Savigyna nuo atakų peiliu

Klipas, kurį rasite žemiau, nėra skirtas silpnų nervų žmonėms ir nepilnamečiams. Iškart perspėju. Šiaip nors ir vyksta tikras, ne treniruočių metu nufilmuotas užpuolimas, kuomet užpuolikas ginkluotas peiliu, kraujo daug netykšta.

Turėtų suneraminti pats faktas (klipą aš radau FB, tačiau po to atkapsčiau youtube, kad galėčiau čia dalintis), kuris buvo prieraše prie šaltinio: užpultasis mirė po kelių minučių nuo dūrio širdies plote. Kai klipą žiūrėsite (o tą siūlau daryti keliskart), turėkite tai omeny.

Tiesa, užpuolikas bėgdamas pametė savo tapatybės dokumentą. Tai jei savo, tai kaip ir į kvailiausių banditų nominaciją pretenduoja, o jei ne savo, tai dokumento savininkas apturės nemažai nemalonumo su teisėsauga – nervai, advokatas, alibi ir pan.

Gerai, žiūrim, ką čia turim:

Atkreipėte dėmesį, kad užpultasis neprastai priešinosi visą laiką. Netgi atliko metimą. Dėl ko dabar imtynių šalininkai, visada besiremiantys prieš boksininkus ringo argumentais, kad nieko doro iš tų smūgių, kada gali parversti ant žemės, ir geras imtynininkas “visada“ laimi prieš boksininką “kovose be taisyklių“, dabar turėtų daryti bangą ir šaukti anesakeubl!

Netgi BJJ gerbėjai turėtų džiūgauti – juk kova, kaip ir “būna tikrose muštynėse“ persikėlė į parterį, nieko gero iš tų “karatistų“, kurie nemoka griūti ir kovoti ten, kur BJJ yra nenugalimi!

Betgi nelabai panašu, kad džiūgauti priežasčių yra daug, ar ne? Netgi faktas, kad užpultasis “apsigynė ir laimėjo“, labai trumpoje perspektyvoje reiškė tik tai, kad jis jau miręs, o užpuolikas pabėgo sau (čia perfrazuoju ekonomistą M. Keinsą, kuris sakė, kad ilgoje perspektyvoje tai mes visi mirę).

Dabar būtų labai protinga patylėti visiems riabkiniams sisteminiams ir panašiems ruskyno specnazo gerbėjams, jau nekalbant apie sijonuotų pižaminių šokius aplink barzdotą aikido stabą. Suglausti ausis turėtų netgi FMA (filipiniečių kovos menų) guru, nes kažkaip kova nebuvo nei kiek nepanaši į tą scenarijų, kurį jie atidirbinėja savo treniruotėse.

Nors gal kas nors ir piktinasi, sakydamas, kad aš perdedu. Taigi – “laimėjo“ auka, ar ne? Na, gal trūko kiek pasiruošimo pagal jų mokyklos (įrašyti savo) metodiką, nors visumoje kaip ir 80 proc. veiksmų buvo teisingi: išlaikyta distancija ir sučiupimas (deja, per ištiestą ranką reiškia, kad ir užpuolikas jus pasiekia per tą ištiestą ranką); atliktas atemi ir metimas; priešintasi ir apsiginta. Smulkmena tie likę procentai, nu.

Kada aš kalbu apie savigyną nuo peilio (o grėsmę nuo jo aš priskiriu penktam lygiui iš penkių, nors čia gal linkstu prie minties turėti kiekvieną lygį padalintą į žemesnį ir aukštesnį, tad peilis, kaip potencialiai mirtinas ginklas, surinktų 9 taškus iš 10, šaunamąjam ginklui esant 10 iš 10), paprastai sakau, kad sėkmė sėkmingai apsiginti aplanko tik… 3-4% užpuolimo atvejų.

Manimi netiki. Kai kas priešgyniauja, kad negi taip beviltiška, o jei jau taip, tai kam išvis atidirbinėti tą gynybą nuo peilio ir pan. Kai aš sakau, kad vis tiek verta, nes 4 yra daugiau už 3. Bent jau taip.

Kalbėdamas apie užpuolimus su peiliu, aš turiu bent keturis tokių užpuolimo tipus, kurių vienam priklauso ir aukščiau nagrinėjamas scenarijus. Ir turiu į tai savo sisteminį požiūrį, dėl ko esu prašytas pademonstruoti savo “sistemą“ (tikintis, ko gero, kokio nors stebuklo, ar kad susimausiu, bet kai parodau, lieka mano uke labai nepatenkintas, nes nieko, atrodo, ypatingo, o apsiginti šansų bemaž jokių – aha, šitie patys 3-4 proc.). Bėda tame, kad netgi tą scenarijų aukščiau galima paversti dar efektyvesniu užpuolimo metodu – tad nepadės nei tie 3-4 proc., ar kad “laimėsite“, kaip laimėjo klipe auka.

Netgi jei tie keturi tipai būtų vienodai paplitę, tai 25 proc. tikimybę turėtumėt dalinti perpus (apsiginsiu/neapsiginsiu), po ko liks tik 12,5 proc. – triskart daugiau nei sakiau, bet irgi ne kažin kas, ar ne?

Tad kam aš šitą tiradą varau, dėl kurios vieni pasipūtę sakys, kad tik giriuosi, o kiti įsižeis ir pasakys, kad aš nieko neišmanau, o jų sistema vis tiek veikia? Nes taip jų instruktorius, kurį už uolumą išmetė iš skerdyklos, sakė, o jis girtų muštynėse ne vieną užpuoliką yra pripjovęs, ne nuo vieno tokio ginkluoto apsigynės, bet į kalėjimą jo nepasodino, nes visais atvejais tai buvo savigyna ir teismas jį išteisno (netgi iki teismo nepriėjo, nes ten vat tokia savigyna buvo, kad aplink visi negyvi, tik jis vienas didvyris, aha).

Klipas naudingas apmąstymams, kas būna, kai būna ne pagal scenarijų, kurį atidirbi salėje.

Ir kaip to išvengti. Ir jei nepavyksta – koks tuomet planas B. Ir kad suprastum, ką ir kodėl treniruojiesi. Ir kiek vertas yra loumavašis ar gebėjimas eiti į kontaktą.

Skull sweat, baby.

18 Comments

 1. Nesitikėjo užpuolimo… 😦 Arba tikėjosi, bet ne peiliu, o kumščiais bei kojomis. Ir automatiškai vis tiek nepavyko atstatyti rankos, nespėjo užblokuoti užpuoliko rankos su peiliu, prarado daug laiko, kol savąją iš kišenės ištraukė. Pagrindinis moralas – negalima laikyti savo rankų kišenėse. Ką čia daugiau begalima pasakyti?

  1. Iš to, kaip priėjo, ir kaip pasidėjo savo gėrimą atrodo, kad muštynių, ar bent kažkokio “aiškinimosi“ tikrai tikėjosi ir laukė.

   Aš niekaip nesuprantu pabaigos – jau prasidėjus matosi, kad ginkluotasis peiliu sėkmingai net kelis kartus duria į krūtinę (ir paaiškinta buvo, kad mirė nuo dūrių širdies plote), tačiau subadytasis vis tiek sugeba toliau muštis, ir dar neghi kurį laiką pasivaikščioja, prieš susmukdamas – ir jokio sujudimo, nei jis pats, nei jo draugai nekviečia pagalbos. Kaip gi taip? Negi nesuprato, kad jį subadė? Ar kas ten vyksta?

   1. Cit.: “Negi nesuprato, kad jį subadė?“

    Tai čia jokios paslapties nėra – paprasčiausiai šalta. O kai šalta, tai kraujo apytaka lėtesnė, skausmas nejaučiamas arba jaučiamas gerokai silpniau nei tada, kai šilta. Ir, na, endorfinai, kurie išsiskiria streso metu, truputį prislopina skausmo jutimą.

     1. Na, pavyko man sumažinti darbo gerb.Sei-I bent vienu įrašu. 🙂 Liko parašyti tik keturis įrašus vietoj penkių.

    1. Man tai vis tiek paslaptis – negi šaltis gali skausmą tiek sumažinti, kad net nesuprastum, jog tave ką tik subadė?
     Suprantu, kad skausmą galėjo sumažinti kūno reakcija į stresą. Tebūnie dar šaltis. Bet iš to, kaip tas vyrukas sau vaikštinėja pabaigoje atrodo, kad jis visai dūrio nepastebėjo. Nežinau, manau jei mane kas pultų peiliu, ir aš sėkmingai pabėgčiau, tai greitąją kviesčiau menkiausio dilgčiojimo atveju.
     Galiausiai, gi ten visa krūva jo draugelių – negi visi tiek buki? Juk ir muštynės greičiausiai ne pirmos.
     Man labai keista.

 2. Cit.: “Tiesa, užpuolikas bėgdamas pametė savo tapatybės dokumentą. Tai jei savo, tai kaip ir į kvailiausių banditų nominaciją pretenduoja, o jei ne savo, tai dokumento savininkas apturės nemažai nemalonumo su teisėsauga – nervai, advokatas, alibi ir pan.“

  O tas užpuoliko pamestas tapatybės dokumentas tai greičiausiai yra suklastotas. Rusijoje gi veiksmas vyksta. Ten net suklastotas užsienio valstybės piliečio pasas grašius kainuoja. Tai ką kalbėti apie rusišką pasą ar kitą dokumentą.

 3. as aisku neturiu patyrimo siuo klausimu ir atsakymo, bet gerai prisimenu Sensei Bob pasakytus patarimus per savigynos treniruotes; matai paslepta ranka uz nugaros, turetumei pajusti (“gut feeling“), kad tenai gali buti ginklas (peilis, sautuvas ar dar kas nors) ir is karto vengti artimo kontakto, arba bent jau pasiruosti smugiui ta ranka.
  Sita video maciau anksciau, auka sekmingai gynesi, gaila kad jai ta kova baigesi tragiskai.
  O galetu gerbiamas Seiikan ivardyti kokie imanomi metodai apsisaugojimui nuo peilio? Tureti po ranka kokia lazda ir neprileisti zmogaus per artima atstuma? begti is karto pamacius ginkla (ar pamanius kad anas turi ginkla)? Apsivynioti rankas ir atstatineti ranka ginantis nuo peilio?

  1. Visų pirma, tai, ko gero, neleisti, kad būtų situacija, kada jau reikia galvoti, kad reikia saugotis. Jei taip trumpai. Technikos – taip, gali būti įvairios, tame tarpe ir išvardintos.

 4. klausimelis: O kokio velnio auka lindo prie to su peiliu?
  nes dabar zudikas gales sakyti: “smarkiai issigandau keturiu zaliuku, soko busenoje gyniausi savigynai isigytu peiliu. apgailestauju kad smugiai buvo mirtini.“
  Ar negali tai zudikui sumazinti teisine atsakomybe?
  nes kaip suprantu riba tarp savigynos ir nusikalstamos veiklos yra labai siaura.
  P.s. bet kokiu atveju lauksiu gerb. Seiikan komentaru, pamokymu kaip apsisaugoti 🙂 ir nemanau, kad situos blog’us skaito zmones, kurie linke nusikalsti 🙂

  1. Vat, tik kai koks skaitytojas sumažina poreikį rašyti man atskirai ta tema, tai būtinai ateis kas nors ir susidariusią situaciją pataisys taip, kad reikia rašyti kita tema, bet reikia. 🙂

   Riba gal ir yra siaura, bet aiški – jei taip vaizdžiai. 😉 Atsistumdau darbus prieškalėdinius ir sėdu rašyti. Manau, kad šitam tinklaraščiui daugiau skirsiu dėmesio kaip savigynos (ir todėl lietuviškai), o angliškąjį rašysiu apie Goju-ryu, kas man įdomu ir yra per aukšto lygio kad mūsų baloje būtų daug su kuo diskutuoti.

   1. Dekingas busiu 🙂 kalbant klasikos zodziais “Ne is savo godumo o yvkdydamas skaitanciu zmoniu valia prasau daugiau informacijos apie savigyna .. “ 🙂

   2. Stebiuosi kaip surandate laiko ir zaviuosi Jusu sugebejimais rasyti Blogus. Kaip supratau, tau dar ne tik si Blog’a rasote 🙂 Geru nauju metu ir lauksime nauju straipsniu ateinanciais metais 🙂

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s