Vovos PDG su Stepu

Be judesio natūros kūnas dūsta…
Čiuožki, čiuožki, čiuožki, čiuožki,
Pė Dė Gė kompleksui pasiruoš-ki!

– Antis Ir ko tu stovi taip keistai pasviręs?

* * *

Jaunimas gal ir nebežino, kas tas buvęs anuomet prie ruso PDG (rus. GTO) kompleksas. Raidės reiškia Gatavas Triūsui ir Oboronkei, kitaip tariant – Pasiruošęs Darbui ir Gynybai.

Iš esmės tai buvo fizinių normatyvų reikalavimai, suskirstyti į kelias pakopas pagal amžiaus grupes ir lytis, duodant įvertinimą balais, kurie visiškai atitiko anuometę mokyklinę vertinimo sistemą: 5 – puiku, 4 – gerai, 3 – patenkinamai, 2 – neišlaikei.

Turiu ir aš dar kažkur juos susirašęs, jei jus domintų, nors pamenu, kad prisitraukimų, tarkime, derėjo padaryti virš 12 kartų, jei norėjai penketo. Paskui pagal kitus patikrinimus (sprintas, 1 km bėgimas arba 3 km krosas, granatos arba kamuoliuko metimas, merginoms – atsispaudimai vietoje prisitraukimų; dar buvo šuoliai į tolį arba aukštį, o žiemos meto patikrinimai su slidėmis bei, mokykloms su baseinais – plaukimas) išvesdavę vidurkį.

sportbadges

Sovietiniai PDG ženkleliai: viršuje – civilių PDG atskyriai (III ir II, I buvęs raudonu, berods), o apačioje – kariuomenėje gaunami “kario-sportiniko“ ženkleliai su I ir II atskyriais (iš soviet-power.com)

Anuomet turėjau stiprų ketvertą – prisitraukimų dariau virš normos (prie namų miškelyje turėjom skersinį, tai gimnastikavome), bėgau šiaip sau (sprintas – ne kažką, 1 km išsišiepus iki “pompos“, o 3 km kažkaip normaliai paskirstydavau tempą, tad į 12:20 laiką dažniausiai tilpdavau), o granata arba kamuoliukas buvo prastai, bet išlaikydavau. Vat nebuvau sportiškas – nuėjau į kultūrizmą, bet ten kita juokinga istorija.

Taip, kompleksas visų pirma buvo skirtas mokykloms, kurios ruošdavę privaloma tvarka vaikinus karinei tarnybai – tai dabar Lietuvoje yra konkursas į kariuomenę, ir su ano meto PDG normatyvais net penketui gali ir nepakliūti, nebent pasirinktum KASP, kur normatyvai pažeminti.

Sovietų armijoje iš esmės turėjusi tarnyba prasidėti nuo atitikimo šiems PDG normatyvams ir stiprėti toliau, tačiau pirmus mėnesius gerai pavaikydavę, kad mažiausiai atitiktum tam PDG penketui. Su nuolatiniu neišsimiegojimu ir neprivalgymu bei alinančiu krūviu, tai nebemanydavai pirmą mėnesį esąs dar pajėgus išvis juos išlaikyti. Nes tikslas buvo ne sustiprinti fiziškai, o išplauti smegenis ir paversti paklusniu armijos varžteliu – dar laukė prieš akis dveji metai muštravimo ir jau tuomet fizinio tobulinimosi, o ne visi taip iškart į specnazus pakliūdavę.

* * *

Rusijoje susigriebta, kad jaunimas visai išgvėro, ir totalitarizmo karinei mašinai ima trūkti kokybiškos patrankų mėsos. Taip caras Vova nusprendė atgaivinti PDG kompleksą.

Kiek ironiška, kad tam PR pasikvietė Stepą – Steven Seagal. Sako jam: įkvėpsi mūsų komjaunimą pasiekti gerą sportinę formą!

O, toks klausimas, pačiam Stepui nereikėtų pirmiau tą formą atgauti? Vat smalsu, kiek jis pats nubėga ir per kiek? O prisitraukimų kiek padaro? O…

stepas

Pasiruošęs darbui ir gynybai – yo, hi five! (iš dailymail.co.uk)

O taip, sakysite, kam jam to reikia – jis kanfū aikido moka. Aha.

Tai jam gerai, kad moka. Prie jo dabar turimos masės, tai PDG ir nebereikia – ir taip gali pargriauti. Pilvu, tarkime.

Vat gerai pas mus Goju-ryu – ir pilvas yra meistriškumo indikatorius, ir fiziniai pratimai, vadinami hojo-undo (jumbi-undo gimnastika be svarsčių bei kigu-undo su svarsčiais ir įtaisais), yra praktikuojami, o ne vien užsiimama meninės gimnastikos kompleksais (kata), vadinamais šokiais be kardų (dar būna šokiai gaidžių peštynių stiliumi, vadinami kumite).

Nors gal ir nelabai gerai – jei moki aikido, taigi ir PDG nereiks! Nebent, kaip Stepas, ruošiesi uke (partnerius) mėtyti, tai reikia, kad tie po pirmo pargriovimų nesubyrėtų. Aikido PDG – Pasiruošk Daug Griūti!

Bet man vis tiek juokingi tie rusai su savo totalitarizmu – pas mus mokyklose fizinės kultūros pamokose tiesiog Švietimo ministerija, be jokio mūsų PDG (Prezidentės Dalios Grybauskaitės) PR, pasiūlė normatyvus, o mokyklos juos ir įgyvendina, be jokių pasirengimų darbui (būsimi IT specialistai turėtų išlaikyti gal kokį mainekraftinio žaidimo testą?) ar karybai, jei ir visuotinio šaukimo bei karinės prievolės nebėra.

Galima atsipūsti ir Pagerti Daug Gėrimų, plečiančių kraujagysles ir pažintis.

Osu!

* * *

O, tarp kitko: kadangi mūsų šalis yra netotalitarinė ir kultūringa bei taiki, tai Steven Seagal irgi atvažiuoja pas mus – bliuzą gros!

stepas2

Reklama neapmokėta, bet PLATINAM!!!!11, nes ir aš daugiau už mažos agrarinės šalies dainių akordų moku, jei ką… (iš bobe.me)

Smagu, kad renginys su juo vyks JAV Nepriklausomybės dieną – bus, matyt, BBQ, todėl Pasiruoškite Daug Gurgti.

Kitąmet, tikiuosi, atvyks padainuoti pas mus ir Kietas Riešutėlis Bruce Willis su armonikėle?

4 Comments

  1. Smagus ir linksmas tekstas. 😀 Tik va, truputį nesuprantu Stephen’o Seagal’o. Na, kam jam tas V.Putinas reikalingas? O po Krymo užgrobimo V.Putinas taps tikra antireklama S.Seagal’ui.

    1. Tai jis buvo nusitrenkęs dar iki Krymo. Be to, turint omeny, kaip Rodmanas į Šiaurės Korėją važiavo, tai trenktų depardjovų užtenka kiekvienoje šalyje ne po vieną.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s