Karate? Jabitute…

Lietuvos Šaolinio abatas Tomas “Lapinas“ Lapinskas yra piktas ir negeras žmogus. Išvis nedorėlis ir besarmatis.

Vat pažiūrėkite, ką jis man atsiuntė:

Čia išties yra viskas, kas blogai su sportine karate. Pridėkite dar spygaliojančią užkietėjusiais viduriais aerobikos pižaminę Rika Usami, kuri, neva, atlieka kata – ir turėsite visą komplektą priežasčių, kodėl žmonės renkasi studijuoti ir praktikuoti kažką kito, o ne karate. Karate – kuri yra geriausia utilitarinė civiliokų savigynos veiksmų sistema!

Ir neguoskite savęs visokie Kyokushinkai ir išvestinių iš jos sistemų gerbėjai – jūsų kovos dažnai irgi primena prakaituotų begemotų pasibaksnojimą nuvytusiais linksmakočiais.

Aišku, Tomui irgi pasakysiu, kad jo sanda yra tiesiog patiuninguotas kikboksas (kuris kažkada vadinosi full-contact karate kickboxing), bet jie iš tų kovos namų, kurių lentynose enciklopedija, kai kiti teturi tik kulinarijos knygas. Geriausiu atveju. Nes šiuo – tiesiog skrajutes iš šiukšliadėžės šalia pašto dėžutės apie nuolaidas artimiausioje kebabinėje arba plastikinius langus ir šarvines duris pigeu™.

Mano jaunystėje (nors aš ir dabar dar nesenas – gi nesu amžiuje, nes amžius, primenu, yra 100 metų), tai jei kažkas paprašydavo užrūkyti ir atsakydavai, kad nerūkai, o tas provokuodavo klausimu, tai gal boksininkas, dažnai užtekdavo pasakyti, kad ne, karatistas – ir palikdavo ramybėje. Nes tais laikais karatekos išties spardė šiknas boksininkams. Dabar tas atrodo tokia pačia realybe kaip “Ežiukas rūke“ yra mokslo populiarinimo dokumentika apie gamtą.

Tai kaip nebus tas Tomas nedorėlis ir piktybiškas, kai man tokie klipai sukelia tik mizantropijos priepuolį ir egzistencialistinę krizę?

5 mintys apie “Karate? Jabitute…

  1. Be abejo, guosti nebandysiu, bet paklausti vis tiek norisi. Na, užsiima žmonės karatebika (kitas tokio užsiėmimo variantas vadinasi taibo), sveikatą sustiprinti nori, svorio numesti. Kas gi čia blogo tame, kad Tau sukelia mizantropijos priepuolius?

      1. Reklaminis brand’as. 😀 Pavadintų, pvz., karatebika, tai žmonės nesuprastų, kas tas yr, ir į užsiėmimus neateitų. O kai pavadina “Karatė“, tai visi žino ir supranta, kas tai yra, ir ateina, užsirašo, lanko užsiėmimus.

        1. Gal todėl karateka ima vengti vadinti karate: tai kudo, tai karate-jutsu, tai tiesiog mokyklos pavadinimu pavadina. O geriau išvis anuos pižaminius vadinti yabitute, o ne karate.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s