La dolce vita

Posted: 2013-07-16 in Savigyna
Žymos:, ,

Teisėjas Audrius Cininas savo paskyroje pasidalino vienos bylos medžiaga kaip penktadienio anekdotais prieš savo atostogas, o kadangi šioji yra labai gyvenimiška, manau, kad tiktų ir prie savigynos temos – taip temos paįvairinimui.

Kadangi ne visi jo facebook paskyrą matote (yra dar tokių, kurie be FB?), tai perkopijuoju čia:

* * *

Šiandien paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis byloje, kurioje V.S. kaltinamas pasipriešinimu policijos pareigūnui, pagal LR BK 286 str.

Vilniuje yra toks bendrabučio tipo namas adresu Kalvarijų 159. Policijos patrulias jį vadina „dom obrazcovoj kultury i byta“, o to bendrabučio koridorius „vzliotnaja polosa“. Šis pastatas turi nekokią šlovę dėl dažnai jame vykstančių savižudybių, nuolatinių konfliktų, asocialių gyventojų.

Štai kokius parodmus davė kaltinamasis, nuteistas už policijos pareigūno apkandžiojimą:

Kaltinamasis kaltu prisipažino dalinai ir parodė, kad kaltinime nurodytą dieną namuose su sugyventine vartojo alkoholinius gėrimus. Išgirdęs koridoriuje triukšmą išėjo iš kambario ir pamatė, kaip žmogus policininko uniforma laiko prispaudęs jo kaimyną E.. Kadangi E. yra geras žmogus ir niekam nieko blogo negali padaryti, o bendrabučio koridoriais šlaistosi visokie apsimetėliai, priėjo prie policijos uniforma apsirengusio žmogaus ir vykdydamas pilietinę pareigą pareikalavo parodyti pažymėjimą.

Tas žmogus pasakė „ateik, aš tau parodysiu“, o kai priėjo, papurškė ašarinių dujų. Dujos ėmė graužti akis, todėl nubėgo į virtuvę jų plautis. Žmogus policijos uniforma nusivijo, prispaudė, uždėjo antrankius ant vienos rankos ir bandė užlaužti antrą, bet kaltinamasis priešinosi, nes laisva ranka norėjo išsiplauti akims.

Galbūt tuo metu ir galėjo įkąsti pareigūnu, bet nėra tuo tikras. Galiausiai atvyko pastiprinimas ir kaltinamąjį su antrankiais nugabeno į policiją. Buvo neblaivus. Policijoje nustatė virš 2 ‰ girtumą.

arrested-drunk

(iš csclarklaw.com)

O štai ką pasakoja kaltinamojo sugyventinė.

Liudytoja L.S. parodė, kad kaltinamasi yra jos sugyventinis, gyvena bendrabučio tipo bute adresu Kalvarijų 159, 9 aukšte. Kaltinime nurodytą dieną su kaltinamuoju kažką šventė, vartojo alkoholinius gėrimus. Kažkuriuo metu V.S. kažkur išėjo ir netrukus koridoriuje pasigirdo triukšmas.

Koridoriuje pamatė sugyventinį besiginčijantį su policijos pareigūnu. Priėjo prie jų, norėdama išsiaiškinti kas vyksta ir apginti kaltinamąjį, tuomet pareigūnas pasakė „paimkite tą sūką“.

Kilo grumtynės, triukšmas, pareigūnas nusivijo kaltinamąjį į bendrą virtuvę, ten pargriovė, ėmė dėti antrankius. Atvyko dar vienas policijos ekipažas. Liudytoją kaip stovi – su chalatu ir šlepetėmis, – nugabeno į nuovadą, ten nustatė 3,14‰ girtumą.

Kaltinamasis visiškai nekaltas. Viskas įvyko dėl grubaus policijos pareigūno elgesio.

Reklama
Komentarai
  1. Augustas parašė:

    Moralas – tai turbūt toks: nesikišk, jei reikalas tavęs asmeniškai neliečia, juolab tada, kai esi neblaivus.

    P.S. Sorry, pamiršau girtumo laipsnius. 2 promilės – tai čia koks girtumas: sunkus ar vidutinis? O 3,14 promilės?

    • seiikan parašė:

      Žinai, kaip šitiems, tai, manau, buvo įprastinis girtumo laipsnis. Gėrė kartu, tai panašiai ir išlakė, tik moterys greičiau apgirsta, todėl tos promilės labai daug nerodo skirtumo – girtuokliai nusprendė prieš pareigūnus pakariauti, tai ir gavo, vaizdžiai tariant, liūlin.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s