Gavin Mulholland – interviu

Posted: 2011-10-19 in Karate, Skelbimai
Žymos:, , , , ,

Eilinį kartą su chebra pabėdavojus snukiaknygėje, kad derėtų patį Iain Abernethy iš Shorin-ryu pervilioti į Goju-ryu (tiksliau – “užšanchajinti“, jei žinote, ką ši sąvoka reiškia…), jis man pasiūlė greta jau žinomų Goju-ryu atstovų Kris Walder ir Lawrence Kane (puiki jų knyga “The Way of Kata“ – tikrai rekomenduoju!) dar ir Gavin Mulholland, apie kurį, prisipažinsiu, dar nebuvau girdėjęs.

Šiek tiek pasiknaisiojus po internetus, negaliu nepadėkoti (snukiaknygėje tą Iainui ir padariau) už tokį užrodymą! Jei gyvenate Londone (o mane skaito ne vien Marijos Žemės tautiečiai), tai galite pas jį į klubą netgi ir nueiti (emigruosiu – padarysiu tą patį, ką siūlau). Nes panašu, kad jo mintys labai sutampa su maniškėmis

Štai ištrauka iš jo interviu:

Karate has got a pretty poor reputation at the moment and we have striven to make Daigaku a centre of excellence in martial arts terms – not necessarily in technical aspects, but in its focus on practicality and efficacy in fighting terms. I know karate is not all about fighting but for me, it is the basis that underpins all of the other benefits associated with training in a martial art. As such, it is important to us that a student understands all the links between, kumite, randori, Kata and bunkai in terms of developing them as a fighter.

Išverčiu:

Šiuo metu karate turi labai prastą reputaciją, ir mes siekiame Daigaku paversti tobulumo centru kovos menuose – nebūtinai techniniuose dalykuose, bet susitelkime į praktiškumą ir efektyvumą kovoje. Aš žinau,  kad karate prasmė nėra vien tik kovojime, bet man – tai yra pagrindas, kuris nurungia visus kitus privalumus, siejamus su kovos menų praktikavimu. Ir dėl to yra svarbu mums, kad mokinys suprastų visas sąsajas tarp kumite, randori, kata ir bunkai būtent kovotojo ugdymo prasme.

Puikiausiai atsišaukia ir su mano idėjomis, tiesa? Kad ir šiąja: jei su savo kata negali žmogaus užpuoliko primušti, tai gal mesk tą kata ir užsiimk prasmingesniais dalykais, ką?…

Visą interviu rasite nuorodoje aukščiau. Nenuostabu, kad Gaviną įdedu ir prie savo nuorodų – gal kam pravers?…

O jei kam to interviu bus maža, apie jį galite paskaityti dar ir Martial Edge internetiniame žurnale.

Gavin Mulholand yra taip pat išleidęs ir knygą “Four Shades of Black“, kurią, manau, reiktų ir man įsigyti… Pratarmę jai rašė pats Iain Abernethy, tad nenuostabu ir dėl jo rekomendacijų.


Gavin Mulholand (kairėje) ir Iain Abernethy – nuotrauka nukniaukta iš Gavino tinklapio

Taigi, gyvenimas ne toks ir nykus, kai pagalvoji, ir mano požiūris į karate nėra toks jau ir radikaliai ypatingas, nors sutinku, kad kitoniškas. Ir jei kam “karjera“ užsibaigia kad ir dėl kokio pasipūtusio ar kvailo per visą tandeną sempai viename klube, tai visada galima surasti alternatyvų, tiesa?

Osu!

Reklama

Leave your comment here

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s