Piktas kelyje

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius, kuris visokeriopai palaiko ir ginklų savigynai teisę, priminė man penktadienio nutikimą, į kurį buvau jau numojęs ranka.

Atvažiavus į Borjomi organizuotą pikniką prie Baltojo tilto ir parkuojantis automobilį (Citroen C1 – tiek ten jo ir tėra), už manęs priverstas stabtelėti merso banginio vairuotojas (nes iš priekio važiavo automobiliai), labai persiuto tokia “nepagarba“ jo transporto priemonei (ne pirmą kartą, tik, pastebėsiu, kodėl mersus paprastai Vilniuje vairuoja rusai?). Dar pagalvojau, kad man kairį priekinį žibintą sukals savo auto užpakaliu, nes pralėkė ir paskui staiga pavarė atbulas, kol aš tiesinausi, įsisprausdamas į tarpą tarp kitų automobilių (jo netilptų, bet jis ten ir netaikė – kalba ne apie “mano vietą užėmei, aš pirmesnis buvau“).

Pažiūrėjau, kas ten skeryčiojasi, bet keiksmų neišgirdau, kadangi per tokius karščius, nuo kurių smegenys ne vienam lydosi, veikia salone kondicionierius, o ir Visada Radijas pasakojo apie ekologinę bibliotekininkystę (nemeluoju – tikrai tokia tema!).

Supratęs, kad aš jo negirdžiu ir jo konvulsijos mane domina lygiai taip pat, kaip ir vieno tokio nuopisos kovotojo su bibliotekininkėmis estetinis balvoniškasis skonis pradėjo rodyti gestus, kad aš, suprask, atsisukčiau langą (kvailelis, C1 yra su visais įmanomais “navarotais“, kurie buvo įmanomi užsisakant, ir dalies jo “prabangusis“, greičiausiai, net neturi, todėl langai kilojami elektra, o ne rankenėlėmis, kaip pas jį, matyt, bet kai kurie žmonės perka pavadinimus, o ne transporto priemones).

Net neketinau leistis į jokius beždžionių šokius ir diskusijas, kieno linksmakotis ilgesnis (ir taip žinau, kad mano, bet jis gali išsitraukti ir pasimatuoti, jei nebijo akivaizdžiai nusivilti).

road rage 620

Iš kelio, kalės!!! (foto iš cbc.ca)

Bet tada supratau, kad čia yra tipažas iš tų, apie kuriuos minėtas ministras rašė kaip apie kalėjimo kamščius – pirmojo tipo.

Ne, čia nebuvo tipinis viarslinykas su nepamatuotu ego ar pasikėlęs pacanėkas, sukrapštęs pinigų mašinai, pietaujantis pas mamą, o benzinui pinigų gaunantis iš tėvo.

Čia buvo toks, kokį paprastai buvote įpratę matyti prieš 15-20 metų laikraštyje, kur prie foto parašoma “sulaikytas pagal prevencinio užkardymo įstatymą“. Blogiau, kad visiškai ne banditiškos išvaizdos.

Su tokiais net nesimušama.

Tokie paprasčiausiai nušaunami vietoje, jei kelia rūpestį (ir čia Okuličius buvo visiškai teisus, net jei formaliai, sako, pažeidė būtinąją gintį, kuomet šaudė į parkritusius ant žemės – galėjo ir kontrolinius šūvius daryti, tiesą sakant, nes tokie neperauklėjami).

Tad, kad jis aiškiai matytų, aš pakėliau savo telefoną prie ausies. To jam pakako, kad nešdintųsi šalin. Man tik nepakako protelio numerį prieš tai dar surinkti… Bet mano gestas buvo įtikinamesnis už jo – tas yra faktas.

Todėl patarimas: jei bus toks ar panašus road rage incidentas ir jums, nesivelkite į ginčus, neįrodinėkite savo teisumo, nesitikėkite, kad apsieisite tik savo iškalbos ir hiperbolių pademonstravimu, ar kad mokate rodyti vidurinį pirštą ir žinote triaukščius keiksmažodžius bei įvairių gyvūnų beigi paukščių pavadinimus – skambinkite tučtuojau 112. Ir jei manote, kad incidentas gali turėti pasekmes, tai kreipkitės į artimiausią policijos nuovadą. Pagal ATPK, tai ne jums reiks įrodinėti, kad grasinimai turėjo pagrindą, o jam, kad jis norėjo tik paklausti kelio į biblioteką, kad galėtų paskaityti joje “Mikę Pūkuotuką“.

Nes prieš tokius nelaimėsite – bekompromisis smurtas yra jų tėviškėlė, kur jūs esate pasiklydęs našlaitis. O jums reikia pareiti į namus sveikam ir gyvam, užuot įrodžius savo teisumą dėl KET ar kokias nors teises, kurias nusikaltėliams paprastai visai nebūtina toleruoti – nusišvilpti jam. Ir jei toks sustoja, tai esate arba kliūtis jo kelyje į reikalų tvarkymą, arba jis turi laisvo laiko patvarkyti jus ir dabar nuobodžiauja; ir tik karštis priverčia žmones pamiršti, kokio velnio jie kur važiavo, kad įsiveltų į visokių “kibiriukų vairuotojų“ traiškymus.

Suprantama, prisiskambinti 112 galite ir nespėti, todėl jei gyvenimo būdas jus dažnokai suveda į tokias situacijas, tai įsigykite ginklą savigynai – geriau atbaido, nei išmanusis telefonas prie ausies, o policija irgi ne per akimirką atsiras (kita vertus, kuomet skambinama, paprastai konfliktas jau būna per toli nuėjęs).

O draugas, dirbantis su šitų padugnių reabilitacija Lukiškėse, buvo teisus – jei jau Achremovas, pasodintas iki gyvos galvos, išėjo gyvas neseniai į laisvę, tai tokių žmonių, kurie vėl manys, kad jiems niekas neturi teisės užstoti kelio, dar padaugės, ypač po lygtinio paleidimo ir amnestijos.

Tarp kitko, net jei jums šauna mintis ne “ar“, bet tik “kaip“, ir staigiai primetat geresnes alternatyvas vietoje beždžionių šokių, tai primeskite ir dar vieną – jis irgi gali būti ginkluotas. Tad nesivelkite į konfliktus ir nepumpuokite savo teisių juose – teko po to ne vieną praeitame gyvenime tvarkyti, kuomet auka pati prisiprašė pasturgalio išspardymo, apeliuodama į savo “teises“ ar “o ką tu man padarysi, gaidį?“

Ne, kol kas nepirksiu pistoleto. Juk ir durnių šaudymo dar neįteisino, o kamščių išmušimas kamščiams dėl kamščio – nėra priežastimi apsikrauti papildomomis pareigomis, ne vien teisėmis. O tokie šiknos kamščiai anksčiau ar vėliau arba būna savų nudobiami, arba vėl tampa zonos kamščiais.

Tad nebūkite ir šiknaskylėmis – mandagumas dar niekam nepakenkė (nors kartais sandėlininkai ir vairuotojai, matau, bando suvokti mano “rafinuoto prašymo“ esmę).

O apie karštį ir visokius smurtinius nutikimus jo pasekoje, aš turiu daugiau istorijų. Tik tema kita.

1 mintis apie “Piktas kelyje

  1. Atgalinis pranešimas: Plikledis | Seiikan 誠意館

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s