Amžiaus dvikova su rezultatu 50-0 arba į vieną snukį iki galo

Kaip ir prognozavau kolegai rumunui, boksas laimėjo prieš mišrainę – taip ir turi būti, kad specializacija pagal specializuotas taisykles laimi prieš “universalus“.

Kažkada toks snukdaužinio Beavis and Butthead stiliaus forumo adminas, sėkmingai nuportalinęs bendrą projektą sau ir dar pakeliui mano reputaciją apdirbęs, man akutes bandė padraskyti, ginčydamas mano teiginį, kad net antikos graikai šį faktą žinojo, kuomet iš pankrationo, kuris iš esmės buvo to meto UFC, padarė dvi papildomas olimpines rungtis – boksą ir imtynes.

Jį, kaip MMA fanatiką, mat labai siutino šis dekonstrukcijos faktas, todėl dievagojosi, kad graikai išties iš specializuotų rungčių tada sulipdė vieną ultimatyviai geriausią, sumiksuodami, suprask, atskirus du menus į vieną – lygiai kaip dabar sulipdomas mišrus kovos menas iš antrarūšių sportininkų: boksininkų ir imtynininkų, vienus apmokant kitų veiksmų. Kas logikos prasme yra absurdas, bet surado gi nuorodų į akademikus, kurie būtent tą teigia istoriografiniais tyrinėjimais – tai ką dabar padarysi, kai mokslo atradimai prieštarauja sveikam protui ir įvykių logikai?

Tik va iš tokio miksavimo paprastai gaunasi jaučio kastracijos atliekų sriuba, kaip sako Didysis Lietuvių Kalbos žodynas. Panašiai gavosi ir Conor McGregor, atstraksėjus iš savo gardo pas Floyd Mayweather į virvelinį aptvarą. Jei pastarasis būtų atėjęs pas pirmąjį – rezultatas, tikėtina, būtų kitoks.

Nes aš truputį esu iš tos dar senos karatistų kartos, kuomet karatistai dar primušdavo boksininkus Sovdepijoje (ir ne tik – ar čia Tadeuš Kasjanovą imti pavyzdžiu, ar Gary Spears). Dabar karate jau tapo civilizuotu laisvalaikio praleidimu, o boksą dabar renkasi peštukai, kuriems smegenų nereikia net tokia apimtimi, kurią dar turėjo užpildyti prašymą socialinei pašalpai po £188/savaitę (taip vadinasi ir Conor McGregor jachta, tarp kitko), todėl snukdaužio, ar ringe, ar garde, gerbėjai purkštauja nesutikdami, bet tai man kas iš to jų biblijinio dantų griežimo – aš Goju-ryu sau turiu ir, man smagu be jų lėkštų nuomonių.

Šiaip gal kiek gaila, kad patingėjau pakeliui užeiti į lažybų kontorą, kai traukiau iš parduotuvės pilnais krepšiais – matydamas pagal vieną pozicijų lange pranešimą, kad Brexit glušiai rasistai ir nacionalistai stato už baltąjį 36 prieš 1, tai skambėjo garsiau nei tiesmukas pareiškimas apie “sukruštą nigerį“, dėl ko dabar ne vieną jų bus gedulas apėmęs (reiktų nueiti iki vietinio pub pasidairyti, kokias sporto temose ekspertines nuomones dabar reiškia vietiniai slyvukai), o man tik gaila mano £20 su ekonomikos tėvu Adam Smith reverse, nepadaugintų iki keturženklės sumos šiųjų ašarėlių sąskaita.

Tik pastebėsiu, kad jau kada dešimtame raunde tave pasiunčia į techninį nokautą, brangusis, tai nereiškia jokio atsitiktinumo, kas būtų įprastinio nokauto atveju – būna, pražiopsai, laimės dalykas, kam nepasitaiko. Tai ne antausis, po kurio gali eiti paverkti į kamputį.

Tai yra hierarchinis pamokantis šiknos atspardymas ir akivaizdus pažeminimas, nes iki tokio sprendimo eita nuosekliai grūdant snukį vėl ir vėl iki visiškos pergalės be jokių šansų atsitiktinumui ir feiso išsaugojimui (pun intended). Čia kaip šachmatuose visą partiją tyčia šachuotum, pakeliui tiesiog naikindamas priešininko figūras iki tuščios lentos, arba kortose uždėtum galutiniu kirčiu tūzų antpečius bei devynake šmaukšt per nosį – TKO yra panašaus tipo bokso kovos išdava.

Kiek gaila, kad dabar kone visų laikų geriausiu boksininku pagal 50-0 kovų santykį tapęs nugalėtojas turės tą nedidelį visada priekaištą, kad paskutinį sutvatino gi ne tikrą boksininką.

Bet, kaip teisingai pastebėta, jei į ringą įmesi triušį ir morką, tai vis tiek atsiras durnelių, kurie darys statymus, ir ne triušio kaltė, kad morką jis vis tiek sugraužė, nors šiuo atveju gal “morka“ greičiau “graužė morką“, nenutikus jokiam laimingam atsitiktinumui per pirmuosius trejus raundus, ir jau devintame raunde po ringą maklinėjus tirtančiomis, manykime, ne iš baimės, kojelėmis.

Amžiaus dvikova surinko rekordinį spoksotojų skaičių, rekordines įplaukas (iki kovos pradžios jau buvo kone $5 milijonai parduota už transliacijos teises) ir rekordinius honorarus šio šou klounams – nes visas dvikovinis sportas ir yra klounų arba beždžionėlių šou, ir sporto šiuo konkrečiu atveju nebuvo, tik šou iki kovos bei kasos aparato skimbčiojimas jos metu ir banknotų šnaresys po jos. Dalyviai irgi taurumo pavyzdžiais būti netinkami, ko tikėtumeis iš tradicinio kovinio meno: žolė ir moterų mušikas versus tatuiruotas girtuoklis ir niektauza – bet bokse ir UFC čia nieko naujo, čia jau jų tokia “tauri“ tradicija.

Tuomet ši amžiaus dvikova išties smagiau žiūrisi:

Tai va tiek apie sportą.

Eikite geriau savo labui kokia fizkultūra užsiimti – pabėgiokite, atsispaudimus ir atsilenkimus padarykite, ar pan. Vis bus daugiau naudos – ypač jums patiems.

O apie sportą aš ir toliau čia neketinu ką rašyti, jei jau klausiate, ir ačiū, kad paklausėte, ką galvoju apie vakarykštę amžiaus dvikovą. Bent jau, galvoju, gal derėtų po atostogų grįžti į šį tinklaraštį ir po kokį įrašą kas savaitę padaryti čia, ką manote?

Osu!

21 Comments

 1. Cit.: “Bent jau, galvoju, gal derėtų po atostogų grįžti į šį tinklaraštį ir po kokį įrašą kas savaitę padaryti čia, ką manote?“

  Džiaugčiausi, jei taip iš tiesų būtų, t.y., iš tiesų būtų po įrašą bent kas savaitę. 🙂 Nes jau pasiilgau Tavo įrašų..
  Tarp kitko, mūsuose (t.y., Vilniuje) nuo rugsėjo 2 d. prasideda (na, bent jau formaliai) savigynos kursai.Aš bent jau pirmą dieną ketinu nueiti ir pasižiūrėti, ką ten dėstys. 🙂 Ir jei neprieštarausi, po paskaitos (ar treniruotės, ar seminaro, ar kokia ten forma tie kursai bus) atbėgsiu pasiklausti kompetentingos nuomonės į Tavo blog’ą. 🙂

   1. Tikrai ne Krav Maga, nes kursų vedėjas – karateka ir aikidoka viename asmenyje. 🙂 Šitą žinau tiksliai. O kas konkrečiai bus, tai pamatysiu, kai nueisiu. Dabar sunku pasakyti.

    1. Panašu į mano kohai iš Goju-ryu Tomą Dambrauską – tuomet būtų krav maga, nes tuo jis labai dabar susidomėjęs, sprendžiant iš FB. 🙂

      1. Tomas, bet ne tas Tomas. 🙂

       Aš esu FB apie šitą straipsnį atsiliepęs trumpai, nes buvo Delfyje dar publikuota, bet dabar galvoju, kad reikia atskira rubrika į tinklaraštį įdėti kiek išplėtus, jei įdomu.

      2. Deja, to vyruko, kuris žada vesti tas treniruotes, vardas ne (šv.) Tomas, o (arkangelas) Gabrielius. 🙂 Na, bet pažiūrėti, kas ten vyks, manau, verta. Todėl ir nueisiu pažiūrėti, kas ten per treniruotės. O grįžęs pasikonsultuosiu su blog’o Autoriumi, ar verta reklamuoti.

       P.S. Paprasčiausiai nenoriu reklamuoti niekų. Jei bus verta reklamuoti, tai pareklamuosiu viską, O jei nebus verta reklamuoti, tai, manau, kad geriau nežinoti, kas ten buvo ir kur tai vyko.

        1. Gabrielius yra Karatė (Šotokan) ir Aikido (Ivama riu) šioks toks žinovas bei kaunietis ( 😀 ), persikėlęs į Vilnių. Jis Vilniuje iš viso (čia kaip Karatė-ka ir Aikido-ka) mažai kam žinomas. Aš jau nepamenu, ar Tu dar buvai fightclub. lt forume, ar buvai jau išėjęs, kai jame buvo toksai Shoshin’as. Tai to Gabrieliaus nick’as tam forume. 🙂

         1. Tai ir Tomui Dambrauskui panašiai būdinga – atėjo iš ivamistų pas godziukus. 😀

          Dėl fightclub.lt patikslinsiu: pirminį projektą kūrėm mes abu su Saxum – mano užpildymas ir įsukimas, o Ričkos, kaip kompiuteristo, buvo techninė dalis. Vienu momentu požiūriai išsiskyrė (aš norėjau šviesti ir kelti supratimą, jam patiko primityviau ir prie masių, nes pats į “filosofijas“ neįkerta) ir po to jam užsinorėjo garbės (logiška – aš gi frontmenas, nes pusė komentarų, ir dar ilgų tokių, yra mano, o jo nesimato), todėl vieną dieną mane ištrenkė labai negražiu ir tokiu šlykščiu būdu, palikdamas mano įrašus ir straipsnius, tačiau dar kelios dienos iki tol atjungęs galimybę prie jų prieiti (nes būčiau gi ištrynęs), o į reikalavimą viską ištrinti – nereagavo ir dar su chebra sukiršino (toks ištrenkimas su apsidraudimu). Po to tiesiog perdarė iš kovosklubas.lt į tai, kas yra dabar, ir tai išties jau yra jo projektas ir visa garbė bei pinigai yra pelnytai tik jo, nors ir atsispyrė nuo mudviejų abiejų darbo ir mano, kaip sakiau, pirminio įdirbio. Galima buvo išsiskirti draugiškai ir ne tokiu šlykščiu būdu, jei jau požiūriai į strategiją ir perspektyvas nesutapo (man visai monopenisialu MMA ir sportiniai kovos menai, kaip ir jam tradiciniai), bet gal ir nebuvo galima, realiai dabar žiūrint, nes koks supratimo lygis – tokios ir skyrybos pagal “atAtinkamas paniatkes“. Ne, tikrai nepykstu – man netgi jo, jo draugelio Askos (kuris man pavyduliavo žmonos ir džipo – LOL) bei klaipėdskų gaidukų netgi kažkiek ir žmogiškai gaila, bet negali pykti ant kūdikėlių, kad į pampersus šika, nes kitaip dar nemoka.

          Tad ne, nežinau jokio Gabrieliaus, nes Byvio ir Tešlagalvio lygio diskusijos manęs niekada nežavėjo ir netraukė, tai nemačiau ir reikalo ten po to kažką skaityti ar juolab lankytis, kai negaliu vis tiek komentuoti – atsirado mano šis tinklaraštis, kuris natūraliai nuėjo temų gilumu į kosTmosą™, ir kur suprantančių, ką kitąkart parašau apie peripetijas ir kontekstą, daug tikrai nėra, o skaitytojų irgi todėl tikrai nedaug – jų per pirmus mėnesius kovosklubas.lt netgi daugiau iškart turėjo, tad komercine prasme Ričkos sprendimas buvo, be abejo, teisingas, ir to netgi tada aš neneigiau. O ir nevystau aš šio tinklaraščio taip, kaip galėčiau – man po tos istorijos praėjo noras kažką ta linkme daryti, ir net jei būtų atsiradęs kas nors, kas pasakytų, “nu davaj padarom, bo aš techniškai viską padarysiu“, tai pasakęs gi vis tiek būčiau ne, nes patirties jau yra negatyvios.

          Tiesa, dabar panašus siūlymas nuskambėjo dėl buriavimo, ir nors aš skipper.lt domeną išpirkęs, bet nekrutinu ta linkme nieko – būtent dėl tos patirties su kovosmenai.lt. Su technine komanda (pradžioje filmavimas ir montavimas – man paprasčiausiai neįdomu šie techniniai dalykai) daryčiau nebent youtube kanalą apie kovos menus, bet labai viską tiksliai pareigose ir nuosavybėse reglamentuočiau iškart dabar bei būtų kanalas tik angliškai, tai irgi neturiu tam motyvacijos – geriau čia rašymus kas savaitę tęsiu, ir kitos savaitės tema bus… sveikinu rugsėjo 1 dienos proga gi! 😀

          1. Cit.: “Tad ne, nežinau jokio Gabrieliaus…“

           Tada Shoshin’o (Gabrieliaus) tikrai nepažįsti, nes jis buvo Šotokan Karatė vienas iš trenerių Kaune, o Šotokan – tai tikrai ne Godziu-riu. 🙂 Bet tiek to. …
           Ačiū už išsamų paaiškinimą dėl konflikto, kuris kilo tarp Tavęs ir Saxum’o. Aš girdėjau apie tą konfliktą, bet kažkaip jam didelės reikšmės neteikiau ir juo plačiau nesidomėjau.
           ***
           Šiaip Gabrielius – vyras neblogas, bet pirmas blynas, mano kuklia nuomone, prisvilęs ir smarkiai (čia jau pradedu dalintis įspūdžiais iš pirmosios treniruotės/seminaro 😉 ). Kadangi jisai yra Karatė-ka ir Aikido-ka, tai, kaip jau supratai, jo dėstoma technika yra Karatė ir Aikido mišinys. Pati technika neblogai veikianti prieš girtą žmogų ar prieš kokį nors paauglį, bet prieš rimtą užpuoliką nepadės.
           Ir apskritai treniruotės lygis buvo gana žemas. Pvz., vien ko vertas toks perliukas – merginos su ilgais ir aštriais nagais (buvo ten keletas merginų), o Gabrielius jas moko taisyklingai sugniaužti kumštį (taip vadinamąjį Sei-ken). 😦
           Iš parankinių priemonių – apskritas nulis, netgi maltų pipirų nebuvo. 😦
           Iš psichologijos – irgi apskritas nulis (nors žadėjo bjaurybė, bet pažado netesėjo), juolab jokių konflikto deeskalacijos technikų nebuvo. 😦
           Žodžiu, aš pats lankysiu ir toliau, nes daugiau nėra kur rasti partnerių, su kuriais galėčiau pasitreniruoti, bet kitiems tų Gabrieliaus treniruočių/seminarų griežtai bei kategoriškai nerekomenduoju (ir adreso, kur jos vyksta, nenurodau). Jeigu turite pakankamai pinigų, eikite geriau į Krav Magą. Vis daugiau naudos bus.

          2. Kai kurie draugai mums visai ne draugai – klasiką supranti kitąkart per vėlai. 🙂

           Kas dėl savigynos, tai čia šių dienų paradoksas: kovos menas, kuris netinka savigynai. Nes išties meno paskirtis yra teikti estetinį susižavėjimą ar žadinti estetinius jausmus (kartais ir negatyviai, aišku), tad su praktika ten išties mažai – kovos menas tai ar koks vaizduojamasis. O tai ir jo technika tokia visa. Aš gi žinau, kiek lietuvių nindzės per Aską prikniaukė idėjų nuo manęs (nors buvo pradžioje, kad jam geranoriškai padėjau, parodydamas, kur nepilna teorija ir ką kuo dera papildyti), tai jei čia pradėčiau metodinę medžiagą dėti, tai visokie gabrieliai labai papildytų ir savo aiki-karate “savigyną“. Todėl dedu lyg tarp kitko – intelektualiniai vagys labai tingi daug vargti skaitydami, ir kai nėra ant gatavo, tai nepajėgia daug nugvelbti. 😀

           Žodžiu, pavaikščiosi pasportuoti, kaip supratau, nes geriau nei nieko. Ačiū už atsiliepimą.

 2. Cit. : “Žodžiu, pavaikščiosi pasportuoti, kaip supratau, nes geriau nei nieko.“

  Na, taip. 🙂 Beje, pats Gabrielius yra gan sąžiningas vyrukas (aš jį gerai pažįstu), tik tiek, kad jis, matyt, dėsto tai, kas veikia būtent jam pačiam. Bet kadangi daugiau nelabai ką sugeba, tai ir bando pritempti prie savo asmeninės patirties kitus.

  Cit.: “Ačiū už atsiliepimą.“

  Tai prašom. Nėra už ką. 🙂 Ačiū ir Tau, kad daliniesi savo sukaupta medžiaga, leidžiančia man kur kas geriau susiorientuoti, kas ir kaip.

   1. Gerardai, man atrodo, kad galėtumėt ir pats nusipirkti šitą knygą:

    O tada pakeliauti per visus kovos menų klubus Vilniuje ir pasižiūrėti, kas ir kiek ten atitinka tą knygą. Ir pasirinkti tą klubą, kuris tą knygą atitinka labiausiai. 🙂 Kaip Jums mano pasiūlymas skamba?

    1. pasiulymas neblogas, tik nemanau kad per viena ar keleta uzsiemimu butu galima pamatyti ka kovos menu klubas daro. As kazkada buvau kursus praejes pas sensei Bob Honiball ir man labai patiko. po to buvo pereita i Goju Ryu, o dar veliau lankyta ir BJJ. Deja trauma sujauke visus planus, ir teko abieju kovos menu atsisakyti. Dabar gydytoja leidzia po truputi grizti i sporta,tad ir svarstau, kur ir kaip pasiduoti. amzius mano ne jaunuolio, tad koki Muay Thai ar MMA, ar kick box jau nepatemciau 🙂 grizineti i Goju Ryu, ar ieskoti savigynos, ar is viso pereiti i tai ci.
     Sitas klausimas mane ir kankina siuo metu.
     Tad ir ziurineju, domiuosi, ieskau kur galeciau save realizuoti, ivertinus man galimybes 🙂
     P.s.
     Beje kravmaga netraukia, nes kazkaip su kolegomis kovotojais nesame per daug geros nuomones apie kravmaga 😦

     1. Kravmaga, išvertus iš hebrajų “prasta karate“, bent jau skiria dėmesio taktikai, ko nerasi dažniausiai kituose savigynos kursuose, kai dėsto parėję iš sporto ar kovos menų. Bet reikia žiūrėti, kokios krypties kravmaga (nes yra begalė klonų kaip ir karate atveju) ir koks instruktoriaus lygis (paprastai jie ten turi ekspertinius 5, bet retas iki eksperto pasiekia, tačiau jau dėsto).

      O Bobas ir taiči dėsto, tarp kitko, ir labai neprastai – jo ir Simonos mokiniai per pirmą Lietuvos atvirą ušu čempionatą geriausiai pasirodė (ir ilgiausiai trukę taolu atlikimai, aišku).

      1. Rugpjuti sensejaus klausiau del tai chi, tai kazkaip nelabai noriai, dabar pagrindinai kaune veda uzsiemimus 😉 aciu kolegos uz patarimus.

       1. Bobui taiči išties yra tik papildomas užsiėmimas prie Goju-ryu, nors jis abu dalykus atlieka puikiai. Ir netgi buvo kiek nemaloniai nustebęs, kad poreikis buvo didesnis taiči, nei jo Goju-ryu. Bet jis vis tiek širdies gilumoje yra karateka, o ne taičistas, tai nestebina, kad nenori labai tapti pastaruoju, ribodamas savo dėmesį ir dėstymą.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s