Policija pataria: jei trukdo kaimyno auto… duokite snukin!

Visa situacija perša išvadą, kad teisė neveikia ten, kur teisėsauga nemato būti proaktyvi, palikdama pačiam piliečiui spręsti savo problemas, deja, ne visai teisėtais metodais.

Su rūkymais laiptinėse ir muzika naktį susitvarkė. Čia gi, kur aprašau žemiau – kol kas nemato problemos (arba tai – “buržujų bėdos“, kitaip tariant). Kaip suprantate, viskas susiveda tuomet į vandalizmą arba chuliganizmą (kūno sužalojimą), o po to, kaip sakoma, lauk kvietimo į teismą, nes va tada jau teisėsauga imsis veikti – tik kas iš tokios “pergalės“? Sutinku.

Todėl įdomumo dėlei įmečiau savo užklausimą į FB Lietuvos Policijos puslapį: https://www.facebook.com/Lietuvos.policija/posts/10151280743565272

Nematantys įrašo, skaito tekstą žemiau:

Noriu atkreipti dėmesį į vieną problemą (veiksmas Vilniuje), kurią nuo vakar ir savo FB aptarėm. Jau dėl rūkymo laiptinėse ir garsios muzikos naktį viskas tapo paprasta ir aišku: ar sučiups pažeidėją vietoje, ar ne, bet policija pagal iškvietimą atvažiuoja ir jam išrašo ATP protokolą, ir sprendimą ATP byloje tas gali skųsti po to administraciniame teisme per 20 dienų, rūkė ar ne.

Bėda yra dar viena: tarkime, kaimynas požeminiame daugiabučio namo garaže stato automobilį, kuris apsunkina įvažiavimą į garažą priešais (išvažiuoti paprastai lengviau, nei ilgai pirmyn-atgal brūžintis, kol patenki). Į prašymus patraukti ir nestatyti (du automobiliai ir du garažai trims automobiliams statyti, nes vienas dvigubas – bet vis tiek vienas auto “netelpa“) nereaguoja. Bendrija šiuo atveju kažką spręsti yra bejėgė (net jei ir pateikčiau protokolą, kur buvo svarstyta ir sutarta nestatyti priešais savo garažo bokso duris, jei kaimynai priešais arba šalia nesutinka).

Keliskart skambinta į policiją, tačiau 112 operatorės (skirtingos) informavo, kad policija šiuo atveju nevyks:

a) ne vieša vieta, o privačios, nors ir bendros (namo bendrija) patalpos;

b) trukdo ne išvykti ar naudotis savo turtu fiziškai, o tik įvažiuoti automobiliu (suprask, anokia čia problema?);

c) galima kreiptis į apylinkės įgaliotinį (o tuomet kaip sako meras Zuokas: “ir ką?“).

Yra koks nors sprendimas šiuo atveju? Kažkodėl esu įsitikinęs, kad pakaktų pranešimo ant stiklo su kvietimu atvykti į Giraitės g. 3 nagrinėti jo ATP bylą. Man ne paskirta jam bauda svarbi, o kažkoks kitoks, nesmurtinis, įkalimas į galvą bendrų erdvių naudojimo taisyklių. Ar turėčiau taikstytis su jo noru pažeisti mano teisę naudotis savo turtu (garažu) be streso kada aš to noriu, o ne kada jis geranoriškai tą leis?

Pastebėsiu, kad jei aš pastatyčiau priešais savo garažo duris, tai pravažiavimo neliktų, ir pusė garažų negalėtų per mus irgi naudotis, tai negi dabar turiu skubėti pastatyti “pyrmas“? Nesu linkęs nei niokoti svetimo turto jo motyvacijos padidinimo tikslais, nei daryti net ir lengvus kūno sužalojimus (nors techniškai jo atžvilgiu tą padaryti būtų visai nesunku), kad susiprastų, nes sakymas ir rašteliai nebepadeda.

Ką patartumėte? Bylinėtis civiline tvarka yra per brangu ir neefektyvu, lyginant minėtas neteisines alternatyvas (rašau atvirai, kadangi vis tiek jų nenaudosiu). Ačiū iš anksto už atsakymą.

Atėjo atsakymas į FB nuo Lietuvos Policijos, kuriuo dalinuosi:

Mūsų specialistų patarimas būtų toks: jei šis automobilis tikrai trukdo eismui (tą atvykę pareigūnai turi matyti ir konstatuoti), Jūs galite kviesti policiją ir šį automobilį nutemps. Jei BPC operatorė nesiunčia pareigūnų, galite skambinti tiesiogiai policijai, tel. Vilniuje 271 9401-Vilniaus kelių policija, arba tel. 271 7966-Policijos departamentas.

Antras, šiek tiek ilgesnis variantas… Jūs surenkat bendrijos narių parašus, kad toje vietoje reikia nubrėžti geltoną liniją, suderinate pasirašytą raštą su kelių policija ir toje vietoje atsiranda geltona linija, už kurios pažeidimą policija baudžia nustatyta tvarka.

Ir mano komentaras:

Lietuvos Policija, ačiū už atsakymą. Ir telefonus. Turiu aš juos, tik nelabai tai ką keičia, tiesą sakant, nes išbandytas reikalas – kaip sakiau, tai ne viešosios, o bendrosios erdvės, todėl į civilinį ginčą, kai aš tik negaliu (dar atsistoję to betrūko, kad aiškintų, kad galima, nors pastangų ir reikalauja) patekti, o ne išvažiuoti, policija nesikiša. Jau rašiau: su rūkymu ir triukšmu požiūris pasikeitęs, o čia – ir toliau nematot problemos.

Antra, tą liniją tektų per visus garažus paišyti ar tik priešais maniškį esančiam, nes čia “tik man vienam trukdo“? 🙂

O paskui stebitės, kad komentaruose siūlo tik vandalizmą ir chuliganizmą. Nors užtektų įspėjimą su kvietimu į Giraitės 3 užkišti vieną kartą, ir nebenumetinėtų mašinos, nes žinotų, kad antrąkart gaus baudą.

Ką gi, į snukį tai į snukį.

Kadangi daugiau komentarų iš jų nebuvo, o Lietuvos Policija blogai nepatars, tad išvada tokia ir lieka, kad jie nebyliai pritaria tokiam pasiūlytam variantui. Nes bejėgiai, suprask (paprasčiau sakant, ne jų kiaulės ir ne jų pupos – turi jie ką ir be viešosios tvarkos bendrose savininkų patalpose palaikymo veikti).

kim

Suvalgyk snikersą! (foto iš 4chan FB)

Mano patarimas jums  gi yra priešingas: nemuškite ir neniokokite svetimo turto!

Nepažeidinėkite įstatymų. Nes tada bus policija proaktyvi jūsų subinės atžvilgiu, ir bus teisūs.

1 Comment

  1. Atgalinis pranešimas: Plikledis | Seiikan 誠意館

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s