2013-tieji tinklaraštyje

Posted: 2013-12-31 in Skelbimai
Žymos:

Be abejo, galite tiesiog peržiūrėti archyvus arba pasinaudoti paieška.

Tačiau metams užsibaigiant noriu pats peržvelgti, kokie 2013-ieji metai buvo šiame tinklaraštyje. Statistiką wordpress.com dar į paštą atsiųs ir aš ja šį įrašą, ko gero, gal vėliau papildysiu – ten iš esmės lankomumo rezultatai, parodantys, kiek čia esu skaitomas, o kiek tai veikiau yra balsas tyruose ir tik mano užrašinė, papildyta postringavimais.

Iškart sakau, kad 2013-ieji metai buvo produktyvūs – jūs irgi gaudavot bent po vieną įrašą kartą į savaitę, ir toji diena nusistovėjo antradieniais.

 • Sausis:

Buvau pernai apleidęs tinklaraštį iš viso, o rašiau trumpas pastabas bei komentarus susijusia tema į savo profilius socialiniuose tinkluose G+ ir FB. Po to dalį įrašų perkeldinėjau į čia, bet sausis taip ir pasiliko visiškai sausas, kaip ir 2012-ųjų gruodis, tad tarp 2012 metų lapkričio ir 2013 metų vasario yra tokia visiška informacinė skylė.

Trumpiausias metų mėnuo, bet įrašai vis tik yra keturi – yra tiek rimtų temų, tiek ir mikroįrašų. Man tai gražiausia, aišku, to mėnesio yra nuotrauka prie vieno įrašo, kad ir ką sakytumėt…

Trečiasis mėnuo, todėl įrašai tėra trys. Jie perkelti iš socialinių tinklų – aš vis dar nebuvau atnaujinęs rašymo šiame tinklaraštyje.

Šį mėnesį yra jau net trylika (!) įrašų! Pradėjau perkeldinėti įrašus, o iš Lietuvos išvyksta mano mokytojas Bobas. Vis tik, mano galva, įdomiausia šio mėnesio tema (o jos dvi!) yra apie Uechi-ryu karate istoriją: trys dalys apie fotografijas, per kurias atsiskleidžia stiliaus ypatumai, ir pats penkių dalių pasakojimas apie šią karate mokyklą.

Gaila, kad telefoną komentaruose palikęs šios karate instruktorius Andrius tolimesnių kad ir menkų pastangų vėliau neįdėjo, kad mudu susitiktume, lyg man (?) labiau reiktų kažkur lėkti ir prie kažko taikytis (vat vien tik apie Uechi-ryu čia rašau, temų trūksta, aha), o ne jam aš dykai jo mokyklai propagandą ir reklamą padaręs čia pratęsčiau – čia tikrai ne asmeninis užvažiavimas ar kaltinimai empatijos ar komercinės nuovokos stoka, tiesiog kvietimas pagalvoti apie bendradarbiavimo ir bendravimo modelį (jei aktualu, aišku, nes Šaolinio Lapinas, tarkime, čia būtų priešingas ir teigiamas pavyzdys, tad kas nori – randa ir atranda).

Panašiai produktyvus mėnuo – irgi net vienuolika įrašų. Ir temos įvairios: supažindinu su Isshin-ryu – dar viena iš kompaktiškųjų karate mokyklų bei Uechi-ryu giminaite; pradedu atskirą fitneso skyrių; tema apie kobudo, ir kaip siejasi su karate bei savigyna; yra gilesnė ir platesnė tema iš kelių dalių apie karate strategiją; ir pan. Netgi sunku išskirti, kuri tema įdomiausia (gal pastaroji?). Tiesiog puikus mėnuo!

Prasideda vasara, tad ir temos belikę tik penkios, tačiau – kokios puikios, mano manymu, temos! Juk užbaigiu prieš keletą metų pradėtą seriją apie Goju-ryu techniką “3+1 pricipu“; taip pat įvertinu, kiek svarbi yra kata – man ir vėl čia sunku išskirti, kuri tema šį mėnesį yra svarbesnė ir svarbesnė.

Pats vidurvasaris, nėra ko kiurksoti internetuose, tad temos irgi vėl tik penkios. Tačiau skiriu daugiau dėmesio savigynai bei gilesniam karate pažinimui – kuri karate, kai sakom karate, yra karate, tarkime? Ir kas yra tos go, ju, kiai bei aiki koncepcijos. Visa tai – per patį vasarojimo metą! Neperskaitėt tuomet – ko laukiat dabar?

Užtenka ir po temą į savaitę – vasaros nedaug belikę, nereikia kiurksoti prie ekrano, o griebti vasarą, kiek dar jos likę. Iš tų temų, ko gero, gal bus įdomiausia, dabar taip bežiūrint, apie atletiką ir karate, nors karate geeks and nerds turėjo labiau sudominti, kaip Shotokan sochin-gata perdaroma į Goju-ryu atitinkamą kata, jei tokia atsirastų ir būtų interpretuota pagal stiliaus ypatumus (yra ir bunkai!). Ir dar yra “rusiško Rembo“ serijalo apžvalga bei atsiliepimas apie šaudymą Biržuose.

“Vasara jau nubarstė pievų gėlėm tavo plaukus…“ – pirmas rudens mėnuo turi laimingą septynetuką temų, tačiau net trejetas jų yra tik skelbimai, skirti priminti apie prasidėjusį treniruočių sezoną, tad mieliai padėsiu ir toliau apie save pranešti klubams, kurie to norės. Panašu, kad Bobas grįžta, tad gal ir man, atsistačius po nugaros traumos, privedusius prie pasivažinėjimo greitosios pagalbos automobiliu iki ligoninės, būtų kur pareiti prie chebros. O kiti keturi įrašai ir trys temos yra skirti saifa-gata kombinacijos praktiniam (ir “nekanoniniam“) dešifravimui (bunkai); savigynai apie “lenk medį, kol jaunas“; ir vienai temai, kuri, kaip paaiškėjo kitą mėnesį, įkvėpė publicistą Ernestą Parulskį.

Irgi penketas temų, ir, manau, labai įdomių: čia karate mėgėjai ras praktinių įžvalgų, kaip kata tampa nebe “formaliais kompleksais“, o visiškai realia ir gyva metodika, pritaikoma kovoje (kumite); čia ir tema, kuo mano kungfu geriau už kito kungfu (jei geriau, aišku); tema apie tai, kaip patyriau asmeninį nušvitimą satori, sudėliojusį kai ką makaulėje ir atvėrusį duris naujam kovos meno suvokimo etapui; ir kad klūpojimas medituojant seiza nėra labai sveika praktika jūsų meniskams (bet už tai yra kinky erotikos fotografijų!).

Ketvertas temų, nusistovi reguliarus publikavimo ciklas. Užbaigiu temą apie kata, skirtą kumite. Publikuoju straipsnį, kuris įkvėpė aukščiau minėtą publicistą, kurio herojaus prototipu buvau ir aš (aha, iš kuklumo nemirsiu, nors ta kuklumo priešingybė yra mirtina nuodėmė). Kritiškas (nebūtinai negatyvus, tačiau šis žodis pas mus, deja, tik taip suvokiamas) požiūris apie vyraujantį bunkai “Du gaideliai“ stiliumi, pridedu daug klipų nuvargintiems raidžių. Ir keliu temą, kurią suprastų tik tie Goju-ryu praktikai, kurie pabandė kokybišką Baihe (baltosios gervės stilių).

Romos Katalikų Bažnyčia primena, kad gruodį su Adventu prasideda ir nauji liturginiai metai… Ai, kažką ne taip čia parašiau. Bet už tai yra mano reguliarūs ir kokybiški įrašai tinklaraštyje, nors su šiuo apibendrinančiu surasite prieškalėdinį ir mano išsikeltų fitneso tikslų apžvalgą – ko gero, ši fizinio parengimo tema jau taps viena iš sudedamųjų šio tinklaraščio skyrių, nors iki tol aš ją palikdavęs nuošaliau kaip “savaime suprantamą“. Įdomiausia, kad tai yra vienintelis mėnuo, kuriame nėra temų apie karate ir netgi kovos menus, o dvi temos iš keturių yra skirtos savigynai!

tunickchampagneAP_450x264

Tinklaraščio skaitytojai negali nešvęsti savo džiaugsmo dėl patirto skaitymo orgazmo (foto iš metro.co.uk )

Bet kuri tema per metus buvo įdomiausia, ar kurių temų trejetuką, penketuką ar netgi dešimtuką sudaryti, tai man pačiam nuspręsti sunku – nuspręskite jūs, ir galite savo sprendimu pasidalinti komentaruose.

Šie metai tinklaraščiui, sutikite, tikrai buvo puikūs, ir tikiuosi, kad jus, mieli skaitytojai, aš taip pat džiuginau, nors kai ką ir suerzinau savo nekuriais kritiniais pastebėjimais, nors jų akivaizdžiai per metus buvo mažiau, nei įprastai.

Kaip ir akivaizdžiai sumažėjo pamokslaujančių ir pamokančių man komentarų stiliumi “kas tu toks“ ir “ką čia aiškini, reikia taip“ ar pan. – pagal lankomumą nepasakyčiau, kad skaitytojai atkrito, bet pritilo, nes jau yra ką skaityti ir apmąstyti? Ir atsirado reguliarūs kokybiški trys komentatoriai, kuriems personaliai va dabar padėkosiu pagal jų slapyvardžius (vardai redakcijai žinomi) abėcėlės tvarka: Augustui, Brizui ir Lapinui – AČIŪ!

Jei taip, tai tikiuosi, kad mano švietėjiška misija 2013-aisiais pavyko. Kol kas nesu sau įsipareigojęs kitąmet rašyti taip pat reguliariai ir netgi į tarpus tarp tų reguliarių. Gal nebus po įrašą kas savaitę (stengsiuosi! – kaip sakoma Takeshi pilyje), bet turėtų bent tuzinas metams (tad po vieną mėnesiui) būti, ir šį įsipareigojimą laikykime minimumu.

Gali būti, kad vietoje kai kurių temų, suskaidytų paskirais įrašais, aš įdėsiu parsisiųsti tinkamu formatu parengtą e-knygą ar brošiūrą – čia ne dėl tekstų yra problema, kaip suprantate, bet grynai dėl praktinių iliustracijų prie tekstų (nebent išmokčiau geriau piešti, nors paauglystėje esu piešęs komiksus apie kungfu ir karate). Jei norėtumėt savanoriškai papozuoti iliustracijoms ir taip būti įamžinti, nes leidiniai gal nebus komerciški (jei taip, tuomet gautumėt ir honorarą už pagalbą – man paskui nesinori klausyti kunigo per išpažintį grūmojimo, kad pažeidžiu Dekalogo paragrafą Nr. 7), prašome duoti žinoti (intymaus nesiūlau).

Tad pakelkime šampės taures už puikius praėjusius 2013-uosius ir optimistiškuosius Naujuosius 2014-uosius!

Osu!

Reklama
Komentarai
 1. Augustas parašė:

  Na, pirmiausia, ačiū už tokį aukštą įvertinimą. Antra, ačiū už tai, kad sugrįžote į savo blog’ą, ir puikius straipsnius (ypač savigynos tematika). Trečia, ačiū už tai, kad padėjote susigaudyti painiame Karatė pasaulyje.
  Ko linkime Naujaisiais metais? Pirmiausia, žinoma, juodo diržo prie pižamos (čia kad būtų prestižas prieš visokius diržų gerbėjus). Antra, nesusigadinti sveikatos apsivalgymu (paskui reikės vėl mėtyti nereikalingus kilogramus 🙂 ). Trečia, blaivaus požiūrio į gyvenimą ir ramios nuotaikos per visus ateinančius metus (čia kad nesusuktų galvos visokie sukčiai ir intrigantai).
  Ko tikimės ateinančiais metais? Tai žinoma, naujų straipsnių (ypač savigynos ir prevencijos tematika) ir e-knygos apie Karatė. 😀 Ir nekantriai laukiame. 🙂

  • seiikan parašė:

   Ačiū už ačiū ir palinkėjimus! 🙂

   Dėl juodo, tai nesu tikras, ar aš jo dar noriu… Ego pamalonintų, bet _too late and too little_ jau.

   Ir laimingų Naujųjų! Sausio 7 dienai įrašas, be abejo, jau yra, ir tas įrašas apie Lapiną su jo čempionatu. 😉

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s