesį jau aplenkė ir Big Apple (angl. Vilnių), su kuriuo nuolat linksmakočiais matuojasi, tačiau jam toli, ačiūdie, dar iki Windy City (angl. Panevėžio).

Osu!

 

 

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s