Ponai, chamai ir karatė

Markevičiaus grupės vadovu tapo Egidijuszas Nasewiczius, kresnas kvietinių ūsų savininkas. Jis, nieko nelaukdamas, paaiškino kursantams, ką jie veiks visą savaitę.

– Mokysimės karatė. Šį kovos meną galima išmokti per vieną dieną, jei esi labai gabus. Arba tenka mokytis visą gyvenimą, kaip man. O mes turime savaitę, kuri yra ilgesnė nei viena diena, ir visuomet gali tapti gyvenimu. Bent jo pabaiga.

Instruktorius šiek tiek stabtelėjo. Ir jam, ir klausytojams paskutinis sakinys pasirodė įtartinas, bet anglų visam būriui buvo antroji ir nemėgstama kalba, tad Nasewiczius tęsė toliau:

– Per šią savaitę išmoksim ir šlifuosim du karatė judesius: netikrą žemą mae-geri ir netikrą aukštą oi-zuki. Kitaip tariant, treniruosimės spardyti į kojas ir vožti į snukį veidą. Išmokę šiuos du judesius, galėsit apsiginti nuo, tarkime, dviejų stipresnių, bet netreniruotų girtuoklių. Arba nuo vieno blaivo, vieno blaivo… eehmm… vieno blaivo paprasto žmogaus. Na, tiesiog po šio seminaro nebijosite trenkti nepažįstamam žmogui į veidą ir gausit pranašumą prieš 99 procentus žmonijos. Pradedam. Klausimų yra?

– Ernestas Parulskis: Ponai, chamai ir karatė (Verslo Klasė, 2013m. spalis, 116-117 psl.)

* * *

Parulskis

Šiandien mano gimtadienis (beje, tekste minima Lenkija paskelbė Nepriklausomybę 1918 metais, taip pat baigėsi Pirmasis Pasaulinis karas), tad gal žurnalo redaktorius Aurelijus Katkevičius ir autorius Ernestas Parulskis nesupyks, kad ne tik pacituosiu, bet ir įdėsiu skenuotas puslapių kopijas (iliustravo Vilmantas Narečionis; deklaruoju: mano bendraklasės, buvusios ir klasės seniūne, sutuoktinis, tad čia visur tik asmeniniai interesai, pažintys ir asmeniškumai, aha) – jau yra naujas Verslo Klasės lapkričio mėnuo, tad kaip ir išėjęs iš galiojimo (nors ne tik šiuo straipsniu nepraradęs išliekamosios vertės!) žurnalo numeris.

Tekstas, be abejo, ne apie mane, nors iš to, ką cituoju, suprantate, kad aš (kaip ir neakivaizdžiai pats Master Ken iš Enter the Dojo) šiek tiek pakonsultavau autorių (papildymas: klipas). Netgi įdėjau aukščiau ir nuorodą, kur rasite pažodinę citatą, tad mainais tapau va jau kaip ir legendinis, nes kaip ir įamžintas (nors apimtimi nedidelė, bet kaip ir grožinė literatūra). Dabar kaip ir jau galiu ramiai numirti – gyvenimas, skaityk, pasisekė. Nors prie juodųjų ikrų pusryčiams taip ir nepripratau.

Aš siūlau perskaityti nuo pradžios iki galo. Ypač smagi pabaiga (tas karate prijomas vadinamas Nike Defense™)

Paveiksliukai didinasi ir atsidaro atskiruose languose:

Parulskis1 Parulskis2

8 Comments

  1. Tai sveikinimai gimtadienio proga, linkiu kitiems metams – kvietinių ūsų 😀 ! Pats tas, toks kūrinėlis, tokią dieną 🙂

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s