Svarbu smūgis (2): antroji diena

Fuck you! – rėkia balta aristokratė juodai kaimynei daugiabučio kieme. – You’ve got no manners!

Linksmai rytas prasidėjo. Honvedas eina tikrinti teritorijos ir perimetro. Praneša per raciją radęs įsibrovėlį.

– Raportuok!

– Voverė.

– Nužudyti.

– Patvirtinu.

Bet gal žudyti nesinori po vakar, nes akivaizdu, kad komandos nuotaika gera ir panaši į mano – viskas dzin, kultūrinis šokas praėjo. Nors ne veltui sakoma, kad negirk dienos be vakaro.

kill

Asociatyvi iliustracija iš advanced.worth1000.com

Užbėgdamas įvykiams už akių pasakysiu, kad išėjome kvatodami iš viso galutinio absurdo, ypač fakto, kad moteris vairuoti negali. Nes vat negali, nors ir nevaikšto nindzės uniforma vilkėdama gatvėmis (tiesa, vilki kitokią uniformą, bet subtilesnę, nei kad jų vyrai).

Aš jau sakiau, kad jų visų automobiliai yra ne tik minivenai, bet ir gerokai apibrozdinti šonai bei vos besilaikantys, kartais prilipinti lipnia juosta, apdaužyti buferiai? To dar, matai, tik betrūko, kad dar ir moteris vairuotų. O jei taksi firma atsiunčia moterį vairuotoją vietoje kokio pakistaniečio dėdulės (nežinau kodėl, bet jie visi kažkodėl yra uncle)?

Paprašė moters vairuotojos neįleisti, bet ši jungtinė angliakalbių (nepainioti su šachtininkais) karalystė yra pirmosios žmogaus teisių deklaracijos tėvynė (Magna Carta vadinasi), tai už tokią diskriminaciją tiesiog licencijos netektum.

Sudėjus kitus nesusipratimus, ir anaiptol ne darbinio pobūdžio, akivaizdu, kad trečią dieną sės mūsų ir jų žydai derėtis, kaip toliau būti. Kaip komandos vadas pilnai suprantu, kad liksiu kraštinis finale, bet man ne pirmiena (todėl ir esu tokioms pareigoms skiriamas, kad galiu ne per asmeniškumus ir užgautas ambicijas į profesinius reikalus žiūrėti).

Blogiausiu atveju, tai pakeisiu darbą, ir tiek (arba darbdavys pakeis klientą, tai darbą turėsiu). Galop, man reikia jei ne gerų referencų, tai bent jau licencijos dirbant sulaukti, kaupiant anglišką stažą geresniam CV, o aš visada stengiuosi dirbti tiek ir taip, kad manęs, kaip darbuotojo, praradimas jaustųsi darbdaviui, nors nepakeičiamų ir nebūna. Mano komandos nariams todėl dar labiau dzin – jiedu turi licencijas, vienas jų ir darbą savaitgaliais baruose saugodamas, o ten valandinis atlygis ženkliai didesnis (plius, merginos, maistas ir ugninis gėrimas dykai).

Beje, kaip sakė pionierius Vodička Šveikui: nepasitikiu aš tais vengrų honvedais. Ir kaip gali pasitikėti savuoju, kai voverė gyva liko, įsakymas neįvykdytas?

Ir juolab, kad pagal jį antrasis irgi yra vengras, tik kažkaip ne vengriškai, o lenkiškai kalba, ir šiandien paaiškėja, kad iš Olštyno, ir ne joks honvedas?

Bendrai paėmus, vaikinai yra puikūs, ir bus gaila, jei komanda subyrės tik todėl, kad vieni žydai yra mažiau ortodoksai už kitus. Ir ne, su mokinukėmis viskas tvarkoje: puikiai išauklėtos, mandagios ir visada dėkoja už darbą – nuoširdžiai.

Ir, prisipažinsiu, kad tikrai nebūčiau pagalvojęs, kad mokyklos apsaugos organizavimas gali būti sunkesnė užduotis, nei kokio JAV prezidento vizito apsaugos organizavimas. Labai juokinga pagalvojus, kad tikėjausi sėdėti kojas ištiesęs ant stalo ir skaityti kokį romaną, kad iš nuobodulio nemirčiau. Tai čia kojas greičiau pakratysiu, o skaityti nėra kada.

Tikiuosi, kad laikinai, antraip – per mažai čia moka už edukologiją dėl kultūrinių skirtumų ir kliento ypatumų. Nes jei grįžęs iš darbo pirmiausia eini miegoti, tai dar klausimas, ar nepersidirbi.

Tiesa, mus šiandien jau inspektavo – yra tokia organizacija, kuri ir yra klientas, kuris rūpinasi visa britų žydų bendruomene, nors nesivadina niekaip panašiai. Nežinau kodėl, bet tas CST (taip ir vadinasi) tikrintojas kažkodėl ir dabar šypseną kelia.

Žodžiu, buvo darbe taip linksma, kad iki ašarų, o jų aš lieti nepratęs, tai tiek to teksto iki rytojaus.

1 mintis apie “Svarbu smūgis (2): antroji diena

  1. Toks niuansas kad del sarkazmo pradeda kenteti teksto vientisumas, ir minties gaudymas jau trukdo sklandziam glotniam skaitymui 🙂

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s