Dar apie peilį

Augustas (redakcijai vardas žinomas) yra, ko gero, kantriausias mano karate ir savigynos temų skaitytojas – neatbaidė jo net mano sukvailiojimas Seiikan tinklaraštį įlieti į SkipperLTU.

Bet kad dabar atskyriau vėl, kaip tą padariau su Punkonomics, tai kas ciesoriaus – ciesoriui, o mes žmonės paprasti, mums apie kulnu į dantis šuolyje suktuku geriau rašyti, ar ne?

Jo klausimas buvo susijęs su štai šiuo klipu – pažiūrim:

Ir klausė jis mano nuomonės.

Ir mano nuomonė iš esmės palanki – aš daugmaž pritariu instruktoriui.

Rašau daugmaž ne todėl, kad labai su kažkuo nesutinku, bet kad klipas ištrauktas iš visumos, ir aš išties nežinau, ką jis dar dėsto, ir kame jo idėja. Iš to, ką matau čia, jis teisus – tokio tipo atakos išties yra liūdnos savo pasekmėmis aukai. Ir galimybių apsiginti išties nėra tiek daug – vienas iš variantų yra nusukti galvą, kaip jis rodo, jei rankos pasiekia, bet irgi nėra šimtaprocentinis. Sugriauti apatinę struktūrą būtų kitas variantas, bet irgi nei geresnis, nei blogesnis.

O kai laisva ranka palietė jau kūną, tai net ir nematydamas užpuolikas paprastai subadys. Iš esmės tuo “rankų lipnumu“ arba “taktiliniu regėjimu“ remiasi visos artimos kovos (in-fighting) sistemos – ir vinčunis, ir mano miela Goju-ryu karate. Ir kuo šitos sistemos yra geros tokių staigių ir glaudžios distancijos atakų atveju – irgi ne šimtaprocentinė garantija, bet žalą patirsite mažesnę.

Dėl ko dar esu šiek tiek atsargus vertinime, tai tame, kad šio tipo ataka tėra tik viena iš penkių pagrindinių.

Taip, jei reikia beatodairiškai užpulti ir subadyti savo auką, kuri nėra ginkluota arba ginklu nereikia leisti pasinaudoti (šaunamasis ginklas yra dėkle arba lenktinis peilis tik kišenėje, ar bent jau laisva ranka gesini jo ginkluotą ranką), tada ši ataka yra pagrindinė. Kaip suprantate, čia geriausia gynyba yra prevencija, kad nereikėtų gynybos jau atakos metu – tam reikia galvos, o ne prijomų.

Bet šio klipo kontekste ir šių sąlygų ribose – instruktorius atliko darbą gerai, papasakodamas apie tokią ataką ir kas laukia ją patyrus. Toliau jos užkardymo ar gynybos klausimas, manau, liko už šio klipo ribų. Kaip ir kiti atakų peiliu būdai. Tema tai platesnė gi.

Būkite saugūs. Ir atsargūs su aštriais įnagiais. Ypač, kai jie yra nedorėlio rankose ir jūs esate jo regos lauke, šiam gromuluojant tokios atakos mintį.

Osu!

15 minčių apie “Dar apie peilį

 1. Atgalinis pranešimas: Et… karate ne karate | skipper_ltu
 2. Kaip sake sensej bob, purkst asarinemis dujomis ir begti. Bet dazniausiai be cautious.

  1. Kitąkart geriau iškart bėgti, nes dujos nesustabdys (jos tik atima laikinai regėjimą), o ranka jau įsikibęs jis gali ir subadyti.

 3. Smagu, kad grįžai į senąjį Seiikan tinklaraštį. 🙂 Na, o dėl instruktoriaus, tai va jo svetainė:

  http://richarddimitri.com/

  Jo sukurta mokykla vadinasi Senshido (Google Tau padės, jei jis sudomino, o Youtube’ėje yra ir daugiau jo klipų). Man tik klausimų kilo, kad instruktorius nemoko, kaip išvengti tos griebiančios užpuoliko rankos. Juk jei užpuolikui nepavyktų sugriebti aukos, tai tokio tipo ataka peiliu (ar nebūtinai peiliu) turbūt neįvyktų.

  1. Jį aš žinau virš 10 metų. Ten visaip su juo būta. Visumoje vis tiek daugiau teigiamo, manau.

   Ataka įvyktų, nes įsikibti tik instinktyviai siekiama, kad kūnas nepabėgtų. Jei tik numuši tą ranką, tai nereiškia, kad apsiginsi, nes gal kaip tik atsidengsi. Jei pats tą ranką sučiupsi – to atakai irgi pakaks, kad subadytų. Todėl labai nesifokusuočiau ant gynybos prieš tuščią ranką, kaip ir jis to nedaro.

 4. Žinoma, labai fokusuotis į gynybą nuo griebiančios rankos neverta. Bet man tiesiog kilo toks klausimas, o kas būtų, jei užpuolikui nepavyktų sugriebti aukos. Ir nusprendžiau paklausti Tavo nuomonės. Na, atsakymą gavau. Ačiū.

  P.S. Ale, gi Tu šį instruktorių ilgai žinai. Aš pats jį vos tik prieš pusantrų metų atradau. Tai ir gilinuosi po truputį, ką jis dėsto Youtube’ėje ir kitur.

  1. Aš jį per Marc MacYoung, a.k.a. Uncle Animal, žinau, kurį žinau dar seniau. 🙂 Kas liečia peilį – Dėdulė Gyvulys yra man autoritetas. Dar ir keiktis išmokė angliškai vaizdingai.

     1. Truputį gaila. 😦 Nes man labai norėtųsi pasižiūrėti, ką siūlo Marc’as MacYoung’as, kai užpuola užpuolikas, kuris ginkluotas peiliu.

         1. jei kojas greitas turi 🙂 nebutu peilio, tai kartais variantas ejimas i artimesni kontakta su priesininku, kad jis turetu maziau laisves savo veiksmams

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s