Sanchin-gata: vartai į…?

Posted: 2013-03-22 in Karate
Žymos:,

Kodėl sanchin-gata vėliau už gekisai-gata? Juk paprastesnė, vos keli veiksmai? Kam šitaip Miyazato sudėliojo, užuot palikęs klasikinę tvarką, kuria mokė ir Miyagi: sanchin + kita bet kuri kaishu-gata, parinkta mokytojo?

Tiesa, ne Jundokan krypties mokyklose taip ir liko, tik “bet kuri“ pakeista į nuoseklią tvarką, kur gekisai, aišku, pirmiausia.

O tai kodėl ne saifa? Arba kodėl ne sanseru? O gal tiktų seiyunchin? Ar vertėtų pirmiau dėti shisochin, jei jų dinaminiai principai svarbiau už seiyunchin glaudžią distanciją?

Manau, kad Miyazato ne veltui tiek laiko praleido su Miyagi, šiam asistuodamas ir Okinavos policijos akademijoje (o paskui perėmęs jo vietą po mirties).

Sanchin

Miyagi Chojun tikrina sanchin-gata struktūrą (šioje prieškarinėje foto sanchin atlieka, panašu, Shinzato Ji’nan)

Sanchin yra kaip riboženklis – skiria tą “ai, čia tiesiog karate“ (tachi-gata, fukyu-gata, gekisai-gata) nuo Goju-ryu (visos koryu-gata). Iki čia mokiniesi to, ką mes ir įpratę manyti esant karate. Nuo čia – pradedi mokintis tai, kas yra ne šiaip karate. Ir ne dėl formalaus stiliaus, bet strategijos, taktikos ir susietų veiksmų, kuriais šie uždaviniai sprendžiami. Tai, kas ir padaro Goju-ryu, o ne karate.

Nors taip, sanchin pradedi mokytis kartu su gekisai, tiesiog kaip haishu-gata. Tik kata mokymasis niekada nesibaigiantis procesas, tai gali ir nepastebėti, kai mokytojas po gekisai pasakys, kad dar parodys sanchin – Goju-ryu pagrindų pagrindą.

Štai čia jums duris į opiumo rūkyklą ir atvėrė…

Reklama
Komentarai
  1. […] Sanchin-gata: vartai į…? […]

  2. […] jau apie sanchin-gata rašiau, kodėl ji yra vėliau už gekisai-gata, tai šįkart atkreipsiu dėmesį į vieną nesusipratimą, […]

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s