Kelyje įniršę ruskiai

Esant einamąjai geopolitinei padėčiai skirtumo tarp ruso ir ruskio galima ir nebejausti, bet ruskis – tai ne šiaip rusas, o greičiau jau dvasinis būvis. Kartais mes ir savus vadinam litofcais – tai tie post-sovietikai, kuriuos rusai savo ruožtu savyje vadina sovokais. Tai tiek apie pavadinimą ir, neva, kažkieno nacionalinius jausmus žeidžiančią sąvoką.

O šįkart apie karą keliuose – žiūrim klipą:

Pažiūrėjot?

Vieni, girdžiu, sakys: ot taip jam ir reikia, žąsinui – pats užsirovė!

Kaip lygiai tą patį pasakė ir varšafkė™, filmavusi visą konflikto užuomazgą, kulminaciją ir atomazgą. Tad aukai ir jums patarimas – iš tiesų, jei ketinate eiti muštis, tai gal pasirenkite, kad iš tiesų reiks muštis? Nes – o vat kas tuomet, jei jūsų beždžionių šokių neišsigąs? Jei, tiesą sakant, kvietimo sušokti tango nepriims, o tiesiog duos į skudurus? Pasirengę gauti, ar, kaip dauguma kelių gaidelių ir nutinka, to mažiausiai tikisi?

– Mykola, einam žydų mušti!

– O tai jei jie mums atgal duos?

– O mums tai už ką?!

Kažkas vežiojasi beisbolo kuoką. Aš, kaip visureigininkas su stažu, turiu po sėdyne mačetę (vagys pernai per Helovyną iš garažo nukniaukė, kas vadinosi apie viską pagalvojusioje “sodininko peiliu“, tai nusipirkau geresnę, bet taip ir liko automobilyje, tiesą sakant). Bet netgi ir ateidami su katana ar dvirankiu landsknechtų kalaviju tarsi koks Duncan McLeod, galite gauti pagal vesterno programą who brings a knife to the gun-fight?

Tad ir neinicijuokite jokių muštynių, o jei kažkas tą jau daro, tai deeskaluokite konfliktą, ir jums bus sveikiau, ramiau ir paprasčiau. O jei ego nerimsta, tai užsiimkite kokiu Zen arba nueikite mišioms į artimiausią bažnyčią. Osu, t.y. amen.

* * *

Įdomesnė yra “nugalėtojų ir teisiųjų“ pusė, ar ne?

Juolab, kad minėtoji varšafkė™ mums pateikia apsčiai filmuotos medžiagos (jos komentarų geriau neklausyti – ar maža ką vaginina, nuo rusiško žodžio?)

Pirma, tai vat vėl ruskizmas išlenda visu gražumu: obosramsia, no nie sdamsia! (rus. apsitriesiu, bet nenusileisiu!) – nors ir KET nurodo eismo dalyviams pasitraukti į dešinę eismo juostą, kad netrukdytų eismui.

Tikrai ne jūsų reikalas yra “pamokyti“ kokį nors kelių gaidelį, kuris manosi esąs erelis ir nori lėkt, nori skrist (į pakelės griovį ar medį posūkyje  – kaip pasekmė to noro). Praleiskite. Duokite durniui kelią. Tegul kelių policija rūpinasi viršytu greičiu – jiems iš to gyventi reikia, ne vien prievolė pagal pareigas pridera (o tokioje korumpuotoje šalyje kaip Rusija, tai pragyvenimas iš kyšių už greičio viršijimą yra ženklus, kaip ir pas mus, deja, policija vis dar labiausiai moka tik greitį bauduoti, bet viskas perėjo į aukštesnį valstybinį lygį, nes pagrindinės investicijos iš ES fondų kelių infrastruktūrai nuėjo ne kaip juos saugesnius padaryti, bet kaip juose apriboti eismą ir sutrukdyti natūralų greičio srautą, prikuriant įvairių greičiui kliūčių, tačiau juk tema ne apie tai dabar).

Tarkime, man padeda susilaikyti nuo noro kažkam lekiančiam kelią tyčia blokuoti asmeninė patirtis, kada dėl nemokamos ir visuotinai prieinamos medicinos, gyvenant šalia Greitosios pagalbos (sic!) ligoninės, teko pačiam skubiai pačiam (įsivaizduokite šeimą, kuri šioje situacijoje neturi nuosavo automobilio…) lėkti per visą Vilnių (kurio plotas yra keturiskart didesnis už Paris proper!) iki Santariškių, vežant dūstantį vaiką – greičio apribojimai tuomet mažiausiai rūpėjo ir kiekvienas kliuvinys pakeliui atsiliepė tikrai skausmingu priminimu, kad gali ir nespėti. Tad ir nesiimkite spėlioti, ar toks skubantis jums už nugaros turi pakankamą priežastį nepaisyti greičio apribojimų – KET vis tiek sako, kad būtina rikiuotis dešiniau.

– Kame problema, ko jis vis dar šokinėja? – stebisi varšafkė™, kai jos pačios džigitas iššoko iš automobilio ir pirmas panaudojo fizinį smurtą.

Kalbėti apie tai, kad tas tvatino kumščiais nebesipriešinantį ir gulintį jau oponentą, kas visiškai nebėra jokia savigyna, ko gero, nereikia. Ar vis dar reikia?

– Molodiec, Serioža. Krutoj, bl.

Na jau tikrai malačius ir visas toks krūtas, aha.

Tad neteisinu nei vienos pusės, bet šis nugalėtojas turėtų būti teisiamas, kad ir ką sako patarlė apie tai.

* * *

Bet būna ir linksmiau:

– Vasia, kas tau dantis išbarškino?

– Ai, Saša, neklausk… Kempiniukas Plačiakelnis.

11 minčių apie “Kelyje įniršę ruskiai

 1. Įdomus variantas. Man, ačiū Dievui, kol kas neteko patirti tokių įvykių kelyje, neskaitant įvykio su ponu Storu, kuriame pagrindinis krūvis teko “paukštelį“ parodžiusiam mano bičiuliui ir kuris apsiribojo tik žodiniu smurtu, t.y. pavyko apsieiti be fizinio smurto.

  1. Nepamenu situacijos su Storu. Jis, tarp kitko, turi talentą žaviai ir natūraliai eskaluoti situaciją, kad paskui gaunasi “savigyna“ – yra ko pasimokyti. Gaila, keliai išsiskyrė.

 2. Sveiki,

  man pasirodė, kad tas paskutinis filmuojančios merginos „krūtoj, bl“ nebuvo adresuotas grįžusiam vyrukui, o labiau pasipiktinimo išraiška apie aną vairuotoją: „va, buvo kietuolis, ir gavo“.

  1. Tai taip ir yra – varšafkė ironizavo sumuštojo adresu, ką reikia suprasti, kad jos krušlys yra “krūtesnis“. Bet jei sumuštasis jau nebėra toks kietas, tada kietas yra mušeika. 🙂

 3. Kai kurie lietuviai turi keisto “onoro“: jei tave lenkia ne BMW, Mercedes, tai negalima leisti aplenkti saves, o butinai reikia padidinti greiti 😦 deja neteko ne karto vairuoti BMW, Mercedes, tad ir kartais kai lenkiu, lenkiamasis specialiai didina greiti. O tai deja erzina 😦

  1. Vairuoju Citroen C1, nes mieste man tokio ir reikia (o ir taip prekių pusė paletės telpta, tai darbui tinka). Tai tikrai ne vieną tokį “onorovą“ tenka sutikti. 😀

   1. todel kartais ir gaunasi, kad kai kurie zmones pinigais nepertekia, bet butinai perka BMW ar Mercedes (na is bedos Audi A6) 🙂

 4. Pirmo video atveju teko matyti ir skaityti, kad situacija buvo a la tokia: regikas vaziavo misko keliuku ir jie prisivijo ta juoda/kruta tacke. Aplenkti negalejo tai ir vilkosi is paskos kol isvaziavo i platesni kelia ir aplenke. Tuomet aplenktos juodos masinos dzigitams uzvire kraujas ir jie pradejo persekioti bei stabdyti regika. Tas bego kiek galejo, bet finale gavosi tai kas parodyta.
  Taip, kad cia ne ta situacija, kai velkasi 2 juostoje ir nesitraukia. Cia kaip tik – kiek galejo, tiek bego ir stengesi isvengti konflikto.
  Pabandysiu paieskoti pilno video.

  1. Nepanašu, kad labai jau taip ir stengėsi to konflikto išvengti. Gi nepasitraukė, nors galėjo. Ir galėjo neeskaluoti.

   Arba kaip sakoma, fuck you is not de-escalation technique.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s