Sportinė karate – olimpinė viltis?

Romanas FB pasidalino naujiena apie karate įtraukimą į olimpinę programą (ir velniam to reikia?…). Tame klipe Hitler-sensei mini va šitą mergičką – Usami Rika.

Abu klipus jau pažiūrėjot?

Fuck me running

Už tokią “karate“ reiktų kelio girneles laužyti. Ir kai sugis – išvis jas išlupti. Kad daugiau niekad (!) nekiltų pagunda daryti va tokią “kata“.

Čia kurioje vietoje matote metimus, užlaužimus ir smaugimus??? Pauzės – ne vietoje, maivymosi – per kraštus, supratimo, kas yra bunkai ir oyo – žemiau tatamio! O paskui dar stebisi, kad žmonės iš karate tyčiojasi, ir kad kata – “nieko nereiškiantis fitnesas“ arba gimnastika (taip, šokis be kardų, aha).

Čemionė. Pasaulio (sic!). Gėda žiūrėti.

Eik mokytis ir nebesivaidenk daugiau! Gal Okinavoje kokį dieduką rasi, kuris tau šitą seną (koryu) kata Kushanku (dab. Shorin-ryu stilius) pagal Chatan Yara (1740-1812) išdėlios!

Labai džiaugiuosi, kad IOC tad kata programoje ir netvirtins (nors Hitleris klipe aukščiau ir virkauja). Kai tokia kata – tai velniam ta kata?…

Nors aš ir šiaip nesuprantu poreikio rungtis kata atlikime. Kata – treniruočių metodas. Kur jūs matėte sunkumų kilnotoją, kuris išlenda ant podiumo ir rodo pratimus, kaip jis hantelius kilojo, o publika ploja katučių bei teisėjai vertina jo hantelių kilojimo grožį. Taigi sako iš tiesų – eik štangą išrausi, ir tada žiūrėsim, kiek ten susidaro kg. Kam įdomu, kaip tu atlieki kata, jei nieko nerauki, ką ta kata vaizduoja?

* * *

Tai dabar dar einu kumite pažiūrėsiu, kurį klipe irgi Hitleris mini – tik pagalvę pasidėsiu, kad neužmigčiau.

WTF???

Čia kas buvo? Aš kažko nesuprantu, ar kaip? Prastraksėjo dvigubą raundą, nieko nenuveikė, taškų po nulį, kažką už kažką įspėjo, į pabaigą atkuto – kažkuris tapo čempionu. Teisėjai balsavo, aha.

O gal galima SMS į tiesioginį eterį siųsti? Arba paskambinti mobiliu. Skambučių kiekis iš vieno numerio ribotas, skambučio kaina – viena jena be PVM. Balsuojam. Interaktyviai.

Užmigau triskart.

Bet tai aš sportinės karate ir nesuprantu – man ten viskas kažkaip juokingai atrodo. Ir nemanykite, kad aš geriau vertinu begemotų vestuvinius šokius, kurie vadinami fuflokontaktine karate. Na, pastarieji nors skauda-skauda daro, nors, kaip sakė jų idėjinis vadas Oyama Masutatsu – ne tik jaučio, bet ir ožio neužmuštų (nors kam tokia karate, kuri karves ir ožkas skriaudžia, tai aš irgi nesuprantu).

* * *

Tai va ir lieku prie tos minties, kad nėra ko karate daryti olimpiadose.

karate

Akurat (iš zcache.com)

Karate iš viso yra ne sportas (žinau, kad taip diduma žmonių ją tik praktikuoja), ir net ne smagi laisvalaikio pramoga (nors kodėl – jei tik žmonėms linksma).

Karate buvo sukurta traumuoti priešininką, kai tam yra reikalas ir poreikis, o ne šniūrėkais ar linksmakočiais matuotis, kaip ir kūno rengybai bei fizinei kultūrai, matyt, yra daug progresyvesnių dabar metodų. Laisvalaikiu pramogai irgi reiktų į kokius šokius eiti – na, jei lovai partnerio/-ės nenusikabinsi, tai nors sušilsi ir smagiai laiką praleisi.

Tik karate tai čia kuo dėta?

8 Comments

 1. Truputį baisokai pasirodė. Bet iš kitos pusės potencialūs chuliganai, kurie į “karatė“ (taip taip, iš mažosios raidės ir kabutėse) ateina “apsiginkluoti“, iš tikrųjų yra jau “nuginkluojami“. Tad ir čia galima įžvelgti kai kurių pliusų, o ne tik minusų.

  1. Tai kad jie veikiau į boksą eina. Į karate mokytis apsiginti ateina visai ne mušeikos, ir jau bėda, kad apsiginti taip ir neišmoksta… 🙂

   1. Manyčiau, truputį supainiotos lankytojų tikslinės grupės. 🙂 Nemušeikos dažniausiai eina į Aikido. O į Karatė (kaip ir į boksą, kikboksingą) eina kaip tik mušeikos, ir gal visai neblogai, kad pakliūva į “karatė“, o ne į tą tikrąjį, grėsmingąjį Karatė.

      1. Kad gal veikiau anekdotinį paaiškinimą iš paauglystės, kodėl ne boksas, o karate:

       – Nes negaliu žmogui į veidą ranka suduoti… Koja – kitas reikalas! 😉

      2. Cit.: “- Nes negaliu žmogui į veidą ranka suduoti… Koja – kitas reikalas!“

       Dabar supratau. 🙂 Ačiū.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s