Taisyklė Nr.1

Posted: 2016-04-12 in Savigyna
Žymos:, ,

Skaitytojas Augustas sako, kad mažai rašau apie savigyną ir realių situacijų analizę. Tai štai jums klipas pirmiausia.

Aš jį radau iš pradžių Facebook, ten pasidalinau komentarais ir dabar galvoju, kad perkelsiu čia.

Kada aną kartą rašiau apie nelabai ramų vakarą darbe, tokių va pacukų kaip šiame klipe buvo ne vienas, o keturi (kiti buvo žiopliai, tai net neskaičiuoju – o vaidmenimis gaujoje gal reiktų atskiro aprašymo, kas dar nėra tiek svarbu).

Tik tada aš padariau atvirkščiai, nei klipe auka. Kas tikrai šiems beždžionėms (šokėjams – žr. toliau) buvo netikėta.

Pirma taisyklė iš trijų: neneikite realybės.

Taip, tai tikrai vyksta su jumis. Taip, tikrai gali baigtis kaip klipe po šito beždžionių šokio (tai yra darbinė sąvoka, naudojama savigynos specialistų, neturinti bendro su odos spalva – šiuos šokius šoka ir baltieji, ir juodieji).

Paauglystėje man tai kainavo sulaužytą nosies pertvarą ir chronišką slogą iki šiol. Gaidys buvo jo pavardė. Pamokos išmoktos, jūs mokykitės iš manęs.

Būsite donskiais – dar gali išmušti akį arba palikti invalidu, jei visiškai traumuositės griūdami. Nes ne visi smūgius atlaiko dar neprarastoje sąmonėje kaip aš. Šitai moteriai klipe nepasisekė, sąmonę prarado po smūgio, o juk jos masės išties pilnai pakaktų šitam šikniui stuburą perlaužti (ir šiaip tai būtų geriausia, kas jam galėtų nutikti).

Paskaita baigta, eikite dabar treniruotis. Nes bėgimas madingas.

* * *

Aišku, istorija turėjo tęsinį – po to, kai pasidalino klipu facebook, šunsnukis buvo sulaikytas ir jam policija pateikė kriminalinius kaltinimus.

Vis tik moteris savo sveikatos pilnai neatstatė. Taigi, bet kuriuo atveju yra geriau prevencija, nei gydymasis po to.

* * *

Kai kurios relikos facebook ir mano komentarai į tai:

Alexandra: kas per nesąmonė? Kodėl visi sėdi ir nieks nereaguoja?..

Neigia tikrovę. Apsimeta, kad jiems tai nevyksta. Donskio sindromas. Pezės po to “be pykčio“ moralizuojančiu tonu.

Alexandra: man tai su ku patikėti, kad čia nesuvaidinta.. nu ta prasme, žmogų atjungė, o visiems dzin? aš apie tuos, kurie ten visi sėdi. Nu negali būti žmonės tokie abejingi… (arba čia aš tokia naivi?)

Ligita: Užvakar pamačiau šitą filmuotą medžiagą, bet pamaniau, kad fake.

Deja, gali, ir dažniausiai tokie išties yra. Tolerancijos iškreiptas suvokimas kitąkart pasiekia tokį abejingumo laipsnį, kad jei tavęs neliečia, tai išvis nereaguoji, kada skriaudžia kitą arba kada kažkas pažeidžia viešąją tvarką. Nes kitąkart reikia pykčio ir agresijos, kad tai sustabdytum, bet šios savybės yra nepriimtinos.

Na, ir plius dar baimė.

Ir ne, čia nėra fake, pats patyriau tokias situacijas ne kartą, ir kaip tai būna. Todėl aną vakarą ir klijavau negrą į stulpą “be palauk“. Dar būčiau delsęs, būtų jis arba jo makakų gauja ir peilį išsitraukę.

Ligita: O kaip elgtis teisingai tokioje situacijoje esant moterimi?

Pasišalinti kuo greičiau ir be kalbų.

Motiejus: arba p*sti iš tazerio ir išmokti krav maga

Visa tai neturi jokios praktinės vertės, jei neigi realybę, kad tai išties vyksta su tavimi.

Egle: Nu ten ta bobele tai kaip ir homeless ir apsinesus, tai ir jos kaimynai nereagavo. Ne tai kad as pateisinu bezdzione.

Todėl jie ir renkasi aukas, kurios yra bejėgės ir neįgalios nebūtinai fiziškai, bet reaguoti į akivaizdžią (bent jau man) agresiją ir abuse.

* * *

Taigi, viena iš esminių trijų taisyklių, kurias suformavo Peyton Quinn, ir yra, primenu:

Neneik, kad tai išties vyksta su tavimi.

Ir ne, savaime, kad apsimesi, jog ne su tavimi, kad tavęs neliečia, kad praeis savaime – nepraeis savaime. Paprastai toks ignoravimas veda prie konflikto eskalavimo iki smurto fazės.

Reklama
Komentarai
  1. Augustas parašė:

    Perskaitęs tai ir kiek pamąstęs bei kai ką prisiminęs iš savo praeities, supratau vieną dalyką – visi (be jokių išimčių) chuliganiški antpuoliai ant manęs vyko kaip tik tada, kai aš būdavau atsijungęs nuo realybės, pvz., būdavau išsiblaškęs, užsisvajojęs ar tiesiog sprendžiau kokią nors intelektualinę problemą (ar matematikos uždavinį, jei veiksmas vyko dar mokyklos laikais) arba tiesiog naivuoliškai maniau, kad tai savi, nes buvo daugiau mažiau pažįstami, ir kad jie nepuls, nors ir buvo agresyvių signalų iš tų chuliganų pusės. Beje, buvo netgi tokių atvejų, kai intuityviai jaučiau, kad kažkas negerai su tuo mano pažįstamų būreliu, bet to, kaip agresyvių signalų įvardyti nesugebėjau, nesupratau, kad tai buvo būtent agresijos signalai. O ir tikėti tuo, kad mane tas būrelis gali užpulti, nelabai norėjau. Tikriausiai pats žinai gi, kaip būna, kai keletą kartų praeini pro tuos potencialius užpuolikus nepaliestas, tai taip ir norisi galvoti, kad ir dar kartą praeisi neliestas, ir nepasisaugai, netgi ignoruoji visus tuos signalinius įspėjimus, kuriuos siunčia tavo paties akys, ausys ir intuicija. Kitaip sakant, atsijungi nuo realybės, panašiai kaip ir ta dama arba jos aplinkiniai iš klipuko.

  2. Joris Malinauskas parašė:

    Augau gana agresyviame Kauno rajone. Tai stengdavaus pakeisti santykį, kad nebūtų tik “chebra prieš mane“, o įtraukti daugiau veikėjų, arba chebros viduje sukelti abejonę chebros vientisumu. Pro šalį eina koks šiek tiek matytas žmogus ar kitas vaikas – garsiai su anuo pasisveikinu ir einu į jo pusę. Nei jis mano draugas nei mane gintų, bet chebra pasimeta, jau tarsi aš ne vienas. Arba iš chebros kuris nors matytas, gal pvz vaikštome į tą pačią parduotuvę, – linkteliu jam, sakau labas, ir nueinu – jau chebra ir pasimeta, gal aš ano draugelis, gal pažįstamas. Jeigu dar ano vardą žinau, tai garantuota sėkmė. Šito vaizdelio atveju tarkime chebra visai nematyta, iš kito rajono, o vis tiek jeigu ta moteris stotųsi ir ne šiaip viena bandytų pasišalinti, bet ir šalia esančiai moteriai sakytų eime, palikime juos, – jau chebra ir suabejotų kad galbūt moteris ne viena.

  3. Augustas parašė:

    O antra šio puikaus straipsnio dalis kada bus? 😀 Labai jau norisi paskaityti tolesnes straipsnio dalis.

  4. […] temas dera pabaigti, ir ne vien, tikiuosi, skaitytojo Augusto džiaugsmui, aš sugalvojau, kad užuot išmėtęs po […]

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s