Sensei 60!

Vakar klube pažymėjom mokytojo ir trenerio Bob Honiball 60-tąjį gimtadienį.

Kadangi filmavo (operatorė yra vardu Olga, jodinėja, ir dar kalba prancūziškai; na, taip – nepraėjau pro šalį nepakalbėjęs gi), tai turėtų būti reportažas ir per TV, o ir bus su laiku youtube. Prie progos nuoroda pasidalinsiu, nes kol kas nesumontuota.

Aišku, norėjo Simona, kad pakalbėčiau prieš kamerą (man tai neduok pavalgyti, tik duok papliurpti), bet tai, sakiau, geriau paimti kelis interviu iš skirtingų stilių, nei mane vieną, nes juostos pritruks, o po to teks daug montuoti išmesdinėjant, o bus gaila gi… Tad nenusifilmavau, o va vynelį ir užkandėles tai padegustavau. Tortas buvo labai geras!

Pradžioje pasirodė taiči mokytojas Wang (ar Hwang?) su kardu – svečio teisėmis. Po to pasirodė jau Bobo taiči grupė, atlikusi pusę trumposios formos – užtruko 10 minučių… (neperdedu, nes laiką nuėmiau!). Ne, aš nežinau, kokią žolę rūko.

Tada Bobas turėjo parodyti taiči kompleksą su kardu… ir va čia Simona iš jo treniruočių kardą atėmė, pasakiusi, kad tai – neteisingas kardas. Tas nesuprato, kas čia vyksta.

Ir viso klubo kardu tada Simona atnešė ir įteikė jam tikrą (aštrų!) taiči kardą, paprašiusi dabar atlikti viską jau su tinkamu. Bobui buvo siurprizas, nes nesitikėjo tokios, jo manymu, brangios (kaina!) dovanos – net kažkiek susigraudino, man pasirodė.

Dar jis, Simona ir iš baltosios gervės vaikinas rodė vienu metu tris skirtingus Fuji Bai-he-quan kompleksus (prieš tai taiči grupė dar rodė kompleksą su lazda, bet kiek per greitai, mano galva). Kvėpavimo metu tas kietai švogždžiantis “syyy“ – tarsi kobrų aplink, ir čia tos gervės pusryčiauti susiruošė. Po taiči, tai efektas visiškai jau kitoks – kovingesnis. Aišku, čia jau mano subjektyvia nuomone, viską nunešė tai, kas ir turėjo būti kulminacija!

Nes tai jau buvo Goju-ryu karate pasirodymas (aš nusimuilinau, nes iš tikro, tai nebuvau tikras, kad nevėluosiu): atlikta gekisai-dai-ichi kata, po to porinis jos interpretavimas tsuzukite, po to sanchin-gata, kuomet Bobas demonstravo ant Romano testavimą. Po pirmo spyrio į tarpkojį net moteriškės aiktelėjo ir užsimerkė. Aš manau, kad todėl ir jo žmona lanko treniruotes, nes šiojo ir su kočėlu nepridobsi.

Karate pasirodymą užbaigė Simona su Bobu, vienu metu rodę dvi skirtingas kata: suparimpei ir sepai atitinkamai. Po to vėl svečiai – jie pademonstravo “gatvės berniukų“ programą, kuri priminė mišinį greito taiči, niatnam ir eskrima stilių: tiek be ginklo, tiek ir su peiliais bei lazdomis.

Programa buvo kiekvienos grupės patrumpinta, nes ruoštasi tikrai daugiau. Ir klubas nemažas – tiek programomis, tiek ir savo mokinių skaičiumi. Ir tas negali nedžiuginti!

Bet taip turėsiu ką veikti per ateinančius dvidešimt metų, manau…

5 mintys apie “Sensei 60!

  1. Tai Bob’ui vakar suėjo 66 metai. 🙂 Smagu. O kaip Tau pavyko atšvęsti tą dieną?

      1. Čia yra 6 metų senumo įrašas, įdėtas atbuline data – FB priminė, o aš apsižiūrėjau, kad archyvuose jo net nėra, ir kad gaila bus, kai pasimes, nes sukėlė perskaičius tam tikrus sentimentus. Tai įsimečiau čia, bet jums prenumeratą kaip šviežieną parodė, kas yra teisinga, aišku. Atsiprašau už suklaidinimą. O Bobą paskveikinau kaip įprastai, be abejo.

          1. Simona ir jos prašymu jai tada gana daug filmavo, o mano buvo telefone taiči pasirodymas, kur forma trunka 40 minučių, sutrumpino jie iki 20, o mano telefono atmintis užsipildė po 10 gal. 😀 Tai nepamenu, ar išsaugojau. Ko gero, kad ne. Gaila dabar, aišku.

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s