Douglas: prisiprašyti į snukį

Posted: 2013-02-12 in Sauga, Savigyna
Žymos:,

Jei paprašė išeiti – turi išeiti.

Bet įgaliojimus apsauginiai viršino (tas momentas, kai ima stumti už veido – nuo čia prasideda).

Jei priešinasi pasyviai (antras lygis), atsisako, krenta aukštielninkas ar dar kažkaip išreiškia “protestą“, tada gali imti už kojų-rankų ir su chebra išneši lauk bei paliekti už slenksčio (nors žinau, kad daugelis ginčys ir apeliuos į Konstituciją).

Fizinius veiksmus galima naudoti tik tuomet, kai yra aktyvus, o ne pasyvus pasipriešinimas, ar juolab – keiksmai ir įžeidimai žodžiu arba gestais (pirmas lygis). Apsauga paprastai dirba prie force continuum pagal principą “plius vienas“ (tad reikia lygius žinoti, kad galėtum ne tik SOP tiksliai vykdyti, bet ir po to parodymuose būti adekvatus ir nuoseklus, o iki to prieis). Ne apsaugos darbas su (ne)klientais tąsytis – policijai už tai moka.

Juolab, kad “pažeidėjas“ pasakė priežastį, ką ir kaip daro. Rinkti kainų informaciją – ne pažeidimas. Nesilaikyti vidaus taisyklių privačioje įstaigoje, net jei tai ir yra šios įstaigos vieša vieta – čia yra pažeidimas, todėl ir iškviesta apsauga, nes pardavėjoms (darbuotojams, kurie atsakingi už tos viešos erdvės privačioje teritorijoje tvarką ir priežiūrą) literatūriškai buvo pasiūlyta ledinukų čiupačiups.

Apsauga negali jo kaltinti vagyste ar kitais nebūtais dalykais, teisindamiesi, kam panaudojo jėgą, bet vis tiek pats turi paklusti jų prašymui išeiti – nesi pirkėjas, nesi klientas, o čia yra pardavimo salė viduje, o ne išorinė vitrina, tad jei šeimininkas sako eik lauk, tai ir eini lauk.

* * *

Šiaip jau, tikrai yra kitų priemonių išgrūsti neįtikusį lankytoją, nei kad apsauginiai klipe naudoja. Kai kurios iš viso be fizinio kontakto, kitos tikrai nepanašios į grumtynių veiksmus, kokius filmavo.

Mokyk juos ir mokyk…

aikido

Nepageidaujamas klientas išeina (Ueshiba Morihei palydi… – iš aikidosangenkai.org)

Bet apsauginių atranka labai atmestina, o parengimas – apgailėtinas. Viskas į sąnaudas remiasi, niekas su pigia darbo jėga nenori cackintis. Galop, bičus, greičiausiai, išmes iš darbo ir paims kitų iš gatvės, o geriausiu atveju – perkels dirbti prie monitorių, ir tiek.

Kita vertus, Douglas yra nuomininkas, apsaugą jie tik gauna kaip paslaugą su nuomos paketu. Jie paprašė apsaugos – apsauga atėjo ir visiems malkų pakrovė (ir jų priskaldė, kas be ko). Douglas administracija gal ir formaliai skųsis EuroCash1 paslaugos nepaslaugumu, bet pardavėjos pylos gaus daugiau, ir, galiu lažintis, kitąkart į kainų užrašinėtojus žiūrės pro pirštus arba apsimes, kad jų nemato.

Profesionalumo čia niekam nereikia, nes ir šiaip algos mažos, ir šalis saugi ir rami, tai niekas kvalifikacijos nekelia, nes ir nereikalauja. Laimėjusių šioje situacijoje nėra.

Reklama
Komentarai
  1. […] Douglas: prisiprašyti į snukį […]

  2. […] privatūs asmenys supainiojo bendras viešąsias erdves su bendromis privačiomis – žr. apie apsaugą Douglas parduotuvėje ir informacijos rinkėjus (nors ta informacija yra viešai internete, tai jų tas duomenų rinkimo […]

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s